|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ginekolozi?
26.7.2011 18:14:48   
Crvena
IZVORNA PORUKA: lana32

Kako da dodjem do dr Murterzića?


Nazoves ginekologiju i pitas kada radi dr. Murtezic. user posted image
Meni je vodio obje trudnoce, meni je za svaku preporukuuser posted image

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu lana32)
Neposredna veza do poruke: 451
   RE: Ginekolozi?
19.9.2011 18:25:27   
Cenzura
Pozdrav cure,
da li je neko imao iskustvo sa dr. Kavgićem iz Živinica?imam preporuku od svoje dr. da idem njemu, pa me zanimaju iskustva?


(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 452
   RE: Ginekolozi?
25.9.2011 2:57:29   
alea
kako ste zadovolje sa Dr. Masicem? jeste li isle kod njega privatnu u ordinaciju u Vogosci?

(odgovor članu Cenzura)
Neposredna veza do poruke: 453
   RE: Ginekolozi?
23.10.2011 1:21:56   
malena27 RR
Prenos posta:

IZVORNA PORUKA: maajaa

Molim preporuku za dr koji je dobar za vodjenje rizicne trudnoce (u pitanju je visoki tlak sa kojim sam usla u trudnocu). Inace, ovo mi je druga trudnoca (prva je bila bez ikakvih problema), a u pitanju je sami pocetak (po mojoj procjeni, 4 sedmica trudnoce).

Hvala



_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu alea)
Neposredna veza do poruke: 454
   RE: ginekolozi?
7.11.2011 15:29:54   
zabrinuta12345
Ovako! Imam 16 godina. Već sam imala mali spolni odnos. Nisam još nikada u životu imala menstruaciju vjerovatno je trebam dobiti. E sad me zanima mogu li ja ostati trudna s tim da još nisam nikad imala menstruaciju i muški spol je jako malo ušao u moj. Zanima mogu li ostati trudna? Išla sam k doktoru nisam radila nikakve testove za trudnoću samo sam napravila urin iz čaše može li ta mokraća iz čaše zaključit jesam li trudna ili ne?

(odgovor članu Dida)
Neposredna veza do poruke: 455
   RE: ginekolozi?
15.11.2011 0:52:23   
Ne odustajem!
Drage žene,
prije 2 god sam obavila laporoskopsku operaciju, odstranjivanja čokoladnih cisti. Niko mi nije objasnio da je to ustvari endometrioza i koje su posljedice tj., šta dalje mogu očekivati. prije 8 mjeseci sam na redovnoj kontroli saznala da se sve povratilo i to na oba jajnika (prvi put je bilo samo na desnom). Tek tada sam šok doživjela i saznala koje mi je ustvari dijagnoza, iako sam 1,5 god prije toga 5 dana provela u bolnici bez te informacije. Koristim hormonsku terapiju, koja izgleda nema nekog učinka ... Na zadnjem pregledu sam saznala da je lijevi jajnik bespovratno 90% oštećen, da je u desnom integrisana cista i da ima malo zdravog tkjiva koje je ostalo nakon prve operacije. Situacija je takva da se ne može operisati. Moguće je da će vremenom tkivo mijenjati svoju "ćud" jer se ne može izvaditi. Nisam udata, nemam s kime pokušavati da zatrudnim, a vremena je sve manje. Što se tiče ginekologabila, od prvog dana kada su mi pogrešno dijagnosticirali do sada, bila sam kod: Rovčanin, Gutić, Mašić, Begović, Maja kod Mehmetbašića, Novaković ... ima ih ukupno 11 kod kojih sam bila. Niko mi ne govori koje su mi opcije. Ima li iko sa sličnom situacijom ili dobrim iskustvom s endometriozom? Strah me je kako je sve neočekivano krenulo i napredovalo za kratko vrijeme ... ali ne odustajem! otvorena sam za bilo kakav savjet. Hvala!

(odgovor članu zabrinuta12345)
Neposredna veza do poruke: 456
   RE: ginekolozi?
15.11.2011 0:56:20   
klemzi
http://www.ringeraja.ba/forum/Endometrioza/m_13144/tm.htm
Ne odustajem! žao mi je što prolaziš kroz sve to...evo ti tema, iščitaj, možda nađeš nešto što će ti pomoći


_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu Ne odustajem!)
Neposredna veza do poruke: 457
   RE: ginekolozi?
15.11.2011 7:35:55   
ena0002

IZVORNA PORUKA: zabrinuta12345

Ovako! Imam 16 godina. Već sam imala mali spolni odnos. Nisam još nikada u životu imala menstruaciju vjerovatno je trebam dobiti. E sad me zanima mogu li ja ostati trudna s tim da još nisam nikad imala menstruaciju i muški spol je jako malo ušao u moj. Zanima mogu li ostati trudna? Išla sam k doktoru nisam radila nikakve testove za trudnoću samo sam napravila urin iz čaše može li ta mokraća iz čaše zaključit jesam li trudna ili ne?

Draga ako si dovoljno odrasla da stupis u spolni odnos budi dovoljno odrasla i odgovorna prema sebi i svom tijelu pa se informisi o svemu.....zalosno je sto danasnja omladina tako olako i bez ikakve zastite stupa u spolni odnos......sa moje tacke gledista ima puno vise stvari oko kojih se mozes zabrinuti prije trudnoce...tipa baktrija, spolno prenosivih bolesti i slicno

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu zabrinuta12345)
Neposredna veza do poruke: 458
   RE: ginekolozi?
15.11.2011 7:36:56   
ena0002
Ne odustajem ja jedino jos mogui da ti preporucim dr. Godinjaka ako nisi vec bila kod njega

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 459
   RE: ginekolozi?
15.11.2011 15:46:51   
Mamarica
Meni je problem sa endometriozom i cistama pomogao rijesiti dr. Divanovic, ne znam da li si vec bila kod njega. Da ne duzim puno (pisala sam na ovoj temi koju je klemzi gore navela), imala sam cokoladne ciste na oba jajnika, lijevi je bio zarotiran i "zalijepljen" izmedju materice i zadnjeg zida trbusne supljine, na desnom je bila cista od cini mi se 4,5 cm, meni je jedino rjesenje bila operacija, radjena mi je laparoskopija u dva navrata u Zagrebu, izvadjena masa priraslica (ova koja je drzala lijevi jajnik je imala 14 cm!), sacuvana oba jajnika (mada lijevi nije vise funkcionisao). Tri mjeseca poslije druge operacije pojavila se nova cista (iako sam primala Zoladex i nisam imala menstruacije) na desnom jadnicku (koji je jedini bio u funkciji). Tad sam otisla kod Matije Paunovski i uzela njene preparate koje sam pila oko tri mjeseca. Je li to pomoglo ili je nesto drugo presudilo, uglavnom cista nije vise rasla, nije imala prokrvljenost, dr se odusevio. To je bilo 2000/2001 godine, nisam bila udata niti pokusavala ostati trudna u to vrijeme. Tu cistu imam i dan-danas, iste je velicine, 2005 sam bez problema zatrudnila i rodila 2006 svoju djevojcicu.

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 460
   RE: ginekolozi?
15.11.2011 15:50:16   
Mamarica
I da, zaboravih pomenuti (glede tvoje price o 11 ginekologa) da sam na pocetku promijenila cetiri ginekologa, od prve koja mi je postavila pogrenu dijagnozu (rekla da nemam lijevog jajnika jer je bio zavucen iza materice i dala antibiotike da pijem!), drugog koji je postavio dijagnozu, treceg koji je potvrdio, ali mi preporucio hormonsku terapiju i cetvrtog, dr. Divanovica koji mi je otvoreno rekao da moram na operaciju, sto prije-to bolje.

(odgovor članu Mamarica)
Neposredna veza do poruke: 461
   RE: ginekolozi?
16.11.2011 11:50:40   
hampsi
Vezano za cokoladne ciste- moja prijateljica je imala, na oba jajnika. Nasi "slavni" ginekolozi joj rekli da je jedino rjesenje odstraniti jajnike! Dizdarevicka, Hadziomerovic, Delic i ne znam ko je ono jos bio. Djevojka sticajem okolnosti ode  "vani" , tamo je operisu- odstrane ciste, i evo vec par godina vec sve u redu, hvala Bogu. Zelim reci da ne odustajete, po meni je operacija zadnje. Ja uvijek isprobam prvo sve "narodno" user posted image Kunicu i med, Noni, mix cajeva (vrkuta, neven, kunica, crni sljez) a za sve ostalo tu je dr Djuderija user posted image  

< Poruku je uredio hampsi -- 16.11.2011 11:51:04 >


_____________________________

Takva sam kakva sam

(odgovor članu Mamarica)
Neposredna veza do poruke: 462
   RE: ginekolozi?
16.11.2011 14:50:17   
Mamarica
Operacija jeste jedino rjesenje u mnogim slucajevima endometrioze i endometrotickih cisti. Endometrioza je jako zeznuta, pa ako se zapusti moze otici i na druge organe (da sad ne prepadam zene, sve znamo guglati). Po misljenjima mnogih, u slucaju vecih cista i komplikacija kao sto su priraslice nema drugog rjesenja. Medjutim, pitanje je kako se izvodi. Meni je i pored svih komplikacija operacija uradjena tako da su jajnici "ljusteni" (taj izraz ljekari koriste), a uklanjanje jajnika nije dolazilo u obzir. Na GAK-u sam se upoznala sa zenom kojoj je odstranjen jajnik ovdje u Sarajevu, iako je imala cistu manju nego moja. Postoje situacije kad se i mora odstraniti, ali ponekad imam osjecaj da se to ovdje radi rutinski-endometrioticka cista-zdravo jajnik, a uopste tako ne mora da bude.

(odgovor članu hampsi)
Neposredna veza do poruke: 463
   RE: ginekolozi?
27.12.2011 18:21:39   
IceRose
Pokusala sam vas sve fino iscitati, ali il sam sto preskocila il stavrno nema ono sto sam pokusavala naci..
Pa tako da sad imam jedno-dva pitanja, moze li mi iko reci kakva je dr Hasanagic iz Skerliceve? Ima li iko kakvih +/- iskustava s njom...

_____________________________

Haris 01.05.2013.

"Kad ljubav govori, razum ćuti." - Baruch Spinoza

(odgovor članu Mamarica)
Neposredna veza do poruke: 464
   RE: Ginekolozi
27.12.2011 18:29:36   
gvendolina
Ja sam isla kod dr Hasanagic,prema preporuci nase forumasice, i mogu reci da sam zadovoljna..nisam nikad dugo cekala na termin za pregled,kao sto je slucaj ko drugih.jedino sto mi je bila malo pogruba zadnji put,pa me je stomak nakon pregleda boliouser posted image ali sve u svemu prolazna ocjenauser posted image


< Poruku je uredio malena27 RR -- 22.1.2012 21:30:37 >


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu IceRose)
Neposredna veza do poruke: 465
   RE: ginekolozi?
27.12.2011 18:34:56   
teacher75
jel to bilo po mojoj preporuci?user posted image meni je jednom radila papa a prosli put uzimala vaginalni bris, bila sam malo ukocena obzirom da sam trudna sad ovaj put, ali nije bilo strasno, ja inace nisam nesto osjetljiva po tom pitanju, znam i prije da su mi se kolegice zalile na jednu drugu doktoricu da je bila gruba a meni bila okuser posted image ja sam uglavnom zadovoljna, vodila mi je i proslu i ovu sada trudnocu, s tim da na UZ idem privatno kod dr Maje slakovic (kod mehmedbasica) tako da me njih dvije uporedo vode

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 466
   RE: ginekolozi?
28.12.2011 15:53:23   
mala87
pozzzzzz

da li je neko zna ili je isao kod  dok. Fikret Operta cini mi se iz varesa   .... ako neko ima neki br ili ako je isao ko njega da mi javiiiiii......????



_____________________________

“Nikad nećete dobiti želju, a da pritom niste dobili i moć da je ispunite. Ipak, možda ćete za njeno ostvarenje morati raditi.”

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 467
   RE: Ginekolozi?
8.1.2012 15:26:54   
celeee
Ciao cureuser posted image
Da li ima ko od vas iskustva sa dr.Brankom Cvjetičaninom koji gostuje na klinici Jelena?

(odgovor članu IceRose)
Neposredna veza do poruke: 468
   RE: Ginekolozi?
22.1.2012 11:33:25   
Amelaa RR
Prenos posta s duple teme
IZVORNA PORUKA: Dalia_88

Draga moja iako je Tuzla daleko kazu da je Dr Elmira Hajder uspijesna u tim stvarima. Ako zelis mogu ti nabaviti broj pa nazovi i raspitaj se a ima i na internetu. Mislim da za takve stvari nigdje nije daleko jer su neke isle cak i Zagreb na lijecenje a cula sam da ima je ona pomogla nakog nauspijesnog lijecenja u Zagrebu. Pa eto ako to ne uspijes uvijek je dobro imati opciju vise.
Zelim ti puno arece



_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu celeee)
Neposredna veza do poruke: 469
   RE: Ginekolozi?
28.3.2012 13:18:03   
scorpia
Ako netko ima br.od dr.Bojana Gvozdenovića molila bih da mi posalje na pp. Hitno je...

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 470
   RE: Ginekolozi?
29.3.2012 14:13:14   
sarisari
zabrinuta 12345 stupanje u prvi spolni odnos po mom subjektivnom mišljenju zavisi od mentalne zrelosti obe osobe, ti si zaista mlada ali na tebi je da odlucis kada i s kim ces to uciniti i ne treba niko da te savjetuje niti uradi ili ne, medjutim ono sto je najvaznije prije stupanja u njega jeste da budes dobro, ali dobro informisana o svim mogucim posljedicama prvenstveno o spolno prenosivim bolestima, jedna od njih jako ucestala u posljednje vrijeme je i HPV, ali i o svim ostalima, a takodjer i partner mora biti inf., obavezno koristite zastitu bilo kada da se odlucis za taj cin.O ovoj temi otidji kod dr. i slobodno i otvoreno porazgovaraj i po pitanju mjesecnice zasto je nisi dobila, a i o svim ostalim pitanjima u vezi stupanja u prvi odnos sa partnerom.Naravno poslije sve ove price ja nikako ne zelim da stvoris sliku da je to nesto lose, naprotiv to je nesto najljepse ali kada se u njega stupa prvenstveno iz ljubavi bez dodatnih pritisaka.Slobodno sve sto te zanima pitaj mislim da ce uvijek neka od forumasica naci vremena da ti odgovori.

(odgovor članu scorpia)
Neposredna veza do poruke: 471
   RE: Ginekolozi?
4.6.2012 15:00:04   
Anoniman
Prosto nisam mogla da  na ovu temu ne napisem cinjenice zbog kojih bi mogle ispastati zene u buducnosti. Nemojte se zavlaciti i gubiti vrijeme na neznalice u gradu Sarajevu. Jedini ginekolog koji je strucan i koji me nije dodatno fizicki i psihicki unistio je prof. Godinja. 15 godina se borim sa policisticnim jajnicima... Velika borba sa malim ljudima!!! Prvo Sabina Cengic (Papagajka) kljukala me sa 15 godina kontracepcijom i raznim hormonima i radila papa test, a bila sam nevina i isprepadana. Ponavljam, imala sam 15 godina.. Onda Mehmedbasic propise kontr. pilile i pila ih dok nisam nakon 5 godina pocela krvariti. Odem kod njega, a on mi kaze da je to normalnouser posted image . Onda sam otisla kod Vernesa Begovica koji mi je dao Dabroston, a onda kontracepciju. Ne mozete ni zamisliti kakav mi je bio organizam. Znojenje, akne, opadanje kose, nervoza. Kao rodila sam se tako i samo moram piti hormone i bit ce sve u redu. Cure moje da sam samo bila pametnija i da sam vise citalauser posted image . Nakon stupanja u brak Vernes mi je dao klomifen i doveo do hiperstimulacije, poslao me kuci i rekao ako osjetim ostar bol da idem u hitnu...Tada nisam ni znala sta je hiperstimulacija-mogla sam ostati bez jajnika.... Pa da, tako se tretira pacijentuser posted image ! Poslije hiperstimulacije rekao mi je da ne mogu zatrudniti i da moram na operaciju-laparoskopija. Istrcala sam iz ordinacije placuci i nikada Vernesu vise nisam otisla. Moj ocaj je kulminirao, nisam znala sta da radim. Zakazala sam termin kod Hadžiomerovica koji mi je za horm. nalaze izvukao bruku para i pitao me dali mi je "problem"-u prevodu imam li novca da idem u Bec kod njegove kcerke na inseminaciju. Rekao mi je takodjer da idem na operaciju i dao mi br. Drljevica-Vojna bolnica. Prije nego sam izasla iz ordinacije pitala sam ga da mi provjeri razinu secera u krvi jer sam vec citala da je povezan sa policisticnim jajnicima, ali on mi je reko da to nema nikakve veze. Toliko o obrazovanosti doktora u BiH. 2011. godine u februaru sam operisana, Kenan Drljevic odusevljen kako je protekla operacija. Sve prohodno, jajnici cisti i kao pij opet Dabroston i opusti se i bit ces trudna. A ne, ja luuuda od hormona, nervozna, puna celulita trazila sam utjehu u ugljikohidratima. Nesto tu meni nije stimalouser posted image . Pocela sam citati o polic. jajnicima i nasla sam milion tekstova o tome da je inzulinska rezistencija povezana sa PCOS. Otisla sam kod doktorice Zelije Velije i rekla joj da mi samo kaze koje nalaze da uradim pored OGGT- testa-test opterecenja glukozom. Pitala me je ko me je njoj uputio, ja sam rekla kako i jest-Bog me dragi Vama doveo. Nakon nalaza, Zelija mi je rekla da imam inz. rezistenciju i da moram piti Siofor i regulisati ishranu sa vocem i integralnim zitaricama bez slatkisa. U medjuvremenu sam otisla kod prof. Godinjaka koji mi je jedini ulio nadu. On nije mogao da vjeruje da su me poslali na operaciju , a da mi nisu provjerili da li imam inz. rezistenciju, odnosno nije mu bilo jasno kako niti jedan od ginekologa nije znao usku vezu izmedju inzulina i PCOS. Kontaktirala sam i dr. Glueck iz Amerike i rekao mi je da pije 3*850 mg Siofor uz jelo i da mi je to jedina nada. Sada me vodi prof. Godinjak, pijem Siofor, osjecam se puno bolje i nadam se najboljem. Na ishranu sam se navikla i dosta smrsala. Sada se nadam cudu user posted image . Da sam samo prije 10 godina znala da niti ijedan od gore navedenih ginekologa nije strucan, mozda bih sada imala djecu. Zato zene moje, pazite kod koga idete, pazite sta pijete i pazite kome cete povjeriti svoje zdravlje. Nemojte da zavrsite kao ja. Ovo pisem iskljucivo radi vas koje imate slicne probleme. ne ostavljajte im pare i ne vjerujte im. Psihicka bol koju sam ja prosla je nemjerljiva i sa cim i zato molim vas budite pametne. Sretno user posted image !

(odgovor članu sarisari)
  Neposredna veza do poruke: 472
   RE: Ginekolozi?
5.6.2012 16:26:19   
ella_ina
pozz cure...imam jedno pitanje...kakva su vasa iskustva sa dr Muminbasicem na klinici na Jezeru....inace sam kod dr. Godinjaka, ali je sad na godisnjem pa me je zapao dr. Muminbašić, ali nisam oduševljena :( nezz sta sad da radim....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 473
   RE: Ginekolozi?
6.6.2012 10:01:52   
sarisari

moj ljekar je već tri godine dr.Muminbašić, doduše ne idem radi zaceca nego me generalno vodi on i bilo sta da mi treba u pola noci on je uvijek tu na raspolaganju,a i prije njega i uporedo sa njim sam isla jos kod drugih ljekara medjutim svaki put sam se vracala kod dr.M. jer je prema meni zaista divan i strucan i jako mi je pomogao kada mi je bilo najteže,od srca ti ga mogu preporuciti, sretno ako smijem da pitam radi cega nisi odusevljena, cisto inf. da i ja obratim paznju

(odgovor članu ella_ina)
Neposredna veza do poruke: 474
   RE: Ginekolozi?
6.6.2012 11:01:55   
ray
dr muminbasic? je li to dr nermin muminbasic? sarisari , znaci ti si zadovoljna s njim? meni je djelovo malo jalijas, malo ono kako prica.. kako sjedi . :)  velis da je strucan? meni nekako nije odavao taj utisak i zato sam se povukla. ali nista konkretno.. mozda me je osjecaj malo zezno. :)

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *