|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Tumacenje nalaza u trudnoci
28.12.2008 15:04:32   
topolino
Molim za pomoc, doktora da protumaci nam sljedece vrijednosti jer nam nisu nista objasnili,samo su nam dali nalaze i rekli ok a mi bi voljeli nalaz krvi da nam se bolje objasne njegove vrijednosti i dali je on ok?.. trudnoca 13 sedmica+3 dana, godina 28
Hvala unaprijed!

NT 2,0mm
ß-hCG: 23,68 IU/l odgovara 0,771 MoM
PAPA-A: 1,063 IU/l odgovara 0,329 MoM

Doppler Aa. uterinae (Präeklampsie)

Pl lijevo: 1.95
Pl desno : 2.03
A.uterina Pl : 1.99

Trisomie 21 1:774
Trisomie 18 1:1927
Trisomie 13 1:6034

< Poruku je uredio Dina RR -- 28.12.2008 15:09:06 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Tumacenje nalaza u trudnoci
28.12.2008 15:53:43   
miracle
ja cu pokusati pomoci..

nuhalni nabor (nt) je u redu..normalno je do 3 mm
trisomia 21..down sindrom
trisomia 18...erwardson sindrom
trisomia13....turnerov sindrom.....

ovo je isto u redu /triple test/ samo on se radi do 15-18 sedmice


ovo prvo koje si navela je biohemijski probir koji se radi  od 11 do 13+6..ali to ti neznam protumaciti

nadam se da sam barem  malo pomogla

mislim da ovdje nema dr.na forumu....koji objašnjavaju nalazeuser posted image

< Poruku je uredio miracle -- 28.12.2008 16:03:39 >

(odgovor članu topolino)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Tumacenje nalaza u trudnoci
30.12.2008 17:35:48   
topolino
e bas taj biohemijski probir me je zanimao user posted image ali nema veze,hvala ti puno na odgovoru!
Ovo za doktora,znam da ga nema na forumu,ovo je moj muz samo prekopiraom sa jednog drugog foruma gdje smo bili postavili pitanje gdje doktor odgovara ali nam nazalost nije tamo dr.odgovoriouser posted image
Veliki pozdrav

(odgovor članu miracle)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Tumacenje nalaza u trudnoci
11.3.2009 17:44:35   
poetesa
Ja sam dobila rezultAte Beta HCG testa. Znam da su granične vrijednosti 18 300 - 137 000 ali ne kontam da li je DOBRO ako je rezultat između ili ako je izvan ovih brojki? user posted image  

(odgovor članu topolino)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Tumacenje nalaza u trudnoci
18.6.2009 22:33:13   
tinica
bok!imam i ja jedno pitanje!šta znači kad ti na nalazu piše cerviks smekšan i skraćen(prije 47 sada 30mm),a vanjsko ušće zatvoreno a unutrašnje u obliku slova t?po tome sam zatvorena ili?jer meni još uvijek to gleda i mjeri vaginalnom sondom(sad sam 37tj)a sad recimo moje kolegice koje su trudne vele da ih njihovi gin.pregledaju samo prstom,kako onda znadu za koliko su otvorene?hoću reći da mi je čudno jer kad mene moj gleda prstom uvijek veli kako nisam mirovala i kako je sve mekano.da me ne gleda sondom onda bi rekao da sam otvorena?
dobro,sve sam zakomplicirala,nadam se da me kužite šta me zanima!user posted image
ono,tješim se da ću se lakše poroditi pa dosađujemuser posted image
a bojim se užasno porodauser posted image

(odgovor članu topolino)
Neposredna veza do poruke: 5
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *