|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  108 109 [110] 111 112   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sunet / cirkumcizija
10.6.2013 14:40:03   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: Cickolini

E evo i mog iskustva...

Datum: 01.06.2013. godine
Dob: 5 mj i 3 sedmice

Dvoumila sam se i brinula kao i sve druge mamice, ali eto odlucih smo se da i to zavrsimo sto prije to bolje. Mi smo sunet obavili u Holandiji na istom principu kao i kod nas samo uz malo drugacije savjete koju su se u nasem slucaju pokazali kao odlicni.

Po savjetu dr dali smo bebcu sat prije zahvata jedan paracetamol cepic 120mg. Kad je stigao tamo dobio je jos jedan isti i cetri inekcije oko cundarice. Tata ga je drzao,a ja zacepila usi da ga ne cujem kako place. Vrisnu jeste, ali i odmah prestao. Onda smo se malo igrali 5 min i presli u salu. Zahavt su obavili jedan dr i asisten. K je lageo na sto, moj muz je sjedio pored njega ako pocne da se vrti da ga moze zabaviti, ali nije bilo potrbe jer je on bio bas raspolozen i zaigran. Pustili su bebi muziku poceli. Ja sam se krila iza kamere jer nisam smjela da pridjem.

Prvo su mu ocistili i testirali da li nista ne osjeti... Kad sam vidjela da to tako fino ide i sama sam prisla. Vidjela apsolutno sve i nije nista strasno. Mozda zato je je K bio miran i veseo. Sve se zavrsilo za 10 min. Poslije op cundarica je bila super. Nije krvarila, nisu se vidjeli ni konci. Glavic je bio crveniji u odnosu na danas, ali dr kaze da je to normalno jer je tek ugledao svjetlo dana hahaha

Ovdje je osnovni savjet Bijeli vazelin. Dr su nakon sto su ocistili stavili bijeli vazelin i gazu preko. Onda su stavili dvije pelene. Jedna pelena za pisu i druga za zastitu da se ne povrijedi. Pitala sam za Knatarionovo ulje, ali oni ne savjetuju uospte jer od ulja se stvaraju bakterije i idealno je za infekciju. Mi poslusali...

Njihovi savjeti su paracetamol cepic svaka 4 sata po potrebi (mi smo samo jos jedan stavili poslije operacije bez potrebe doduse), 7 dana bijeli vazelin na gklavic i pelenu (ja sam malo pretjerivala i potrosila 3 tube od 100gr vazelina za 7 dana), dvije pelene 7 dana zbog gore navedenih razloga, prvi dan poslije operacije bez kupanja, narednih 7 dana svaki dan 15 min topla kupka u cistoj vodi. Uzi bodi da cuva cunu jer sto je cundarica slobodnija to se vise leta po peleni i nadrazuje i boli. To 100% istina osjetila na sebi poslije CR. I mi smo ponjeli siri bodi, a ispostavilo se da treba uzi. Vazelin ne da da se zaljepi tako samo slobodno.

Kako anestezija prestaje djelovati nakon 20-30 minuta bebac je od momenta kad smo ga stavili u autosjedalicu poceo da nervoza i kenjka. To je sve trajalo 10 min. Nije ni flasicu popio zaspao je u autu.

Dosli kuci on kao da nije nista bilo. Nismo mogli vjerovati. Pkusavala sam skoro dva sata da mu ne dam da se okrene na stomak, ali onda sam odustala i on se super igrao na stomaku . Bez ikakvih problema.

Nikako nije vise ni plakao ni imao problema. Kad se ukaki (cega je mene najvise bilo strah) od vazelina kaka samo sklizne sa cune i mi maramicama ocistimo ostalo i onda malom vodom speremo cunu. Moram da kazem da je vazelin najbolja stvar na svijetu.

Danas je 7 dana kako se sve to zavrsilo i stvarno mogu reci da smo prosli savrseno... DR nam je naglasio da ukoliko dodje do temp 2 ili treci dan da se javimo je li to moze ukazivati na infekciju. I ukoliko bude krvarilo u kapljicama.

Mislim da sam sve napisala, ali ako ima neko nesto da pita... tu sam. Malo sam opsirna, ali ja volim detalje procitati kad me nesto zanima pa sam tako i ja napisala. I da sunet je obavljen normalno, a ne laserski.


Nisi jedina koja je potrosila haman pola kile vazelina user posted image . Mi smo radili identicno ovako, i oporavak je prosao jako brzo user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Cickolini)
Neposredna veza do poruke: 2726
   RE: Sunet / cirkumcizija
13.6.2013 16:56:48   
sunce27
Evo i nas na ovoj temi, jucer smo isli na sunecenje, bila sam toliko uplasena i u nekom strahu a sve je proslo u najboljem redu, R je sve super podnijeo samo je malo plakao dok sam mu skidala gaze, vec danas puze i radi nestasluke.

_____________________________

Ti si srebro, ti si zlato i bogatstvo kojeg nema
mog života smisao si moja bebo malena
02.03.2011. Emina

Rijad nam stigao 11.10. 2012 .

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 2727
   RE: Sunet / cirkumcizija
14.6.2013 1:04:14   
magbi
mi smo djecaka osunetili prosli cetvrtak6,6 u eurofarmu kod doktora topalovica on je i starijeg djecaka sunetio a sad je ovo zanimljivo sto ovom malom bebacu nije stavio zavoj oko cunice ono zamoto vec je samo stavio gazu preko i iznad je zalijepio kaze da je tako lakse kad se popiski nemora se zavoj slidat sto njih i boli pa placu i zaista hvala bogu kapljice krvi dosad nije bilo sve extra paracitamol mu oni stavili i nismo mi vise oni nam rekli a meni ga zao bilo nije plako i nije imao temperaturu doduse on je mali 5 mjeseci mu nazdravlje i bas doktor govori da se i kod nas pocelo ko u americ sad neki roditelji traze po rodjenju odmah sutra dan da se uradi cirkumicizija

(odgovor članu sunce27)
Neposredna veza do poruke: 2728
   RE: Sunet / cirkumcizija
5.7.2013 16:23:51   
Full Moon
Konacno smo i mi zakazali cap-carapuser posted image , u Sanasi i sa opcom anestezijom, jaoooo koja je tamo guzvauser posted image , ljekar je jako prijatan i nadam se da ce sve biti ok aBduser posted image

(odgovor članu magbi)
Neposredna veza do poruke: 2729
   RE: Sunet / cirkumcizija
5.7.2013 16:26:14   
bebaa
biće ako bog da nego pitala sam te tamo što u opštoj.....user posted image
i nemoj e sekirati...biće sve dobro....malo će plakati i eto....ništa strašno...mi smo to obavili kad je imao 2 mj. i 26 dana......

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Full Moon)
Neposredna veza do poruke: 2730
   RE: Sunet / cirkumcizija
5.7.2013 16:44:46   
Full Moon
Ma bebo, da nema opce ja ne bih nikako user posted image , bjezi ba da mi se tamo trza i vristi, neka hvala...

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 2731
   RE: Sunet / cirkumcizija
5.7.2013 20:07:51   
sunce27

IZVORNA PORUKA: Full Moon

Konacno smo i mi zakazali cap-carapuser posted image , u Sanasi i sa opcom anestezijom, jaoooo koja je tamo guzvauser posted image , ljekar je jako prijatan i nadam se da ce sve biti ok aBduser posted image

Sretno,nije tako strasno,nemoj da brines.

_____________________________

Ti si srebro, ti si zlato i bogatstvo kojeg nema
mog života smisao si moja bebo malena
02.03.2011. Emina

Rijad nam stigao 11.10. 2012 .

(odgovor članu Full Moon)
Neposredna veza do poruke: 2732
   RE: Sunet / cirkumcizija
6.7.2013 9:09:39   
Full Moon
sunce, hvala, gdje ste vi radili?

(odgovor članu sunce27)
Neposredna veza do poruke: 2733
   RE: Sunet / cirkumcizija
6.7.2013 12:57:39   
sabinos
ja sam cula da se moze uraditi i na klinickom centru na hirurgiji,pa me zanima ako neko ima iskustva..

_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu Full Moon)
Neposredna veza do poruke: 2734
   RE: Sunet / cirkumcizija
6.7.2013 13:04:09   
SREĆNA
EE Sabinos i mene to zanima, ja bih morala 600 km dati za sunećenje, a mislim da ako ne moram što bih.Čula sam i ja da može gore, ako šta saznam konkretno javim svakako.

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 2735
   RE: Sunet / cirkumcizija
6.7.2013 13:44:01   
sabinos

IZVORNA PORUKA: SREĆNA

EE Sabinos i mene to zanima, ja bih morala 600 km dati za sunećenje, a mislim da ako ne moram što bih.Čula sam i ja da može gore, ako šta saznam konkretno javim svakako.

ja jedino znam da se kao dugo ceka na termin,ali meni se vala ne zuri(nisam ni kontala dok su ove vrucine nego tamo nekad septembar).kad budem isla na UZV kukova a to je krajem avgusta tek ,onda cu usput pitati.

_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 2736
   RE: Sunet / cirkumcizija
8.7.2013 9:38:38   
Vinetu
Full Moon, sretno! Ne brini, mila... teže to pada nama majkama nego njima... vjeruj mi.

Mi smo sunet platili 150... znam da je i to nekome puno... ali ovako nam je bilo brže i jednostavnije nego da se gnjavimo po Koševu.

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 2737
   RE: Sunet / cirkumcizija
8.7.2013 19:13:22   
Full Moon
Evo, obavljenouser posted image
Ljekari su bili odlicni, i sestre, sve je proslo jako brzo, odmah se probudio i onda je plakao do kuce, basssss puno, kuci dojio i evo sve izgleda super, mislim ponasanje, pa nadam se da ga nece puno boljeti kad ga voltaren popustiuser posted image
Pustila sam ga da place da izbaci koliko toliko to sto je udisao i tek onda nahranilauser posted image

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 2738
   RE: Sunet / cirkumcizija
8.7.2013 20:34:48   
Vinetu
user posted image user posted image user posted image
Nek je sa srećom!
Bit će sve dobro. Mi smo, po preporuci doktora, malenom davali Paracetamol sirup svakih 6 sati prva tri dana. Uopće ga nije boljelo niti je bio nervozan, tek kad bih ga mazala po ćunici, malo bi se unezgodio, ali i to je kratko trajalo.

(odgovor članu Full Moon)
Neposredna veza do poruke: 2739
   RE: Sunet / cirkumcizija
9.7.2013 14:45:18   
assmiras
Mi smo odugovlacili, ali eto sad je malom skoro 14 mjeseci, pa smo za sutra napravili termin u sanasi, ako bude dobar, nalazi dobri, mozemo odmah ostat .
Ja sam kontala da idemo na lokalnu anesteziju, posto sam u vise navrata pricala o tome sa nasom pedijatricom, a sestra iz sanase mi rece da ipak razmislim, kao nije to jaka totalna a dijete je mirnije itd. Ni sama ne znam, ja sam nekako protiv totalne ukoliko bas ne mora, ko zna sta ga u zivotu ceka i koliko ce ih mozda morat podnijet, ali eto opetmi zao da vristi.... ma ni sama ne znam ;((((

Place mi se kad pomislim na to....user posted image user posted image

_____________________________

Naša malena je dosla 05.02.2010.,
Selma, mamino sunce.....

A nas drugi cvijet 15.05.2012......

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 2740
   RE: Sunet / cirkumcizija
9.7.2013 15:21:52   
Full Moon
assmiras, tvoja je odluka, ali kad sam cula kako place kad se probudi nakon zahvata sa opcom ne smijem ni pomisliti kako place onda uz lokalnuuser posted image
Ljekari su odlicni, ali iskreno racunaj da ces se opet nasekirati, mada beba to prezivi samo tako, kao da se nista nije ni desilo, osim tog placa dok ne jede nakon zahvata.
Sretno, ako te sta zanima, samo pitajuser posted image

(odgovor članu assmiras)
Neposredna veza do poruke: 2741
   RE: Sunet / cirkumcizija
9.7.2013 15:29:42   
assmiras

IZVORNA PORUKA: Full Moon

assmiras, tvoja je odluka, ali kad sam cula kako place kad se probudi nakon zahvata sa opcom ne smijem ni pomisliti kako place onda uz lokalnuuser posted image
Ljekari su odlicni, ali iskreno racunaj da ces se opet nasekirati, mada beba to prezivi samo tako, kao da se nista nije ni desilo, osim tog placa dok ne jede nakon zahvata.
Sretno, ako te sta zanima, samo pitajuser posted image



Iskreno vec sam. Dnas pravim termin, a u glavi samo kontam Boze ko ce to.... Al bit ce aBd dobro. ma ja sma bila ubijedjena da cu to u lokalnoj, ali sad sam vec pokolebana. Iskreno mi ga zao da e toliko prepada,a i mi ne mozemo s njim unutra....
Skontat cu to spontano, koja anestezija.... mada bih rado ako neko ima iskoustvo sa lokalnom da se javi :)

Molim te sta si sve ponijela, mislim normalnu odjecu ili?

_____________________________

Naša malena je dosla 05.02.2010.,
Selma, mamino sunce.....

A nas drugi cvijet 15.05.2012......

(odgovor članu Full Moon)
Neposredna veza do poruke: 2742
   RE: Sunet / cirkumcizija
9.7.2013 15:32:14   
Full Moon
Ma samo sam uzela pelenu broj vecu nego sto nosi, i to das sestri i on ostane u odjecici, znaci bodi, samo skines donji dio i to je to, pa onda mozes malo komotniji bodic zbog kopcanja, ali nista posebno ti ne treba.

(odgovor članu assmiras)
Neposredna veza do poruke: 2743
   RE: Sunet / cirkumcizija
9.7.2013 15:34:11   
assmiras
hvala ti.... nadam se da ce dobro proc..... i da nas posle toga nece mrziti user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Naša malena je dosla 05.02.2010.,
Selma, mamino sunce.....

A nas drugi cvijet 15.05.2012......

(odgovor članu Full Moon)
Neposredna veza do poruke: 2744
   RE: Sunet / cirkumcizija
9.7.2013 16:48:48   
Full Moon
assmiras, ma evo sad smo mu skinuli i taj zavoj, mene je ovo unistilouser posted image , sretno vam u svakom slucajuuser posted image

(odgovor članu assmiras)
Neposredna veza do poruke: 2745
   RE: Sunet / cirkumcizija
9.7.2013 17:24:52   
Vinetu
Moj maleni je imao 4 i po mjeseca kad smo ga sunetili pod lokalnom anestezijom. Iskreno, jeste plakao ali ne zato što ga je boljelo... prepoznajem njegov plač kad ga nešto boli. Nije dobro spavao pred operaciju a i slabo je jeo, tako da mu se sve sastavilo. Čim je operacija završena uzela sam ga u naručje i već u doktorovoj kancelariji nahranila. TAd se smirio i više nije plakao. Ni narednih dana uopće nije plakao. Pisala sam već: bilo mu je malo neugodno kad bih mu mazala ćunu, ali to je sve. Tri dana je pio paracetamol svakih 6 sati pa je i to ublažilo bolove.

(odgovor članu Full Moon)
Neposredna veza do poruke: 2746
   RE: Sunet / cirkumcizija
9.7.2013 17:29:25   
Vinetu
Dva sam carska imala pod općom anestezijom. Buđenje iz iste ne bih nikome preporučila, a kamoli malom djetetu, ako ne mora. Ali, svako ima svoje razloge.
To je isto i sa vađenjem zuba... pod lokalnom anestezijom osjetite da vam neko nešto čačka po ustima, ali bolova nema. Opća anestezija, barem prema mom laičkom mišljenju, cijelo tijelo dovodi u jedno ružno stanje, pa je, samim tim, i buđenje neugodno.

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 2747
   RE: Sunet / cirkumcizija
9.7.2013 18:12:33   
malamalena
Nas B ima 4 mj i sunetili smo ga prije 3 dana, u sub. Dosao nam je postarinski Skaka kuci i obavio to. Uzas i trauma kolko sam i sama plakala, a i beba. Hajd sve ok, navece u 1 poce plakat uzasno raskrvario se. Ja umalo poludila nisam od straha. Muz trcao u apoteku kupio benacin puder i naprasimo i prestane. Sve ok da bi danas opet malo prokrvarilo. Ja sam isprepadana, ne smijem mu sama ni promjenit pelenu. Kaze mi Skaka (sad sam ga zvala ) da je to ok i da ne moze biti krvarenja 4.dan, da je to sukrvica. A on je nemiran jako pa se valjda uvijedi nogicama. A ja sam isprepadana, kad vidim krv hoce mi nesto biti. Kaze isto tako da mu ne stvaljam pelenu nikako samo gazu i pidjamicu. Ali to sam radila 1.dan i uzasno se vrijedjao, nemoguce! Ne znam sta cu, ako opet bude krvi poludicu. Mazala sam pelenu bademovom kremom i cunu zaljevala ribljim uljem, a sad vise ni sama ne znam sta da radim. :(

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 2748
   RE: Sunet / cirkumcizija
9.7.2013 18:16:25   
Vinetu
Stavi mu veću pelenu i dobro je namaži kantarionovim uljem! Normalno je da bude koja kapljica krvi... Bitno je samo da se ne stvara krasta i da rana stalno bude vlazna, tj. masna

< Poruku je uredio Vinetu -- 9.7.2013 18:18:25 >

(odgovor članu malamalena)
Neposredna veza do poruke: 2749
   RE: Sunet / cirkumcizija
9.7.2013 18:48:25   
almondray
Nama je rečeno da je sve u redu osim kapanja krvi.U tom slučaju da ga odvedemo ponovo na polikliniku.Sukrvica da , krv NE.
I mislim da su te gaze totalno nepotrebne.One se sasuše i onda se zalijepe i svaki put iznova vrijeđate ranu koja je ionako osjetljiva.Ja sam samo prvi sat stavljala gaze (po preporuci med. sestrice a dr. je rekao ništa , samo bivacin krema) kad mi se gaza zalijepila nisam više ni stavljala.I moras pazit da se sam ne izvrijeđa.

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 2750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  108 109 [110] 111 112   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  108 109 [110] 111 112   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Vrtić.
Admin

Koji vrtić pohađa vaše dijete?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *