|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nacionalno neutralna imena
15.11.2011 16:27:08   
ElmaB
Hvala ti, pa mi smo htjeli kratka. Moja želja je bila ako bude sin da bude Luka, ali prva bi kćerka pa odlučismo Tea. Bitno mi je samo da su kratka i zaista nacionalno neutralna, o tome smo i vodili računa.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 326
   RE: Nacionalno neutralna imena
15.11.2011 16:38:20   
Emica_sa
Moja sestra se zove Alina,nama su starci davali neobicna imena,kaze mama svi mislili da su ludiuser posted image user posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 327
   RE: Nacionalno neutralna imena
15.11.2011 16:47:57   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Moja sestra se zove Alina,nama su starci davali neobicna imena,kaze mama svi mislili da su ludiuser posted image user posted image

I alina mi je bas lijepo ime, od prijatelja se kcerka tako zoveuser posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 328
   RE: Nacionalno neutralna imena
15.11.2011 16:52:24   
škorpija
meni su pravo lijepa kratkamuška imena s tri slova, ali sad sam po svom malcu skontala koliko je takvu djecu teško zvati po imenu (ono kad se dereš npr ja ajdineeeeeeee), jer on jadan takvim drugovima uvijek mora naći neki nadimak da bi mu lakše bilo user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 329
   RE: Nacionalno neutralna imena
15.11.2011 16:58:36   
maajaa
pa nije bas svako kratko musko ime tesko za zvati
npr adiiiii, teooooo, leooooo  user posted image




_____________________________

Ena, 22.05.2003
Dino, 13.06.2012

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 330
   RE: Nacionalno neutralna imena
15.11.2011 17:00:52   
maajaa
IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Moja sestra se zove Alina,nama su starci davali neobicna imena,kaze mama svi mislili da su ludiuser posted image user posted image


Alina je lijepo ime.
Moji rodjaci se zovu Mili i Dragi  user posted image

_____________________________

Ena, 22.05.2003
Dino, 13.06.2012

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 331
   RE: Nacionalno neutralna imena
15.11.2011 19:46:54   
Hannan
IZVORNA PORUKA: teacher75

Ialan mi je bas lijepo ime! danas nesto razmisljam od ti neutralnih imena da su mi jos lijepa imena nino i nina, svidja mi se i tin i tinauser posted image



Tin na arapskom znaci smokva...a spominje se i u Kur'anu i jedna Kur'anska sura nosi ime Et-Tin- smokva

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 332
   RE: Nacionalno neutralna imena
5.1.2012 9:09:20   
KupusLivada
a sta znaci Alina?

Meni se svidja Alana (isto znacenje kao Lana)- , ali mm se ne da nagovoriti, kao ni na Selena.

Za musko ime smo se nekako odmah skontali, za zensko ne ide user posted image

Alternativa Seleni (mjesec, boginja mjeseca) je Helena, Elena (svjetlost, sunce, suncev sjaj), kako vam se to svidja?

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 333
   RE: Nacionalno neutralna imena
5.1.2012 9:25:27   
Emica_sa
Helena divnouser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 334
   RE: Nacionalno neutralna imena
5.1.2012 9:36:29   
ena007
Umjesto imena Selena, ja bih radije odabrala Selina...

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 335
   RE: Nacionalno neutralna imena
5.1.2012 11:38:20   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: mamyca

Enea mi je jako lijepo ime.user posted image


il ovo asoscira na eno ga  ili ti kod sandžaklija ene ga user posted image

Sven, Raul user posted image


user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 336
   RE: Nacionalno neutralna imena
5.1.2012 13:28:11   
jasmin
Smatram da ne postoje starinska imena.Svako ime je aktuelno cim ga nose nove generacije.Samo je stvar ukusa,sta ko voli.Meni se,recimo,ne svidjaju imena bez znacenja,ali neko voli i njegov izbor.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 337
   RE: Nacionalno neutralna imena
5.1.2012 15:42:30   
teacher75

IZVORNA PORUKA: jasmin

Smatram da ne postoje starinska imena.Svako ime je aktuelno cim ga nose nove generacije.Samo je stvar ukusa,sta ko voli.Meni se,recimo,ne svidjaju imena bez znacenja,ali neko voli i njegov izbor.

ne volim ni ja imena bez znacenja. po mom ukusu su kratka i jednostavna imena sa lijepim znacenjem i po mogucnosti bez š,đ,ž,dž,ćuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 338
   RE: Nacionalno neutralna imena
5.1.2012 15:49:57   
Mirkica
ja volim imena JAKA sa lijepim znacenjem
tiki jesi li nasala ime ili si jos u potraznji ???


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 339
   RE: Nacionalno neutralna imena
5.1.2012 15:56:57   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Mirkica

ja volim imena JAKA sa lijepim znacenjem
tiki jesi li nasala ime ili si jos u potraznji ???


nisam niti trazim, mm ce vjerovatno izabratiuser posted image a on voli neutralna imena, pa cemo vidjetiuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 340
   RE: Nacionalno neutralna imena
5.1.2012 16:01:37   
treće
ja evo ne kontam šta su nacionalno neutralna imena ima li takvih uopšte? Ili se ovdje misli na narodna ili na izmišljena? Svako ime ima neko porijeklo il je grčko ili arapsko,
meni su internacionalna ona koja svi daju npr. Benjamin, a ova od tri slova Žan, Pol, zar nisu francuska, meni je onda 100 puta ljepše čuti Vedrana ako je već narodno ili Mirna, a ova ostala što se navode slabo su neutralna.

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 341
   RE: Nacionalno neutralna imena
5.1.2012 16:10:45   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Mirkica

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Mirkica

ja volim imena JAKA sa lijepim znacenjem
tiki jesi li nasala ime ili si jos u potraznji ???


nisam niti trazim, mm ce vjerovatno izabratiuser posted image a on voli neutralna imena, pa cemo vidjetiuser posted image

al ti opet utvrdi prije nego sto  upise :))) hahhaha ideje mm su cudne do bola user posted image user posted image user posted image user posted image  


nadam se da ce mi bar dati spisak, ko sto sam ja njemu ,al na kraju mi je prepustio da ipak ja izaberemuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 342
   RE: Nacionalno neutralna imena
5.1.2012 16:11:35   
teacher75

IZVORNA PORUKA: treće

ja evo ne kontam šta su nacionalno neutralna imena ima li takvih uopšte? Ili se ovdje misli na narodna ili na izmišljena? Svako ime ima neko porijeklo il je grčko ili arapsko,
meni su internacionalna ona koja svi daju npr. Benjamin, a ova od tri slova Žan, Pol, zar nisu francuska, meni je onda 100 puta ljepše čuti Vedrana ako je već narodno ili Mirna, a ova ostala što se navode slabo su neutralna.

misli se na imena koja mogu i "vamo i tamo", koja obicno daju ljudi u mjesanim brakovima ili koji zive vani

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu treće)
Neposredna veza do poruke: 343
   RE: Nacionalno neutralna imena
5.1.2012 16:27:51   
treće
ha joj kažu u miješanom braku Ela nije ničije vala ja znam da nije muslimansko , znam da ga nose u Hrvatskoj, slabo koje je ničije to mislim, Alen nije muslimansko ni Damir, ni Armin drugo je što se ljudima sviđaju ali vrlo malo ima tih neutralnih da su svačija
evo Sanela nije muslimansko ali ga daju Bošnjaci,
ja ne znam bih li mogla nabrojati 10 svačijih, mislim meni to nije bitno nego se imena predstavljaju ničijim ili svačijim, a uglavnom pripadaju nekoj narodnosti,
lično prvo dajem prednost vjerskom, a onda mi je nekako pripadnost domaćem jeziku, nije mi litvansko, ili francusko u prednosti nad nekim ovdašnjim.user posted image
pošto je ovo osjetljiva tema stvarno nisam nikom ništa ružno mislila ne zamjerite

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 344
   RE: Nacionalno neutralna imena
5.1.2012 16:40:36   
teacher75

IZVORNA PORUKA: treće

ha joj kažu u miješanom braku Ela nije ničije vala ja znam da nije muslimansko , znam da ga nose u Hrvatskoj, slabo koje je ničije to mislim, Alen nije muslimansko ni Damir, ni Armin drugo je što se ljudima sviđaju ali vrlo malo ima tih neutralnih da su svačija
evo Sanela nije muslimansko ali ga daju Bošnjaci,
ja ne znam bih li mogla nabrojati 10 svačijih, mislim meni to nije bitno nego se imena predstavljaju ničijim ili svačijim, a uglavnom pripadaju nekoj narodnosti,
lično prvo dajem prednost vjerskom, a onda mi je nekako pripadnost domaćem jeziku, nije mi litvansko, ili francusko u prednosti nad nekim ovdašnjim.user posted image
pošto je ovo osjetljiva tema stvarno nisam nikom ništa ružno mislila ne zamjerite

pa cim nisu ni muslimanska ni katolicka spadaju u ta neutralna imena

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu treće)
Neposredna veza do poruke: 345
   RE: Nacionalno neutralna imena
5.1.2012 17:06:02   
treće
ali nekako Ela, Damir, Elvira,Alen jesu katolička

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 346
   RE: Nacionalno neutralna imena
5.1.2012 17:09:15   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: treće

ali nekako Ela, Damir, Elvira,Alen jesu katolička



Ali nekim ljudima to nije bitno

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu treće)
Neposredna veza do poruke: 347
   RE: Nacionalno neutralna imena
5.1.2012 17:22:13   
treće
ali tema su neutralna imena,
da se razumijemo meni ne smeta to su katolička ali ne predstavljam ih neutralnim, aljudi se neto timbave reci mijeani smo brak dali katoličko ili Srbi smo i dali francusko, a ne neutralno
evo zadnje 2 strane ko je naveo neutralno ime Adem, Marija Magdalena, Helena..

< Poruku je uredio treće -- 5.1.2012 17:28:51 >

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 348
   RE: Nacionalno neutralna imena
5.1.2012 17:56:54   
teacher75

IZVORNA PORUKA: treće

ali nekako Ela, Damir, Elvira,Alen jesu katolička

ja ne mislim da su ovo katolicka imena, ali nisam bas upucena u katolicanstvo, bilo bi dobro da se javi neko ko jeste pa da potvrdi ili negirauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu treće)
Neposredna veza do poruke: 349
   RE: Nacionalno neutralna imena
5.1.2012 18:16:07   
treće
ma jesu katolička, Elvira čini mi se i Biblijsko , ali eto sad bi falio katolički teolog da to pojasni, nego meni to ko neutralna isto ko guranje prašine pod ćilim, ja sam jasno rekla šta mi je bitno ali mi nije jasno što drugi ljudi to ne priznaju nego govore narodna i ničija, mada zavisi može Francuzu i Švabici neutralno biti rusko, ali generalno ljudi ovdje pakuju pod neutralna i koja nisu, a meni ni iz džepa ni u džep.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *