|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pojava Žeđi u trudnoci
18.7.2008 17:47:57   
idana_85
Ne znam je li neko imao taj problem, ali ja od pocetka trudnoce pa do sada samo pijem vodu i uvijek sam zedna. Prije nisam pila ni casu vode dnevno, ali u trudnoci uzas. Cak se i nocu budim, ne mogu da podnesem zeđ, a usne su mi konstantno ispucane i suhe. I strija sam dobila koliko nisam ni sanjala da se moze dobiti. Pitam dr kaze nalazi su uredu, ne zna sta bi moglo biti uzrok, ako organizam trazi da pijem. To naravno trazi stalan odlazak u wc sto me vise smori. Jos beba nisko pa se mjehur brzo puni, ona ga pritisce,bolovi....ludim,a evo me u sedmom mjesecu.

Je li neko imao slicnih problema, otkrio uzrok i pronasao rijesenje?

< Poruku je uredio dina RR -- 15.9.2008 10:06:37 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Žeđ
18.7.2008 19:37:03   
Skvo RR
Draga Idana, ja nemam bas takvu zed...ali sam primjetila da mi je potrebno oko 3-4 litre tekucine dnevno..naravno i ja cesce idem u wc...zapravo od kada sam zatrudnila samo hodam po wc-u...heheh
Mislim da ako ti je SUK ok, da nemas razloga za brigu...

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Žeđ
18.7.2008 19:37:42   
stella
ja sam isto puno zednila i pila vode puno jednom sam cak izmjerila 4,5l vode popila za jedan dan.dr mi je preporucivala da smanjim jer sam naticala puno.vjeruj da sam citavu noc imala bolove i citavu noc pila kiselu jer me kiselina mucila i zed.znaci da ti nisam od pomoci jer nisam otkrila kako to rijesiti osim piti kad sam zednauser posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Žeđ
18.7.2008 19:41:24   
idana_85
Ja ne naticem, iako sam primjetila da trudnice mog stepena trudnoce uveliko naticu, cak je i onana vjezbicama rekla da je to zbog vrucine, puno tecnosti i da se jede manje slano. Meni su soli niske pa mozda za to. Kakvo naticanje, na nogama mi se svaka vena vidi i bole me noge....A i ne bolile kad po citav dan hodam soba-wc....predjem kilometre dnevno user posted image

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Žeđ
18.7.2008 19:41:43   
suncan_dan
Ja sam isti imala puno vode, al mi je doktorica oped preporucila da i dalje pijem puno vode, zbog ctg´a

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Žeđ
18.7.2008 19:44:28   
Skvo RR
Ne naticem ni ja,,,,user posted image

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Žeđ
18.7.2008 19:44:47   
idana_85
Ja citala neki dan u novinama da se ciko otrovao vodomuser posted image

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Žeđ
18.7.2008 19:46:49   
idana_85
IZVORNA PORUKA: skvo

Ne naticem ni ja,,,,user posted image


pa tu smo nas dvije s trudnocom....sto places bona, bas je super sto ne natices....mene dovoljno strije izludise, pritisak na mjehur, bolovi....jos da pocnem naticati i da se bacam s balkona....

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Žeđ
18.7.2008 19:48:02   
stella
meni je dr govorila da pijem manje vode da ne dobijem visok tlak.nisam je slusala sto se toga tice a nisam ni dobila visok tlak vec mi je dosao na normalu a prije trudnoce mi je bio jako nizak sad je super normalan

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Žeđ
18.7.2008 19:49:39   
stella
ja sam radila one vjezbice za naticanje nogu i pomagale su

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Žeđ
18.7.2008 19:50:55   
Skvo RR
Idana ne placem, nego meni je doktor rekao da onaj koji pije puno tekucine,,,taj ne bi trebao naticati...ja sam htjela onog zamisljenog smjeska....jer citam komentare da su neke forumasice naticale iako su pile vodu....

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Žeđ
18.7.2008 19:51:19   
idana_85
IZVORNA PORUKA: stella

meni je dr govorila da pijem manje vode da ne dobijem visok tlak.nisam je slusala sto se toga tice a nisam ni dobila visok tlak vec mi je dosao na normalu a prije trudnoce mi je bio jako nizak sad je super normalan


Pa vidis mozda to ima veze s pritiskom. Ja sam prije turdnoce imala nizak pritisak, jel prodje podne ja sam down....kako sam trudna pritisak super....

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Žeđ
18.7.2008 19:55:54   
stella
eto vidis jos koja korist od trudnoce ja prije litre kafe pila da me glava ne zaboli a sad samo po nekad pijem ili kad imam drustvo

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Žeđ
18.7.2008 20:16:35   
suncan_dan

IZVORNA PORUKA: idana_85

Ja citala neki dan u novinama da se ciko otrovao vodomuser posted image


To je se desilo u engleskoj, al je taj ciko pio 10l na dan i 4 dan je umreo, dobio srcani od previse vode.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Žeđ
18.7.2008 22:29:47   
Amela V.
A jesi li kontrolisala secer?
Ne bih da te plasim, ali i moja je rodica pila jako puno tecnosti u trudnoci pa su joj savjetovali da kontrolise secer

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Žeđ
19.7.2008 11:30:20   
idana_85
Jesam Amelice, radim svaki mjesec nalaze i sve je uredu, secer savrsen, jedino ono holesterol i trigliceridi poviseni, to je valjda normalno i soli su mi na donjoj granici. Ne znam sta je, al tacno je pocelo s trudnocom....ubija me. Nocas sam bar 10ak puta ustajala u wc i svaki put se moram napiti vode i to ne malo vec dosta, jednostavno ne mogu da izdrzim, sva mi se usta i grlo skupe.

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Žeđ
19.7.2008 11:42:46   
Rabi
Svi imamo neke problemcice.....
Ja imam jaaaaako nizak pritisak, juce mi je bio 108/47user posted image
Meni se tecnost uopste ne pije, samo ponekad....
A trebala bih piti bar 1.5l dnevnouser posted image

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Pojava Žeđi u trudnoci
19.7.2008 11:49:09   
idana_85
Piji maco i jedi slano, to je dobro za nizak pritisak, natjeraj se po ovim vrucinama, moras. Negdje sam procitala da se u trudnoci vrlo lahko moze dehidrirati.

< Poruku je uredio dina RR -- 15.9.2008 10:07:03 >

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Pojava Žeđi u trudnoci
19.7.2008 11:57:59   
Rabi
Ma znas da mi je jos secer nizakuser posted image  Sad zadnji put na  kontroli mi rece d. da ne jedem nista masno i previse slano, da mi ne bi skocio pritisak!
Ma da bar mogu popiti 2l vode dnevno? Ja pijem, a sve hocu da se ugusim kad gutamuser posted image  Eto kako volim vodu? Sok mogu popiti, al gdje bi mi bio kraj sa kilama...

< Poruku je uredio dina RR -- 15.9.2008 10:07:22 >

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Žeđ
18.5.2010 8:07:55   
Husic10
IZVORNA PORUKA: idana_85

Ja ne naticem, iako sam primjetila da trudnice mog stepena trudnoce uveliko naticu, cak je i onana vjezbicama rekla da je to zbog vrucine, puno tecnosti i da se jede manje slano. Meni su soli niske pa mozda za to. Kakvo naticanje, na nogama mi se svaka vena vidi i bole me noge....A i ne bolile kad po citav dan hodam soba-wc....predjem kilometre dnevno user posted image


Ja sam bila puuunooo natekla prvom trudnocom ali tek pred kraj, mozda jednu sedmicu prije poroda bila sam ko balon da me je bilo malo iglicom samo pukla bihuser posted image , mada su mi samo noge pocele oticati u 7 mjesecu i to naveliko

Sad ovom trudnocom pijem punooo vodeeee i uvijek sam zedna bas kao sto je idana opisala, na nogama mi se vidi svakak vena, a jos kad natekne ova kod koljena ufff...a noge me bole da i ne pricam...user posted image


_____________________________

"Kad trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled" ♥

“Gdje je stida, tu je i poštenja.” ♥

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Žeđ
18.5.2010 8:16:14   
Mila_80
ja imam užasnu potrebu za tečnošću, ne mogu se suzdržati ni malo ali najveći je problem što ja puno pijem sokove od kojih se naravno debljam...kad sam ispričala doktoru za tu moju stalnu potrebu za tečnošću poslao me u bolnicu da mi mjere ŠUK tri puta i toku dana i svaki put je bio uredan tako da ni njemu nije jasno...pritisak mi je nizak i noge su mi stalno otečene iako sam izbacila so iz prehrane

(odgovor članu Husic10)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Žeđ
18.5.2010 8:29:53   
Mona Mohamed
I ja pijem mnogo vise vode nego prije trudnoce. Prije mi se znalo desiti da prode dan a da ne popijem ni casu. Jednostvno, nisam bila zedna. Sada je potpuno drugacije. Pijem mnogo vode ali samo vode i jedem mnogo. Ne debljam se. Nista narocito. Zbog toga je relacija soba-toalet toliko cesta, posebno navecer, da bih nekad radije prespavala ispred vrata samo da ne moram ustajati iz kreveta. Zglobovi mi malo nateknu ali samo kada vise sjedim. Odlicno se osjecam kada hodam, setam..kada sam u nekom pokretu. Ima nas razlicitih.user posted image

_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu Mila_80)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Žeđ
18.5.2010 8:31:41   
Mona Mohamed
IZVORNA PORUKA: Mila_80

ja imam užasnu potrebu za tečnošću, ne mogu se suzdržati ni malo ali najveći je problem što ja puno pijem sokove od kojih se naravno debljam...kad sam ispričala doktoru za tu moju stalnu potrebu za tečnošću poslao me u bolnicu da mi mjere ŠUK tri puta i toku dana i svaki put je bio uredan tako da ni njemu nije jasno...pritisak mi je nizak i noge su mi stalno otečene iako sam izbacila so iz prehrane

Pokusaj izbaciti sokove iz upotrebe. Ovdje mislim na one iz trgovine. Tamo ima najmanje voca i onoga sto tvoj organizam i beba trebaju. Napravi sebi limunadu, orandzadu pa gustiraj..Umjesto secera mozes staviti meda i rashladiti u frizideru. Makar znas sta pijes.

_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu Mila_80)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Žeđ
18.5.2010 9:02:03   
Mila_80
pokušavam stalno da barem smanjim sa tim sokovima ali ne ide a od cjeđenih sokova me uhvati takva kiselina da je to za ne izdržati...kad sam na poslu ne kupujem te sokove već kupim samo običnu vodu ali kad dođem kući onda popijem po nekoliko čaša soka tokom večeri

(odgovor članu Mona Mohamed)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Žeđ
18.5.2010 11:48:10   
cimy
Hej, a mislila sam da je ta pojačana žeđ samo kod mene! Nalazi ok, šećer čak i niži nego preporučeno, a ja uvijek žedna, za razliku od prije trudnoće kad je i čitav dan znao proći, a da osjetim potrebu da se napijem vode, a i tad bih radije popila sok nego vodu, dok sad u trudnoći vodu ne može ništa zamijeniti, čak ni sokić! user posted image Nisam ni čak ni natekla, jedino malo zglobovi, super se osjećam i nije mi jasno kad prije prođe ovih 8. mjeseci! user posted image

(odgovor članu Mila_80)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *