|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nacionalno neutralna imena
5.1.2012 18:25:59   
teacher75
a evo sta ja pronadjoh:
Elvira is a female given name. It is of Spanish origin, originally believed to be of Arabic origin, meaning "the white". Other theories are that it is of Germanic or West Gothic origin and that the name means "alert" or "trustworthy".
nigdje ne spominju bibliju ni katolicanstvo, mislim da je isti slucaj i sa imenima damir i alen

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu treće)
Neposredna veza do poruke: 351
   RE: Nacionalno neutralna imena
5.1.2012 18:34:03   
treće

Značenje, podrijetlo
Damir je muško ime, gotovo u potpunosti hrvatsko. Značenje imena dolazi od korjena dati i mir. Damir je vrlo popularno ime, među prvih sto muških imena u Hrvatskoj, gdje danas živi preko dvadeset tisuća osoba koje nose ovo ime.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 352
   RE: Nacionalno neutralna imena
5.1.2012 18:36:04   
teacher75
IZVORNA PORUKA: treće


Značenje, podrijetlo
Damir je muško ime, gotovo u potpunosti hrvatsko. Značenje imena dolazi od korjena dati i mir. Damir je vrlo popularno ime, među prvih sto muških imena u Hrvatskoj, gdje danas živi preko dvadeset_ tisuća osoba koje nose ovo ime.

to mora da su pisali hrvati, jer ja nadjoh da je slavonskog porijekla, jako cesto i kod nas a koliko znam ima ih i u srbiji,, a evo nadjoh da ima i muslimanska verzija:
Damir is a common male given name in South Slavic languages.
Theories on etymology differ - it may partly originate as a representation of the Muslim name, Arabic: ضمیر ‎ , meaning "heart" or "conscience", otherwise pronounced Zamir. More probably it is of Slavic origin, with da meaning "give", and mir, meaning "peace".[1][2]

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu treće)
Neposredna veza do poruke: 353
   RE: Nacionalno neutralna imena
5.1.2012 18:39:15   
treće
eh pa ja sam čula da i vera na arapskom znači nešto u stilu školjka, ima neko značenje pa je onda valjda neutralnouser posted image
Značenje, podrijetlo Elvira je žensko ime, koje u Hrvatskoj češće nalazimo među Hrvatima te rijeđe među Muslimanima i Srbima. Značenje imena dolazi od španjolskog Elvira od got. Alwara - koja sve čuva. Od alo - sve i wa
Značenje, podrijetlo
Alenka je žensko ime, koje u Hrvatskoj većinom nalazimo među Hrvatima te manje među Srbima. Značenje imena dolazi od Alemka promjenom m > n. V. Alenka je relativno često ime, među prvih petsto ženskih imena u Hrvatskoj, gdje danas
Značenje, podrijetlo
Alan je muško ime, gotovo u potpunosti hrvatsko. Značenje imena dolazi od engleskog Alan od kelt. Alun - sklad. Alan je relativno često ime, među prvih petsto muških imena u Hrvatskoj, gdje danas živi preko tisuću ovakih imenjaka. živi preko tisuću osoba koje nose ovo ime

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 354
   RE: Nacionalno neutralna imena
5.1.2012 18:43:30   
treće
ma to ti je plod globalizacije, a nije ni na internetu svaka info validna, meni ovo prvo ispalouser posted image
ne bih ja više o ovome, nekako roditeljski je da biraju šta hoće
mm i ja smo birali nama su neutralna jer su zajednička i skupa se dogovorili nisam ni ja zatezala a ni on

(odgovor članu treće)
Neposredna veza do poruke: 355
   RE: Nacionalno neutralna imena
5.1.2012 19:25:24   
treće
uh ovo mi bilo šokantno pa stavljam
Alma, mitološko čovjekoliko stvorenje i kriptid koje navodno obitava u golemim i slabo napućenim prostranstvima bivšeg Sovjetskog Saveza. Izvještaji o viđenju takvog bića datiraju još iz perioda Caske Rusije.[1] Eventualna povezanost alme i jetija čije je navodno viđenje dokumentirano južnije, na području Nepala, Tibeta i okolnih zemalja, nije posve jasna, mada opisi sugeriraju da za razliku od majmunolikog izgleda jetija, alme imaju jače izražen čovjekoliki izgled.[2] Postoji mišljenje da bi se moglo raditi o zajednici preživjelih neandertalaca, koji su se pred širenjem Homo sapiensa povukli u nepristupačne i rijetko naseljene krajeve središnje Azije[3]

Izraz alma pojavljuje se u mongolskom jeziku u značenju divljeg čovjeka. Moguće je, također da je ime nastalo kao kombinacija mongolskih riječi ala (ubiti) i mal (životinja).[4] Derivati tog naziva pojavljuju se i u nekim drugim jezicima na prostoru središnje Azije i Kavkaza.

lat. Alma; plodna, mila hraniteljica

< Poruku je uredio treće -- 5.1.2012 19:29:13 >

(odgovor članu treće)
Neposredna veza do poruke: 356
   RE: Nacionalno neutralna imena
5.1.2012 19:31:16   
Silver
sto se tice ovog Alma... na spanskom opet znaci DUSA!

_____________________________

...kad iz ljubavi zivot nastane...
* 10.01.2012.g.*

(odgovor članu treće)
Neposredna veza do poruke: 357
   RE: Nacionalno neutralna imena
5.1.2012 19:40:06   
Anoniman
trece...ti trazis na hr. str....znam i koja...zato nailazis na te podatke...podaci koji nisu tacni...Alen je fr. ime...u bibliji sigurno neces naici na Alena...niti ces naici na Elviru...kad spominjes krscane...nek me isprave ovi sto znaju 100% ako grijesim...Elvira ako i je spa. korijena onda je jasno da vuce arapsko korijenje jer je Spanija bila pod arapskom civilizacijom...Alma je na turskom jabuka...za svako ime mozete naci prevod...kao recimo Sabahudin odmah ce ga neko deklarisati kao musliman tj. na nasim prostorima bosnac...dok je Zoran ime za koje ce neko rci da je srbin...a zapravo je Sabahudin na nasemuser posted image ili Timur=Gvozden itd...itd

(odgovor članu treće)
  Neposredna veza do poruke: 358
   RE: Nacionalno neutralna imena
5.1.2012 19:46:29   
treće
ne bih komentarisala ništa osim da mi je prof,turskog jezika na univerzitetu u Ankari, za Alma rekao da nije tursko, Elma je tursko jabuka, a našla sam na wikipedia toliko o predrasudama

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 359
   RE: Nacionalno neutralna imena
5.1.2012 19:49:52   
teacher75
mnogo imena u razlicitim drzavama imaju razlicita znacenje, neka se poklapaju u vise vjera. ja se iznenadila kad sam cula da mona na talijanskom nekom narjecju znaci zenski spolni organ, a na keltskom ima lijepo znacenje, kao i na arapskom (izgovara se muuna). tako da je dosta imena po meni neutralno jer moze proci u vise drzava i koriste ih narodi razlicitih vjera

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu treće)
Neposredna veza do poruke: 360
   RE: Nacionalno neutralna imena
5.1.2012 19:58:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: treće

ne bih komentarisala ništa osim da mi je prof,turskog jezika na univerzitetu u Ankari, za Alma rekao da nije tursko, Elma je tursko jabuka, a našla sam na wikipedia toliko o predrasudama
zasto mislis da imam predrasude...po cemu si to zakljucila? Ja se izvinjavam za gresku... za Alena znam 100% da je fra. ime...za Elviru sam nasla da je spa. porijekla...a spanjolci su bili pod arapskom civilizacijom...sta je tu cudno

(odgovor članu treće)
  Neposredna veza do poruke: 361
   RE: Nacionalno neutralna imena
5.1.2012 20:02:10   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: teacher75

mnogo imena u razlicitim drzavama imaju razlicita znacenje, neka se poklapaju u vise vjera. ja se iznenadila kad sam cula da mona na talijanskom nekom narjecju znaci zenski spolni organ, a na keltskom ima lijepo znacenje, kao i na arapskom (izgovara se muuna). tako da je dosta imena po meni neutralno jer moze proci u vise drzava i koriste ih narodi razlicitih vjera
Ma meni inace nije jasno sta bi trebala biti nac. neutralna imena
vjerovatno imena koja mozes naci u svim nacijama...iliuser posted image
a to su ti kod nas Damir i Sarauser posted image ...naravno...ima jos pokoje...al to bi bilo otprilike to

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 362
   RE: Nacionalno neutralna imena
5.1.2012 20:05:58   
juni
Emil i Mia user posted image

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 363
   RE: Nacionalno neutralna imena
5.1.2012 20:06:08   
teacher75
ma ja, i ja kontam da je to touser posted image kao i lana, alen, alan, hana, mona, vedran itd...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 364
   RE: Nacionalno neutralna imena
5.1.2012 20:07:01   
juni
A tata nam je Damir user posted image Ne dirajte mi Damirauser posted image

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 365
   RE: Nacionalno neutralna imena
5.1.2012 20:15:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: juni

A tata nam je Damir user posted image Ne dirajte mi Damirauser posted image
i svi zele da kake u vas wcuser posted image user posted image

(odgovor članu juni)
  Neposredna veza do poruke: 366
   RE: Nacionalno neutralna imena
5.1.2012 20:40:13   
treće
trece...ti trazis na hr. str....znam i koja...zato nailazis na te
to je pretpostavka
nešto je sa hrvatske, nešto wikipedia, a nešto više se i ne sjećam engl. je govorno područje
tamo gdje se navodi da je damir moguće ar. porijekla navode se slova dmr, što malo ili nimalo znači,
Elvira \e-lvi-ra, el-vira\ as a girl's name is pronounced el-VYE-rah, el-VEER-ah. It is of Old German origin, and the meaning of Elvira is "foreign, true". Spanish name. Elvira is a character in some of the operas and poems on Don Juan.
Alan \a-lan\ as a boy's name is pronounced AL-an. It is of Old German origin, and the meaning of Alan is "precious"
tako da i sama sam rekla da sam privrženija verzijama domaćeg jezika poput Vedrana, Jasna, Biserka nego stranim jezicima, kao neutralnim ali to je ono što meni više znači, i da su slabo neutralna jer svako ime ima neko porijeklo
a možemo izmisliti nova pa .......

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 367
   RE: Nacionalno neutralna imena
5.1.2012 20:42:16   
treće
A tata nam je Damir  Ne dirajte mi Damira

ma ko diro Damira, ne bih ja ne sekiraj se user posted image

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 368
   RE: Nacionalno neutralna imena
5.1.2012 22:53:12   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: teacher75

mnogo imena u razlicitim drzavama imaju razlicita znacenje, neka se poklapaju u vise vjera. ja se iznenadila kad sam cula da mona na talijanskom nekom narjecju znaci zenski spolni organ, a na keltskom ima lijepo znacenje, kao i na arapskom (izgovara se muuna). tako da je dosta imena po meni neutralno jer moze proci u vise drzava i koriste ih narodi razlicitih vjera
Ma meni inace nije jasno sta bi trebala biti nac. neutralna imena
vjerovatno imena koja mozes naci u svim nacijama...iliuser posted image
a to su ti kod nas Damir i Sarauser posted image ...naravno...ima jos pokoje...al to bi bilo otprilike to



upravo ovo što kažeš...nalazimo ih u svim nacijama...ime Dijana je također nacionalno neutralno ime po ovome principu...

na netu naćeš ovo:

Dijana je žensko ime, koje u Hrvatskoj većinom nalazimo među Hrvatima te manje među Srbima. Značenje imena dolazi od latinskog Diana - mitol. božica Mjeseca i lova, skraćeno od Diviana - koja je božanska. Od dia -božanska, božja. Dijana je vrlo popularno ime, među prvih sto ženskih imena u Hrvatskoj, gdje danas živi preko šesto tisuća ovakih imenjaka.

pa i ovo

U muslimanska su se uvukla i imena: Elvira, Sabina, Dijana, Arijana..., kojih nema u muslimanskom imenaru, ali ih ima u bošnjačkim kućama.

a i ovo

Дијана богиња месеца и лова, латинско
na ovoj stranici http://www.srpskaimena.com/zenska-imena/

sad sam izdvojila tri kofecije sa našega područja tzv. većine da s eniko ne uvrijedi ko je manjina, ali i tamo se javlja isto ime...kao i u većini zapadnoevropskih zemalja...Diana i Dijana je potpuno istoga značenja i isto ime...ako ovo nije nacionalno neutralno ime jer ga svi ''svojataju'' koje je onda...user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 369
   RE: Nacionalno neutralna imena
5.1.2012 23:08:22   
Anoniman
znadem...znademuser posted image
al hajde sad da fakat nabrojimo sva "nacionalno neutralna imena" kod nas...jer se kladim da ih lako mozemo nabrojati...a samimtim i temu zakkljucatiuser posted image


(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 370
   RE: Nacionalno neutralna imena
6.1.2012 10:16:57   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: teacher75

a evo sta ja pronadjoh:
Elvira is a female given name. It is of Spanish origin, originally believed to be of Arabic origin, meaning "the white". Other theories are that it is of Germanic or West Gothic origin and that the name means "alert" or "trustworthy".
nigdje ne spominju bibliju ni katolicanstvo, mislim da je isti slucaj i sa imenima damir i alen


ja sam isto nasala ali ne spomniju nigdje da je muslimansko ime a musliman ga daju , porjeklo Gotich jezici, nejmacki i Spanski , a znacenje i nije bas poznato 100% , mada sam ja jednom davno slusala da je ime Elvira pravo biblisko ime , neka emisija na radiju je bila o imenima i tu je ovo ime spomenuto .


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 371
   RE: Nacionalno neutralna imena
6.1.2012 10:20:11   
Mirkica
Alen je porjekla Skotska , Engleska . tako andjoh ja na ovoj mojoj stranici .

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 372
   RE: Nacionalno neutralna imena
6.1.2012 10:30:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Mirkica

IZVORNA PORUKA: teacher75

a evo sta ja pronadjoh:
Elvira is a female given name. It is of Spanish origin, originally believed to be of Arabic origin, meaning "the white". Other theories are that it is of Germanic or West Gothic origin and that the name means "alert" or "trustworthy".
nigdje ne spominju bibliju ni katolicanstvo, mislim da je isti slucaj i sa imenima damir i alen


ja sam isto nasala ali ne spomniju nigdje da je muslimansko ime a musliman ga daju , porjeklo Gotich jezici, nejmacki i Spanski , a znacenje i nije bas poznato 100% , mada sam ja jednom davno slusala da je ime Elvira pravo biblisko ime , neka emisija na radiju je bila o imenima i tu je ovo ime spomenuto .

evo ti ovdje da se vjeruje da je ar. korijena http://en.wikipedia.org/wiki/Elvira

(odgovor članu Mirkica)
  Neposredna veza do poruke: 373
   RE: Nacionalno neutralna imena
6.1.2012 11:01:12   
Mirkica
dadaa ja ovaj link sebi prebaci na njemacki pa kaze

Der Vorname Elvira ist spanischer Herkunft. Über den weiteren Ursprung und die Bedeutung gibt es verschiedene Theorien, die den Namen entweder auf das Westgotische oder das Arabische zurückführen. Keine dieser Theorien ist allgemein akzeptiert.[

Ime Elvira je spanskog porjekla . O daljnjem porjeklu i znacenju postoje razlicite Teorije ,  ime vodi do   zapadne gotskog  ili Arapskog  porijekla . NIJEDNA od ovih teorija nije opste akcaptirana .

DADA a sada jos nesto nisu sva ARAPSKA imena musslimanska niti su svi Arapi muslimani .




_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 374
   RE: Nacionalno neutralna imena
6.1.2012 11:15:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Mirkica

dadaa ja ovaj link sebi prebaci na njemacki pa kaze

Der Vorname Elvira ist spanischer Herkunft. Über den weiteren Ursprung und die Bedeutung gibt es verschiedene Theorien, die den Namen entweder auf das Westgotische oder das Arabische zurückführen. Keine dieser Theorien ist allgemein akzeptiert.[

Ime Elvira je spanskog porjekla . O daljnjem porjeklu i znacenju postoje razlicite Teorije ,  ime vodi do   zapadne gotskog  ili Arapskog  porijekla . NIJEDNA od ovih teorija nije opste akcaptirana .

DADA a sada jos nesto nisu sva ARAPSKA imena musslimanska niti su svi Arapi muslimani .



Znademuser posted image
ni ne tvrdim da je muslimansko...al sam ubjedjena da je arapskouser posted image ...pogotovo ako je spanskog porijekla...jer je Spanija bila jako dugo pod ar. civilizacijomuser posted image ...I mene je zadeveralo...moze biti da je izmisljeno kao Aida...Aida se isto ukorijenila medju muslimanima...a koliko ja znam Verdi je "izmislio" ime...tj. tako je nazvao svoju princezu sa istoka...ne znam vise odakle tacno

(odgovor članu Mirkica)
  Neposredna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *