|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   EPIDURALNA ANESTEZIJA
6.3.2013 13:47:10   
Slončica
Drage mamike, imateb li iskustva sa epiduralnom anestezijim tokom poroda? Znam neke žene koje su se porađale i sa tim i bez toga i kažu da je to nešto najbolje što se može dati ženi na porodu, ništa ne boli, totalno si opušten...i još pored svega toga ostave ti kateter i naredna dva tri dana dok si u bolnici tako da se makismalno oporaviš. Kod nas u Brčkom epiduralna košta 500 KM!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image što mislim da je stvarno preskupo.user posted image Kakva je situacija sa drugim gradovima? Malo mi je,još, čudno što se taj novac daje direktno anesteziologu...na ruke...i ne dobiješ nikakvu potvrdu ili priznanicu a pri tome imamo samo jednog anesteziologa koji to radi. Sve se nekako obavlja privatno u sklopu bolnice i čak ako porod mora da se uradi pomoću carskog reza, svejedno dobiješ epidural...jer si ga naravno već rezervisala i zakazala....i naravno treba da platiš... Šta vi milite o tome? ajde pomozite mi....:)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: EPIDURALNA ANESTEZIJA
6.3.2013 13:54:52   
sirnica
Slončice, ne znam koliko su ti provjerene informacije, ja znam žene kojima je nuđen izbor anestezije prilikom carskog, bez ikakvog plaćanja.

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu Slončica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: EPIDURALNA ANESTEZIJA
6.3.2013 14:01:01   
mala_sa
Kod nas svaka druga zena uzme epiduralnu anesteziju. Iskreno, ja nisam za to, i porodila sam se sasvim normalno bez primanja iste. Ta anestezija se daje u kicmu (izmedju tacno odredjenih prsljenova), i kao i svaka anestezija moze ostaviti posljedice. Moja sveki je trece dijete rodila uz epidural, i prvo dali su joj prejaku dozu pa nije osjetila nagon za tiskanje bebe (i bilo je jako opasno po bebu), a drugo i dan danas je zaboli mesto gdje su joj uboli na svaku manju promjenu vremena. Zasto unaprijed traziti nesto, kad ne znas ni kako ces proci na porodu, mozda i ne osjetis porodjaj, a platila anesteziju user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu sirnica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: EPIDURALNA ANESTEZIJA
6.3.2013 14:03:15   
Slončica
Naravno da imaš izbor....nije u tome poenta....nego u cijeni. Ali anesteziolog ti kaže, na dogovru, prije poroda...da ako se dogovorite i ako on bude prisutan i dođe do carskog reza, onda preporučuju produbljivanje epidurala jer je svejedno kateter unutra...i naravno tako urade carski. I svejedno platiš 500 KM... Mene zanima koliko se plaća u drugim gradovima? Jel samo kod nas toliko skupo ili šta....? Znam da se u Srbiji ne plaća i da je u sklopu zdravstvenog osiguranja...

(odgovor članu sirnica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: EPIDURALNA ANESTEZIJA
6.3.2013 14:05:33   
mala_sa
Uh valjda ti se javi neka forumasica koja zna vise oko cijene. Meni je nekako logicno da se ne placa, kao ni bilo koja druga anestezija.
Jesi li zvala socijalno da provjeris?

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Slončica)
Neposredna veza do poruke: 5
   [Obrisana poruka]
6.3.2013 14:13:59   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu mala_sa)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: EPIDURALNA ANESTEZIJA
6.3.2013 14:14:02   
Slončica
Nema socijalno ništa sa tim...to je privatni biznis bolničkog ljekara i to je praksa već određeno vrijeme kod nas. Ma nije čovjek kriv..kriva je država koja to dopušta. Kod nas ti odmah kažu: " šta će ti to? pa kako su se žene prije poroađale?!" Sve mi je jasno, imaš pravo izbora hoćeš-nećeš....niko te ne sili ali mi nije jasno kako je od prošle godine skuplja za 200-300 KM?! Znam jednu koja je prije godinu dana platila 200 KM istom tom ljekaru.user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: EPIDURALNA ANESTEZIJA
6.3.2013 14:15:33   
mamana
U Sarajevu je besplatna, pokriva je redovno zdravstveno osiguranje.

(odgovor članu Slončica)
Neposredna veza do poruke: 8
   [Obrisana poruka]
6.3.2013 14:16:17   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Slončica)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: EPIDURALNA ANESTEZIJA
6.3.2013 14:27:04   
kula
MA meni je epiduralna zakon!
Zašto bi žena trpjela bolova ako ne mora!?

Ali, mene nešto strah ovih naših doktora, ne znam koliko su stručni za davanje epiduralne...

(odgovor članu Slončica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: EPIDURALNA ANESTEZIJA
6.3.2013 14:57:07   
Slončica
E ovako....kažeš svom ginekologu da želiš epiduralnu, on ti kaže da o tome moraš da se dogovoriš sa anesteziologom, da ti njegov broj telefona, ti ga kontaktiraš i onda on kaže da dođeš na razgovor. Na razgovoru ti objasni šta je epiduralna, kako se daje...koje su prednosti a koje mane...bla, bla, bla...i kaže da te usluge iznose 250 eura koje idu njemu na ruke. I to je to....plaćaš naravno nakon poroda...nema potvrde, računa i ostaloga. ostali ljekari znaju za to...i to je to...Tu se sva priča završava. Ništa komplikovano i tajno...svi sve znaju...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: EPIDURALNA ANESTEZIJA
6.3.2013 15:27:40   
shpagica
A gdje to?

(odgovor članu Slončica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: EPIDURALNA ANESTEZIJA
6.3.2013 15:56:59   
Slončica
U Brčkom

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: EPIDURALNA ANESTEZIJA
6.3.2013 17:15:45   
dandi84
Nisam rađala al kad bih morala da biram prije bih carski nego epiduralnu...Jednostavno mislim da naši doktori nisu stručni jos uvijek u davanju tih injekcija u kičmu....Svakoj zeni je stalo da se porodi sa sto manje bolova al ako će epiduralna prozrokovati veće i neke trajne posljedice više se volim pretrpiti i poroditi se bez nje....

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu Slončica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: EPIDURALNA ANESTEZIJA
6.3.2013 19:31:02   
vila_7
nema se tu sta nestrucan biti - ne daje se epiduralna samo kod poroda- masa operacija se vrsi uz epiduralnu-evo konkretno moj kum je slomio nogu na par mjesta i kad su mu ugradjivali sarafe-ni ne pita te koju ces-nego su mu dali epiduralnu... on je npr. lose podnio -3 dana je povracao uz glavobolje
A konkretno u toj bolnici - Nova Bila-trudnicama se ne nudi epi-kao da je ni nema

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: EPIDURALNA ANESTEZIJA
6.3.2013 19:48:55   
dandi84
Vila ne znam kakva je situacija u Zenici, nije me ni interesovalo, a tačno ja da se epiduralna daje kod takvih operacija isto je bio slučaj u mojoj familiji ugradnje tih pločica u kuk...Tačno da ne pitaju hoćeš ili nećeš....Ne znam ja ipak nisam za tu varijantu...Ko jeste neka izvoli....Ima to svojih prednosti i mana...

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: EPIDURALNA ANESTEZIJA
6.3.2013 19:58:06   
vila_7
Ma naravno-ja sam samo rekla da zene ne trebaju brinuti o strucnosti,jer ne daju se samo na porodu...
A druga je prica npr. da sam i ja stajalista da ipak ne bih - 2 puta sam se porodila, dugo trudove jake imala,ali svejedno mislim da bi me bilo strah uzeti e.

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 17
   [Obrisana poruka]
6.3.2013 20:30:28   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Slončica)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: EPIDURALNA ANESTEZIJA
7.3.2013 14:59:53   
Slončica
Eh, ne živiš ti u Brčkom.....kod nas je bolnica odvojena i samostalna...Tako im valjda lakše bilo da mogu sve na svoju ruku. Mada mislim da se niko ne bi "počešao" i da ih kontaktiram. Imaju oni preča posla. Njima je glavno da vide jel kojoj manjini ili većini narušeno pravo...i da broje gdje koliko ima Muslimana, Srba a koliko Hrvata...user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: EPIDURALNA ANESTEZIJA
20.3.2013 20:06:59   
melin
Ja iz svog licnog iskustva preporucujem epiduralnu mene su stalno svi pumpali i prepadali da samna kraju odustala medjutim posto sam imala jako tezak porod i uzasne bolove da su se doktori izmedju dogovorili naravno uz moj pristanak da mi daju epiduralnu jer su mislili da necu izdrzat i stvarno mi je puno pomogla,nakon tri godine mogu reci iskreno da nemam nikakvih posljedica i totalno sam zaboravila da sam je i dobilauser posted image

(odgovor članu Slončica)
Neposredna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *