|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Hidzama
12.3.2013 0:51:56   
Esmica
Hidžama, kao islamska metoda za liječenje i prevenciju bolesti je osnovana prije otprilike 1400 godina sa dolaskom Islama na arapsko poluostrvo. Ona je potpuno samostalna metoda i neovisna od klasične terapije vakumskim kupama i bazirana je na islamskoj vjeri. Muslimani praktikuju hidžamu na osnovu prakse Poslanika saws koji je opet praktikovao na osnovu objave: Ibn Abbas prenosi da je Resulullah saws kazao: “Nisam prošao pored skupine meleka, u noći Isra, a da mi nisu oporučili: ‘O Muhammede, prihvati se hidžame.’” Tirmizi, (2053), Ibn Madže, (3542), Hakim, 4/209.

Hidžama u arapskom jeziku doslovno znači “isisavati” i izraz je koji muslimani koriste da bi opisali ono što se na zapadu zove “mokro kupičarenje”. Prave se površni mikrorezovi na djelu kože koji je prije toga tretian sa vakumskim kupama na suho. Poslije se ponovo postavljaju kupe ispod kojih se pravi vakum koji potiče lagano istjecanje nečiste, toksične i nekorisne krvi čime se organizam čisti i potiče na liječenje bolnih mjesta te bolesti generalno, kao i jačanje samog organizma i njegovog imunog sistema.

Da li ste culi za hidzamu?
Ja sam danas vodila svekrvu da radi hidzamu.
Zena ima visok pritisak,i jos neke zdravstvene probleme.


_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Hidzama
12.3.2013 1:53:02   
Adana
Čula sam. I razmišljam o istoj.
Mogu li znati gdje ste je radili? Koja je cijena i jeli učinkovita?

Jedna od forumašica mi je preporučila doktora na Alipašinu Polju...

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Hidzama
12.3.2013 1:53:41   
amra_sa
Ono što sam pročitala o hidžami je pozitivno, ne znam da li ima nekih, kako da kažem nus pojava, da l isu zabilježen i slično. Iskreno voljela bih probati. Kako se sada osjeća tvoja svekrva, je li bolje, voljela bih da se javi neko ko je radio hidžamu da nam prenese iskustva.

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Hidzama
12.3.2013 1:55:39   
sporty mamaa
nikad cula.

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Hidzama
12.3.2013 6:15:22   
maja78 RR
meni ovo zvuci kao sve samo ne ljekovito, podsjeca me na neke vudu rituale pustanja krvi iz filmova (znam da nije to i ne zelim uvrijediti nikoga)

kakvi su ucinci?

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Hidzama
12.3.2013 7:53:02   
djoisa
cula..citala i jedva cekam da probam user posted image

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Hidzama
12.3.2013 7:56:25   
Miracle*3
Probala i definitivno preporucujem. Ako imate priliku makar pogledati kako to izgleda. Koja necistoca izadje...fuj. A proljece je definitivno vrijeme za hidzamu

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Hidzama
12.3.2013 7:58:20   
Miracle*3
Ja znam dr koji ovo radi, ali koji nema atrifu kojom naplacuje da ti se zamanta od cifre. A ima i zena koja radi ako neka zena hoce da joj zensko to uradi.
Majo, nije nikakav ritual, vjeruj mi, bas pomaze, jer bas cisti.

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Hidzama
12.3.2013 8:02:12   
muaaa
Ja sam ovo gledala na tv,ali neznam da bi se usudila raditi...nedaj Boze zla

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Hidzama
12.3.2013 8:05:20   
Mya_81 RR
Zvuci zanimljivo, nisam nikad cula za ovo. A postoji puno nacina da se organizam ocisti od svega. Ali za sve treba imati prvo volju!

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Hidzama
12.3.2013 8:05:56   
Anoniman
cula sam za hidzamu. Mm je nalozen na to, zelio bi otici...a ja pak ne. Meni to nekako strasno djeluje, krvavo previseuser posted image On bi isao kod neurohirurga koji se bavi time, tretman kosta 70KM. Ja ga odgovaramuser posted image

(odgovor članu muaaa)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Hidzama
12.3.2013 8:07:55   
muaaa

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

cula sam za hidzamu. Mm je nalozen na to, zelio bi otici...a ja pak ne. Meni to nekako strasno djeluje, krvavo previseuser posted image On bi isao kod neurohirurga koji se bavi time, tretman kosta 70KM. Ja ga odgovaramuser posted image


Sto ga odgovaras,ako zeli i misli da ce mu pomoci sto da ne.user posted image

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Hidzama
12.3.2013 8:10:04   
malena27 RR
MM je neki covjek radio hidzamu, u principu mislim da je pozitivno raditi hidzamu muskarcima, jer zene imaju mjesecno ciscenje.
Meni licno je poslije bilo strasno gledati te sitne rezove na ledjima mm...

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Hidzama
12.3.2013 8:12:23   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: muaaa


IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

cula sam za hidzamu. Mm je nalozen na to, zelio bi otici...a ja pak ne. Meni to nekako strasno djeluje, krvavo previseuser posted image On bi isao kod neurohirurga koji se bavi time, tretman kosta 70KM. Ja ga odgovaramuser posted image


Sto ga odgovaras,ako zeli i misli da ce mu pomoci sto da ne.user posted image

Ja nekako ne volim misliti na bolest kaada smo pravi zdravi. Zbog toga...

(odgovor članu muaaa)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Hidzama
12.3.2013 8:14:11   
Miracle*3
Ne bi nikog da nagovaram. Ali kao prvo ne boli. Zenama se ne preporucuje da rade prije menopauze osim ako nemaju indikaciju za to. To je ipak kapilarna krv, povrsinska, i rez je po povrsini koze. Ja planiram opet uraditi ako Bog da, zbog bolova u vratnom dijelu kicme.
A isto tako peporucuje se i suha hidzama, bez pustanja krvi koja je kao antistres

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Hidzama
12.3.2013 9:17:58   
jasmin
Na Zapadu raja,holivudska ponajviše,koriste pijavice za isisavanje štetne krvi user posted image .
Hidžama je puno bezbolnija,jednostavnija,nema jeze da ti nešto gamiže po tijelu i to ne traje satima,kao kod pijavica user posted image .
Ima hadis u kojem Poslanik sallallahu alejhi we selleme kaže: ”Puštajte krv da vas krv ne bi ubila.” Tj.da krvni pritisak ne bi izazvao udar i sl.
A svi znamo da je krv ubica broj jedan danas u svijetu. Najviše imamo oboljenja krvi i krvnih sudova.
On je sam radio hidžamu zbog glavobolje i cirkulacije. Zatim zbog boljeg pamćenja.
U KSA postoje klinike koje se bave ovim načinom liječenja...koristi se za sva oboljenja...čak i kod neplodnosti user posted image .
aura,magazin za zdraviji život je 2006 objavila dobar tekst,nađite na netu.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Hidzama
12.3.2013 9:20:26   
Silver

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

cula sam za hidzamu. Mm je nalozen na to, zelio bi otici...a ja pak ne. Meni to nekako strasno djeluje, krvavo previseuser posted image On bi isao kod neurohirurga koji se bavi time, tretman kosta 70KM. Ja ga odgovaramuser posted image



moj djever je isao kod jednoj neurohirurga koji se time bavi, navjerovatnije je isti, i jako je zadovoljan! On kaze da se nakon hidzame osjecao kao da mu je neko 100kg sa ramena skinuo!

_____________________________

...kad iz ljubavi zivot nastane...
* 10.01.2012.g.*

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Hidzama
12.3.2013 9:20:31   
malena27 RR
MM je i radio radi neplodnosti, ali samo jedan tretman...vjerujem da se treba ponavljati da bi bila efikasna? user posted image

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Hidzama
12.3.2013 9:21:19   
Adana

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

cula sam za hidzamu. Mm je nalozen na to, zelio bi otici...a ja pak ne. Meni to nekako strasno djeluje, krvavo previseuser posted image On bi isao kod neurohirurga koji se bavi time, tretman kosta 70KM. Ja ga odgovaramuser posted image



Jeli to neurohirurg na Alipašinu?
I ja sam čula za njega... Sve najbolje... A i o hidžami...

Ja se bojim boli user posted image , ne volim krv i sl. ... Ali ovo mi nekako zvuči kao nešto OK i nešto što bih možda i pregurala...

Zato draga, ne odvraćaj... user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Hidzama
12.3.2013 9:21:55   
Medić*
MM to cesto radi, jednom sam i gledala .

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Hidzama
12.3.2013 9:24:08   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Silver


IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

cula sam za hidzamu. Mm je nalozen na to, zelio bi otici...a ja pak ne. Meni to nekako strasno djeluje, krvavo previseuser posted image On bi isao kod neurohirurga koji se bavi time, tretman kosta 70KM. Ja ga odgovaramuser posted image



moj djever je isao kod jednoj neurohirurga koji se time bavi, navjerovatnije je isti, i jako je zadovoljan! On kaze da se nakon hidzame osjecao kao da mu je neko 100kg sa ramena skinuo!

Ovako je komentarisao svako za koga sam čula da je radio hidžamu user posted image .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Silver)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Hidzama
12.3.2013 9:26:02   
Silver

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: Silver


IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

cula sam za hidzamu. Mm je nalozen na to, zelio bi otici...a ja pak ne. Meni to nekako strasno djeluje, krvavo previseuser posted image On bi isao kod neurohirurga koji se bavi time, tretman kosta 70KM. Ja ga odgovaramuser posted image





moj djever je isao kod jednoj neurohirurga koji se time bavi, navjerovatnije je isti, i jako je zadovoljan! On kaze da se nakon hidzame osjecao kao da mu je neko 100kg sa ramena skinuo!

Ovako je komentarisao svako za koga sam čula da je radio hidžamu user posted image .



Ja nagovaram muza, ali on nikako da nadje vremena, bas je u zadnje vrijeme opterecen sa raznih strana i zali se da ga boli medju pleckama od briga! user posted image

_____________________________

...kad iz ljubavi zivot nastane...
* 10.01.2012.g.*

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Hidzama
12.3.2013 9:29:59   
EEDITH
čula,i prilično znam o hidžami,moj kolega radio i zadovoljan.
nedavno je bio tekst u Azri ,evo našla http://www.azramag.ba/index.html?search_options=YTo2OntzOjEyOiJzZWFyY2hfbGltaXQiO2k6MTA7czoxNDoic2VhcmNoX29wdGlvbnMiO2E6NDp7czoyMToic2VhcmNoX2NyZWF0ZWRfZmlsdGVyIjtpOjE7czoxOToic2VhcmNoX3N0YXR1c19saW1pdCI7aToxO3M6MTI6InNlYXJjaF9xdWVyeSI7czo4OiJISUTFvUFNQSI7czoxNDoiZ2VuZXJpY19zZWFyY2giO2E6MDp7fX1zOjE0OiJzZWFyY2hfc29ydF9ieSI7czo5OiJvcmRlcl9udW0iO3M6MTI6InNlYXJjaF9vcmRlciI7czoxMDoiZGVzY2VuZGluZyI7czo2OiJvZmZzZXQiO2k6MDtzOjE4OiJzZWFyY2hfZG9fYWR2YW5jZWQiO2I6MTt9

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Hidzama
12.3.2013 9:36:35   
DM
Mm je radio hidžamu nekoliko puta! I nema nikakvih rezova(kod nejga je bilo izbockano na tim mjestima)

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Hidzama
12.3.2013 9:39:40   
DM
I da, osjećao se bolje nakon iste;sve pozitivno(njega leđa manje bole nakon hidžeme, izdrži i godinu dana)
A Muhammed a.s. je preporučio

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *