|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Imate li problema sa probavom???
7.1.2008 13:19:56   
issa
Kažu da se u trudnoći, između ostalog, posebna pažnja treba posvetiti probavi. Ja sam oduvijek imala problema s radom crijeva, sa hemoroidima, ali sam taj problem riješila prije trudnoće. Bila sam na UN dijeti i jedući laganu hranu ( većinom voće i povrće ) ubrzala metabolizam.

Posljednjih dana sam se malo više posvetila pršutu i evo problema. Opet je zaštekalo, pa me sve boli user posted image  Samo se bojim da opet neću dobiti hemoroide, jer su mi oni sad najmanje potrebni. Kad si trudan i još si pun - znate čega, nije lako. Imate li vi takvih problema i kako ih se rješavate - pitanje je sad????

< Poruku je uredio ElmaB -- 23.2.2009 13:14:29 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Imate li problema sa probavom???
7.1.2008 14:40:15   
baby
Eh hoce to kad covjek malo jede suhovinu user posted image  ., salim se ,al svakako ako si imala hemoroide trebala bi povest racuna o tome ja nemam stim problema al moj muz ima i znam da nesmije jest suhu hranu i zaprzenu sto se tice probave kod mene je isto to problem meni se gadi kuhana hrana samo mi se jedu sendvici al sta god pojedem muci me i cak moram povratit ako user posted image  a da ti iskreno kazem neznam povracat pa se ziva napatim.Neznam sta pomaze za probavu al znam mene kad uhvati ja samo legnem skvrcim se i malo smirim i da ti iskeno kazem to mi pomogne .A u zadnje vrijeme imam problema sa stolicom i cak po dva tri dana nemogu na wc user posted image

< Poruku je uredio ElmaB -- 23.2.2009 13:14:47 >

(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Imate li problema sa probavom???
7.1.2008 14:48:29   
kiša
Hvala Bogu ja s ti nemam problema probava ko u djeteta heheh,nista mi ne smeta,ni suho ni masno ni kiselo ni ljuto ma pasem sve osim mahuna to nikako nevolim.

< Poruku je uredio ElmaB -- 23.2.2009 13:15:03 >

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: IMATE LI PROBLEMA SA PROBAVOM???
7.1.2008 14:50:12   
hanabanana
Više tekućine, pura je odlična, jabuke naveće, ujutro na tašte kašika meda i mlake vode....i magnezijum. Ali ako je kraj trudnoće treba biti oprezan, jer sam čula da magnezijum sprečava pojavu trudova. 

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: IMATE LI PROBLEMA SA PROBAVOM???
7.1.2008 14:52:28   
kiša
user posted image  Upssss neznam jesam li ja zalutal,jel ovo pitanje bilo za trudnice ili za sve?user posted image  

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: IMATE LI PROBLEMA SA PROBAVOM???
7.1.2008 15:29:14   
D_K
O je - vec godinama.
Meni je najveci problem bio sto sam stalno osjecala nadutost itd. itd. A inace na poslu nemamo neki izbor jela - obicno je to nesto przeno i suho a ne krecem se puno tako da sam savrseni kandidat za 'spora crijeva'. A sad jos trudnoca - ma haos.
A moj prijedlog za probleme sa probavom su vocni jogurti i to jogobele (velike ;)) i jos oni mali jogurti sa coko-kuglicama koje saspes u jogurt i ponjapas (mljac). Prije trudnoce mi je pomagao Donat Mg - on je haos ali sad mi je od njega lose. Onda puno voca - to je sigurno najbolje...

(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: IMATE LI PROBLEMA SA PROBAVOM???
7.1.2008 17:51:40   
Suzana
Hm..

Na samom pocetku trudnoce sam imala odlicnu probavu, cak i bolju nego prije.
Ujutro se probudim, u WC, i odradim svoje user posted image  user posted image .
Naravno da sam i citala a i znala da je probava i redovna stolica bas bitna u trudnoci, zbog peripetija i neugodnosti koje ti mogu izazvati hemoroidi.
Moja je prijateljica dobila hemoroide poslije poroda i kaze da joj je to bilo gore nego porod.
Elem, napisah da mi je na pocetku stolica bila ekstra.
Medjutim, vrlo brzo se pokvarila.
Ni sada nisam prezadovoljna, nemam nekih problema da me zbog toga boli stomak, ali nije bas redovna... Zna proci i po par dana (koliko tacno, ne vodim racuna da budem iskrena), pa ne odem u WC.
A sta pomaze... Nisam sigurna.
D_K je napisala da je Donat Mg dobar. Pijem ga posljednjih dana, i cini se kao OK!
A sinoc sam napravila i kompot user posted image .

(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: IMATE LI PROBLEMA SA PROBAVOM???
7.1.2008 19:30:56   
Suncica*
Kompot od suvih sljiva je pravi lek za tvrdu stolicu..Celu trudnocu sam zivela na njemu i nisam imala problema..

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: IMATE LI PROBLEMA SA PROBAVOM???
7.1.2008 20:31:32   
Ivona
Ja sam negdje procitala da je kivi odlican lijek za tvrdu stolicu.Probala sam i uspjelo je...user posted image

(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: IMATE LI PROBLEMA SA PROBAVOM???
7.1.2008 20:46:53   
ElmaB
Draga Suzana!
user posted image
Sto se tice zatvora kod trudnica najbolji su kompoti, pura i potopljene suhe sljive. Ja sam sve to isprobala u prethodnoj trudnoci. A dr mi je rekao da postoji sirup na biljnoj bazi namijenjen iskljucivo trudnicama i zove se Portolac i veoma je djelotvoran!

Pozdrav!

Elma B.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: IMATE LI PROBLEMA SA PROBAVOM???
7.1.2008 21:47:07   
Suzana
Draga Elma,

Pa ne mogu bas reci da imam zatvor, ali mi nije bas uredna stolica, ili je to mozda zatvor, a ja ne kontam user posted image .

Dobar mi je kompot pravo, bujrum! Hahah.
Eee, a prvi put sam ga pravila! user posted image

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: IMATE LI PROBLEMA SA PROBAVOM???
8.1.2008 9:01:37   
issa
I ja se "hranim" kompotima od smokve i suhih šljiva, a Donat mg, jogurt i supa bili su moja hrana tokom 5 dana boravka u bolnici, jer tamo nikako nisam mogla na WC. A sestrice svako jutro i uveče pitaju " Stolica???", a ja odgovoram  "Ne"...Zadnji dan je ipak sve profunkcioniralo, a sad evo zbog pršuta opet zaštekalo. Dakle, opet moram na kompotuser posted image

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: IMATE LI PROBLEMA SA PROBAVOM???
1.2.2008 14:58:36   
baby
Hej cure strasno imam problema user posted image vec danima nemogu na WC a nista mi nepomaze ni kompot ni jogut niti kivi , ama ni kisela Donat Mg ni pilece supice imal jos kakav lijek za zatvor user posted image   Neznam nisam probala ove tablete Portolac sta mislite

user posted image

(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: IMATE LI PROBLEMA SA PROBAVOM???
1.2.2008 15:06:59   
Emina*
Baby draga, pa gdje si ti na kafi jutros s nama.... ccccccc.. 
Zato i imas problema s probavom, ne pijes kafu..... hihihi...  Salim se... 
Ja zaista nemam takvih problema, i ne znam sta bih ti preporucila, osim da malo mozda pojacas unos hrane bogate vlaknima jer vlakna prolaze kroz crijeva neprobavljena pa djeluju kao spuzva..  Kupe sve sa sobom.. (joj kod mene opisa)

Grah, grašak, jogurt, integralni hljeb a ne bijeli, voće ali neoguljeno
Eh, sad s ovom vlaknastom hranom moras pripaziti, jer ona poboljsava rad crijeva, ali u kombinaciji sa puno tecnosti.. Jer ako budes jela vlaknastu hranu bez tecnosti, biti ce jos gore...  Pij puno tecnosti, jer svakako u trudnoci treba popiti do 1,5 l vode dnevno.....

I ako ne budes s nama na "hanumama", bice jos gore...

user posted image

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: IMATE LI PROBLEMA SA PROBAVOM???
1.2.2008 15:14:10   
mančica
hej baby meni super pomažu suhe smokve za te stvari probaj a i baš su ukusne.

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: IMATE LI PROBLEMA SA PROBAVOM???
1.2.2008 15:16:49   
baby
user posted image  moja Eminice ja se svaki put malo pisnem od smjeha a stvano imas bisera za nasalit se  , ja strasno volim takve osobe . Pune sale smijeha optimizma vjeruj da ih je malo takvih moj muz je takav neprodje dan da nesto nepovali, neki vic ,isprica salu ,biser neki prospe i nikad mi nije dosadno snjim i jos uvijek mislim da ga nisam 100 posto upoznala tacno me iznenadi u pozitivnom .

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: IMATE LI PROBLEMA SA PROBAVOM???
1.2.2008 15:20:02   
Emina*
Hvala ti, po ko zna koji put..
Moj MM ti je isti takav, haman sam ovo od njega i pokupila...

Ej, i zaboravih ti reci...  Kad budes jela ovaj grah user posted image za probavu, opet se ti meni javi...
Imam ja recept i za problem s gasovima..  ihihhihih
Stvarno se salim, nemoj da se uvrijedis sta, al i ovi smajliji mi sami od sebe smijesni, pa me namah uhvati inspiracija....  user posted image user posted image

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: IMATE LI PROBLEMA SA PROBAVOM???
1.2.2008 15:25:05   
baby
Hej dobro si tacno sam i pozelila grah nisam ga jela ima dva mjeseca a sto se tice gasova ja od kako sam tudna se vise ni pred muzem neustrucavam user posted image  

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: IMATE LI PROBLEMA SA PROBAVOM???
1.2.2008 15:26:04   
Emina*
IZVORNA PORUKA: baby

Hej dobro si tacno sam i pozelila grah nisam ga jela ima dva mjeseca a sto se tice gasova ja od kako sam tudna se vise ni pred muzem neustrucavam user posted image  


Identična situacija user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: IMATE LI PROBLEMA SA PROBAVOM???
1.2.2008 15:26:46   
Ivona
A ima li ko problema sa podrigivanjem?user posted image Bljak...
Ja sam prije nekih mjesec dana presla sa klasicne 24 satne trudnicke mucnine na 24 satno podrigivanje. Uzas!
Kazu da je to zato sto beba raste i pritisce zeludac...user posted image

Stanje se ne mijenja bez obzira sta jedem,u kojoj kolicini i u koje vrijeme.user posted image

Znam da pitanje nije plasirano na pravoj temi,ali mi nesto crnjak otvoriti temu PODRIGIVANJE ...hi hi hi


(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: IMATE LI PROBLEMA SA PROBAVOM???
1.2.2008 15:37:18   
baby
hej da muz vidi kako se hvalim sto ispustim koji vjetric pred njim a on ludi pored mene reko bi mi imas li ti o cemu pametnijem pricat ,a ja volim opustene teme , ama i ja podrigujem pa sta cu kad imam osjecaj da mi se zeludac smanjio pa mi sve u zdrijelu stoji

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: IMATE LI PROBLEMA SA PROBAVOM???
1.2.2008 15:40:12   
Emina*


Hihhihh...  Zamisli naslov "Podrigivanje"...   hihihhhi, bas ste smijesne...
Kod vas u onom fazonu "Ako nece ba jednu stranu, ma izaci ce na drugu"

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Imate li problema sa probavom???
1.2.2008 16:09:48   
Okarica
Nevjerovatno, baš sam danas htjela da otvorim ovu temu, kad ona već postoji. Mene ubi zatvor. Dešava se da po tri, četiri dana ne idem u WC, a onda kad odem oči iskaču. Svekrva mi je dala suhe šljive da napravim kompot, a ja tvrdoglava nisam ga odmah skuhala, jer baš i nisam neki ljubitelj tog kompota. Kad je već bilo krajnje vrijeme da se nešto poduzme, muž se iznervirao i napravio mi  kompot od šljiva, i drage moje djelovao je u roku od dva sata. Mene ipak kopka ima li još nekih rješenja, jer nisam ljubitelj kompota od šljiva.
Pozdravuser posted image

< Poruku je uredio ElmaB -- 23.2.2009 13:15:22 >


_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE:Imate li problema sa probavom???
1.2.2008 16:12:23   
Okarica
IZVORNA PORUKA: baby

Hej dobro si tacno sam i pozelila grah nisam ga jela ima dva mjeseca a sto se tice gasova ja od kako sam tudna se vise ni pred muzem neustrucavam user posted image  


Bravo, ja sam za prirodnost. user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio ElmaB -- 23.2.2009 13:15:35 >


_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: RE:Imate li problema sa probavom???
9.11.2011 11:51:22   
Danijela sunce
Ufffff, dobro je da nisam sama...meni pomaze donat mg, kompot slabo, isto tako i jogrut i supice...Svejedno i kod donata uzasno me boli, jutros sam se isplakala od bolova i strah me da bebcetu sta nebude...ma uzas stvarno...definitivno cu da pitam dr. sta ima da mi prepise, u apoteci mi nisu smjeli dati nista. Cak su rekli da nesmijem cajeve ( kamilica, majcina dusica i sl.) - sto me jos vise iznenadilo jer mi dr. nista nije rekla. SADA NOVI PROBLEM I STRAH STA SVE NESMIJEM!?user posted image A STA SMIJEM, pa da i ovaj problem sa probavom rijesim...pusa svima

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *