|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 18 [19] 20   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
29.10.2011 12:31:25   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: mikica24

Iskreno se nadam da se neću poroditi na carski, zbog mnogo čega a posebno radi ove napasti...user posted image



Ja sam se porodila na carski na jezeru u februaru i nisam imala mrsu,a ni beba,tako da ne znam,nekoga zakaci,a nekome nista

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu mikica24)
Neposredna veza do poruke: 451
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
29.10.2011 12:32:39   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: Miracle*3

Ma nadati se da cemo izaci iz bolnice bez mrse. Ja mislim da zene koje rode prirodno, malo se zadrzavaju gore i imaju vece sanse da izadju zdrave i one i bebice. Mozda grijesimuser posted image


nije problem u duzini lezanja gore, jer preko koze ne prelazi...evo ja sam 2 puta lezala gore, problem je RANA, ako dodje na nju, naravno zene na CR su podloznije al ni one sto prirodno rode nisu sigurne ako budu sjecene i slicno

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 452
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
29.10.2011 12:41:38   
Silver
user posted image  Nama je babica na vjezbicama rekla da je podjednako ima i na GAK-u i u Vojnoj! user posted image  Nazalost... A evo moja rodica prije dvije sedmice rodila na GAK-u, i ona i bebica su hB dobro bez mrse bez icega! Mislim da nema pravila ko ce dobiti mrsu a ko ne...samo mozemo misliti pozitivno, i preduzeti sve mjere zastite koje su do nas!

_____________________________

...kad iz ljubavi zivot nastane...
* 10.01.2012.g.*

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 453
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
29.10.2011 14:09:05   
Miracle*3
Ma znam, bas sam procitala sve sto se ima citati o tome. Vidjela sam da je neko napisao da treba i malo na imunitetu poradit. Sta cu sad ne mogu se kod kuce porodit ili ici u neki drugi kanton, jer mislim da je svugdje isto. Samo molim Boga da se to rijesi i da prodjemo bez mrse

(odgovor članu Silver)
Neposredna veza do poruke: 454
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
3.11.2011 10:18:13   
snjesko
Drage trudnice i nove mame,

vec sam neko vrijeme clan ringeraje ali osjecam obavezu i da se prvi put javim na forumu. Moja prijateljica je rodila prije 2 mjeseca i iz bolnice izasla odmah sutradan.. Nikada nisu dosli iz bolnice na kucnu adresu da jave da je beba pozitivna na MRSAu ali prije nekoliko dana bebi je utvrdjeno da je MRSA otisla na pluca.. u bolnici su vec neko vrijeme a doktori samo slijezu ramenima..beba je na antibioticima i nadamo se da ce sve proci u redu..
i ja sam mlada majka,imam bebu od 9 mjeseci.. ovo je vec treci slucaj da je u mojoj blizoj okolini neko zarazen MRSAom..
1- prirodan porod u martu.. beba dobila MRSU na pupku i u nosu.. hvala Bogu sve je dobro zavrsilo jer su saznali na vrijeme (obavijesteni iz bolnice)
2 - porod carskim rezom u aprilu - majka dobila MRSU
3 - prirodan porod u septembru..iz bolnice nisu obavijestili (vjerovatno bris nije dobro uradjen sto oni nece da priznaju).. MRSA otisla na pluca.. beba jos u bolnici

zato PREPORUCUJEM svim mamama da cim izadju iz bolnice sto prije urade briseve na MRSU.. nisu bas skupi (oko 12 KM nos plus 12KM grlo, ja sam bebi radila jos kada je imala mjesec dana) a  puno znaci ako se otkrije na vrijeme, posebno kod novorodjencadi koji imaju jos nerazvijen imuni sistem..zao mi je sto takav savjet nisam dala prijateljici..

LP

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 455
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
3.11.2011 13:08:33   
snijeg
Ukoliko je ustanovljeno, a jeste, da MRSE ima i u drugim bolnicama u gradu i državi onda bi bilo lijepo promjeniti naslov temeuser posted image
Drugo, nemam kad čitati sve postove, ali ne nađoh (ispravite me ako griješim) savjet kako izbjeći ovu bakteriju?
Žene izbora nemaju, gdje god odu ovo ih može dočekati (ne daj Bože)  ili bi se trebale možda porađati kod kuće, u liftu?
Mene ova teme strahovito brine, a ne mogu da zamislim kako se osjećaju naše trudnice user posted image  
Podcrtavam da mi je žao žena koje su prolazile pakao zbog našeg zdravstvenog sistema, ako ga uopće možemo tako nazvati, ali i svakodnevno čitanje o ovakvim slučajevima na forumu neće donijeti ništa dobra niti će NAŽALOST promijeniti bilo šta, ali zbog ove teme trudnice sigurno lošije spavaju.
Ne zamjerite user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu snjesko)
Neposredna veza do poruke: 456
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
3.11.2011 13:36:05   
snjesko
Vec je neko napisao da je ovo kao "lutrija".. kada bi znali ko ce je dobiti problem je bio rijesen.. izbjeci bakteriju je jako tesko.. mislim da sve mame poduzimaju vec sve mjere i idu u bolnicu sa tonom sredstava za dezinfekciju (a ima ih i gore) ali nazalost opet se desi da se neko zarazi..
Gornjim postom nisam htjela da plasim mame vec samo da navedem sta se sve desava, da se ne zavaravamo...
a i bolje je da se mama zabrine i reaguje na vrijeme nego da se desi kao mojoj prijateljici.. vjeruj da je briga sada puuuno veca.. prva prijateljica je izlijecila bebu bez ikakvih problema a ko zna sta bi bilo da nije znala.. zar nije jednostavnije uraditi bebi bris i biti miran.. ja bar tako razmisljam i tako sam i uradila.. a savjest mi nije dala da prethodni post ne napisem.. ako ovim sprijecim barem jedan slucaj kao kod moje prijateljice mslim da vrijedi.. ali ipak to je samo moje misljenje

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 457
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
3.11.2011 13:41:38   
snijeg
Ne, nisam ja mislila samo na tebe, općenito sam iznijela mišljenje na datu temu user posted image

P.S. Sviđa mi se tvoj nick user posted image user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu snjesko)
Neposredna veza do poruke: 458
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
3.11.2011 13:41:44   
Bebica11
snjesko koliko nakon izlaska si radila bris i gdje si ga radila?

(odgovor članu snjesko)
Neposredna veza do poruke: 459
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
3.11.2011 13:57:16   
snjesko
snijeg hvala :) ali ipak mislim da se o ovome treba sto vise picati... iz bolnice kriju, cak i ne daju roditeljima nalaz kada je bris pozitivan

Bebica11 bris smo radili u BH laboratoriju u gradu (pored bivseg kafica cotton, blizu bivseg pomodorina, ima oznaka na kojoj je crveni krst i pise laboratorij) cim smo saznali za prvi slucaj a moja beba je tada imala mjesec dana.. a cula sam da se moze uraditi i u sanasi a vjerovatno i u jos nekim privatnim lab.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 460
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
3.11.2011 14:10:38   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: snjesko

snijeg hvala :) ali ipak mislim da se o ovome treba sto vise picati... iz bolnice kriju, cak i ne daju roditeljima nalaz kada je bris pozitivan

Bebica11 bris smo radili u BH laboratoriju u gradu (pored bivseg kafica cotton, blizu bivseg pomodorina, ima oznaka na kojoj je crveni krst i pise laboratorij) cim smo saznali za prvi slucaj a moja beba je tada imala mjesec dana.. a cula sam da se moze uraditi i u sanasi a vjerovatno i u jos nekim privatnim lab.


hvala na info, poslusacu tvoj savjet, trebam brzo roditi i pravo da ti kazem PRAAVO ME STRAH al nadam se da ce nas mimoici ako Bog dauser posted image

(odgovor članu snjesko)
Neposredna veza do poruke: 461
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
3.11.2011 14:20:29   
snjesko
Ako Bog da hoce.. ja sam primjer iako sam rodila na carski i bila u bolnici 5 dana.. Takodjer sam ostala u kontaktu sa zenom sa kojom sam lezala u sobi i ni ona nije imala nikakvih problema.
Ali ipak za nase male mrve opreza nikad dosta..

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 462
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
4.11.2011 10:43:08   
balasgirl
Jedan od savjeta kako da smanjite mogućnost da se zarazite mrsom jeste i da dok boravite u bolnici ne dodirujete ništa što ne morate, ponesete samo ono što vam zaista treba od stvari, po mogućnosti da je sve to za jednokratnu upotrebu, ponesete sa sobom sredstvo za dezinfekciju koje ćete koristiti stalno i stalno i stalno. Na žalost, nas je zakačilo, ali ove pameti ne bih nosila pola stvari u bolnicu, moguće je da je na taj način donesete i kući gdje će se zaraziti i ostali članovi porodice. Naravno, ja bih poslušala i savjet snješka, briseve uraditi obavezno po otpustu iz bolnice, ako se otkrije na vrijeme, vrlo lako i uspješno se može izliječiti. Ja sam bila jedna od neinformiranih majki, majki nespremnih za takvo nešto i došli smo do toga da su sati odlučivali o tome da bakterija uđe u krv i izazove sepsu. Drage mame, trudnice i ostale koje posjećuju bolnice (dakle, ne samo porodilišta, već i druge odjele) informišite se na vrijeme. Oni u bolnici vam neće reći ništa, dapače pokušat će na sve moguće načine sakriti to. Ali, vi insistirajte na brisevima. Sretno svima.

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu snjesko)
Neposredna veza do poruke: 463
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
17.11.2011 18:41:06   
ferguson
uff, i ja se trebam poroditi za koji dan, znaci briseve odmah po izlazku uraditi, nemogu da vjerujem da se tako igraju sa tako ozbiljnim stvarima. muz i ja idemo ovo koji dan da izvadimo briseve, hocu da imam potvrdu da sam zdrava, koju cu im odnijeti na dan poroda, da mi nemogu pricati da sam dosla bolesna...

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 464
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
28.11.2011 20:52:50   
mama_81
Pozdrav drage mamice, u 37-moj sam sedmici i uskoro me čeka porod aBd. Imam namjeru da se porodim na Jezeru. Trudnoća je od početka hvala Bogu ok, a svakako da ću i ja raditi bris prije poroda da imam nalaz da sam zdrava, a to svakako savjetujem i svim budućim mamama.

Insistirajte od svog dr da radite bris, to je naše pravo i oni su obavezni da daju uputnicu za bilo šta što smatrate da trebate uraditi.

Ovo govorim jer čula sam na desetine slučajeva da npr. pacijent od svog dr opće prakse il ginekologa traži uputnicu da ide dalje da radi pretrage oni nedaju! Pitam se kakva je to sloboda odluke da nekome neda nešto na šta ima pravo!
Također sam čula, a i meni se desilo da mi dr propisuje lijek koji trebam da kupim, a mogu dobiti isti taj lijek na recept bez plačanja. Isti sastav isti lijek drugi proizvođač, ali jedan se plača, jer dr koji je napisao recept ima neke koristi od toga. SRAMOTA!

Sorry što sam odužila sa postom, ali ne mogu da shvatim osoblje sa Jezera ili bilo koje druge javne ustanove da o tako ozbiljnim stvarima imaju tako bahat i bezobrazan pristup. Od naših plaća se odbijaju svi porezi, a oni svoje plaće naplačuju od tih istih para.

Nemojte dozvoliti da neko upravlja vašom glavom i da vas sigurne ostave u čudu i navedu na svoje mišljenje. user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz
nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano
na vlastitom razmišljanju.

(odgovor članu ferguson)
Neposredna veza do poruke: 465
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
28.11.2011 21:05:46   
Anoniman
Mi evo i tri i po mjeseca posle poroda se borimo sa MRSA-om. Prvo je bila malenom na kozi i u nosu i meni na rani (porodila se CR), rana mi gnojila dva i po mjeseca, zatim smo prenijeli i muzu, on je imao u nosu i kad je sve ovo gore navedeno izlijeceno ja sam mislila da je kraj, ali prije deset dana pojavi se meni na dojci uradim bris koze i kulturu mlijeka i nadju mi mrsu na dojci i u mlijeku. Ko zna koliko dugo je moje dijete pilo mlijeko zarazeno mrsom. Moj savjet je jacajte imunitet maksimalno sto mozete, jer ona najcesce ide na osobe slabog imuniteta

(odgovor članu mama_81)
  Neposredna veza do poruke: 466
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
28.11.2011 23:03:30   
teacher75

IZVORNA PORUKA: jelenaT

Mi evo i tri i po mjeseca posle poroda se borimo sa MRSA-om. Prvo je bila malenom na kozi i u nosu i meni na rani (porodila se CR), rana mi gnojila dva i po mjeseca, zatim smo prenijeli i muzu, on je imao u nosu i kad je sve ovo gore navedeno izlijeceno ja sam mislila da je kraj, ali prije deset dana pojavi se meni na dojci uradim bris koze i kulturu mlijeka i nadju mi mrsu na dojci i u mlijeku. Ko zna koliko dugo je moje dijete pilo mlijeko zarazeno mrsom. Moj savjet je jacajte imunitet maksimalno sto mozete, jer ona najcesce ide na osobe slabog imuniteta

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image heroj moj!

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 467
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
29.11.2011 17:40:29   
mama_81
Jelena imaš podršku. Žao mi je što vam se to desilo. Želim vam da se brzo riješite belaja. Pozdrav


_____________________________

Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz
nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano
na vlastitom razmišljanju.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 468
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
19.2.2012 14:45:35   
Dz3ni
Grozno, šta reći user posted image Kakvo je trenutno stanje sa MRSA-om, rade li išta po tom pitanju?

(odgovor članu mama_81)
Neposredna veza do poruke: 469
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
19.2.2012 15:15:31   
teacher75
kazu da je sada puno bolja situacijA

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 470
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
19.2.2012 15:40:24   
Dz3ni
Hvala na brzom odgovoru user posted image To me raduje jer se planiram poroditi gore, a svega se naslušala...
Hajde neka su bar to riješili user posted image

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 471
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
19.2.2012 15:46:50   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Dz3ni

Hvala na brzom odgovoru user posted image To me raduje jer se planiram poroditi gore, a svega se naslušala...
Hajde neka su bar to riješili user posted image

i ja trebam uskoro, pa se nadam da je ok sada

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 472
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
19.2.2012 17:30:30   
Dz3ni
Kad ti je termin? Sa srećom... user posted image

Edit: nisam vidjela u potpisu dok nisam već objavila post user posted image hajde, bolje ikad nego nikad user posted image

< Poruku je uredio Dz3ni -- 19.2.2012 17:34:22 >

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 473
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
19.2.2012 17:33:54   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: teacher75

kazu da je sada puno bolja situacijA


Pošto moja sestra treba uskoro roditi, ako Bog da, i bit će zakazani carski rez, ja sam razgovarala sa ljekarom koji će je raditi i on kaže da je mrsu ne moguže iskorjeniti, ali da u nekoliko posljednjih mjeseci sve je manje žena i djece koja se nakon otpusta kući jave sa simptomima mrse. Tako da su vjerovatno, malo, izolirali.


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 474
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
19.2.2012 17:35:24   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Dz3ni

Kad ti je termin? Sa srećom... user posted image

Edit: nisam vidjela u potpisu dok nisam već objavila post user posted image hajde, bolje ikad nego nikad user posted image

user posted image kad je tebi?

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 18 [19] 20   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 18 [19] 20   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Dojenje.
пеперутка16

Koliko dugo ste dojili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *