|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
21.6.2011 23:03:15   
MicoTico
Evo mene opet sa novostima u vezi vrtica!!!
Neki dan me zovu iz Centra za predskolsko da je slobodno mjesto za bebaca u jaslicama i to u sekinom vrticu. Ma ne da sam se iznenadila nego nisam mogla vjerovati - poucena iskustvom sa cerkicom, ocekivala sam da cemo cekati min. 2 godine. A sad nas pozvali poslije 6 mjeseci!
Istina da mi se babac super snasao u Maslacku i mi smo svim prezadovoljni, ali ovako ce nam biti lakse i zbog odvozenja djece i finansijski.
Samo se nadam da ce prihvatiti tete i novi vrtic kao i Maslacak!

A tu je i seka da spijunira!user posted image


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Sunčica77)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
27.6.2011 13:06:52   
nikolicaprikolica
cure pozzz svima!cacakala sam svugde o vrticima u bl al samo sam ovde nasla korisne informacije!zanimaju me vrtici na petricevcu.znam gde je picolino ali ne znam gde je carolija?znate li mozda njihovo radno vreme jer ja moram biti na poslu u 7,da li oni pocinju da rade tako rano?kakve su cene za 8h boravka?da li primaju decu od 10-11meseci?nadam se da ce mi neko odgovoriti jer me zanimaju iskustva iz prve ruke!pozzz

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
27.6.2011 13:13:14   
bojana86
Sve sam ti napisala u pp,Carolija ti je u ulici preko puta Picolina,koja vodi do z.zgrade,pa imas jednu privatnu kucu i pise carolija...ulica sto su je prosirivali skoro(ako poznas petricevac). cijena za 8h je 270km,malo puno al u odnosu na tetu cuvalicu je isto.

(odgovor članu nikolicaprikolica)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
2.7.2011 19:39:19   
Sizif
Danas dok sam setala sam procitala Djecje jaslice Zvjezdica (ili Zvjezdice) nisam zapamtila. Da li neko zna nesto o tome?

Lokacija im je u aleji Nove Varosi, ona ulica gdje je izlaz iz parkinga bivse Medicinske elektronike, sad autobusne stanice, na spratu kuce u kojoj je otvoren Tropik pise reklama.

Ja cu u ponedjeljak otici do njih pa cu proslijediti informacije.

Pozdrav


_____________________________

"Ko zna da ne zna - najveći je."

(odgovor članu bojana86)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
2.7.2011 23:04:45   
MicoTico
Svaki dan prolazim pored toga i nisam primjetila! Vjerovatno nesto novo. Javi nam info!

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Sizif)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
5.7.2011 15:05:44   
Sizif
Ja sam bila na vratima vrtica i jaslica pise u pripremi i ispod toga dva broja telefona. Jedan broj je mobilni broj 066 ....... , ali mi se na njega javio covjek iz Bjeljine koji kaze da veze nema sa tim vrticem i da ga u zadnje vrijeme zove mnogo, ZENA, i on misli da je onaj ko je napiso taj broj pogrijesio jer to je njegov broj.

Onda sam isla nekom mojom logikom pa pozvala isti broj samo sa 065..... ali nije ni to.

Drugi broj je fiksni broj koji zvoni i zvoni i zvoni i zvoni, ali se nitko nije javio u koje  god doba dana zvala.

Tako da cu probati, pitati nekoga, KOGA


_____________________________

"Ko zna da ne zna - najveći je."

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
14.7.2011 9:02:06   
Nenshi
Pozdrav svim mališanima, mamama i tatama !

Već dva dana zovem sve moguće informacije, ali niko nema izlistane brojeve telefona privatnih vrtića.
Može li iko da mi pomogne, stvarno mi je hitno pronaći rješenje za svoju klincezu.... ?



(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
14.7.2011 18:36:33   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: Nenshi

Pozdrav svim mališanima, mamama i tatama !

Već dva dana zovem sve moguće informacije, ali niko nema izlistane brojeve telefona privatnih vrtića.
Može li iko da mi pomogne, stvarno mi je hitno pronaći rješenje za svoju klincezu.... ?




Poslacu ti nekoliko brojeva na pp!


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Nenshi)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
16.7.2011 18:29:23   
Zvjezdica11
user posted image Pozdrav svima!!!Vrtic Zvjezdica je otvoren u ponedeljak 11.07.2011 god u ulici Jovana Ducica 50, iznad mini maxija kod medicinske elektronike i to je prvi vrtic koji radi od 00-24h.Zaposleno osoblje su visokoobrazovani vaspitaci,pedagozi,psiholozi,prof.fizickog vaspitanja i sporta.Vrtic takodje,posjeduje i video nadzor tako da je roditeljima omoguceno da prate svoje dijete u svakom momentu.Nas dezurni pedijatar je DR.Milisic,dok je stalno zaposlena medicinska sestra i jos mnogo toga.

< Poruku je uredio maja78 RR -- 28.7.2011 12:49:26 >

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
27.7.2011 22:08:00   
Sizif
Pozrav svima,
za Zvjezdice sam dobila informacije od prijateljice. Kaze da je vrtic super uredjen, nov. Za jaslicku grupu primaju navodno do cetvero djece. Imaju raznih mogucnosti cuvanja tako da klinca mozete ostaviti i na nocenju ili 24h, kako kome odgovara i treba. Svaka cast posto ima i onih koji rade nocnu smjenu, treba i to imati u vidu.

Meni licno neodgovara to sto je minimalan boravak djeteta osam sati.

Pozdrav


_____________________________

"Ko zna da ne zna - najveći je."

(odgovor članu Zvjezdica11)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
28.7.2011 11:23:07   
Zvjezdica11
Moram da odgovorim jer vas vecina nije shvatila kako mi radimo.Kapacitet koji primamo u vrtic je 20-djece na 200m2 o kojima brinu cetiri skolovane tete,pedijatar,kuvar itd. i cijena koja se placa bazira se na min. osam casova, kvalitetnu ishranu i dobar porodicni odnos sa roditeljima koji  zahtijeva posebnu paznju.Vrtic je vaspitno obrazovna ustanova koja ima svoj plan i program i kako bi se on realizovao u potpunosti potreban je duzi boravak tokom dana.Takodje,kada su dijeca duze u toku dana u vrticu adaptacija potraje samo par dana...
Medjutim, zbog velike zainteresovanosti na kraci boravak i jeftinije opcije mi smo opremili jos 200m2 koii ce raditi od 7h-19h pet dana u sedmici(ponedeljka-petka) i cijena dnevnog boravka je 250 KM user posted image

(odgovor članu Sizif)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
28.7.2011 12:32:01   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: Zvjezdica11

Kapacitet koji primamo u vrtic je 20-djece na 200m2 o kojima brinu cetiri skolovane tete,pedijatar,kuvar itd. i cijena koja se placa bazira se na min. osam casova, kvalitetnu ishranu i dobar porodicni odnos sa roditeljima koji  zahtijeva posebnu paznju.Vrtic je vaspitno obrazovna ustanova koja ima svoj plan i program i kako bi se on realizovao u potpunosti potreban je duzi boravak tokom dana.Takodje,kada su dijeca duze u toku dana u vrticu adaptacija potraje samo par dana...
Medjutim, zbog velike zainteresovanosti na kraci boravak i jeftinije opcije mi smo opremili jos 200m2 koii ce raditi od 7h-19h pet dana u sedmici(ponedeljka-petka) i cijena dnevnog boravka je 250 KM user posted image

Citam ovo i stvarno zvuci super!
A i neka nam je sto vise vrtica za nasu djecicu, toga nam uvijek nedostaje!


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Zvjezdica11)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
11.8.2011 23:03:29   
sandra55

Imam pitanje vezano za vrtic Zvjezdica, koliko to visokoobrazovanih vaspitaca, pedagoga, psihologa radi u vrticu Zvjezdica, koliko mi je poznato da taj vrtic drzi medicinska sestra.


nije mi jasno ko moze upisati svoje dijete u vrtic koji se UPRAVO OTVARA, dakle bez iskustva, pa nisu nasa djeca pokusni kunici.


(odgovor članu bojana86)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
12.8.2011 10:32:20   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: sandra55


Imam pitanje vezano za vrtic Zvjezdica, koliko to visokoobrazovanih vaspitaca, pedagoga, psihologa radi u vrticu Zvjezdica, koliko mi je poznato da taj vrtic drzi medicinska sestra.


nije mi jasno ko moze upisati svoje dijete u vrtic koji se UPRAVO OTVARA, dakle bez iskustva, pa nisu nasa djeca pokusni kunici.



Smatram da je uvijek dobro upistai dijete u provjeren vrtic, ali i to su sve "varijacije na temu".Kad sam birala vrtic za sina i raspitivala se o svakom ponaosob, dobijala sam prilično oprečna misljenja. Nekim vrticima su pojedini bili odusevljeni, a drugi opet zgrozeni...
Npr. ja sam Maslačkom bila super zadovoljna, a jedna forumasica mi je pisala da iz iskustva nikad ne bi dijete upisala ponovo tamo.
A uostalom, kako da uopste pocne neki vrtic sa radom bez djece? Mora se neko i prvi upisati!?
Moze bas taj vrtic da bude najbolji u gradu, a mozda bas suprotno! U svakom slucaju, treba svimna dati sansu da se dokaze!
A i sva nasa djeca su u neku ruku "pokusni kunici"! Bacamo ih u "u vatru" i nikad ne znamo kako ce se snaci ( pa bio to npr. provjereni vrtic ili ne)!


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu sandra55)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
12.8.2011 10:36:44   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: sandra55


koliko mi je poznato da taj vrtic drzi medicinska sestra.






Nekako mi se cini iz tvog posta da ti imas vise info od nas o tom vrticu.Bas bi bilo dobro da ih podijelis sa nama , bar zbog onih mama koje biraju vrtic za svoju djecu i ne mogu se odluciti!
Korisna info uvijek dobro dodje!user posted image


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu sandra55)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
12.8.2011 14:09:09   
Zvjezdica11
Dragi forumaši,puno pozdrava vam šaljemo iz Predškolske ustanove ,,Zvjezdica,,.Kao što već znate vrtić je počeo sa radom 11.07.2011 i u vrtiću boravi 15 mališana čiji su roditelji jedini relevantni da kažu kakav je zaista naš vrtić i bilo bi nam drago da se neko takav oglasi na ovom forumu sa svojim mišljenjem.Istina je da je vlasnik medicinska sestra koja je zaposlila četiri tete sa biroa, od kojih dve imaju iskustva u radu sa dijecom i valjda i njima treba dati šansu da pokažu svoje znanje jer Država baš i nema sluha za mlade koji hoće da rade svoj posao.Tako da ne bi trebalo da omalovažavamo nikoga a posebno nekoga ko u ovakvoj Državi pokušava da zaposli školovane ljude koji su učili da bi radili ono što zaista vole,i roditeljima pružili bezbjedan boravak za njihove mališane.Medicinska sestra radi kao dio tima u jaslicama do 18mj. uz pomoć pedijatra dr Milišić i zaista nije bitno ko je vlasnik jer smo jedini vrtić u gradu koji ima stalno zaposlenog PEDAGOGA,PSIHOLOGA,VASPITAČA,PROF.FIZIČKOG VASPITANJA I MEDICINSKU SESTRU NA KAPACITET OD 20 MALIŠANA(zar to nije za svaku pohvalu).Hvala Sandra55 što ste započeli ovu temu 

(odgovor članu sandra55)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
12.8.2011 14:59:20   
mišur
Već sam posjetila vašu web stranicu i mogu vam samo reći da sam oduševljena kako sve lijepo izgleda. Vrtić je zaista prelijep!
Sve pohvale i za osoblje koje radi za vas, malo je vrtića (možda niijedan) koji ima ovakav tim svakodnevno.
Vidim da imate već 15 mališana,pa me zanima je li to konačan broj, odnosno da li još ima mjesta?
moj dječak i ma 3,5g. i razmišljamo da li da ga opet upišemo u vrtić, pa me zato interesuje.
Išao je do maja, ali je bio stalno prehlađen i sve prenosio na malu sestricu koja je tada  imala samo 1g. Kad je kod nje stanje došlo do početka upale pluća, savjetovali su nam da ga ispišemo radi nje, dok ne ojača.
Zato se sad i predomišljamo, a zaista bih razmislila o vašem vrtiću ukoliko još ima mjesta.

(odgovor članu Zvjezdica11)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
12.8.2011 15:02:29   
mišur
I još nešto...Mali je broj vrtića koji imaju licencu Ministarstva prosvete i kulture, jer obično svi rade na principu Udrženje građana.
Tako da svaka čast i na tome!!!
I što reče Mico Tico, neka nama novih vrtića u gradu, toga nikada nije viška!!!

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
12.8.2011 15:34:22   
Zvjezdica11
Pozdrav mišure,konačan broj je 20 mališana,mjesta ima za dva dvogodišnjaka i tri trogodišnjaka i to bi bilo to za sada.Za upis u vrtić je obavezno donijeti do 1.septembra bris grla i nosa a dr.Milišić će uraditi prvi sistemacki pregled 5.septembra da nebi došlo do bilo kakve prehlade u vrtiću(tako da nemoraš brinuti o tome) svi moraju biti zdravi,a pregledi će se obavljati i svaki naredni mjesec.Ako ste zainteresovani za upis možete svaki radni dan od 08,00 do 12,00 doći u vrtić da upoznate tete i programe po kojima radimo pa ako vam se svidi.... 

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
12.8.2011 15:51:56   
mišur

Hvala na brzom odgovoru!
Još nešto, šta znači ovo da će se pregledi obavljati i svaki naredni mjesec? Je li to znači da će sva djeca jednom mjesečno biti pregledana od strane dr Milišić?
I možete li mi posalti na pp svoj broj mobitela ili fiksnog telefona?


(odgovor članu Zvjezdica11)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
12.8.2011 16:58:13   
Zvjezdica11
Svaki mjesec se vrši sistemacki pregled...

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
12.8.2011 23:51:04   
sandra55
Nesto meni nije jasno, da li je ovo forum ili mjesto za promovisanje vrtica Zvjezdica???????
Meni se cini da ovdje svako ima pravo na svoje misljenje i zaista mi nije jasna arogancija Zvjezdice, pa imate svoj sajt pa se tamo promovisite.
Moja radna kolegica je zvala doticni vrtic i receno joj je da vrtic zvanicno pocinje sa radom 1.9.


Ja licno dajem prednost drzavnim vrticima, a od privatnih, nakon dosta raspitivanja mislim da je daleko najnapredniji vrtic Maslacak.

To je MOJE misljenje, nema potrebe sa se neko ljuti ili vrijedja.

(odgovor članu Zvjezdica11)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
14.8.2011 11:48:20   
Zvjezdica11
Naravno da je ovo forum,i žao nam je ako je neko osjetio arogantnost u našem tekstu...Nije nam to bila namjera,samo smo željeli odgovoriti majkama koje su tražili više informacija o našem vrtiću.Sve majke koje žele da dobiju informacije o našem vrtiću mogu i dalje to da čine a vi Sandra 55 možete i dalje da pišete o nama,nama je svaki komentar bio loš ili dobar promocija koja nama nikako nije ni potrebna.Sve vas pozdravlja ljubazno osoblje vrtića ,,Zvjezdica,,user posted image

(odgovor članu sandra55)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
15.8.2011 12:02:26   
Sizif
Pozdrav forumasicama,

forum sluzi za razmjenu misljenja i iskustava. Svaka od nas je brizna majka i trazi i upisuje djete unaj vrtic koji smatra najboljim za svoje klince.
Iz prijasnjih postova vidite gdje ja pripadam sa upisom i misljenjem o vrticima, ali cu vam i ja napisati sta sam saznala o novom vrticu Zvjezdice, jer je on trenutno aktuela i isto tako sta misli.

Ja ima informaciju da je vlasnik medicinska sestra koja je dugo godina radila na pedijatriji na Paprikovcu, i smatram da je to samo plus, a nikako minus.

Uostalom, kad sagledate situaciju dublje ko je vlasnik cega i ko je sto zavrsio to neme veze sa vezom, tako da ko god da je vlasnik mislim da nije strasno bitno.

Isto tako svaka cast vlasniku, ko god da je, pa je imao u vidu da nekad klince treba pricuvati i nocu. Pa nema svako baku i djeda koji mogu uletiti, a isto tako ima i razvedenih i samohranih majki koje nemaju gdje ostaviti dijete, a raditi moraju. (eto na paprikovcu ima i treca smjena, pekari,....).

Dobrro je jos jedan vrtic, jos jedna opcija, jos jedna mogucnost, to je super a vrijeme pokazuje jer najkvalitetniji ostaju.

Meni se licno neslicja Maslacak, ono sto sam vidjela i cula, jer nemaju nikakvo dvoriste, znaci klinci su osudjeni na boravak u prostorijama, a tog nisam pobornik, treba izaci vani i kad je sunce i kad je snijeg. Isto tako mi se nije svidjelo sto imaju program ucenja za djecu jaslicke grupe koji je beskonacan, djete u tom uzrastu treba da uci kroz igru, naglasak na igru, a strani jezici kasnije, kasnije....

O relaciji privatni drzavni komentarisala sam ranije, ali isto tako da nadodam, ili se ponovim, smatram da je vrijeme da prevazidjemo tu podjelu. Puno je privatnog danas, kod vaspitnih ustanova i iako sam pobornik drzavnih, nigdje nisam vidjela da oni koji su zavrsili drzavno imaju prednost nad privatnim, bilo da je to vrtic ili skola, faks.( to je vec druga tema.)

E eto imam ja jos toga, ali oduzih pa cujemo se....


_____________________________

"Ko zna da ne zna - najveći je."

(odgovor članu Zvjezdica11)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
16.8.2011 13:34:39   
tweety 2010
Moja prijateljica je isla u "zvjezdicu" i rekli su joj da je cijena 400KM, pa mi sad nije jasno user posted image ?

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *