|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Macina trava
2.9.2008 23:51:37   
medavi
P.s. ima je u svakoj apoteci!! Sretno!user posted image

_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu tetka Hafa)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Macina trava
3.9.2008 0:00:13   
dadakg
Marrubium Vulgare-očajnica-macina trava

Ovo su nazivi za čaj o kome je postavljena ova tema. Već je dosta toga napisano o tome ovde.
Medavi praviš zabunu jer je već pisano da Valerijana služi za umirenje a Marrubium Vulgare za pojačavanje plodne sluzi.
Tetka Hafa prvo da ti poželim dobrodošlicu user posted image
Na ovom forumu ćeš naći sve što te zanima u vezi zatrudnjivanja. Što se Macine trave (Marrubium Vulgare) tiče imaš detaljno na temi "lekovito bilje". Srećno

_____________________________

Nemogućnost postaje mogućnost kad dovoljno snažno poverujemo u nju.

(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Macina trava
3.9.2008 8:06:30   
mamy Sabina
Dado molim te ja imam neku iz biljne apoteke na kojoj pise kediok.Ispod u zagradi pise macina trava. Znas li mozda o kojo se radi?Ranije sam imala neku na kojoj je pisalo macina trava (nepeta cataria)Na ovoj samo kediok.Hvala ti unaprijed.

(odgovor članu dadakg)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Macina trava
3.9.2008 8:43:43   
budućamama
Kediok je nepeta cataria. Ja sam je pila, pa zato znamuser posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Macina trava
3.9.2008 9:40:08   
mamy Sabina
Dado ti si nas expert za trave.Vec sam ti gore postavila pitanje,pa ako nije problem molim i tvoje cijenjeno misljenje.

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Macina trava
3.9.2008 9:53:07   
dadakg
Mamy2 user posted image
user posted image user posted image user posted image
Ovo me je sada podsetilo na ono "draga Saveta", što su nekada čitateljke časopisa postavljale pitanja a Saveta sve znala i u sve se razumela user posted image
Evo Bmama je bila brža od mene i već ti je dala odgovor.
"Nepeta cataria = mačja metvica
se koristi za smirenje slicna kao valerijana
za smirivanje grceva kod male dece
kod zelucanih problema, glavobolje, prehlada."
"Macinom travom - Ocajnica - Marrubium vulgare , lekovitom biljkom kojom se zene tradicionalno lece od neplodnosti. Od ove trave spravlja se caj, koji kako "narodni recept" savetuje, treba piti tri puta dnevno po vinsku casu u vreme kad zena zeli da zatrudni."




_____________________________

Nemogućnost postaje mogućnost kad dovoljno snažno poverujemo u nju.

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Macina trava
4.9.2008 15:45:13   
tetka Hafa
Ok, kupila sam u ljekarni tu Macinu travu. Sad bih molila nekog od vas da mi kaže kad da ju pijem, kad da ju ne pijem,koliku količinu skuhati? Sad mi je ovulacija na izmaku,smijem li ju početi piti?

(odgovor članu dadakg)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Macina trava
4.9.2008 15:53:18   
budućamama
Macina trava se pije 2x dnevno po dva decilitra (ovo je klasična uputa). Ne šećeri se, a može se piti zaslađena medom.
Ne piti poslije ovulacije (jer navodno može dovesti do spontanog pobačaja, pu pu gluho bilo) niti za vrijeme trajanja menstruacije (navodno može produžiti ciklus).
Eto, to je ono što ja znam.
Njbolje je kombinirati sa vrkutom koju možeš piti cijelo vrijeme ciklusa, a vrkuta je dobra i za "učvršćenje" ploda, zadebljanje endometrija i sl. Vrkuta se pije na isti način, a žene najčešće piju po 2 šolje macine trave i 1 šolju vrkute.
I da, na kraju, pije se tri mjeseca, pauza se pravi od mjesec dana, pa se onda može nastaviti s konzumacijom.
Nadam se da sam pomoglauser posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu tetka Hafa)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Macina trava
4.9.2008 16:00:48   
tetka Hafa
Sad sam zbunjena,osjećam se kao Dudek. Kad ju onda piti?!?! Znači, ovulacija mi je recimo pri kraju, i sad je ne smijem piti,a kad doje menga opet ne smijem. Pa kad onda?????????????user posted image

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Macina trava
4.9.2008 16:33:31   
zvončica
He,he,he, ma nisi Dudekuser posted image
Počni je piti kad ti prestane menstruacija i prestani kad ti završi ovulacija. Sačekaj sad da ti prođe ovaj ciklus i kad dobiješuser posted image pa kad ti prođe počni piti. Sad možeš piti vrkutu.
Moram samo ispraviti moje drage forumašice, kediok i nepeta cataria nisu jedno te isto, obadvije su vrste macine trave, ali su svaka za sebe. Ja pijem te dvije, ne mogu marulju pregorka mi jeuser posted image


_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu tetka Hafa)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Macina trava
4.9.2008 16:56:10   
Cakana
Veliko hvala svim trudilicama na detaljnim informacijama o konzumiranju macine trave i vrkute. Iskustvo je najbolja škola! 

_____________________________

Ja 29 MM 29, dva spontana i uzaludni pokušaji trudnoće već 2 godine! Nada nas ne napušta!

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Macina trava
4.9.2008 17:03:32   
medavi
IZVORNA PORUKA: dadakg

Marrubium Vulgare-očajnica-macina trava

Ovo su nazivi za čaj o kome je postavljena ova tema. Već je dosta toga napisano o tome ovde.
Medavi praviš zabunu jer je već pisano da Valerijana služi za umirenje a Marrubium Vulgare za pojačavanje plodne sluzi.
Tetka Hafa prvo da ti poželim dobrodošlicu user posted image
Na ovom forumu ćeš naći sve što te zanima u vezi zatrudnjivanja. Što se Macine trave (Marrubium Vulgare) tiče imaš detaljno na temi "lekovito bilje". Srećno
sorry nije bilo namjerno mada sam ja pila bas ovuuser posted image jer mi je moj doca rekao da je taj momenat smirenja bitan neznam za tu drugu vjerovatno je bilo i to ali ja nesto nisam obracala paznju. jos jednom se duboko izvinjavam dado...nemoj me juzit punouser posted image user posted image user posted image


_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu dadakg)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Macina trava
4.9.2008 17:30:10   
tetka Hafa
Da mi barem uspije to sa tim čajem! Moj doktor je rekao da je sa mnom sve u redu,muž ima 60% valjalih plivača i doktor nas je poslao doma da radimo bebu.Trudimo se već skoro dvije godine,svaki mjesec razočaranjeuser posted image ...... Užas! A kad pročitam tu na forumu da se netko trudi četiri,pet,devet,sto godina i još ništa, onda mi je dosta svega. A netko tko ne želi imat djecu primi ga se odmah. Koja je to nepravda od tamo nekog odozgora tko nadzire svijet!

(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Macina trava
4.9.2008 17:45:01   
dadakg
IZVORNA PORUKA: medavi

sorry nije bilo namjerno mada sam ja pila bas ovuuser posted image jer mi je moj doca rekao da je taj momenat smirenja bitan neznam za tu drugu vjerovatno je bilo i to ali ja nesto nisam obracala paznju. jos jednom se duboko izvinjavam dado...nemoj me juzit punouser posted image user posted image user posted image



Medavi nemaš zašta da se izvinjavaš ja sam samo htela da razjasnimo koja je to macina trava koja pomaže za plodnu sluz. Sorry ako sam nešto pogrešno napisala, nisam imala nameru da nekoga kritikujem user posted image
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nemogućnost postaje mogućnost kad dovoljno snažno poverujemo u nju.

(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Macina trava
4.9.2008 17:49:35   
maslačak82
Ajde Dada priznaj..user posted image

(odgovor članu dadakg)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Macina trava
4.9.2008 18:21:30   
dadakg
user posted image

_____________________________

Nemogućnost postaje mogućnost kad dovoljno snažno poverujemo u nju.

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Macina trava
4.9.2008 21:19:25   
lee
Cao mina minka
Da se i ja ukljucim, ovdje sam nova i mogu vam reci da mi vasa razlicita iskustva puno pomazu. Ja sam macinu travu pila (jos uvijek je pijem) dva puta dnevno po tri decilitra, pila sam ga svaki dan tri mjeseca i nakon toga napravila pauzu od mjesec dana. Prvi koji sam pila nije bio gorak ali ovaj sad malo jeste. Ne znam da li pijem pravi caj ali mislim da ima uspjeha jer sam jednom od njega (bar tako mislim) vec zartudnila. Ja sam otisla u biljnu apoteku i trazila macinu travu za zene kojima je tesko zatrudniti. Ja sam taj caj kupovala vec tri puta i nikad nije bio isti ali apotekari mi kazu da je to to. Odi u biljnu apoteku i zamoli ih da ti daju pravi caj i savjet kako se koristi. Sretno.

Pozdrav

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Macina trava
4.9.2008 23:17:09   
tetka Hafa
Macina trava je je mnogim ženama elegantno pomogla tako što su samo pile čaj. Znam da žene koje žele bebu piju sve i svašta, koriste i bajanja i gatke i zapise i blagoslove i ne žale dati novac. Macina trava prema dugogodišnjem iskustvu s travama ima 60% zasluge za rođenje beba. Sve ostale trave zajedno dijele ostatak procenata. A i najjeftiniji je izvor za proizvodnju beba.

...dakle, pijte čajeve!

(odgovor članu lee)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Macina trava
28.9.2008 17:24:20   
jaca77
Pozdrav svima.. Citajuci ove podatke o macinoj travi i vasim iskustvima ostala sam skroz zbunjena... Inace sam nova na forumu i stvarno ako se neko bas dobro razumije o ovoj travi voljela bi da mi odgovori...ja sam kupila na pijaci kod jedne bule travarke macinu travu-kediok kaze da je za zenske bolesti...e sad ova trava je jako gorka i i onako je svjetlo bez-zute boje. Prije sam pila macinu travu iz apoteke i ona nije bila gorka, mogla sam je popiti litru na dan ali ova sad sto je groka jedva i solju. No nije to problem jer navikla bi se ja kad bi znala da je to prava..jer jedni govore da je gorka jedni da nije, jedni da se kupuje u apotekama ili ne...Pomozite....Da li je kediok-macina trava jer tako pise na kesici prava jer je gorka ili nesto drugo...sta vi koji imate iskustva sa ovim mislite...unaprijed hvala...

(odgovor članu tetka Hafa)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Macina trava
28.9.2008 21:16:53   
zvončica
Jaco, ja pijem macu-kediok i ona je tamno zelene boje i nije uopšte gorka, takva je i maca-nepeta. Jedina koja je gorka je maca-marulja ili očajnica. Ja bih ti preporučila da kupiš macinu travu u apoteci, bilo koja privatna je ima. Ne znam odakle si, ali u apoteci mi je najsigurnije.
Pozzuser posted image user posted image


_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu jaca77)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Macina trava
29.9.2008 10:55:21   
jaca77
Hvala Zvoncice...Inace sam iz Banjaluke i ovu sam macinu travu kupila u Sanskom Mostu na pijaci...znaci li to da ja pijem sad macu marulju posto je ova gorka? Sinoc sam imala bolove u donjem dijelu stomaka i popijem dvije solje te mace i vjeruj mi da je bilo efekta...bolovi nestali...odakle si ti zvoncice? i  hvala na odgovoru raspitacu se ja malo vise o ovome...pozdrav

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Macina trava
30.9.2008 22:30:36   
višnja
dobra večer!!! puno sam čitala na portalu o macinoj travi da li stvarno pomaze da zena dođe do oplodnje,ima li ikakvi nuspojava

(odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Macina trava
15.10.2008 14:25:30   
Puslica
Cao svima ja sam tek od danas s vama,zelim vam svima pozeljeti svu srecu.e sad kad smo kod macine trave i ja bi je trebala poceti piti,a citala sam na nekim dr.forumima da imaju dvije vrste macine trave,i da se prestaje piti u periodu ovulacije,a neku noc sam usla u apoteku kod Matije,koja se nalazi kod Principovog mosta pa prema Bezistanu.tu je bio mladzi gosp.iznijela sam mu svoj problem (pco i zelim trudnocu)rekao mi je da dodzem sa nalazima,ali mi je isto tako rekao da i ishranom mogu puno postici za svoj organizam.vjerovatno cim je vidio da imam visak kg.pa eto st kazete da li je matia uspjesna?ima li ko iskustva?nesto bas i nisam cula da su ljudi zadovoljni..pisiteuser posted image

(odgovor članu aldi)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Macina trava
16.10.2008 18:19:15   
emy
samo da ponovim ovo sto sam naucila na forumu
kupujem macinu travu / ocajnicu
i vrkutu
danas sam bila u biljnoj apoteci
pronasla sam je ali ne pise nista na latinskom, samo maca ocajnica
i pravo je jeftina 4 KM
pijem od prestanka menstr. do ovulacije
a vrkutu mogu piti svaki dan po jednu solju
3 mjeseca zatim pauza
evo me kao na ispitu
hajmo profesorice jesam li savladala gradivo
hvala


(odgovor članu Puslica)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Macina trava
16.10.2008 18:19:42   
emy
puslice dobro nam dosla

(odgovor članu emy)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *