|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   SINGULAR MINI GRANULAT 4 MG
27.1.2010 11:36:49   
namkic
MOLIM SVE MAME AKO IMAJU ISKUSTVA DA MI KAŽU DA LI SU DJECI DAVALI OVAJ LIJEK SINGULAR MINI GRANULAT 4 MG ,PROPISALA MI GA JE DOC. SARAČEVIĆ NA PULMOLOGIJI,NISAM ODUŠEVLJENA,MOJA BEBA IMA BRONHITIS OPSTRUKTIVE.
iNAĆE NIJE NA ESENCIJALNOJ LISTI I KOŠTA 180KM

< Poruku je uredio namkic -- 27.1.2010 11:38:12 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: SINGULAR MINI GRANULAT 4 MG
27.1.2010 11:42:28   
Arko
Ja znam da ima isti lijek, ali je 5 mg, i jedna moja prijateljica odsijece malo tabletice i da malenoj djevojcici. Ovaj od 5 mg je na esencijalnoj user posted image , a mala treba da pije onaj od 4.
A sta je tvojoj bebi, jel samo bronhitis, ili neka alergija?

< Poruku je uredio Arko -- 27.1.2010 11:43:22 >

(odgovor članu namkic)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: SINGULAR MINI GRANULAT 4 MG
27.1.2010 11:48:45   
Amelaa RR
singulair, upozorenje

Evo nasla sam ovu temu pa pregledaj.
LP


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Arko)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: SINGULAR MINI GRANULAT 4 MG
27.1.2010 11:52:16   
Arko
Nema na ovoj temi nista sto je djevojka pitala user posted image , pa bih vas zamolila da ne zakljucavate ju user posted image

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: SINGULAR MINI GRANULAT 4 MG
27.1.2010 11:52:58   
mamica87
Ja sam kaao dijete koristila te tablete nisu mi naskodile sta vise pomogle su mi tako da sam uspjela izljeciti astmu.Meni su tablete slali iz njemacke posto njih ovdje nije bilo tada.

_____________________________

Benjamin 17.07.2009

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: SINGULAR MINI GRANULAT 4 MG
27.1.2010 12:03:00   
Amelaa RR
IZVORNA PORUKA: Arko

Nema na ovoj temi nista sto je djevojka pitala user posted image , pa bih vas zamolila da ne zakljucavate ju user posted image


Draga Arko nismo je ni mislili zakljucavati, nego samo sam nasla slicnu temu pa moze pogledati sta ima, mozda nesto i procita sto trazi , a naravno forumasice koje imaju iskustva s tim lijekom ce joj svoja iskustva pisati ovdje. kISS


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Arko)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: SINGULAR MINI GRANULAT 4 MG
27.1.2010 12:03:39   
mamana
Ja nisam koristila ovaj lijek, tako da ti ne mogu o tome ništa reči. Ali ono što znam da Prof.dr. Ediba Saračevič veliki stručnjak, inače ona je naš pedjatar, znači samo kod nje idemo šta god da je u pitanju i mislim da ti tu terapiju nije dala bez razloga. Inače ona izbjegava davati ikakve lijekove, pa čak i biljne, baš dok se ne mora, uvijek kaže hajde da pokušamo da se organizam sam izbiri. Ne vjerujem da propisala nešto što bi djetetu štetilo, ali ti se još posavjetuj sa nekim pedjatrom, pa odluči.

(odgovor članu mamica87)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: SINGULAR MINI GRANULAT 4 MG
29.1.2010 12:17:39   
namkic
hvala mame,ma i ja bih najviše voljela kad nebih morala daavti lijekove,ali šta mogu,nesmijem da ih ne dajem a dajem ih sa strahom

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: SINGULAR MINI GRANULAT 4 MG
29.1.2010 12:19:01   
namkic
nedonošće,nerazvijena pluća po rođenju,otezano diše ima malo alergije na mačiju dlaku,raž vlagu i prašinu

(odgovor članu Arko)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: SINGULAR MINI GRANULAT 4 MG
29.1.2010 12:20:55   
namkic
Interesuju me simptomi,moje dijete i dalje ima kašalj od onog dosadnog šlajma,kako ustvari djeluju te tablete i na šta.Nema astmu a u uputstvu piše da se od njih može dobiti astma pa me to zabrinjava.Kako se prekida davanje tableta,postepeni ili može odjednom?

(odgovor članu mamica87)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: SINGULAR MINI GRANULAT 4 MG
29.1.2010 12:35:14   
Arko
Na svoju ruku ni pod razno ne smijes prestati davati tablete. Ako ti ih je dr propisala, vjerovatno ti je i rekla kada da se javis na kontrolu, pa ce ti tada dati daljnje upute.
Bas mi je zao bebice.

(odgovor članu namkic)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: SINGULAR MINI GRANULAT 4 MG
29.1.2010 12:58:51   
minica81
da znam za ovaj ljek. mislim da se koristi mjesec dana svako veće  pred spavanje. možda nećeš odmah osjetiti poboljšanje , ali vjerujem da će joj pomoći.....

(odgovor članu Arko)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: SINGULAR MINI GRANULAT 4 MG
19.2.2010 0:29:11   
slatkitri
Draga moja


ja sam imala problema sa bebom skoro od rođenja. Uvije začepljen nos, puna pluća, skoro svakih 15 dana drugi lijek. Ni sama ne znam koliko ih je popila. Inače moja princeza je rođena 2008 god. Radili su joj alergo test ali na njemu ništa se nije pokazalo. Doktorica joj je prepisala Singulair 4mg mini granule, pije ih već 4 mjeseca i mogu ti reći da u ova 4 mjeseca samo jednom je morala piti sirup, i da lijek pomaže. A što se tiče kupovine lijeka moj ti je savjet ako možeš ikako da kupuješ u Hrvatskoj, tamo su duplo jeftiniji nego kod nas. Sretno

(odgovor članu namkic)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: SINGULAR MINI GRANULAT 4 MG
6.3.2010 20:54:13   
namkic
da, kupujem u jednoj apoteci koji narućuju iz hrvatske košta 115 km.Još nisam išla u Hrvatsku pa nisam tamo ni kupovala.Ipak Hvala,a kako ti nabavljaš iz hrvatske

(odgovor članu slatkitri)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: SINGULAR MINI GRANULAT 4 MG
6.3.2010 22:27:12   
slatkitri
mislim da košta oko 100 KM, a fino odeš u Hrvatsku i kupiš, samo moraš ponijeti nalaz na uvid, al prije toga nazovi njihovu apoteku i provjeri da li imaju na stanju.

(odgovor članu namkic)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: SINGULAR MINI GRANULAT 4 MG
10.3.2010 10:38:39   
namkic
jesi li primjetila ikakvo poboljšanje kod svog djeteta od kada uzima lijek?

Pošalji na pp ko ga lijećei i kakva su ti iskustva?Ja imam toliko brige oko toga a nemam nikog od poznanika koji su bili u sličnoj situaciji.

Može li se u hr kupiti više pakovanaj?

(odgovor članu slatkitri)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: SINGULAR MINI GRANULAT 4 MG
11.4.2010 14:42:13   
ammyv
i mom bebacu je prije par dan propisan singular granule 4 mg.inace sad mu je 7 mjeseci  a zadnja 2 mjeseca stalno smo na inhalacijama zbog alergiskog opstruktivnog bronhitisa.na inh. idemo 4-5 dana i onda par dana bude dobro pa opet nanovo.za mjesec cemo raditi alergo test.sad smo poceli uzimati singular i nadam se da cemu biti bolje.zanima me u kojim apotekama u hr ga mogu kupiti a u kojoj kod nas po 110km?ja sam ga sad platila 189km

(odgovor članu namkic)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: SINGULAR MINI GRANULAT 4 MG
23.4.2010 16:55:16   
slatkitri
U bilo kojoj apoteci u HR, ja sam isla u Metkovic jer mi je najblize. Nadi na netu apoteku i nazovi da vidis ima li na stanju i da li trebas ponijeti kakav nalaz. Kod nas je oko 190 KM, a u HR se moze naci od 70 do 90 KM. Sretno

(odgovor članu ammyv)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: SINGULAR MINI GRANULAT 4 MG
23.4.2010 17:20:33   
M kao Mama
Ja bih potražila mišljenja barem još dva dr. Sretno, 

(odgovor članu slatkitri)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: SINGULAR MINI GRANULAT 4 MG
4.5.2010 15:27:56   
muala
dakle,možda kasnim s info ali možda posluži nekom drugom.i nama je prof. Saračević prepisala singulair mini kad je bebi bilo 2,5 mj,znam da u uputstvu stoji da je za djecu od 6.mj,ali sam je zvala pa mi je rekla da su bili na kongresu i da može.Dijete je s 2mj. imalo bronhiolitis i atopijski dermatitis,a starije dijete ima obstruktivni. Ispostavilo se da je beba dobila proliv i imala ga je dosta dugo, slali smo stolice na analizu bilo sve o.k.Sjetim se ja da je možda do singulaira i ispostavilo se da jeste reakcija na lijek i dr. je rekla da prestanemo. davali smo ga 3-4 mjeseca. Pedijatri su mi govorili da je rano za singulair jer bebe često dobiju bronhitis da vidimo hoće li se ponoviti ali zbog AD mi smo ipak davali.to je bilo prije godinu dana i bronhitis se više nije javljao,hvala Bogu. Ali s obzirom da imam starije dijete koje je imalo obstrukcije od 8.mj.sa svakom virozom i da su se ponavljale od dva zla treba izabrati manje i paziti na kontraindikacije(ja vjerujem da ih je beba imala jer je bila premala i isključivo je dojila).Moje starije dijete je na terapiji s flixotide i ja sam se plašila jer i taj lijek ima kontraindikacije, ali sam našla po hr. stranicama više odgovora i to da je u stvari obs.bronhitis astma ali ga oni zbog roditelja ne zovu tako i jer kod djece do treće godine to često prođe,a ako ne prođe zove se astma.Singulair i flixotide su PREVENCIJA ASTME i biramo izeđu 2 zla manje. Što se mene tiče ja bih svom djetetu opet dala singulair ali poslije 6.mj, a flixotide se daju poslije 12 mj.Evo terapija od godinu dana s flixotide završava i moje dijete nema nikakva oštećenja pluća u nalazu i NEMA OBSTRUKCIJE što je najvažnije.Prije smo "visili" na inhalacijama,a SVAKA OBSTRUKCIJA OŠTEĆUJE bronhije srce mozak ... jer se organizam ne snabdijeva kisikom dovoljno zbog plitkog disanja. Znači sve sumnjive kontraindikacije prijaviti odmah dr,a terapiju bolje nego astmu.To su savjeti pedijatara iz hitne, doma zdravlja,pulmologa-porodičnog prijatelja,dr.saračević, i još nekih doktora koje smo mi konsultovali.I more kao glavni savjet jedan mi je dr. rekao flixotide su pomoć,a more glavni lijek.SRETNO

(odgovor članu namkic)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: SINGULAR MINI GRANULAT 4 MG
23.5.2010 12:28:10   
namkic
muala hvala na savjetu i iscrpnim informacijama.Moje dijete ima 22 mjeseca i već više od godinu dana koristi fliksotide a od prije 6 mjeseci i singlar.
Kako ti je dr,saračević ukinula fliksotide i singular i kao se ukida ,postepeno i li može i drugačije.Ima li neko pravilo?

(odgovor članu muala)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: SINGULAR MINI GRANULAT 4 MG
25.5.2010 9:45:48   
muala
U biti je za svako dijete unaprijed rekla da će koristiti po godinu(jedno flixotide drugo singulair). Na kontrolama je za starije -flixotide ustanovila dobro stanje ali je zbog mogućih recidiva rekla da završimo s punom godinom terapije. Singulair nam je ukinula zbog proliva, a pošto dijete više nije ni dobivalo bronhitis bila je zadovoljna i sa 4mj. terapije i sama rekla ako nema više bronhitisa da je ne dovodimo više. Oba lijeka se u principu koriste duži period, nama je nekoliko ljekara za flixotide reklo bar 3mj. Moja drugarica je ćerki ukinula svojevoljno nakon 3mj.flixotide,sticajem okolnosti preselila u čistije predgrađe -prvi stan joj je bio vlažan, vodila je dijete na more i hajd znaj sve je to skupa vjerovatno uticalo više se napadi nisu vraćali. Ja sam ostala na godini računajući s N1H1, koja najlošije utiče na astmatičare i hronične bolesnike.Prva 3mj. 2x2 potiska, a poslije 1x1 (što je meni bilo psihičko olakšanje). Ne znam kakvo je stanje tvog djeteta, ali mislim da joj možeš sugerisati i pitati je ali da ne osjeti sumnju (znam da je to teško u onoj gužvi) pitaš za svoje dijete. Ne može ni ona zaviriti u bronhije da vidi tačno stanje, ali prati dešavnja i daje terapije s obzirom na iskustvo u ovoj oblasti. Kada je vidjela da sam ja u nedoumici za flixotide rekla je"da je moje unuče ja bih ovo".Mada mislim da je meni malo preuranjeno dala singulair.

(odgovor članu namkic)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: SINGULAR MINI GRANULAT 4 MG
7.3.2014 22:16:43   
bebaa
zamolila bih majke koje su davale djeci ovaj Singular da mi kažu na koji način su ga davale...u uputstvu piše sa gustom kašom ali pred spavanje......user posted image on neće tada ništa da jede,traži samo mlijeko.....
da li je neko mutio u mlijeko granule....jer tamo takođe piše da se NE rastvara sa tekućinom......user posted image
hvala......

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu muala)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: SINGULAR MINI GRANULAT 4 MG
8.3.2014 17:23:31   
aidana
Mozes pokusati da ga ne stavis u citavu kasu vec samo uzmes kasiku-dvije neceg sto voli i u tome rastvoris. Te dvije kasike mu sigurno mozes dati kroz igru :) Ja kada dajem veceru stavim na jedan dio i dam mu da prvo to pojede pa onda dalje koliko hoce da jede

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: SINGULAR MINI GRANULAT 4 MG
8.3.2014 17:26:10   
bebaa
e tako sam sinoć i uradila....s obzirom da je lud za jogurtom uzela 2 kašike jogurta ,mrvicu hljeba i istresla prah,...izgnječila i pojeo odmah.....user posted image
hvala.....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *