|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bolovanje na ime njege djeteta
14.1.2010 21:38:15   
medigirl
Drage forumasice,
meni istice porodiljsko bolovanje od 1. godine, pa me zanima da li se moze otvoriti bolovanje na ime njege djeteta. U mom slucaju potrebno je raditi vjezbe sa djetetom 6 puta dnevno radi zaostajanja u motorickom razvoju.
Dr fizijatar kaze da je to moguce, i dala mi je nalaz, ali moj ljekar kaze da mogu dobiti samo 15 dana po zakonu.

Da li je neko upucen u ovu temu?


_____________________________

Girl feb 2001
Boys feb 2009
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Bolovanje na ime njege djeteta
14.1.2010 21:48:42   
mamica87
Dobro je pa si dobila 15 dana moja mama je dobila samo 3 dana.Al se ipak nadam da dobijes vise i da ti dijete brzo ozdraviuser posted image

_____________________________

Benjamin 17.07.2009

(odgovor članu medigirl)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Bolovanje na ime njege djeteta
15.1.2010 8:27:22   
Anoniman
Medigirl, žao mi je što sad moraš i o tome brinuti.  Stvarno nisam upućena u to.  Postoji li mogućnost da se nagodiš sa poslodavcem o nekom prilagođenom radnom vremenu?
Ja radim u školi i dir. mi je napravio veeeeeliku uslugu.  Totalno je prilagodio raspored mojim potrebama.  Ponedjeljkom, srijedom i petkom nisam imala prva tri časa, pa sam mogla ostajati kući i vježbati sa malenom ujutro, kad je naspavana, sita i raspoložena.  Ostalim radnim danima sam se pouzdala u tetu koja je čuvala malenu.  I nju smo vodili kod fizioterapeuta da joj pokaže koje i kakve vježbe treba raditi.
Mi doduše nismo morali vježbati 6 puta dnevno... već kad stignemo i koliko stignemo: nekad 2 x 20 min. nekad 60 min. u komadu... trudili smo se da vježbanje traje od 40 do 60 minuta sveukupno.
Sretno, draga....

(odgovor članu mamica87)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Bolovanje na ime njege djeteta
15.1.2010 8:36:19   
ivanas
IZVORNA PORUKA: medigirl

Drage forumasice,
meni istice porodiljsko bolovanje od 1. godine, pa me zanima da li se moze otvoriti bolovanje na ime njege djeteta. U mom slucaju potrebno je raditi vjezbe sa djetetom 6 puta dnevno radi zaostajanja u motorickom razvoju.
Dr fizijatar kaze da je to moguce, i dala mi je nalaz, ali moj ljekar kaze da mogu dobiti samo 15 dana po zakonu.

Da li je neko upucen u ovu temu?



Možda jeste 15 dana ali po isteku tih 15 dana da ti može tvoj ljekar produžiti, a mada uz kvalitetan nalaz fizijatra specijaliste miislim da bi ti mogla otvoriti 1 mjesec i tako mjesečno produžavati. I kod nas u Ze ljekari opšte prakse se vole praviti pametni malo više nego što treba i pođu tako pametovati preko nalaza specijaliste i donositi neke svoje teze. U svakom slučaju raspitaj se sa nekim ko je upućen u to ili vidi na internetu možeš li naći službene novine zakon o zdravstvu i odsustvo sa posla tj bolovanje radi njege djeteta ili je člana porodice nisam sigurna

(odgovor članu medigirl)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Bolovanje na ime njege djeteta
15.1.2010 11:17:56   
Skvo RR
 
 
Član 58.
Nakon isteka godine dana zivota djeteta, jedan od roditelja ima pravo da radi polovinu punog radnog vremena do tri godine zivota djeteta, ako je djetetu, prema nalazu nadlezne zdravstvene ustanove, potrebna pojacana briga i njega. Pravo iz stava 1. ovog Člana moze da koristi i usvojilac, odnosno lice koje se stara o djetetu, u slucaju smrti oba roditelja, ako roditelji napuste dijete ili ako ne mogu da se brinu o djetetu.
 
 
 
Evo, ako se mozes uklopiti u ovo, ovo ti je clan 58. Zakona o radu FBiH.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu ivanas)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Bolovanje na ime njege djeteta
16.1.2010 21:34:17   
medigirl
Hvala vam drage moje na savjetima, raspitacu se:=)
u svakom slucaju ostaje opcija sa pola radnog vremena.


_____________________________

Girl feb 2001
Boys feb 2009

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Bolovanje na ime njege djeteta
16.3.2010 22:23:47   
Anoniman
Da ne otvaram novu temu.....
Je li moguće otvoriti bolovanje na ime suneta (obrezivanja) djeteta?

(odgovor članu medigirl)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Bolovanje na ime njege djeteta
16.3.2010 22:30:19   
taurus
Mislim da možeš, stvar je do tvog pedijatra da li će ti dati bolovanje, ali ne vidim razlog da ti ne da. Uostalom može napisati da je djete bolesno i da dobiješ bolovanje. Samo traži, ko nije tražio nije ni dobiouser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Bolovanje na ime njege djeteta
13.12.2010 12:27:47   
veeseelaa
jel mi može neko odgovoriti kako i na koji način se vadi bolovanje za njegu  dijeteta???
jel se trebam javiti doktoru kod kojeg vodim dijete ili svom doktoru?
od dokumentacije nemam ništa, malenoj su samo prepisali antibiotik?
Hitno mi je

< Poruku je uredio veeseelaa -- 13.12.2010 12:28:59 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Bolovanje na ime njege djeteta
13.12.2010 12:28:38   
veeseelaa
nemoj da me se smijete, nikada to nisam radila user posted image nikada ni sama nisam išla kod dr 

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Bolovanje na ime njege djeteta
13.12.2010 12:29:34   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: taurus

Mislim da možeš, stvar je do tvog pedijatra da li će ti dati bolovanje, ali ne vidim razlog da ti ne da. Uostalom može napisati da je djete bolesno i da dobiješ bolovanje. Samo traži, ko nije tražio nije ni dobiouser posted image user posted image


znači pedijatar???


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Bolovanje na ime njege djeteta
13.12.2010 12:31:05   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

jel mi može neko odgovoriti kako i na koji način se vadi bolovanje za njegu  dijeteta???
jel se trebam javiti doktoru kod kojeg vodim dijete ili svom doktoru?
od dokumentacije nemam ništa, malenoj su samo prepisali antibiotik?
Hitno mi je


Trazi od pedijatrice da ti da potvrdu o bolovanju, pa kod svoje doktorice da ti otvori bolovanje.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Bolovanje na ime njege djeteta
13.12.2010 12:31:32   
snijeg
Prvo odeš do pedijatra koji ti da potvrdu da je dijete bolesno, s tom potvrdom kod svog doktora/ce i on ti otvara/zatvara bolovanje.

Nadam se da nije ništa strašno, da mama samo koristi priliku da malo odmori user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Bolovanje na ime njege djeteta
13.12.2010 12:40:14   
veeseelaa
ma ne koristim priliku da odmorim Boga mi, ja sam radoholičar nego moram... već par dana ne radim, malena je imala temp i kašlje baš
A kako ide, prvo otvorim bolovanje pa ga onda idem zatvoriti???


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Bolovanje na ime njege djeteta
13.12.2010 13:25:28   
snijeg
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma ne koristim priliku da odmorim Boga mi, ja sam radoholičar nego moram... već par dana ne radim, malena je imala temp i kašlje baš
A kako ide, prvo otvorim bolovanje pa ga onda idem zatvoriti???



Uhhh, baš mi je žao....šaljem pozitivne misli za brže ozdravljenje user posted image
A ovaj drugi dio posta, jel to ti mene malko zezaš user posted image user posted image user posted image

DA, vesela otvoriš bolovanje, pa zatvoriš kad maleckoj bude bolje i kad budeš mislila nešto raditi (ovo samo izgleda dvosmisleno) user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Bolovanje na ime njege djeteta
13.12.2010 13:27:59   
veeseelaa
ne zezam majke mi, pojma nemam o otvaranju bolovanja
Hvala za info
evo sad bijah kod pedijatra po potvrdu, zatim kod svog dr i eto ga
Malenu moram na kontrolu odvesti u četvrtak

Hvala puno


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Bolovanje na ime njege djeteta
13.12.2010 20:46:50   
snijeg
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ne zezam majke mi, pojma nemam o otvaranju bolovanja
Hvala za info
evo sad bijah kod pedijatra po potvrdu, zatim kod svog dr i eto ga
Malenu moram na kontrolu odvesti u četvrtak

Hvala puno



Ma ja s tobom nikad ne znam kad je zeza, a kad pričamo/tipkamo ozbiljno...veselo je veselo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Pozitivno je to neznanje, djevojčica je bila zdrava i da je bogdom tako i ostalo, pa da ni sad ne znaš proceduru...brzo ozdravljenje želim user posted image


_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *