|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Farbanje kose???
14.7.2008 11:31:59   
tweety
Drage moje zanima me da li je štetno farbati kosu ili eventualno uraditi pramenove?Ja sam u 5-tom mjesecu trudnoće,imam 2 svadbe a moja kosa izgleda užasno jer pramenovi koje sam radila prije začeća su izrasli user posted image tako da moja kosa izgleda užasno!

Unaprijed hvala na svim odgovorima!


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Farbanje kose???
14.7.2008 11:52:26   
mazalica
Ja sam se farbala u toku trudnoce mozda tri puta, sa blagim farbama i 3% hidrogenom. Neki doktori kazu da se ne smije farbati, a neki da se slobodno moze farbati jer nigdje nije dokazano da farba steti plodu. Opet je to stvar licnog izbora...

_____________________________

Hamza 27.02.2008
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...


(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Farbanje kose???
14.7.2008 11:54:44   
camm
ja se nisam farbala i zhvalna sam samoj sebi jer se i danas ne farbam
imam preljepu svoju prirodnu kosu.
Ma ti ako hoces mozes se farbati moja sestra se farbala stalno imala
je jaku zelju u trudnoci za farbanjem i sve je OK bilo.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu mazalica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Farbanje kose???
14.7.2008 11:58:07   
Najdraza mama
Ja sam se i u trodnoci farbala i izvalacila pramenove kao i sada .Jesam primjetila da kosa opada malo u trudnoci ali . i obnovi se poslije



_____________________________

Mama vas voli..

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Farbanje kose???
14.7.2008 12:06:51   
leona
Meni je doktor rekao da se samo prva 3 mjeseca ne smijem farbati, jer tada se desavaju veoma vazne projene u razvoju bebe.

Ja sam sad vec usla u 4. mjesec i mislim se ofarbati poslije povratka s mora.

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Farbanje kose???
14.7.2008 12:16:41   
makana
farbala se u trudnoći
sada, odbacila farbe i ponovo počela da stavljam knu (kana) na kosu, ima smeđa, crvena, kesten, crna
ja ću sad da smućkam malo kesten i crvene pa ćemo vidjeti user posted image
nekada kasnije, ako poželim, isključivo dolazi u obzir izvlačenje pramenova user posted image user posted image user posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu leona)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Farbanje kose???
14.7.2008 12:19:47   
mamy Sabina
Ja se farbam,odnosno stavljam lorealov casting koji je bez amonijaka.To mi je i dr rekao,nema smetnje ali da ipak radije uzimam farbe bez amonijaka,blijne boje za kosu ili kanu.

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Farbanje kose???
14.7.2008 17:20:29   
dinaa
Prijateljica mi je frizerka i kaze da treci i sedmi mjesec kao nije bas preporucljivo farbati se pa sad neznam,a ja sam pramenove izvukla u devetom mjesecu trudnoce tacnije sedmicu prije poroda

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Farbanje kose???
14.7.2008 17:23:16   
ja
ja sam frizerka i farbala sam se citavu trudnocu,kontraefekata nije bilo ali znam da vecina ne preporucuje....zavisi kako se kome odrazi svi smo razlicitiuser posted image

_____________________________

emman 17.5.2007

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Farbanje kose???
14.7.2008 17:24:36   
tweety
Drage moje hvala vam puno na odgovorima.Ma moram izvuci pramenove jer inace stavljam kapu na glavu,posto od sramote ne mogu vise hodati user posted image

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Farbanje kose???
14.7.2008 17:38:45   
Skvo RR
Ako ces izvlaciti pramenove, moj ti je savjet da kazes frizerki da ti ne ide skroz do tjemena, a tesko to i moze sa pramenovima...mislim da stetnost ide preko tjemena, a ne preko dlake...

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Farbanje kose???
14.7.2008 18:37:57   
danka
bok curke.Ne farbam kosu al sam na stranicama rode našla nešto o tome,da nije sto posto dokazano da bojenje šteti u trudnoći ali se preporučuje da se koriste boje s manjim postotkom amonijaka,peroksida znači manje agresivne boje.A u prva 3 mj. da se uopće ne preporučuje jer se plod neurološki razvija.Pa trudnice moje savjetujte se sa svojim ginekologom i odlučite same.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Farbanje kose???
14.7.2008 18:51:51   
Okarica
Ja sam se jednom ofarbala u šestom mjesecu i planiram još jednom pred porod i to je to. Kažu da je štetno u prvom tromjesečju, pa sam se toga pridržavala.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu danka)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Farbanje kose???
14.7.2008 21:39:51   
enna
Evo da i ja kazem par rijeci na ovu temu ja sam bas pitala svog ginekologa smijem li izvuci pramenove a on se nasmijao kaze da farbanje kose nema nikakve veze sa bebom i da mogu sve raditi stio sam i do sada radila jer trudnoca kaze nije bolest.Tako draga moja da sam ja isla 2 puta izvlaciti pramenove i to samo sedmicu dana pred porod i sve je bilo ok bez ikakvih posljedica.

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Farbanje kose???
14.7.2008 22:32:28   
majahodzic
Ja se farbam cijelu trudnocu bas kao i prije-svakih mjesec i po.Doktorica mi nije nista rekla,a vidjela je da sam ofarbana(ocito je),nit sam ja pitala.Ma i ja mislim da to nema bas neke veze.

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Farbanje kose???
15.7.2008 21:46:49   
ziki
Ja sam se farbala u 5. mjesecu i sedmicu pred porodjaj. Citala sam na par mjesta da farbanje ne steti, jedino nije preporucljivo prvi put se farbat radi alergije.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu majahodzic)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Farbanje kose???
15.7.2008 22:55:35   
nely
isti slucaj i kod mene,farbala sam se cijelu trudnocu,mada sam presla u toplije tonove( tamno plavu)

_____________________________

...edvin...15/6/o8

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Farbanje kose???
17.7.2008 17:42:43   
tweety
Jos jednom hvala na odgovorima,super ste!Drago mi je da ste svi istog misljenja user posted image

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu nely)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Farbanje kose???
19.7.2008 15:22:59   
suncan_dan
ja se nisam u trudnoci farbala, i kad sam isla da se osisam uvijek sam isla jutri, zbog ti hemikalia, dosta hemikalija se prima kroz kozu....

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Farbanje kose???
19.7.2008 15:32:50   
Suncica*
Ja sam pre trudnoce imala trobojne pramenove, a kada sam ostala trudna prestala sam da ih izvlacim. Imam kratku kosu, pa i nije delovalo ruzno, a za tri meseca je izrasla moja prirodna boja kose..

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Farbanje kose???
21.7.2008 15:36:00   
Happy
JOJ, čitam ovo sve i opet ne znam šta da radim... Ja sam 8 sedmica, mislila sam sada ići u petak... Kraća mi je kosa (taman porasla za neke frizurice), plava,ali je sada izraslo sigrono 3 cm (šišala sam se prije na cenat... Dr mi je rekao da se ne farbam slijedećij mjesec i po... Međutim imam gala svadbu slijedeći petak, na kojoj sam kuma i mislila sam se blajhati (u bijelo skroz), ali pošto sam to čula rekoh da izvučem pramenoveuser posted image user posted image user posted image
Jedina druga opcija je da se opet ošišam na cenat, ali ne bih zbog svadbe, pa haljinica.....
Šta mislite?

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Farbanje kose???
21.7.2008 15:44:23   
makana
šta fali pramenovima? eto već si pomišljala na njih
može ti ih čak tvoja frizerka da uradi sa manjim postotkom hidrogena ili nekom blagom farbom, uglavnom pramenovi ne idu do korjena kose i kože, nema nikakve štete, a ti ćeš biti s frizurom za svadbu user posted image


_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Farbanje kose???
21.7.2008 16:07:15   
Happy
Hvala Makana, ma nema veze i pramenovi su OK, samo da ne ostanem ovakvauser posted image
I idem tom nekom logikom, da ne ide od vrha glave...

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Farbanje kose???
28.8.2008 17:14:08   
Aquarius
Ja sam se ofarbala par dana prije nego sam saznala da sam user posted image .  user posted image Nisam se nadala trudnoći. Šta sad ? O kakvim posljedicama pričate? Baš ste me zabrinule.user posted image

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Farbanje kose???
28.8.2008 17:18:10   
suncan_dan
Aquarius, nemoj da se brines. sigurno nije nista. s prva trudnoce ako nesto nije u redu, onda se i neostane trudno, tako nebrini. pozz

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *