|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nacionalno neutralna imena
9.1.2012 14:39:13   
Mirkica
Ninela ja ne znam cije je ime ali je prelijepo ali ono mi bas nekako za svakoga

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 401
   RE: Nacionalno neutralna imena
9.1.2012 21:38:48   
hanabanana
Mislim da je najbitnije izabrati ime sa lijepim značenjem.
Mene recimo isto jako iritira kad neko npr da dijetetu ime Hamza, a ne bi mu nikad ni za dva života dao ime Lav.
Meni lično je to jednoteisto.

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 402
   RE: Nacionalno neutralna imena
9.1.2012 21:41:34   
teacher75
meni luan i leon super zvuce a ne svidja mi se hamza ni lav a sva 4 isto znace, al ne bih opet dala to ime cisto zbog znacenjauser posted image

< Poruku je uredio teacher75 -- 9.1.2012 21:42:33 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 403
   RE: Nacionalno neutralna imena
9.1.2012 21:44:43   
hanabanana
Ljetos na igralištu je bila žena čije se dijete zove kao i moje mladje dijete.
Žena je pitala šta znači ime, ona nije znala reći.
Meni je to odron. Daš dijetetu ime čije značenje ne znaš.
Onda sam se ja umiješala i rekla šta znači.
Ona me čudno pogledala, a ja nadodala da se izvinjavam što se miješam, ali i moje se dijete zove isto, pa ja eto znam i značenje.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 404
   RE: Nacionalno neutralna imena
9.1.2012 21:46:54   
teacher75
i meni je ti glupo, znacenje je jako bitno, ja kad sam birala ime Lani, u opticaju je bilo i Mona pa sam odustala kad sam cula da na nekom talijanskom dijalektu znaci zenski spolni organuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 405
   RE: Nacionalno neutralna imena
9.1.2012 22:02:19   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ljetos na igralištu je bila žena čije se dijete zove kao i moje mladje dijete.
Žena je pitala šta znači ime, ona nije znala reći.
Meni je to odron. Daš dijetetu ime čije značenje ne znaš.
Onda sam se ja umiješala i rekla šta znači.
Ona me čudno pogledala, a ja nadodala da se izvinjavam što se miješam, ali i moje se dijete zove isto, pa ja eto znam i značenje.


Ja sam gledala znacenje imena djeteta, ali sam ga zaboravila, i stalno gledam ali kratko pamtim, nekako nisam time opterecena, znaci kad sam htjela dati pogledala, znacenje mi bilo ok, i tu je za mene kraj price o imenu :)

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 406
   RE: Nacionalno neutralna imena
9.1.2012 22:04:42   
maja78 RR
i kad smo kod toga odoh opet pogledati :)

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 407
   RE: Nacionalno neutralna imena
9.1.2012 22:06:15   
hanabanana
Možda ja pamtim puno i ono što i ne treba.
Ali nekako mi je logično da znam značenje imena dijeteta, to ne trebam pamtiti, to je isto ko da zaboravim kako se zove.

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 408
   RE: Nacionalno neutralna imena
9.1.2012 22:08:28   
Medić*
IZVORNA PORUKA: teacher75

meni luan i leon super zvuce a ne svidja mi se hamza ni lav a sva 4 isto znace, al ne bih opet dala to ime cisto zbog znacenjauser posted image


Sve je Teacherko stvar ukusa. Evo meni Luan ili Leon ne zvuce super ali mi je Hamza tako mocno i ima mi lijepo znacenje.

Moj rodjak ima Hamzu pa mu cesto kaze lave moj :)))

Volim lijepa imena sa lijepim znacenjem.

hanabanana svakome se moze desiti da momentalno zaboravi znacenje imena, meni tu nema nista cudno :)


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 409
   RE: Nacionalno neutralna imena
9.1.2012 22:09:16   
maja78 RR
ma nekako mi to nije bitno, naravno pogledala sam znacenje prije nego sam dala

e znaci onaj koji je hrabar, muzevan 

a zaboravit cu za par dana :)

< Poruku je uredio maja78 RR -- 9.1.2012 22:12:20 >


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 410
   RE: Nacionalno neutralna imena
9.1.2012 22:23:04   
teacher75
naravno da je stvar ukusa, ja volim kratka i melodicna imena, ne volim ta "mocna"user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 411
   RE: Nacionalno neutralna imena
9.1.2012 22:29:01   
Medić*
IZVORNA PORUKA: teacher75

naravno da je stvar ukusa, ja volim kratka i melodicna imena, ne volim ta "mocna"user posted image


opet stvar ukusa, razumijemo se user posted image


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 412
   RE: Nacionalno neutralna imena
9.1.2012 22:40:34   
teacher75
luan je albansko i meni super zvuci, taman bi se lijepo slagalo lana i luan, al mi se ne svidja znacenje tako da nista od njega. hamza mi se nikad nije svidjalo

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 413
   RE: Nacionalno neutralna imena
9.1.2012 22:45:28   
jasmin

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Mislim da je najbitnije izabrati ime sa lijepim značenjem.
Mene recimo isto jako iritira kad neko npr da dijetetu ime Hamza, a ne bi mu nikad ni za dva života dao ime Lav.
Meni lično je to jednoteisto.



Draga,mlada si da te iritira tudji izbor :). Vidis,Hamza ima vjersku podlogu,prvi sehid u vremenu Muhammeda sallallahu alejhi we sellem,njegov amidza,njegov brat po mlijeku,izuzetno hrabar covjek,snazan poput lava.E zbog te ugledne vjerske pozadine,to ime ima posve drugu stranu,pozitivnu,da ne pretjeram,uzvisenu...Zato Hamza i Lav nikada nisu isto.
Mene stvarno ne dotice neciji izbor...briga me.Znam sta ja volim i to je ono sto je bitno.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 414
   RE: Nacionalno neutralna imena
9.1.2012 22:45:55   
teacher75
mislim da sam vec objasnila nekoliko puta do sada, nema potrebe da ponavljam, nije stvar u tome jel muslimansko il nije vec da meni lijepo zvuci i da ima lijepo znacenje. ne volim imena koja imaju ž,š, z, dž,... (afrikate) u sebi jer mi grubo zvuce, ja volim melodicna i njezna imena (arijan, erol, arman, danijal, adyan-muslimanska, luan, alan, alen-nisu muslimanska)

< Poruku je uredio teacher75 -- 9.1.2012 22:46:24 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 415
   RE: Nacionalno neutralna imena
9.1.2012 22:46:01   
Anoniman
meni Luan zvuci spanjolskiuser posted image i to iz neke saFunice...o...luan...mon diosuser posted image user posted image



(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 416
   RE: Nacionalno neutralna imena
9.1.2012 22:48:35   
teacher75
a ja sam upoznala jednog divnog djecaka Luana ciji su roditelji talijanka i bosanac i tada sam prvi put cula za to ime i njegovo znacenje i porijeklo i jako mi se svidjelouser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 417
   RE: Nacionalno neutralna imena
9.1.2012 22:54:00   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: teacher75

a ja sam upoznala jednog divnog djecaka Luana ciji su roditelji talijanka i bosanac i tada sam prvi put cula za to ime i njegovo znacenje i porijeklo i jako mi se svidjelouser posted image
Ma nisam rekla da mi je ruzno ime...ali mi nije za naseg prostora...ne znam zasto...isto kao sto mi nije ni Zakuser posted image ja gledam uvijek i kako ce sa prezimenom ici...to mi je pod "mast"

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 418
   RE: Nacionalno neutralna imena
9.1.2012 23:11:46   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: hanabanana

Mislim da je najbitnije izabrati ime sa lijepim značenjem.
Mene recimo isto jako iritira kad neko npr da dijetetu ime Hamza, a ne bi mu nikad ni za dva života dao ime Lav.
Meni lično je to jednoteisto.



Draga,mlada si da te iritira tudji izbor :).


Jasmin, ja nigdje nisam napisala da me iritira tudji izbor imena. user posted image
Svako ima pravo da bira ime svom dijetetu, meni se može svidjati ili ne, što je pravo mog izbora.
Ja sam se vodila jednim: Dajite djeci lijepa imena!
I Hamza i Lav su lijepa imena, istog značenja. user posted image

< Poruku je uredio hanabanana -- 9.1.2012 23:13:50 >

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 419
   RE: Nacionalno neutralna imena
9.1.2012 23:19:08   
anidla
Jel fakat istina za ime Mona da ima ruzno znacenje?

i jos: sta znaci ime Tara?


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 420
   RE: Nacionalno neutralna imena
9.1.2012 23:25:11   
Anoniman
Misljenja sam da nema nacionalno neutralnih imena na nasim prostorima, jer gotovo svako ime je ''obojeno''.
Licno, ne smeta mi, kako god ko zeli neka da ime svom djetetu.
Vidim da nekad ljudi pretjeraju iz silne zelje da im dijete bude upecatljivo, posebno i naj naj, ali i to razumijem i moje je da postujem.
Ja kad sam djeci davala imena imala sam kao odrednicu da ime ima lijepo znacenje, da ga nalazimo u islamskoj tradiciji, da je rijetko(hm, sad je to pitanje), da se lahko moze izgovoriti na svim stranama svijeta, da lijepo ide uz prezime.



< Poruku je uredio Pahuljicaa -- 9.1.2012 23:28:00 >

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 421
   RE: Nacionalno neutralna imena
9.1.2012 23:27:14   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Misljenja sam da nema nacionalno neutralnih imena na nasim prostorima, jer gotovo svako ime je 'obojeno'.
Licno, ne smeta mi, kako god ko zeli neka da ime svom djetetu.
Vidim da nekad ljudi pretjeraju iz silne zelje da im dijete bude upetcatljivo, posebno i naj naj, ali i to razumijem i moje je da postujem. Ja kad sam djeci davala imena imala sam kao odrednicu da ime ima lijepo znacenje, da ga nalazimo u islamskoj tradiciji, da je rijetko(hm, sad je to pitanje), da se lahko moze izgovoriti na svoim stranama svijeta, da lijepo ide uz prezime.





i ja ''vako'' kad sma ih birala...
al ovo da su nam rijeteke posebno ove sa F tu smo se malo prešaltaleuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 422
   RE: Nacionalno neutralna imena
9.1.2012 23:29:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Misljenja sam da nema nacionalno neutralnih imena na nasim prostorima, jer gotovo svako ime je ''obojeno''.
Licno, ne smeta mi, kako god ko zeli neka da ime svom djetetu.
Vidim da nekad ljudi pretjeraju iz silne zelje da im dijete bude upetcatljivo, posebno i naj naj, ali i to razumijem i moje je da postujem. Ja kad sam djeci davala imena imala sam kao odrednicu da ime ima lijepo znacenje, da ga nalazimo u islamskoj tradiciji, da je rijetko(hm, sad je to pitanje), da se lahko moze izgovoriti na svoim stranama svijeta, da lijepo ide uz prezime.





i ja ''''vako'''' kad sma ih birala...
al ovo da su nam rijeteke posebno ove sa F tu smo se malo prešaltaleuser posted image
Upravu siuser posted image Ja kad sam davala ime svojoj F. samo sam poznavala jednu i uopce cula da postoji samo jedna kod nas, a ona je sad rahmetliuser posted image user posted image user posted image Medjutim, sad nikose ko pecurke poslije kise. Valjda raja vidi kako su nam lijepe ove nase F. pa nadjevaju po njimauser posted image

< Poruku je uredio Pahuljicaa -- 9.1.2012 23:30:32 >

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 423
   RE: Nacionalno neutralna imena
9.1.2012 23:31:03   
Skvo RR
Da se podsjetimo prvog posta na ovoj temi

IZVORNA PORUKA: Vana

Lijep pozdrav!

MM i ja smo u mijesanom braku (musliman i katolkinja) i ako Bog da ocekujemo nasu prvu user posted image .
Doktor kaze da je user posted image . (ako nije pogrijesiouser posted image )
Oko imena smo se dogovorili da ce biti nacionalno neutralno. Znaci da ne bude ni Muhamed, a ni Franjo.user posted image user posted image
Ja imam nekoliko imena, ali nijedno mi bas ne zvuci.Ni za jedno nisam ono bas zagrijana.
Navest cu vam nekoliko imena koji su za sada usli u uzi izbor:
NIVES
ELLA
MIA
NAOMI

Molila bih neke vase prijedloge, ako ih imateuser posted image

P.S. Ime ENEA mi je nekako neobicno i mozda najljepse od svih navedenih, ali kome god ga spomenem, pogleda me sa upitnikom iznad glave.
Kako se vama cini to ime????????????????????? Iskreno!




A razloge zasto, kako, nekako, daje ili hoce dati svom djetetu ime...mislim da ne treba da pisete na ovoj temi. Tema su nacionalno neutralna imena, naziv teme ne moze biti jasniji...ili mozda mozeuser posted image , ako vas buni naziv teme i sta se pise na njoj, predlazem da mi pp-om posaljete prijedloge za jednostavniji naziv.

Zakljucavam temu da obrisem OT.

LP



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 424
   RE: Nacionalno neutralna imena
9.1.2012 23:31:42   
Ilhana RR
Ne vezano za odakle je, jel arapsko ili svabsko ili sta vec... meni su neutralna imena:

Benjamin
Edvin
Zlatan
Sara
Maja
Lana
Uma
Ema

hmm.. ima ih jos al nemogu bas sad da se sjecam... Ovo su imena koja daju i svedjani i nasi sa obije strane... (okej, ne bas zlatan da svedi daju al ostala ;) )

Ne znam zasto toliko buke oko neceg tako jednostavnog :/

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *