|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
8.11.2012 23:02:35   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

i da odnosom našim sa braćama i sestrama dajemo primjer našoj djeci
mislim šta bi ja mogla reći svom djetetu sutra za brata/sestru ako ja sa svojima sam u slabim kontaktima, ako se ne uvažavamo i sl?


Ovo je najveća istina.
90 % djeca usvajaju kopirajući, tek 10 % slušajući.

Iz mog iskustva, drugorodjena djeca jako dobro znaju da se izbore za svoje mjesto. I kod H je bilo slicnih ispada, ja sam amortizirala kako sam znala i umjela. Onda sam negdje procitala da onako kako se drugorodjeno dijete samo izbori za svoje mjesto pod " suncem " treba pustiti i prvorodjeno da se samo bori.
Znaci, ne povladjivati stalno i iznova.
Psiholozi ( neka me isprave oni nazocni ako grijesim ) kazu da djecu moramo pustiti da se bore za sebe inace stvaramo osobe s kojima ce kasnije biti tesko komunicirati, boraviti, zivjeti jer nauce da su oni uvijek Prvi.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
9.11.2012 0:28:38   
Medić*

IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

i da odnosom našim sa braćama i sestrama dajemo primjer našoj djeci
mislim šta bi ja mogla reći svom djetetu sutra za brata/sestru ako ja sa svojima sam u slabim kontaktima, ako se ne uvažavamo i sl?


Ovo je najveća istina.
90 % djeca usvajaju kopirajući, tek 10 % slušajući.

Iz mog iskustva, drugorodjena djeca jako dobro znaju da se izbore za svoje mjesto. I kod H je bilo slicnih ispada, ja sam amortizirala kako sam znala i umjela. Onda sam negdje procitala da onako kako se drugorodjeno dijete samo izbori za svoje mjesto pod " suncem " treba pustiti i prvorodjeno da se samo bori.
Znaci, ne povladjivati stalno i iznova.
Psiholozi ( neka me isprave oni nazocni ako grijesim ) kazu da djecu moramo pustiti da se bore za sebe inace stvaramo osobe s kojima ce kasnije biti tesko komunicirati, boraviti, zivjeti jer nauce da su oni uvijek Prvi.



Tacno tako. Djeca uce od nas, mi smo njihovi modeli a oni prave spuzvice, te stoga treba voditi racuna kakve im poruke saljemo. Vazno je biti dobar primjer u svakoj situaciji, možda nas svaki trenutak ne slusaju, ali nas stalno posmatraju :)

Treba ih "pustiti " da se sami bore, ne drzati ih grcevito, ne povladjivati im i ne skakati na svaki njihov mig. Treba ih učiti radu, strpljenju, odgovornosti, suradnji - pomaganju, odricanju od nečega. Pogrešno je zaduživati i činiti djecu ovisnima o nama (roditeljima).

Medjutim moramo biti dosljedni u zahtjevima prema djeci, tražiti i ocekivati od njih ono što objektivno mogu učiniti shodno njihovom uzrastu. Sto se tice pohvala/nagrada i kazni trebamo biti realni, umjereni i oprezni.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
9.11.2012 7:33:38   
Bebica11
user posted image



< Poruku je uredio Bebica11 -- 9.11.2012 7:38:08 >


_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
9.11.2012 15:09:05   
Medić*
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: hanabanana

Bebice, a što ti ne pokušaš otvoreno popričati sa sestrom?
Otvoreno, karte na stol.


to je jedno dijete u tijelu odrasle osobe

pokusala sam sve moguce, al ne pije vode,

sve je krenulo od puberteta, do tad smo imale DIVNO djetinjstvo igrale se barbika, svega, isto dvije drugariceuser posted image user posted image a pubertet je sve promijenio... fol je sto sam ja eto visoka crnka, uvijek sam bila omiljena u drustvu, imala kamaru momaka koji za mnom trce i sl a ona niska svijetla i punija A NAJGORE OD SVEGA JE STO NIJE BILA PRIHVACENA U RAJI jer umazena djeca imaju problem da se socijalizuju, navikli u kuci da je sve po njihovom, da su centar svijeta i dodju u surovu realnost gdje se treba znati ponasati i uklopiti, to je najveci problem kod mazene djece i postanu autsajderi

i onda nastaju problemi, roditelji su je trpali meni da se druzi sa mojom rajom, tu je uvijek bila autsajder, iako sam je ja ukljucivala u sve zivo, bilesi je isla sa mnom NA SKOLSKE IZLETEuser posted image a DA NE GOVORIM NA MORE, feste i sl i samo je razvijala vecu ljubomoru a uz to su poceli problemi sto ona nije bila u skoli kao ja uspjesna stalno su je poredili i tako otislo sve helac

to je sad tako duboko da ona ne moze izaci iz toga

kad smo pricale o tome ona samo pocne plakati trazi sazaljenje, ja je savjetujem i za mjesec dana uradi neku nebulozu ode od kuce i sl i salje "poruke mrznje"il sluser posted image

ma joj to je haos zivi s njomuser posted image


Bebice, oprosti što ću ovo reći....ali nije lako biti tvoja sestra.
Pa ti o sebi samo u superlativu govoriš, a nisam vidjela ni jednu pozitivnu rečenicu o sestri.



Bebice bas mi je zao, jednostavno ne mogu da vjerujem sta citam. Ja takodjer ne vidjeh niti jednu pozitivnu recenicu o svojoj (tvojoj ) sestri user posted image

< Poruku je uredio medic slatki -- 9.11.2012 15:13:32 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
9.11.2012 15:26:37   
Bebica11
medic slatki jesi li ti psiholog? voljela bih ti na pp pisati

vec me dovoljno boli ova tema i odlucila sam javno vise da ne pisem, dragi Allah zna kako je meni a covjek cesto kad nesto javno na RR napise (iz dobre namjere da drugi uzmu pouku iz gresaka u mojoj porodici, i da dam podrsku majkama koje se bore poput ziki) cesto se pokaje jer ima osoba koje traze mahanu il misle da ja zelim nekoga degradirati a sebe uzvisivati, sigurno ne bih na ovoj temi takvo nesto radila al eto...ne zelim da se pravdam

a rado bih se posavjetovala s tobom ako si strucna da ti iznesem od-do problem???



_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
9.11.2012 15:32:23   
Medić*
Mozes pisati slobodno. Stvarno mi je zao kad cujem za takve odnose :(( Kanije pregledam. Izlazim.

Sigurno je u startu napravljen problem.

Ja imam mladju seku, 1,5 razlike. Kao mala bila sam ljubomorna na nju, cak sam je ( kako su mi pricali ) pokusala zadaviti golim rucicama kada bi je otac uzeo u ruke :) Uglavnom kratko je to trajalo, kasnije sam seku ljubomorno cuvala da joj sta ne zafali. Djecija posla. Dan danas smo najbolje frendice :)

< Poruku je uredio medic slatki -- 9.11.2012 15:33:39 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
9.11.2012 15:34:39   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: medic slatki

Mozes pisati slobodno. Stvarno mi je zao kad cujem za takve odnose :(

Sigurno je u startu napravljen problem.

Ja imam mladju seku, 1,5 razlike. Kao mala bila sam ljubomorna na nju, cak sam je ( kako su mi pricali ) pokusala zadaviti golim rucicama kada bi je otac uzeo u ruke :) Uglavnom kratko je to trajalo, kasnije sam seku ljubomorno cuvala da joj sta ne zafali. Djecija posla. Dan danas smo najbolje frendice :)


eh kad cujem ovako znam otplakati Boga mi, il kad mi neko kaze "aaa super imas seku? steta ja nemam, uvijek sam zeljela imati seku da budemo naj drugarice" uh meni tesko bude

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
9.11.2012 16:48:40   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: medic slatki

Mozes pisati slobodno. Stvarno mi je zao kad cujem za takve odnose :(

Sigurno je u startu napravljen problem.

Ja imam mladju seku, 1,5 razlike. Kao mala bila sam ljubomorna na nju, cak sam je ( kako su mi pricali ) pokusala zadaviti golim rucicama kada bi je otac uzeo u ruke :) Uglavnom kratko je to trajalo, kasnije sam seku ljubomorno cuvala da joj sta ne zafali. Djecija posla. Dan danas smo najbolje frendice :)


eh kad cujem ovako znam otplakati Boga mi, il kad mi neko kaze "aaa super imas seku? steta ja nemam, uvijek sam zeljela imati seku da budemo naj drugarice" uh meni tesko bude

ps. imas pp



_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
4.12.2012 14:29:55   
senka 81
Evo da se i ja pozalim na nase stanje nakon rodjenja bebice.. A. je prvih nekoliko dana po rodjenju brata "kulirao" cinilo se da i ne reaguje na bebu. Medjutim u zadnjih par dana, vidim da je potisten, svako malo zaplace, ljut je, meni je rekao da sam ruzna i da sam se udebljala (mada sam mrsava kao grana user posted image ), i po tome vidim da je ljut na mene. Pitala sam ga da li me voli, rekao je da ne voli, jer kad se rodi beba, mama se vise ne voli". Uzasno se osjecam, bespomocno, jer je beba zaista zahtjevna, ima probleme sa probavom, grcevima, i ako ne spava, onda cendra i kmeči, tako da zaista nemam vremena ni mogucnosti da se posvetim starijem djetetu. Grize me savjest, i trudim se svako malo da se poigram s njim, plastelinom, da nesto pisemo, ali on odbija moje drustvo. Brata voli, ali vidim da je uzasno anksiozan postao. Dusa mi se cijepa kad vidim koliko je tuzan ;-(. Voljela bih da provedem s njim nasamo par sati, ali je nemoguce, jer je beba jos mala, doji svako malo, a muz dosta vremena provodi na poslu i ne moze mi bas pomoci....Sama sam u svemu, i to mi je jos teze... Znam da ce ovo proci, da je samo faza u pitanju, ali jednostavno moram nekom da se pozalim, jer se zaista osjecam grozno... ;-(



_____________________________

Armann 30.01.2009.
Dani 10.11.2012.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
4.12.2012 15:30:14   
samedi
Senka, da ti se i ja pridružim, meni starija kći nije rekla da me ne voli, ali više me ne ljubi ko prije, i kad ja nju hoću da poljubim ne da mi. Sve hoće sekino, da legne na njenu dekicu, da oblači njene gegice, hoće da je nosamo i ninamo kao bebu, hoće da je ona oblači i presvlači, hoće da je ona nosa. Voli je, stalno je ljubi i gnjavi. Ja isto tako nemam sad puno vremena da samo njoj posvetim jer je beba jos stvarno mala i stalno trazi paznju, dojenje svako sat vremena, nekad nemam vremena ni za sebe da u wc odem. Tješim se da će biti bolje kad beba još naraste pa kad se budu njih dvije mogle igrati zajedno a i ja s njima. Sad je baš teško ali proći će,bar se nadam. Samo me strah da sad nešto debelo prema njoj ne pogriješim. user posted image

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu senka 81)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
4.12.2012 15:35:40   
Skvo RR
Drage zenice....bas mi je zao sto ste u takvom problemuuser posted image ...ja nesto mislim da su djecica sada u toj tranzicionoj fazi, da ce izaci iz nje...nemam iskustvo hvala Bogu sa tim..ali mi je zaista zao kada ovako nesto citam.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 186
   [Obrisana poruka]
4.12.2012 15:38:09   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
4.12.2012 15:45:47   
tinkivinki
i meni je ovako prosle godine bilo,donijeli malog iz porodilista,i ja ga odmah dala muzu da stariju curicu(imala 3 godine)malo pomilujem.sva sreca pa mali nije bio puno zahtjevan,samo jeo i spavao pa sam mogla malo oko nje.voli ona njega,ali i sad zna ako on nesto dobije da kaze to je moje,to je meni kupljeno.pa onda posle toga kaze mi cemo sve djelitiuser posted image

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
10.7.2013 9:28:36   
smajli80
Mojoj djevojčici je bilo nepune 4 kad joj se rodio brat.Ljubomora je bila prisutna još dok sam bila trudna.Piškila je u gaćice,pila iz flašice,mucala

Kad se brat rodio ni u jednom trenutku je nismo zanemarili,čak naprotiv bebu smo stavili u drugi plan.Međutim ni to joj nije bili dovoljno.Htjela je da joj posvećujem jednako dovoljno vremena kao i dotad.To jednostavno nij bilo moguće jer nisam imala nikakve dodatne pomoći osim mm koji je rjetko bio kući zbog prirode svojih poslova.

Evo i sad nakon 18 mj situacija je ista,možda čak i gora.Opet je počela sa mucanjem,pravi gluposti samo da skrene pažnju.
Došla je do bte faze da kaže da je on dobio više pudinga ili supe ili da je on proveo više vremena u banjici za kupanjeuser posted image sinoć mu kaže eto ti si dobio ljepše uštipke od nje i uze mu-naravno nije ih pojela jer je u svom tanjuru već imala dovoljno.user posted image

Neznam više na koji način da joj dokažem da ih volim podjednako a to joj stalno govorim.

Ima li neko nekakvu ideju.user posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
10.7.2013 9:45:08   
M kao Mama
kod mene je ljubora mđaged djeteta na starije

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
10.7.2013 10:03:28   
Lulu_08
Moja velika ima ispade a onda opet sve ispravi kroz igru i mazenje sa sekom, eh rano je za definitivne komentare, vidjet cemo sta vrijeme nosi user posted image

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
10.7.2013 10:04:16   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Drage zenice....bas mi je zao sto ste u takvom problemuuser posted image ...ja nesto mislim da su djecica sada u toj tranzicionoj fazi, da ce izaci iz nje...nemam iskustvo hvala Bogu sa tim..ali mi je zaista zao kada ovako nesto citam.user posted image


Ja se nadam da ću biti kao ti...tj da će mi djetići da budu ko tvoji...ovo govorim zbog slične razlike u godinama i mog straha kako će se sve odvijatiuser posted image user posted image

Milion ovih user posted image imam iznad glave.

kakva je kod tebe sada situacija?

user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
10.7.2013 10:45:26   
škorpija
ja sma bila grozno ljubomorno diejte, popustilo me u nekoj 24 godiniuser posted image , zato se jaaaako bojim roditi drugo dijete, bilo bi mi žao da se ajdin osjeća kao ja nekaduser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
10.7.2013 11:08:37   
ziki
Smajli ne znam šta da ti kažem sem da suosjećamuser posted image . Kod nas je slično, ljubomore ima e sad da li smo ogulali ili po malo prolazi ne znam. To koliko je ko dobio hrane kod nas i nije problem jer je opčeo užasno loše da jede, čak su i u obdaništu primjetili. Kad nisam na poslu dok su budni sam sudija ko je više crtanih gledao, ko je koga udario prvi ko prejako vratiouser posted image ....Ja sam se s tim pomirila i to mi dođe ko sastavni dio odrastanja sve dok nema drugih dramatičnih ispada.
Ne znam jesi li pričala sa spihologom oko mucanja i piškenja?
Pričajte sa njom, probaj da odvojiš vrijeme kad maleni spava da je vaše, da radite nešto specijalno vas dvije. Znam odlično kako je kad si sama sa djecom i niko ih nema pričuvat ni 5 min da odmoriš glavu i uši. Fura li se još na to dje velika cura, da joj kupiš neki šminku, šnalice za velike cure?


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
10.7.2013 13:20:28   
hanabanana
Ja odbijam da budem sudija. Jedno vrijeme sam bila, onda sam odlučno rekla NE.

Više ne čujem: Mama reci S. da mi vrati lutku.
A S. sjedi pored nje.
Sad samo kažem: tu je pored tebe, reci joj sama.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
10.7.2013 13:48:51   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ja odbijam da budem sudija. Jedno vrijeme sam bila, onda sam odlučno rekla NE.

Više ne čujem: Mama reci S. da mi vrati lutku.
A S. sjedi pored nje.
Sad samo kažem: tu je pored tebe, reci joj sama.



Ovaj sam fazon cula od kolegice, kada su njene djevojcice jedno vrijeme tako svadjale i prepirala se, ona ih upozorila 1, 2 puta i onda su obje bile istovremeno kaznjene, pa su kao savjet za ubuduce dobile da same rjesavaju, i djelovalo je user posted image

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
10.7.2013 13:52:48   
M kao Mama
kako vrijeme prolazi, već vidim kako će ova stariji uvijek biti kriva za svaki belaj, jer je mala šejert opasan, onako ono sve sa osmjehom, a starija dobrica, hahahahahah

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
10.7.2013 14:24:45   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: mama_alma

kako vrijeme prolazi, već vidim kako će ova stariji uvijek biti kriva za svaki belaj, jer je mala šejert opasan, onako ono sve sa osmjehom, a starija dobrica, hahahahahah



Imam ja takve dvije. Bitno je samo da im ti staviš do znanja da nisu njih dvije simbioza, nego su individue svaka za sebe, tako da svako odgovara za svoje postupke.
Ja sam pravila grešku u smislu: Nemoj je H., ona je malena...ona je mrva...
da bih se uhvatila prije koji mjeseci kako govorim: H. ...... pa vrati joj bona, neće te valjda ona mlatiti???

A H. ima 35 kg, a ova pero laka kategorija 18.


< Poruku je uredio hanabanana -- 10.7.2013 14:25:29 >

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
10.7.2013 14:33:06   
veeseelaa
Mojoj djevojčici je bilo nepune 4 kad joj se rodio brat.Ljubomora je bila prisutna još dok sam bila trudna.Piškila je u gaćice,pila iz flašice,mucala


mi nismo imale nikakve probleme
jako je pažljiva prema mojoj pupi, redovno ljubi seku u stomaku, tepa joj i sl
uvijek pazi da me slučajno ne gurne u stomak i sl
budemo vidjeli još

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Ljubomora starijeg djeteta
10.7.2013 14:39:17   
D_K

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Imam ja takve dvije. Bitno je samo da im ti staviš do znanja da nisu njih dvije simbioza, nego su individue svaka za sebe, tako da svako odgovara za svoje postupke.
Ja sam pravila grešku u smislu: Nemoj je H., ona je malena...ona je mrva...
da bih se uhvatila prije koji mjeseci kako govorim: H. ...... pa vrati joj bona, neće te valjda ona mlatiti???

A H. ima 35 kg, a ova pero laka kategorija 18.



user posted image user posted image user posted image

male su haos.. sad znam da su svi oni strahovi o tome kako ce malo biti zapostavljeno mogu baciti niz vjetar.. kod mene je Meri malo nemirniija, jednostavno dijete nema mira, samo da se nesto desava pa makar i da sestru dirka i stipka.. ali mala uzvraca istom mjerom user posted image user posted image

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *