|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sta sa kreditom?
6.10.2008 15:32:56   
ElmaB
Ja radim u banci i za kredite koji su toku, ne postoji mogucnost izmjene uslova, jer su oni definisani na samom pocetku, tj. kada se sklapao ugovor o kreditu. Jedino moze uraditi prijevremnu otplatu kredita u toj banci, pa ce joj se odbiti kamata za naredni period, a u drugoj podici. Takodjer i da podigne novi kredit, nece dobiti grejs period, jer se on obicno daje velikim preduzecima i na milionske iznose kredita. Nisi navela koliko joj je jos ostalo kredita da otplati. Moze vidjeti da u nekoj drugoj banci digne novi kredit kojim ce zatvoriti ova dva postojeca, pa da joj rata bude otprilike onolika koliku bi mogla izdvajati. Ali, i o tome dobro treba razmisliti.





< Poruku je uredio Amelaa RR -- 9.10.2008 14:59:24 >


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: sta sa kreditom?
6.10.2008 16:14:28   
ja_naiva
ispricam ja njoj danas za temu, kaze ona meni j...... ga ti, sta si digla tolku frku, ne mora svak znati user posted image .  malo smo se presabirale, popile kahvu i dogovorile o uzajamnom pomaganju kad zagusti.... ako sta pametnije ne izmajmunisemo (loto, bingo, rahmetli bogata tetka i sl.)

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: sta sa kreditom?
6.10.2008 16:20:57   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Isto tako većina firmi sada plate isplaćuje ( a to im je i zakonska obaveza ) preko računa, tako da svaka banka ima uvide i u račune.




stavrno smo svi privatnici i nebi da te uvrjedim ali niakd cula nisam za ovo.muz ima radnju,mama ima, tata ima a ja sam zatvorila tako da ne vjerujem da si bas tacno informisana

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: sta sa kreditom?
6.10.2008 16:24:37   
ja_naiva
najdrazi nam je CRK, muka mi kad znam da neku u svakom trenutku zna kako ja stojim sa svojim dinarom

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: sta sa kreditom?
7.10.2008 21:20:34   
hanabanana
Lulu nisi me uvrijedila, ja znam o čemu pričam. A ja ovdje pričam o pravim firmama koje radnike prijavljuju na onoliko koliko zarade, a ne na minimalac kako radi većina nazovi privatnika koji drugačije ni ne mogu radniku dati platu nego ispod ruke.


< Poruku je uredio hanabanana -- 7.10.2008 21:21:16 >

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: sta sa kreditom?
8.10.2008 15:58:53   
Dinkica
Moj MM je sef racunovodsva jedne vece firme i hanabanana je upravu da svaka firma koja posluje po pravilima  isplacuje plate u punom iznosi preko racuna (narvano da moze dio preko racuna a dio na ruke ali to ne ide u korist radniku, upravo zbog kredita i penzije) samo sto nemaju sve banke uvid u svacije plate osim za svoje klijente koji primaju platu preko te iste banke. Ja sam uzela kredit u jednoj banci a primam platu preko druge i firma je ta koja je izdala potvrdu o mojim primanjima i da nije uplacivala puni iznos nikad ne bih ni mogla dobiti kredit. Stvarno su ti poslodavci koji ne posluju korektno cicije.
Izvinjavam se sto sam skrenula s teme,  ja milsim da ce buduca mama akobogda dobiti bebicu koja ce imati velikuuuuuuuuuuu nafaku.
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: sta sa kreditom?
8.10.2008 20:32:44   
hanabanana
Uvijek postoji izlaz, samo ga treba naći. Rekla si da ti prijateljica radi u prosvjeti, mozda bi mogla da daje instrukcije ako ima zafali novaca. Isto tako amrino je na jednoj od tema pisala o pravima koje ima majka porodilja a koja se ne odnose samo na naknadu umjesto plate. Recimo ima pravo na jednokratnu pomoć, majka dojilja ima pravo na sokove i još neke potrepštine...ali ako imaju auto registrovano na sebe morali bi da ga prebace na nekoga drugog ( roditelje, brata, sestru ) i onda imaju pravo i na tu naknadu.

A i sada neka proba nešto novaca ostaviti sa strane.

Biće to sve uredu.

(odgovor članu ja_naiva)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: sta sa kreditom?
9.10.2008 10:07:16   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: hanabanana



Isto tako većina firmi sada plate isplaćuje ( a to im je i zakonska obaveza ) preko računa, tako da svaka banka ima uvide i u račune.





Draga moja!

Mislim da nisi u pravu. Sto se tice isplate plate preko banaka, jeste zakonska obaveza, ali u Republici Srpskoj. Kod nas taj prijedlog zakona jos uvijek stoji na parlamentu i nije usvojen. Firma moze isplacivati platu preko banke, ali jos uvijek ne mora! Zatim, i ako se plata isplacuje na odredjenu banku, ostale banke nemaju uvid, osim ako im klijent sam ne donese platnu listu i izvod iz svoje banke! Samo banka u kojoj klijent prima platu ima uvid u njegovo stvarno stanje! Ovo je sigurno tacno, jer se ja bavim tim poslom!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: sta sa kreditom?
9.10.2008 11:29:42   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: ElmaB

IZVORNA PORUKA: hanabanana



Isto tako većina firmi sada plate isplaćuje ( a to im je i zakonska obaveza ) preko računa, tako da svaka banka ima uvide i u račune.





Draga moja!

Mislim da nisi u pravu. Sto se tice isplate plate preko banaka, jeste zakonska obaveza, ali u Republici Srpskoj. Kod nas taj prijedlog zakona jos uvijek stoji na parlamentu i nije usvojen. Firma moze isplacivati platu preko banke, ali jos uvijek ne mora! Zatim, i ako se plata isplacuje na odredjenu banku, ostale banke nemaju uvid, osim ako im klijent sam ne donese platnu listu i izvod iz svoje banke! Samo banka u kojoj klijent prima platu ima uvid u njegovo stvarno stanje! Ovo je sigurno tacno, jer se ja bavim tim poslom!



user posted image user posted image user posted image
konacno neko sa tacnom informacijom

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: sta sa kreditom?
9.10.2008 11:59:18   
Blue rose RR
Drago mi je što se i ova tema iskristalisala, i što će osoba sa početka priče ipak pronaći rješenje svog problema.
I nadam se da neće biti više potrebe da se nekome navodi da "nema pojma"user posted image .

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: sta sa kreditom?
9.10.2008 12:10:41   
ja_naiva
user posted image  ElmaB, kad se vec oko banaka petljamo, da li bi mi znala reci, ko sve, od uposlenih u bankama, ima pravo da kopa po CRK-u. a za kolegicu ce, aBd biti fajn....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: sta sa kreditom?
9.10.2008 14:29:23   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: ElmaB]

Zatim, i ako se plata isplacuje na odredjenu banku, ostale banke nemaju uvid, osim ako im klijent sam ne donese platnu listu i izvod iz svoje banke! Samo banka u kojoj klijent prima platu ima uvid u njegovo stvarno stanje! Ovo je sigurno tacno, jer se ja bavim tim poslom!




Pa ja sam i govorila ako se kredit uzima u banci preko koje klijent prima platu. I govorila sam o tome da su banke sada uvezane, tako da svaka banka u svakom trenutku zna koliko je tražilac kredita već kreditno zadužen.
To se vrlo lako utvrdi preko LRC biroa.

Imam još jedan prijedlog za ženu koja ide na porodiljsko.

Ako već bude kriza, može podnijeti zahtjev da radi pola radnog vremena, ako je to moguće u obrazovnoj ustanovi u kojoj radi?? Onda ima pravo na dio sa biroa, i dio od škole. Ili možda zna tipkati, pa onda može probati tako zaraditi koji dinar sa strane...ili poćeti prodavati u nekom od lanac masovne prodaje, odnosno firmi tipa Herbalife, Gold ili slično. Evo ja ću prva kupiti nešto ako se odluči za Gold. user posted image

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: sta sa kreditom?
9.10.2008 14:35:13   
Blue rose RR
Lulu, ne nisam preskočila ČINJENICU "ispod ruke", jer je to naša svakodnevnica. Čast onima koji imaju svijetao obraz i koji poštuju svog radnika (ovom prilikom ću da pohvalim direktora svog muža-kao otac mu je user posted image ), ali ne možemo negirati činjenicu da se to događa, ne bi trebalo, ali ...
Sve u svemu podcrtavam da svako ima pravo na svoje mišljenje, ali i da komentira tuđe, naravno na način kako je to dostojno čovjeku.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: sta sa kreditom?
9.10.2008 15:11:43   
ElmaB
Hanabanana, u pravu si sto se tice LRC-a odnosno CRK-a.

Ja naiva, po centralnom registru mogu kopati samo uposlenici banke, odnosno sluzbenici kod kojih se nalazi zahtjev za kredit. I to ako je klijent potpisao zahtjev na kojem stoji da je saglasan da se njegova kreditna istorija provjeri u CRK-u!




_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: sta sa kreditom?
9.10.2008 15:26:15   
ja_naiva
znaci, ne moze moja tetisna, amidzisna, nije bitno, koja slucajno ima moj JMBG i imapristup CRKu? jel ostoji neka sankcija za radnika banke koji je neovlasteno ceprk'o i cack'o? izvini sto gnjavim sa ovim

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: sta sa kreditom?
10.10.2008 9:43:04   
ElmaB
Naravno da ne moze svako. Samo ovlasteni kreditni sluzbenici imaju pristup sa svojom sifrom CRK-u. Tu sifru u banci nemaju svi!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu ja_naiva)
Neposredna veza do poruke: 41
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *