|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   loša probava
18.11.2011 12:57:50   
lajlac
Dugo sam trazila ovu temu na forumu, ali nisam je nasla. Vec odmalena imam problema s probavom, nalazi su svi ok, ali kako kazu imam "lijena crijeva". Da li neko ima ovaj problem? Molim vas za savjet, za razmjenu iskustva sto pomaze, sto ne itd. Ja sam probala sve, od meda, vruce vode, kivija, divke, sljiva, kompota, ali sam otkrila da mi najvise pomogne kafa, koju ne volim, koja me cini nervoznom i slabo mi bude od nje, ali je popijem ponekad, jer pomaze...
Voljela bih se rijesiti ovog problema, jer je strasno neugodan, stvara mi ponekad nervozu i narusava zdravlje.

Pozdrav svima...


_____________________________

Lajla
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: loša probava
18.11.2011 13:25:42   
tajcika
draga moja problem imam jako dugo, najbolji savjet koji ti mogu dati je da sama sebi nades lijek sta ti odgovara i "prazni" ta lijena crijeva, meni po kafi koliko je popijem  trebala bi da u wc sjedim citav dan,jogurt mi stvara probleme nadutosti i povracanja...i da ne nabrajam, a i kada nadodem na nesto sto mi pomaze cim mi se organitzam, privikne  na to opet se sve vrati na staro
poslije svih patnji prije mozda mjecec napravim test na helico bac.p. i pozitivan i ista moze biti uzrok lijenih crijeva i usporenog metabolizma
tako da si najbolji dr. sam sebi,al evo ti jos koji savjet
ujutro i uvece pomijesati cimet i med sa toplom vodom (pila i zbog mrsanja) i popiti sve sa onom cimetovom sluzi znaci ne cijediti,na taste neko citrusno voce mandarinu i sl.,...


(odgovor članu lajlac)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: loša probava
18.11.2011 13:29:55   
maglaj_mum
Draga i ja sam poslije poroda (a rodila sam na carski pa valjda zbog toga)dugo imala problem sa tim...Najvise su mi pomogle kospice iz bundave... Par dana mi je MM kupovao redovno i sve se vratilo u normalu hvala Bogu...user posted image user posted image user posted image Znam kako je, drzim fige da se toga konacno rijesis


_____________________________

02.03.2011. (mamino sunce doslo na svijet)

Prije braka imao sam šest teorija o odgoju djece. Sada imam šestero djece i nijednu teoriju

(odgovor članu tajcika)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: loša probava
18.11.2011 13:30:49   
Anoniman
Najbolje je da pratis svoje tijelo i da odgonetnes sta ti najbolje paše, a sta ne i da tako funkcionises. Ono se u narodu zna da kompot od sljiva prazni crijeva, kao i pura, kupus,poseceren dobro caj od kamilice, pa eto nekome i kafa.
Nemam ti bas nekih savjeta iz iskustva, hB, jer nikad s tim nisam imala problema, kao ni moji najblizi.

(odgovor članu tajcika)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: loša probava
18.11.2011 13:37:58   
lajlac
Hvala moje cure!

Rađala nisam, tako da se u tom pogledu ne mogu opravdati. Testirala sam se na tu bakteriju, test je negativan, ma sve sam testove uradila i nista.
Probala sam med i vruce vode, ali nista. S cimetom doduse nisam, tako da cu odmah sutra isprobati.
Mama mi je imala iste probleme, i sve se regulisano poslije poroda. Mozda moram cekati user posted image
Mislim da cu se nacekati user posted image


_____________________________

Lajla

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: loša probava
18.11.2011 15:47:01   
MicoTico
I ja ti imam takav problem, više se ni ne sjećam od kada, čini mi se cijelog života. Jedino mi se u trudnoći i dok sam dojila sve regulisalo, za divno čudo, iako se obično žene žale da tada imaju problema.
Testirala sam se na sve moguće i nemoguće bakterije i sve je OK. Oni jogurti za probavu mi nimalo nisu pomogli. Razno-razni čajevi takođe ništa. Čula sam i da to zavisi od fizičke aktivnosti, ali ja sam baš uvijek aktivna, kao navijena.
Elem, najviše mi pomognu suve šljive koje naveče potopim u malo tople vode,tek da pokrije, pa ujutro pojedem i šljive i popijem tu vodu u kojoj su bile. Onda par kašičica domaćeg pekmeza od smokava  sa čašom mlake vode natašte. Ne pomogne baš uvijek, ali u većini slučajeva da.



_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu lajlac)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: loša probava
18.11.2011 17:15:02   
SdZ
Ja sam nasla ekstra caj u apoteci koji mi je jako puno pomogao na pocetku dukan dijete. Zove se caj za ciscenje. I stvarno cisti, ali ti je bolje da taj dan kad ga popijes ne ides nigdje. user posted image

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: loša probava
18.11.2011 22:05:34   
Anoniman
 ja se kunem u suhe sljive po 6  na dan ili  zaredom 6 pojedes i rezultati su vidljivi user posted image    probaj pa mi javni user posted image  
sljive menjaju metabolizam  pomaze isto jabuke naste , puno vode dnevno , semenke  

(odgovor članu SdZ)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: loša probava
19.11.2011 16:59:49   
lajlac
Hvala svima na savjetima...sve cu isprobati

_____________________________

Lajla

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: loša probava
19.11.2011 17:00:29   
lajlac
hvala na savjetima... sve cu isprobati

_____________________________

Lajla

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: loša probava
19.11.2011 18:07:12   
koka i po
250 gr suhe smokve
250 gr suhe sljive (mjera bez kospice)
250 gr meda
50 gr sene caja.
sve samljeti dva puta na masinu za meso i jesti po jednu kasikicu ujutro ili navece.


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu lajlac)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: loša probava
26.11.2011 22:23:39   
umahmed
uh imam isti problem,ali najgore je sto me zaboli glava kazu da je to jako povezano cim ti je losa probava imas glavobolju,jesi li ti to primjetila?

meni su extra pomogle jabuke,kuhala sam ih u pretisu i jela onako kuhane,super. Cesto pojedem i sirovi i to mi godi,smokve suhe pred spavanje jedi i to je super. Uz sve ovo sto su ti zenice rekle probaj a i ja cu odmah ovo sa cimetom i medom i zbog mrsavljena,pa da nam aBd bude lakseuser posted image

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: loša probava
5.12.2011 22:49:48   
elmaL
Ovo je i moja tema, bas imam problema sa probavom. Bilo mi se malo regulisalo prosli mjesec, ali zadnjih nekoliko dana katastrofauser posted image Stomak mi se grci, imam vjetrove ceste, a kad nemam kao da ce mi eksplodirati stomak, cak mi je i slabo bilo neki dan, potom nekoliko jakih bolova, dok nisam imala kakvu takvu stolicu.

Jabuke jedem svaki dan, tako da to meni ocito ne znaci, sljivu suhu ponekad, al sad cu morati pojacati, ako pomaze. Mozda i vise tecnosti da jedem, supe i to, najvise jedem kuhano povrce, supu 2-3 puta sedmicno max, pa cu cesce.

Ako neko ima jos koji savjet, pomagajteuser posted image


_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu umahmed)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: loša probava
6.12.2011 0:59:58   
mirnah
O ovome bih mogla nadugo i naširoko...uglavnom probala sve što se da probati...suhe šljive, smokve, kafa, cimet i med, cajevi raznorazni. Najdraže mi je kad sam nervozna zbog nečeg ili kad trebam dobiti menstruaciju, onda idem na wc, a ovako nikako, jedva nešto... da izvinite gotovo nikako. Uzela sam u apoteci "le dieci erbe" i ko daje neke rezultate. PA PROBAJTE...

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: loša probava
16.6.2012 21:15:41   
Pantera.
JOooj imam i ja ovih problema. Evo 4 mjeseca nakon poroda mj stomak je katastrofa. Nisam doduše išla doktoru jer pokušav mamksimalno izbjegavati tablete zbog dojenja. NA jednu preporuku uzela sam reglan popila 1-2 i niej pomoglo. onda mješala kamilicu i nanu sa kimom nije neka pomoć. po baksuzluku prije mjese dana sam se otrovala bilo je i povraćanja i proljeva ma haos.. evo i danas danile kad pojedem nešto bude mi muka isto ko da sam trudna...

Kupila u apoteci neke apipol kapi one su mi ko malo pomogle al na kratko.. pa sam kupila probiotik al ništa seciijalno nije pomoglo. Nekad imam osjećaj da će mi stomak pući. Kad legnem i pritisnem na mjesto želca osjetim nekad pod prstimakao balon i to me jaaako plaši ... ma ne znam šta raditi.. vjervoatno doktoru jer mi ovo baš ide na živce... često osjećam i glad naročito posle dojenja... ma užas a neko je spomeno i glavobolje uz sve to baš kao kod mene..

mama kaže da se crijeva još uvijek vraćaju na svoje user posted image user posted image mejsto posle poroda... ja pokušala malo vježbe za trbuh isto sam ko trut ne mogu sep omaći...

_____________________________

Arhitekti svoje greške pokrivaju mramorom, liječnici zemljom, a žene dekolteom...

(odgovor članu mirnah)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: loša probava
17.6.2012 22:06:58   
bambi7
Muka ziva, znala sam po 5 dana da ne izadjem, katastrofisen!
Pomazu sljive i javuke koje kombinujem, al mi je kivi zakon, cim primjetim imalo zastoj, smazem 3-4 kivija i sutradan, ih... user posted image

_____________________________

Ljubi mama princeze
L-23.02.2007
I-09.06.2011

"Žena nikad ne moze biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela!!!"

(odgovor članu Pantera.)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: loša probava
18.6.2012 9:11:57   
djoisa
evo jednog prirodnog recepta, mogu i trudnice i dojilje,
kasiku lanenih sjemenki potopiti 1-2 sata u casu jogurt popiti najbolje pred spavanje, ili ako se ne sjetite potopiti moze i frisko stavljeno, ko nevoli jogurt moze i voda..laneno sjeme je inace jako zdravo i uz to regulise probavu..

(odgovor članu bambi7)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: loša probava
6.8.2012 8:57:14   
dinkavisoko
Drage moje stalno kada imam neki problem čitam na ovom forumu ringeraja i uvijek nađem pomoć pa zato sam riješila da i ja nekome pomognem da vam prenesem moje iskustvo. Imam lošu probavu još od poroda to je užas jedan čak su se rane pojavile bolovi da oči ispadaju to znaju samo oni što pate od ovoga koliko to boli i koliko mi krvi isteče. Probala sam sve moguće lijekove što god mi je ko rekao od suhih šljiva jogurt sensia vod eu velikim količinama ama baš sve što postoji tako da sam izgubila i zadnju nadu da će mi biti bolje. međutim nedavno kolegica sa posla kaže da njena tetka pije voćne kocke od smokve kupuju se u dm-u piše da su za regulisanje probave i da njoj odlično pomažu i odlučim se ja probati drage moje sažvaće se samo pola te kocke meni je bolje redovno imam stolicu ništa me ne boli. Preporučujem svima ove voćne kocke ovo je divota evo već mjesec dana ne vjerujem da nemam bolova nikakvih da je sve u redu redovna mi probava nova sam žena. Kocke se kupuju u dm dođe 10 komada voćnih kocki od smokve sažvaće se pola kocke i meni pola kocke pomaže dugo dugo dana probajte i vidjećete. Nadam se da ću nekome pomoći jer znam kako je meni bilo napokon nakon godine dana patnje našla sam lijek i to na prirodnoj bazi pa ako kome još ovo pomogne javite pozdrav svima

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: loša probava
6.8.2012 19:32:51   
Alma_27
vocne kocke su super ali sadrze senu a on nje se hoce ulijeniti crijeva kako sma ja cula

(odgovor članu dinkavisoko)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: loša probava
6.8.2012 20:17:11   
Marija13
Ako je bas tezak slucaj, ja nekada uzmem caj "regulan" (dietpharm) ali taj dan nigdje ici, kao ni dan poslije. Trenutno koristim Donat mg, ujutro i uvece po casa, i stvarno pomaze...

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: loša probava
6.8.2012 20:22:48   
Lady26

IZVORNA PORUKA: Alma_27

vocne kocke su super ali sadrze senu a on nje se hoce ulijeniti crijeva kako sma ja cula


Bas suprotno, ona pomaze, vecina cajeva za probavu ili za mrsanje sadrze upravo senu da bi se regulisala probava i stolica

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: loša probava
6.8.2012 20:54:55   
Mya_81 RR

IZVORNA PORUKA: djoisa

evo jednog prirodnog recepta, mogu i trudnice i dojilje,
kasiku lanenih sjemenki potopiti 1-2 sata u casu jogurt popiti najbolje pred spavanje, ili ako se ne sjetite potopiti moze i frisko stavljeno, ko nevoli jogurt moze i voda..laneno sjeme je inace jako zdravo i uz to regulise probavu..


Mi smo ovo koristili natašte i stvarno je djelotvorno. Samo lan prije toga treba malo istuckati da bi bio djelotvoran onako kako treba.


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: loša probava
6.8.2012 20:59:11   
Galicia
IZVORNA PORUKA: Lady26


IZVORNA PORUKA: Alma_27

vocne kocke su super ali sadrze senu a on nje se hoce ulijeniti crijeva kako sma ja cula


Bas suprotno, ona pomaze, vecina cajeva za probavu ili za mrsanje sadrze upravo senu da bi se regulisala probava i stolica


Bas kao sto Lady26 rece. Senna (Senokot) je laxative. Koristi se za zatvor. Velika vecina "dijetalnih" cajeva sadrze Sennu, zato svako 5 minuta trcis u wc. Ti dijetalni cajevi su opasni. Dehidrirati od njih dok kazes keks.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: loša probava
6.8.2012 21:45:31   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: Lady26


IZVORNA PORUKA: Alma_27

vocne kocke su super ali sadrze senu a on nje se hoce ulijeniti crijeva kako sma ja cula


Bas suprotno, ona pomaze, vecina cajeva za probavu ili za mrsanje sadrze upravo senu da bi se regulisala probava i stolica


da, ali se crijeva ulijene zato sto se "naviknu" na ovakvu vrstu stimulacije. sena i sl. se uzima samo u akutnim stanjima a ne svaki dan (kao npr. u tim vocnim tabletama)

copy/paste sta sad nadjoh

Kontaktni laksativi [uredi]
vrlo snažno, učinkovito i izravno potiču stijenke debelog crijeva uzrokujući njihovo stezanje i pomicanje stolice. To su, primjerice, bisakodil, senozidi A i B iz biljke sene (Cassia angustifolia), ramnozidi iz kore krkavine (Rhamnus frangula), fenolftalein, glikozidi iz rabarbare (Rhei rhizomae). Valja istaći da se oni mogu koristiti vrlo ograničeno jer izazivaju grčeve, a također mogu uzrokovati ovisnost o laksativima jer ukoliko se često uzimaju razvijaju sindrom lijenih crijeva. Također, često i produženo uzimanje takvih laksativa izazvati će oštećenje debelog crijeva. Često se rabe prije dijagnostičkih pretraga u cilju uklanjanja sadržaja debelog crijeva.





http://www.zdrav-zivot.com.hr/index.php?cat=opstipacija
S laksativima pak treba biti oprezan. Postoje brojne vrste laksativa koje imaju različit mehanizam djelovanja. Za dugoročnu primjenu najprihvatljivija su sredstva koja povećavaju volumen stolice. To su npr. psilij, metilceluloza, nerafinirane mekinje. Ta sredstva imaju prirodne učinke i nemaju za posljedicu lijenost crijeva.
Postoje sredstva za omekšavanje stolice, kao što su mineralna ulja i glicerinski čepići, koja su također prihvatljiv način za dugotrajno rješavanje opstipacije.
Sljedeći tip laksativa su osmotska sredstva kao npr. polivalentni ioni (magnezij, sulfati) i ugljikohidrati (sorbitol, laktuloza). Ta sredstva također nisu štetna za povremenu upotrebu.
Tu su i sekretorni laksativi (sena, ricinusovo ulje, bisakodil) koji djeluju iritirajuće na crijevnu sluznicu ili djeluju izravno na živčane pleksuse u stijenci crijeva. Ta sredstva obično izazivaju grčeve kod pražnjenja. Osim za liječenje opstipacije, ta se sredstva često primjenjuju i za pripremu bolesnika za neku dijagnostičku pretragu (kolonoskopija, irigografija), no pri duljoj upotrebi mogu izazvati živčanu degeneraciju crijeva, poremećaj elektrolita u krvi ili melanozu crijeva.





(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: loša probava
6.8.2012 21:50:12   
Lady26

IZVORNA PORUKA: Galicia

IZVORNA PORUKA: Lady26


IZVORNA PORUKA: Alma_27

vocne kocke su super ali sadrze senu a on nje se hoce ulijeniti crijeva kako sma ja cula


Bas suprotno, ona pomaze, vecina cajeva za probavu ili za mrsanje sadrze upravo senu da bi se regulisala probava i stolica


Bas kao sto Lady26 rece. Senna (Senokot) je laxative. Koristi se za zatvor. Velika vecina "dijetalnih" cajeva sadrze Sennu, zato svako 5 minuta trcis u wc. Ti dijetalni cajevi su opasni. Dehidrirati od njih dok kazes keks.

Moja mama je pila te cajeve zbog problema sa stolicom, kad popije caj, nema izlaska odredjeno vrijeme ili popije uvece da bi ujutro imala stolicu i sl...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *