|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nacionalno neutralna imena
6.1.2012 11:34:58   
Mirkica
ma ja nadjoj ga sad opet medju prvih 50 Njemackih imena user posted image user posted image user posted image user posted image ma hajd kako god vala nije mi se svidjelo kud se zadeverasmo oko njeg user posted image user posted image ja volim imena sa znacenjem i jacinom prije bi djetu nadila ime MArija nego tamo neko bezvezno prazno ime nema nista, kod nas muslimana se i kaze "nadjevajte djeci lijepa imena koaj imaju lijepo znacenje" eh sad ko kako poreda gdje kome koje ime pripada ne znam 

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 376
   RE: Nacionalno neutralna imena
6.1.2012 11:43:43   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: balasgirl

IZVORNA PORUKA: Mirkica

Alen je porjekla Skotska , Engleska . tako andjoh ja na ovoj mojoj stranici .


Moj brat se zove Alen, i ja također imam tzv Nacionalno neutralno ime. I također sam i sama "nacionalno neutralna", čitava familija mi je izmješana (Katolici, Pravoslavci, Muslimani, Mađari, Arapi, Srbijanci, Hrvati, Englezi, Rusi, Njemci, ima nas odsvakle :) slavim sve i ne slavim ništa hehehehh
Malo mi je bezz što se polemiše o tim tzv neutralnim imenima, ime je ime, ako ima lijepo značenje na nekom jeziku, ako je i lijepa izvedenica od nekog imena zašto ga ne dati djetetu. Meni se lično ne sviđaju imena koja u sebi imaju afrikate, al neko i to voli. Ima ih sigurno lijepih, ne sumnjam, ali eto ja ga ne bih dala djetetu nikad.



Potpisujem


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 377
   RE: Nacionalno neutralna imena
6.1.2012 12:34:24   
veeseelaa
Drita


ovo je Albansko ime user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 378
   RE: Nacionalno neutralna imena
6.1.2012 12:39:56   
balasgirl
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Drita


ovo je Albansko ime user posted image



A vidiš, moj striko Bosanac, a strina Mađarica, znači nemaju veze s Albanijom nijedno, ime im se svidjelo i dali ga djetetu.


_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 379
   RE: Nacionalno neutralna imena
6.1.2012 13:29:08   
Ninushka
Sve što si gore rekla, balaško, potpisujem...user posted image user posted image user posted image

jedino, ono za afrikate, ne. Nekada bih se i složila s tobom, ali sada kada imam svoga Srđana, ne bih.
Naprosto, sada uživam u tom imenu. user posted image

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 380
   RE: Nacionalno neutralna imena
6.1.2012 14:25:11   
canim
Nermina_ draga, sve je to lijepo sto si napisala ali ime Kan je Tursko ime user posted image vjerovatno samo ime ima jos mnogu znacenja na drugim jezicima ali u Turskoj Kan je cesto ime.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 381
   RE: Nacionalno neutralna imena
6.1.2012 15:22:50   
Anoniman
balasgirl...[smajlkojiklanja]...aj agri...u potpunosti...mi smo jako cudan naroduser posted image

(odgovor članu balasgirl)
  Neposredna veza do poruke: 382
   RE: Nacionalno neutralna imena
6.1.2012 20:59:35   
virgulina
nema nacionalno neutralnih imena , ima samo lijepih i manje lijepih
i odvano rekose Latini : nomen est omen

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 383
   RE: Nacionalno neutralna imena
7.1.2012 7:04:10   
jasmin

IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: Mirkica

dadaa ja ovaj link sebi prebaci na njemacki pa kaze

Der Vorname Elvira ist spanischer Herkunft. Über den weiteren Ursprung und die Bedeutung gibt es verschiedene Theorien, die den Namen entweder auf das Westgotische oder das Arabische zurückführen. Keine dieser Theorien ist allgemein akzeptiert.[

Ime Elvira je spanskog porjekla . O daljnjem porjeklu i znacenju postoje razlicite Teorije ,  ime vodi do   zapadne gotskog  ili Arapskog  porijekla . NIJEDNA od ovih teorija nije opste akcaptirana .

DADA a sada jos nesto nisu sva ARAPSKA imena musslimanska niti su svi Arapi muslimani .



Znademuser posted image
ni ne tvrdim da je muslimansko...al sam ubjedjena da je arapskouser posted image ...pogotovo ako je spanskog porijekla...jer je Spanija bila jako dugo pod ar. civilizacijomuser posted image ...I mene je zadeveralo...moze biti da je izmisljeno kao Aida...Aida se isto ukorijenila medju muslimanima...a koliko ja znam Verdi je "izmislio" ime...tj. tako je nazvao svoju princezu sa istoka...ne znam vise odakle tacno



Aida je arapsko,znaci ona koja se vraca.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 384
   RE: Nacionalno neutralna imena
8.1.2012 12:59:49   
virgulina
mozda sam ja glupa ali
nema nacionalno ni vjerski neutralnih imena , rekoh vec par puta na temi
i stvarno mislim da nije bitno
moja tetka
( tatina sestra ) je pravoslavne vjere , udala se za muslimana i djeca joj se zovu : Anita , Edita , Semir i Zulejha
i to apsolutno nije neutralno
ako se njoj ta imena dopadaju , meni su super
tolerancija i ljubav ce djeci dati divna imena
a moje dite se zove Marija i oni je vole i ona voli njih , to je sustina

< Poruku je uredio virgulina -- 8.1.2012 13:11:45 >

(odgovor članu treće)
Neposredna veza do poruke: 385
   RE: Nacionalno neutralna imena
8.1.2012 23:29:46   
Anoniman
A ja bas nesto razmisljam...sva imena su nacionalno neutralnauser posted image ...jer u svim nacijama(ili barem vecini) mozete naici na ljude raznih religija...kao i ateistauser posted image ...dakle...ime mog djeteta ima u mnogim nacijama...samimtim je nacionalno neutralno imeuser posted image ...Kad malo bolje skontateuser posted image ...dakle...svako ime je nacionalno neutralno 

(odgovor članu treće)
  Neposredna veza do poruke: 386
   RE: Nacionalno neutralna imena
9.1.2012 12:15:57   
Hanady RR
ja nemama pojma koja sma...anamo tamo...to što moji roditelji mene u tor ne guraše i hvala im na tome neće vala niko ni sa RR...moje je ime nacionalnoneutralno i tačkauser posted image

ima ih nacionalnoneutralnih i svi imamo pravo izbora...
neka teme da neko može porčitati dali jeste ili nije na tragu onoga što je poželiouser posted image

< Poruku je uredio Skvo RR -- 9.1.2012 23:51:43 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 387
   RE: Nacionalno neutralna imena
9.1.2012 12:42:44   
Blue rose RR
Ja imam nac. neutralno ime, i kad skontam nikakvo nema značenje. Voljela bih da nosim ime ili sa značenjem ili ime koje historija "voli" kroz svoj tok.
Zato mi dijete nosi ime sa značenjem, hem historijsko ime :))


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 388
   RE: Nacionalno neutralna imena
9.1.2012 12:47:54   
koka i po

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Ja imam nac. neutralno ime, i kad skontam nikakvo nema značenje. Voljela bih da nosim ime ili sa značenjem ili ime koje historija "voli" kroz svoj tok.
Zato mi dijete nosi ime sa značenjem, hem historijsko ime :))



takodje...doduse ima nekih izvedenica mog imena koje postoje u knjizi muslimanskih imena...moje izvorno ne.


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 389
   RE: Nacionalno neutralna imena
9.1.2012 12:52:05   
balasgirl
moje je u originalu francusko, mada ga se može naći u mnogim drugim nacijama kao izvedenica. Također, vrlo je često u Italiji. 

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 390
   RE: Nacionalno neutralna imena
9.1.2012 12:54:38   
balasgirl
I nema ga niti u jednoj knjizi ili spisku muslimanskih imena, so what. Meni je najljepše na svijetu user posted image

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 391
   RE: Nacionalno neutralna imena
9.1.2012 12:59:06   
koka i po

IZVORNA PORUKA: balasgirl

I nema ga niti u jednoj knjizi ili spisku muslimanskih imena, so what. Meni je najljepše na svijetu user posted image



ime ne cini covjeka niti knjiga u kojoj ono pise.
covjeka cini nesto drugo.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 392
   RE: Nacionalno neutralna imena
9.1.2012 13:03:23   
palachinken

IZVORNA PORUKA: balasgirl

moje je u originalu francusko, mada ga se može naći u mnogim drugim nacijama kao izvedenica. Također, vrlo je često u Italiji. 

Meščini da se mi isto zovemo, jer i moje ima ovaj isti opis.user posted image I nigdje ga u knjigama ovih ili onih imena, a na ovim prostorima ga prisvajaju i ovi i oni. Ja, kao dijete miješanog braka, ga dobih baš zbog tih osobina.
Meni lijepo, moze se i otpjevat.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 393
   RE: Nacionalno neutralna imena
9.1.2012 13:03:38   
balasgirl
Ma naravno Koko, kao što reče Tičerka, može biti i iz Tunguzije, ako ti se sviđa dadni ga djetetu. Imenom se ne odgaja, niti se imenom svrstava (negdje ili u nešto).

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 394
   RE: Nacionalno neutralna imena
9.1.2012 13:04:41   
koka i po
e hajde sad fino recite kako se zovete, zivo me interesujeuser posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 395
   RE: Nacionalno neutralna imena
9.1.2012 13:07:29   
balasgirl
IZVORNA PORUKA: koka i po

e hajde sad fino recite kako se zovete, zivo me interesujeuser posted image


kao jedna Jugoslovenska grupa user posted image user posted image user posted image user posted image
P.S. Jel i ti penkejksuser posted image ?


_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 396
   RE: Nacionalno neutralna imena
9.1.2012 13:08:38   
KupusLivada
e jos cete me ubjedit da moje ime nije bosansko jer bi moglo bit i hrvatsko i srpsko, jer se isto izgovara i isto znaci cccc i tako isto ima moje set__re, mame, itd...

otkako znam za sebe ljudi me pitaju iskosa "a cije je to ime" ? moja mama je uvjek govorila narodno, a ja sam uvijek govorila "pa moje?" i onda jos ono cudenje ljudi kad mi cuju prezime, jer nisu mogli odmah da me strpaju u odgovarajucu nacionalnu ili vjersku ladicu... e to su neutralna imena, i ljudi to ne vole jer ih zbunjuje



< Poruku je uredio Skvo RR -- 9.1.2012 23:53:38 >

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 397
   [Obrisana poruka]
9.1.2012 13:24:30   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu koka i po)
  Neposredna veza do poruke: 398
   RE: Nacionalno neutralna imena
9.1.2012 13:28:30   
Mya_81 RR

IZVORNA PORUKA: henna ze

ALisa? jedina grupa koje se ja sjećam..
palačinku znam..ona vam je ko Lakina sestra


A meni odmah Azra u glavi...

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 399
   RE: Nacionalno neutralna imena
9.1.2012 13:39:55   
henna ze
ma i meni je Azra bila prva misao...al nekako mi nije francusko...šta ja znam
danas ima svega..pa je i proždrno francuska riječ...

nemoj se ljutiti na mene balasgirl..

nego moje ime je staro muslimansko..da ne može biti starije haman..ali ima jedna kvaka..mene apsolutno niko.ama baš niko ne zove tim imenom..za sve prijatelje..rodbinu i roditelje (mama i babo me nikad imenom ne zovnuše) ja sam Seka....mada se meni moje ime svidja...

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *