|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Toplomjer za bebu
20.11.2008 14:46:19   
juni
Koliko sam ja cula malim bebama se ne treba mjeriti temperatura preko guze ukoliko se ne sumnja da je visoka. A inace svugdje sam procitala da je ipak najbolji zivin toplomjer, iako ja imam i taj za uho u slucaju da brzo trebam izmjeriti. Sreca, jos mi ni jedan nije trebao.

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Toplomjer za bebu
20.11.2008 15:11:22   
anitaMO
ja imam sva 3.
onaj u uho,onaj na cuci i ovaj sa zivom.hvala bogu nisu nam trebali ali nek se nadje.


_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Toplomjer za bebu
20.11.2008 15:21:51   
Romali
Hvala svima na odgovorimauser posted image .
I ja sam očekivala različite utiske o topl.za uho, mada se stvarno čini praktičan.

Evo sad smo mjerili u guzi, nije se bunio. Koliko je otprilike dovoljno držati toplomjer u guzi?



_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Toplomjer za bebu
20.11.2008 15:24:13   
mamy Sabina
U pola manje vremena nego pod pazuhom.
Imaj na umu da je vrijednost rektalne temperature za stepen viša od
axilarne(podpazušne)
Nego,ima li mi trozubi turu?user posted image

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Toplomjer za bebu
20.11.2008 15:25:38   
anitaMO
ne znam romali.meni su dobri i za uho i na cuclu.brzo mi izmjere .

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Toplomjer za bebu
20.11.2008 15:25:49   
Romali
Hej, mamy, ima malu turu, dobro je sada, Bogu hvala. Možda će 3-zubi postati 4-zubi pa odatle temp.

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Toplomjer za bebu
20.11.2008 15:26:39   
anitaMO
kolika mu je temperatura.ako je ima.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Toplomjer za bebu
20.11.2008 15:34:29   
medavi
Romali sasvim nebitno koji koristis. Ja sam imala sva tri ono je bitno da ti vidis da temperatura spada ili raste sve preko 38 je alarmantno za bebaca znaci neigra ti ulogu sad 2 ili 3 podioka vidis raste odmah djeluj pogotovu ako je beba bucmasta tu temperatura povisena brzo raste i tesko spada,
I ako su zubici u pitanju moze se desiti da raste vise nego sto je karakteristicno za temp. kod zubica....
Rektalna pokazuje za pola stepena visu temp. Bilo trakica ili onaj za uho ili cuca tpolomjer kisti onaj koji beba ne odbija svi su oni tu negdje najbitnije je da znas sta se desava otprilike...mada ja znam ti kao majka cim stavis bebi ruku na celo znas dali gori user posted image kao i svaka mama...ostalo je samo da se orijentises...
P.S. moja seka je dobila upalu pluca od temperature 38 mam je mislila nije to visoko toliko da se mora davat nesto drasticno bila je tako dvije noci malo spusti pa se vrati i treci dan moja seka na pencilinu i geramicinu IM upala plucauser posted image


< Poruku je uredio medavi -- 20.11.2008 15:37:45 >


_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Toplomjer za bebu
20.11.2008 17:18:20   
suncan_dan
IZVORNA PORUKA: treselle

Romali ja imam toplomjer u vidu cucle, tako mu najlakše izmjerim. E sad koliko je koji tačan, to ne znam. Mislim da je i digitalni dosta dobar, ne može puno promašiti visinu temperature


i mi imamo taj kako cucla, al kod njega je +- 1°C
tako da mjerim i sa digitalnim u guzi, jer kazu da je najbolje.


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu treselle)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Toplomjer za bebu
20.11.2008 17:32:05   
stella
Mi imamo dudu toplomjer,ziva i digitalni.
Koristimo digitalni ali ispod pazuha,taj nam je najlaksi.
Da ga nebi dirala stavim je u krilo,stavim toplomjer,I cuvam joj rukicu a u drugu joj dam neku igracku.Mjerenje traje manje od minut.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Toplomjer za bebu
20.11.2008 19:46:19   
Romali
Evo popodne mm kupio Microlife cucla tolpomjer. Omar nije baš sretan, to ipak nije njegova cuca, ali prihvatio je. Trebalo bi se držati 5 min u ustima, to mu je malo dugo, ali uspjeli smo.
Mislim da će biti najkorisniji tokom noći, ne moram ga buditi, samo mu staviti cuclu u  usta. Nadam se da nam ipak neće trebati...


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Toplomjer za bebu
20.11.2008 19:50:20   
RAJA
Kod mene je ista priča kao i kod Stelle
i zadovoljni smo

Romali kako je Ali ima li zubića ili ture

_____________________________

MAMINI SINOVI
DŽANIN 08.03.2003.
DINO 21.03.2006.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Toplomjer za bebu
20.11.2008 21:10:36   
mamyca
Mi imamo dudu toplomjer i zivin,mada nam hB jos nije trebao.Romali kako nam je pasha mali?

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu RAJA)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Toplomjer za bebu
20.11.2008 21:17:42   
nesanica
Kako se rodio ovaj stariji kupili smo ovaj topl. i evo sluzio nas je sve do neki dan....

user posted image


Par puta nam je ispao, pa izgleda da ga je to dokusurilo...Sad hocemo da kupimo neki Philips-ov.
Mada su po meni najbolji oni zivini, ali mala raja ne daju da im se drzi. Zato hB pa imaju i oviuser posted image

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Toplomjer za bebu
24.11.2008 12:18:23   
M kao Mama
Mi imamo preko neliko vrsta toplomjera, i moj ters od djeteta plači kada ugleda bilo koji, zadnji koji smo kupili je onaj što se stavlja na čelu u obliku trake, i jedino s njim uspijem da joj izmjerim temperaturu, nikako mi nije jasno šta je to nervira toplomjer i što mi ne da da joj stavim pod pazuh

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Toplomjer za bebu
24.11.2008 21:36:36   
mivica
Ma iskreno, suprug je kupio u Austriji neko posljednje cudo tehnologije, toplomjer na bazi infracrvenog svjetla, koji se samo pridrzi 10 cm od bebinog cela i pokaze temperaturu. Nabavili smo i taj na uho, ali ja ipak najvise vjerujem klasicnom toplomjeru sa zivom. Jeste komplikovanije, ali je najrealniji user posted image

_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Toplomjer za bebu
26.11.2008 20:06:22   
lila k
Pozdrav, ja sam koristila digitalni toplomjer sve do neki dan kad sam prešla na živin jer mi se činilo da nije validan, naime izmjerim na digitalnom dobijem jednu vrijednost a na živinom drugu pa mi reče kolegica da ona živin koristi već dugo kod djece i kao kod digitalnog ako baterija nije u redu tj. oslabi mjerenje nije validno....

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Toplomjer za bebu
26.11.2008 20:13:03   
larina
ja koristim digitalni,ako ima temperatura pokaze je-samo pazim da mu baterija nije potrosena

(odgovor članu lila k)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Toplomjer za bebu
3.12.2008 17:18:57   
Ilhana RR
Ja imam tri razlicita, svi su digitalni. Jedan je za uho, taj najcesce koristim da nebih peglala malu bez potrebe. Ako primjetim da ima temperaturu onda kad joj stavljam cepic pogledam u guzi temperaturu jer tako je najpravilnije, bar ovde tako kazu i onda koristim jedan onaj ko stapic sto je al se savija, da nebi povrijedila malu ako se bude mrdala, onda imam jos jedan kao stapic koji se moze pod pazuh staviti..

Ovde kazu kad se mjeri uho i pazuh da se doda jos 0.5 stepeni na to jer toliko umanje ta dva nacina mjerenja.

Ja bih ti preporucila i ovaj za uho i ovaj meksi sto se savija jer stvarno je dobar kad se mjeri temperatura u guzi, moja mala to nevoli i nonstop se mrda al joj nikad nista nebude ako se otme jer joj se savije onako kako treba da joj nesmeta.

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Toplomjer za bebu
3.12.2008 17:29:50   
malecka60
Mi imamo digitalni toplomjer, trenutno. Hvala Bogu nismo jos imali potrebu koristiti ga.
Cula sam za te u obliku cucle, taj sto se stavlja u uho, u obliku trake...
Namjeravam kupiti od tih, pa ne znam koji.user posted image
Je li ziva u cucli ? Ja sam nesto skepticna u vezi tog toplomjera, nesto me strah djetetu stavljati u usta cuclu sa zivom. user posted image user posted image user posted image
Mozda grijesim.
Koliko je to sigurno?


_____________________________

D 23.09.2006. :(
A 10.10.2008. :)

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Toplomjer za bebu
3.12.2008 17:38:42   
Ilhana RR
Taj za cuce nije preporucljiv jer bebe se naviknu na jednu vrstu cuce i beba nece drugu plus sto nepokazivaju kako treba. Ovde su nama rekli da ih niposto neuzimamo.

Ja bih ti preporucila ovaj za uho.

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu malecka60)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Toplomjer za bebu
3.12.2008 23:03:09   
Skvo RR
Ja imam ovaj toplomjer za uho...nije nam jos trebao hvala Bogu, ali sam ga probala...user posted image ..jednostavan za upotrebu...mislim da je dobar izbor za malu bebe.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Toplomjer za bebu
4.12.2008 0:34:35   
triplemama
Mi imamo Braun-ov za uho već 7 god i extra smo zadovoljni samo mu redovno mijenjamo baterije.

Imamo i cuculu ali je nijedno dijete nije htjelo jer je tvrđe pošto je unutra senzor.
Malecka60 nemoj se brinuti ni u jednom digitalnom nema žive. Živa je samo u živinom.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Toplomjer za bebu
4.12.2008 10:21:55   
boogy woogy
Mi imamo digitalni skojim se moze mjeriti i iza uha i na celu. Zivin nedolazi u obzir jer je moj sin tako nemiran tako da je nemoguce izmjeriti temp. Sa ovim sam zadovoljna jer pokazuje realnu temp. i brzo i lako se koristi.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Toplomjer za bebu
8.1.2012 19:40:58   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: sunid

Kakav toplomjer koristite za bebu?
Ja imam onaj standardni digitalni,ali mislim da ce mi biti tesko drzati bebi ispod ruke jer je nemirna beba :), pa kontam mozda je bolja opcija toplomjer sto ide u usta bebi ili u guzu??




_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *