|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Strunjeno dijete
29.12.2012 17:53:39   
zvoncica25
Samo da se javim da smo "pravili" strunu i nakon toga je do sutra bila ok,dedo rekao da je dijete jako strunjeno. nakon cega se opet sutradan pojavio bol u stomaku i nagon na povracanje. Odvela je na pedijatriju izvadili nalaze, sve ok, izgleda da je ipak prehlada zeluca ili neki virus. Nisam pametna user posted image Eto dragi moji samo da prenesem iskustvo, hvala na svemu !!!!

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Strunjeno dijete
30.12.2012 13:47:13   
Daliyah92
Kao da sam par puta cula taj izraz "strunio se", ali ne znam sta znaci. Po onom kako si opisala mislim da je to djetetu "otrovan" zeludac sa nekom hranom (kao sto je neko vec spomenuo). Meni se desilo par puta, najvise od przene hrane (koja se nije dobro isprzila, ili je dva puta vadjena iz zamrzivaca i vracala nazad). Takodjer jednom na otvorenju dzamije bio je neki sok od kojeg su se svi koji su ga pili kasnije razboljeli (isto bol u stomaku, povracanje).

Ti pripazi sta ti dijete jede i pije, mozda je popila neki sok kojem je istkao rok, ili pojela neku prenocenu hranu koja se ne smije jesti prenocena (przeno, jaja i sl.) Nama je nas doktor savjetovao da kad se to desi treba paziti nekoliko dana na hranu. Samo lagana hrana, i to nam je savjetovao caj od kamilice (bez secera) i petit beure keks. Samo ovo dvoje za pocetak a kad ozdravi moze jesti normalno ostalu hranu.

Meni kad se to desilo ja sam imala i glavobolju i temperaturu (to kad sam pila taj sok sto sam spomenula, sigurno mu je rok istekao) i pazila sam na hranu i vec slijedeci dan mi je bilo puno bolje. Takodjer, to se moze desiti i ako dijete pojede previse slatkog (kao sto je moj brat pojeo par sladoleda a inace ih ne jede cesto).

Ako doktori kazu da nije nista a ti vidis da nije nesto u redu, boli je stomak i povraca, mozes je odvesti negdje da joj neko "namjesti" zeludac i pazi je par dana da niposto ne jede tesku hranu. Za pocetak samo kamilicu i obicni keks, prva dva dana.

Isto ovo sto je neko spomenuo, "masiranje" dlanova i izmedju palca i kaziprsta prema laktu. (Stisnes sa dva prsta dio izmedju palca i kaziprsta i povuces prema gore, prema pocetku sake, onda stisnes sa svim prstima njenu rukicu i vuces prema laktu, ali ne vracati nazad, nego svaki put samo od dlanova prema laktovima) Najbolje staviti malo ulja da se lakse masira, i treba malo prisitnuti (onoliko koliko dijete moze izdrzati da ga ne boli previse). OVO ZAISTA CINI CUDA! Stvarno se bol u stomaku smanjuje ubrzo i nestaje osjecaj za povracanjem, osjeti se veliko olaksanje u roku od 5-10 min.

Isto tako staviti komadic kruha na pupak, u njega zabosti kresu sibice i zapaliti je, nakon toga odmah poklopiti casom. Sibica ce se uasiti odmah, za to ne brini user posted image Casa ne smije biti teska. Dijete ce osjetiti malo jacu bol ali ubrzo ce proci. I nek obavezno lezi na ledjima ispruzenih nogu. Ovo je za namjestanje zeludca, ja mislim.

Nista ovo nije iz moje glave. Moja mama je "doktor u kuci" user posted image Vjeruj mi da smo uz ove trikove jako rijetko posjecivali bolnice.

Nadam se da sam pomogla user posted image

< Poruku je uredio Dalia92 -- 30.12.2012 13:53:18 >


_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu zvoncica25)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Strunjeno dijete
30.12.2012 13:49:09   
Daliyah92
.

< Poruku je uredio Dalia92 -- 30.12.2012 13:50:52 >


_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Strunjeno dijete
30.12.2012 13:57:17   
jasmin
Dalia,zasto kruh?

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Strunjeno dijete
30.12.2012 13:59:54   
Daliyah92

IZVORNA PORUKA: jasmin

Dalia,zasto kruh?


hahaha, vjeruj mi da ne znam. mozda zato sto se onda sibica nece lahko izvrnuti a moze se tu i lijepo zabosti user posted image

_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Strunjeno dijete
30.12.2012 14:01:44   
Daliyah92
mali komadic, najbolje korica od domaceg kruha, prevrne se tako da gornji dio korice bude na stomaku, a gore se zabode sibica.

_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Strunjeno dijete
30.12.2012 14:12:34   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: Dalia92


IZVORNA PORUKA: jasmin

Dalia,zasto kruh?


hahaha, vjeruj mi da ne znam. mozda zato sto se onda sibica nece lahko izvrnuti a moze se tu i lijepo zabosti user posted image

Meni su to radili sa krompirom, sirovim naravnouser posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 32
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *