|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vitamini tokom zime!
3.10.2008 14:09:40   
Blue rose RR
Dolazi zimski period i nađoh prikladan pregled vitamina, koje sadrže određeni broj voća i povrća:
Kupus: vitamin C, kalijum, kalcijum, gvožđe, sumpor, mangan, bakar;
Krompir: vitamin C, B1,B2, flour, kalcijum;
Grah: kalijum, kalcijum, fosfor, gvožđe;
Karfiol: vitamin C, kalijum, gvožđe;
Kelj: vitamini A1, B1, B2, C, E, kalijum;
Keleraba: vitamini A i C, kalijum, fosfor, selen;
Mrkva: vitamini A, B, grupe, D, E, PP, kalijum;
Rotkva, crna i bela: vitamini A, B1, B2, C, E, kalijum, sumpor, kalcijum, fosfor, gvožđe, magnezijum;
Celer: vitamini A1, B1, B2, C, E, kalijum;
Spanać: vitamini A, B1, B2, C, magnezijum, gvožđe, kalijum, kalcijum, fosfor, mangan;
Crni luk: vitamini C, B1, B2, A, kalijum, fosfor, kalcijum;
Hren: vitamin C, kalcijum, magnezijum;
Jabuka: vitamini A, B1, C, kalijum, kalcijum, magnezijum, fosfor, sumpor, gvožđe;
Kruška: vitamini A, C, i B grupe, kalijum;
Banana: vitamini A, C u B6, mangan;
Limun, pomorandža i mandarina: vitamini C, A i B grupe, kalijum, kalcijum, fosfor, gvožđe, magnezijum, bakar;
Grejpfrut: vitamini A i C, kalcijum, magnezijum;
Kivi: vitamini A, C, i B grupe, fosfor, kalcijum, gvožđe;
Suha šljiva: vitamini A, B1, B1, gvožđe;
Orah: vitamini B, C, kalcijum, magnezijum, fosfor, gvožđe;
Lješnik: vitamini E i B grupe, gvožđe, kalijum, kalcijum.

Izvor: http://www.poljoprivreda.info/?oid=13&id=294

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Vitamini tokom zime!
3.10.2008 23:47:41   
stella
Moja Maca jede najvise krompir,mrkvu,spinat,tikvice,luk,praziluk,bijeli luk.A probali smo i kupus,mohune,karfiol,brokulu al nije bas odusevljena.
Samo nam je voce problem,nece nista.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Vitamini tokom zime!
3.10.2008 23:51:26   
lejlašh
Do sada je pokazala da voli skoro sve,a omiljeno joj je - krompir, mrkva, karfiol. brokula, riža,špinat, piletina (bijelo meso) i pastrmka, a od voća sve

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Vitamini tokom zime!
4.10.2008 0:01:44   
Blue rose RR
Stella  a da pokušaš da joj serviraš svega od voća, u njenu omiljenu zdjelicu sa crtanim likovima. Onako isijeci u manje komadiće, nemoj da bude mnogo toga, jer će samo isprosipati igranjem. I onda kao daji jedan zalogaj liku na zdjelici, a drugi njoj. Ili jedan zalogaj lutkici, a drugi Hani.
Ja svojoj kiki tako sam u početku privolila voće, malo je zahmetli, ali se isplati. Danas stvarno sve jede...ali mi je najgore kada traži taze limun da liže ....uhh.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Vitamini tokom zime!
4.10.2008 0:06:20   
stella
user posted image user posted image limun.Al da ti pravo kazem ja sam do prije par godina mogla jest sam limun,al vise ne mogu.
Svasta sam probala a to jos nisam.bananu kao dva tri griza hoce sama da grize i onda nista dalje.Cak sam joj davala i voce iz kompota,nista.
a meso hoce svako.I teletinu,ribu,piletinu

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Vitamini tokom zime!
4.10.2008 0:08:20   
camm
moja sve voli sem piletine i junetine e to ne moze ni kako
dovoljno je samo da pomirise i kraj.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Vitamini tokom zime!
5.10.2008 11:48:22   
nikka
Ja nisam imala problema sa uvođenjem namirnica,sve je prihvaćao i jako sam sretna zbog toga,probao je svo povrće i sve vrste mesa,voće voli ali ako je neko baš kiselo neće,evo sad ove prve mandarine npr.
Mislim da je sve do toga da se kao beba nauči da jede sve,naravno po nekom normalnom redoslijedu.
Jedino dijete koje jede raznovrsnu hranu može biti zdravo ako neunosi recimo meso imaće manjak željeza,jako je bitno da unosi dosta vitamina iz voća i povrća pogotovo sad pred zimu,ali zato smo zaduženi mi roditelji.

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Vitamini tokom zime!
14.12.2010 21:33:51   
Mya_81 RR
Mene zanima koliko je dnevno potrebno unositi vitamina C u ovom periodu gripa i prehlade user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Vitamini tokom zime!
14.12.2010 21:39:41   
Blue rose RR
Nemoj se opterećavati mjerama. Onoliko koliko dijete želi da jede neka jede. Najbolje je kada dijete može da jede raznovrsno, ali da ne zanemaruje svoje obroke.
Mi smo na stolu uvijek imali i danas imamo oguljeno voće i povrće. Gledamo da jedemo u sezoni voće i ga ima što više vrsta. Moja kikica je jedno vrijeme jela samo jabuke i mandarine, da bi odjednom počela da iste ignorieš i jede mrkvu i nar...
U svakom slučaju bitno je da jede, a koliko - ovisi od potreba dječijeg organizma.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Vitamini tokom zime!
14.12.2010 22:44:33   
Mya_81 RR
Ma, pitam zato što joj cjedim naranču i limun svaki dan.

Pored toga, jede voće, ali se u zadnje vrijeme desi da jednostavno ne želi pojesti ništa pa sam joj povremeno davala plivit c tabletice.

Razmišljam da ne pretjeram user posted image

A sklona je prehladama i temperaturama...


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Vitamini tokom zime!
3.3.2011 16:08:56   
la bomba
Ma raznovrsna prehrana je zakon, ne treba ničega previše. A vitamina C nema u čemu nema. user posted image

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Vitamini tokom zime!
3.3.2011 16:14:38   
emma.L
mya, ne znam koliko treba, ali škoditi ne može jer se višak izluči urinom.
MI uzimamo Acerolu, a svejedno stavljam limun u salatu, po ribama, u čajeve, cijedim joj naranče.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *