|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  110 111 [112] 113 114   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sunet / cirkumcizija
3.8.2013 20:12:23   
škorpija

IZVORNA PORUKA: Vinetu

user posted image user posted image user posted image
Nek je sve dobro prošlo! Čini mi se da mi mame sunet doživljavamo teže od dječice.

ma stvarno jest tako, mamamam ostaju traume a ne bebama user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 2776
   RE: Sunet / cirkumcizija
4.8.2013 9:10:18   
cicibanka.

IZVORNA PORUKA: mamina princeza


IZVORNA PORUKA: cicibanka.

Pozdrav mame! Interesuje me da li ima neko sa iskustvom sunecenja kod dr.skake??
Mi smo zakazali poslije bajrama, valja to prezivjeti! user posted image


mi smo se sunetili s 3 mjeseca kod Skake , sve proslo kako treba. malo je napeto taj dan jer neko mora da drzi djete s njima al brzo prodje. Skake zive na Bistriku , moje su komsije al dal imaju sad ordinaciju to vec ne zanm ...imaju neku al ne znam jel tu rade sunete..ono ti ono u "kucnoj atmosferi". ja se nsiam pokajala sve nam je super proslo , prije suneta smos e konsultovali s dr zvizdicem zbog vodeno testisa tada i on je odobrio sunet. meni je bilo bitno da se ranije osuneti a niko nije htio tako rano prije 6 mjeseci.... imas na nekim prije stranicama moja iskustva sigurno detaljnijež.9 sretno


Hvala puno user posted image
A ko drzi dijete, otac ili neko treci??? da li je tacno da nema cijenu vec se daje koliko ko moze?

_____________________________

Hafsa 19.11.2008.
Abdullah 09.05.2013.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 2777
   RE: Sunet / cirkumcizija
23.8.2013 12:53:01   
crvic2013
Almondray, i mi imamo slicnu situaciju. Bio je hematom sa strane na cunici, dr je to probusio, iscistilo se, mazali bivacin mast 3 dana. Sada mu je prsten oko cunice BAS natecene, a 12 dan je od zahvata. Kada se tvojoj bebici sve vratilo u normalu? Za koliko je spao otok?

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 2778
   RE: Sunet / cirkumcizija
23.8.2013 13:59:13   
Full Moon
ICe Rose, izvini, nia vidjela prije ovo pitanje, a cicibanka ti je odgovorila uglavnom ove osnovne informacijeuser posted image
Znaci pravilo je da beba napuni 6 mjeseci, odete tamo bez najave i do 14 sati ja mislim da rade lab. nalaze, kazete da zelite sunetiti dijete, oni uzmu krv na analizu, odmah bud enalaz, s tim idete kod pedijatra i on nakon pregleda odobrava ili salje na jos jedan pregled kod hirurga ako mu je nesto sumnjivo, i tad zakazujete termin, i naravno ti nalazi se placaju isti dan 50 KM i to ti onda odbiju nakon zahvata od ukupne cijene.
Samo poslusaj savjete dr. i ne brini, ionako dobijes papir sa uputama za njegu nakon zahvata, ali ti poslusaj sta ti dr. kazeuser posted image
Mi smo sunetili sa opcom, pa ako te zanima kako to izgleda mogu ti pisati, ne znam za lokalnu, i niko nije mogao prisustvovati.

(odgovor članu cicibanka.)
Neposredna veza do poruke: 2779
   RE: Sunet / cirkumcizija
23.8.2013 17:08:54   
almondray

IZVORNA PORUKA: crvic2013

Almondray, i mi imamo slicnu situaciju. Bio je hematom sa strane na cunici, dr je to probusio, iscistilo se, mazali bivacin mast 3 dana. Sada mu je prsten oko cunice BAS natecene, a 12 dan je od zahvata. Kada se tvojoj bebici sve vratilo u normalu? Za koliko je spao otok?

Niko mom nije ništa bušio user posted image prošlo je samo od sebe ali je trebalo više od 3 sedmice.

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu crvic2013)
Neposredna veza do poruke: 2780
   RE: Sunet / cirkumcizija
25.8.2013 10:01:02   
crvic2013
ma jedino sam vidjela da si ti napisala da ste imali hematom... Izgleda da je mom bilo malo ozbiljnije. Al nema temperaturu, hvala Bogu. Prsten mu je otecen, ne vide se konci, ne vidim da se smanjuje, pa me sve to brine user posted image

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 2781
   RE: Sunet / cirkumcizija
26.8.2013 12:25:36   
almondray

IZVORNA PORUKA: crvic2013

ma jedino sam vidjela da si ti napisala da ste imali hematom... Izgleda da je mom bilo malo ozbiljnije. Al nema temperaturu, hvala Bogu. Prsten mu je otecen, ne vide se konci, ne vidim da se smanjuje, pa me sve to brine user posted image

Jesmo imali hematom, i prvo je bilo kao boja šljive posle je prešlo u normalnu boju i tačno samo prsten je ostao natečen dugo vremena.Mislim da nemas razloga za brigu.A u svakom sličaju uvijek možeš otići na kontrolu.

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu crvic2013)
Neposredna veza do poruke: 2782
   RE: Sunet / cirkumcizija
29.8.2013 9:26:18   
Skvo RR
Samo informacija za mame djecaka koje nisu u pelenama, vidjeh u onoj beba radnji u importane centru gacice sa zastitom za sunet za djecake ..eto mame da znate.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 2783
   RE: Sunet / cirkumcizija
30.8.2013 17:45:13   
ema_28
Da li ste odmah nakon skidanja zavoja stavljali kantarionovo ulje??

_____________________________

07.01.2011 curica :-*
23.02.2013 djecak :-*

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 2784
   RE: Sunet / cirkumcizija
6.9.2013 14:02:25   
Arminaa
Da malo podignem temu pitanjem da li U KCUS rade sunet djece? Rece mi od muza tetka da ne rade, sto meni zvuci kao glupost, zasto ne bi radili?

(odgovor članu ema_28)
Neposredna veza do poruke: 2785
   RE: Sunet / cirkumcizija
6.9.2013 14:24:56   
Arminaa
Nazvala sam klinicki centar i rekose mi da ne rade obrezivanje izuzev ako ne postoji medicinska indikacija tipa fimoze i slicno. Stvarno su bezobrazni, a ako imas stelu onda rade obrezivanje, ne gledaju jel ima indikacija ili ne.

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 2786
   RE: Sunet / cirkumcizija
6.9.2013 14:30:18   
mayra

IZVORNA PORUKA: Arminaa

Nazvala sam klinicki centar i rekose mi da ne rade obrezivanje izuzev ako ne postoji medicinska indikacija tipa fimoze i slicno. Stvarno su bezobrazni, a ako imas stelu onda rade obrezivanje, ne gledaju jel ima indikacija ili ne.

Mi smo radili na klinickom, bez stele. Otisla direktno na djeciju hirurgiju, sa uputnicom, dogovorila se sa doktorom, ali mi je otvoreno rekao da trebamo pocastiti ekipu. Mi im dali 100 KM i to je to. Sve proslo super, bez komplikacija, za 3 dana bio kao nov.

_____________________________

Ja sam vasar.Eto sta !
Ja sam tristo cuda.
Muzika sam. Guzva. Smeh.
Vrteska. I luda.

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 2787
   RE: Sunet / cirkumcizija
7.9.2013 9:09:56   
Vinetu
Vodila sam sina na Dj. hirurgiju počesto u zadnjih pola godine (zbog vodene kile). Jedne prilike sam načula razgovor između dva doktora o obavezama koje imaju taj dan i sjećam se da je jedan rekao da tog dana ima zakazan sunet... dakle, rade to! Ostalo mi je to u sjećanju jer moj sin tada nije bio osunećen i baš smo razmišljali gdje to obaviti.

(odgovor članu mayra)
Neposredna veza do poruke: 2788
   RE: Sunet / cirkumcizija
9.9.2013 14:21:07   
beba bu
Ja i mm kada smo svoga sina htijeli da sunetimo otli smo na djeiju hirurgiju jer je imao fimozu i imao je uputnicu od pedijatra,kore su nas poslali u ambulantu preko puta niz neke stepenice i dole su nam rekli da nee da sunete jer nemaju konca i drugo rekla nam je ko ako smo mi muslimani da dijete ne mora da se suneti i naravno onda samo otili li kod doktora gazia privatno i osunetili ga.

< Poruku je uredio maja78 RR -- 9.9.2013 15:16:33 >


_____________________________

ZA NAS UVIJEK IMA JEDNO MJESTO ISPOD NEBA,A ZA SREĆU NAMA VIŠE NIŠTA NE TREBA

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 2789
   RE: Sunet / cirkumcizija
13.9.2013 14:53:58   
Nikara
Mame iz Zenice, molim vas za savjet. Gdje ste sunetile svoje sinove? Koga biste mi preporučile? J li neko sunetio u Kantonalnoj bolnici? Koja je procedura? Mozes li birati dr...?

(odgovor članu beba bu)
Neposredna veza do poruke: 2790
   RE: Sunet / cirkumcizija
14.9.2013 15:43:40   
sabinos
mi smo sunetili u poliklinici sunce i zadovoljni smo bili

_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu Nikara)
Neposredna veza do poruke: 2791
   RE: Sunet / cirkumcizija
14.9.2013 18:01:03   
koka i po

IZVORNA PORUKA: Nikara

Mame iz Zenice, molim vas za savjet. Gdje ste sunetile svoje sinove? Koga biste mi preporučile? J li neko sunetio u Kantonalnoj bolnici? Koja je procedura? Mozes li birati dr...?




najbolji je dr.Kukolj.,
dr.Hercegovca obilazi u sirokom luku.
ni dr.Sabanovic urolog nije los.
ovom drugom dijete niposto ne daji u ruke.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Nikara)
Neposredna veza do poruke: 2792
   RE: Sunet / cirkumcizija
16.9.2013 20:30:55   
Nikara
Hvala na odgovorima user posted image

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 2793
   RE: Sunet / cirkumcizija
23.9.2013 7:29:42   
Arminaa
Mi smo odlucili sunetiti svoju bebicu od 8 mjeseci, ali smo u velikoj dilemi, da li izabrati opstu ili lokalnu anesteziju?
Ja licno preferiram lokalnu, razmisljam, stotinama godina se djece sunete kuci, kod berbera, bez problema, a ja sad da ga podvrgavam opstoj anesteziji, nikad se ne zna kako ce neko reagovati na istu.
MM je za opstu, kaze zao mu ga da se pati, da ga ne podvrgavamo traumi ako ne moramo.
Doktor nije upitan, sunetit ce ga dr. Zvizdic, ali moramo skontati hocemo li na Kosevu ili u Sanasi, jer ako se odlucimo na Kosevo, nema opste anestezije, samo lokalna, tako da taj izbor ovisi od nase prve dileme - opsta ili lokalna anestezija?
Mame drage, da cujem vasa iskustva, tipkam s posla pa nemam vremena citati prethodne postove. Lijep pozdrav

(odgovor članu Nikara)
Neposredna veza do poruke: 2794
   RE: Sunet / cirkumcizija
23.9.2013 9:23:13   
Full Moon
Armina, to vi morate odluciti, imas milion za i milion protiv i jednog i drugog, naravno da uvijek postoji rizik od opce, no rizik je i kad se dijete istraumira i mrda prilikom zahvata sa lokalnom, ne znam, ja nikad ne bih lokalnouser posted image ...kako god bilo nasekirat ces se, ili sudeci po tvoj prici vise ce se muz nasekiratiuser posted image user posted image
Sretno, i slobodno pitaj ako trebas neke infouser posted image

(odgovor članu Maida1)
Neposredna veza do poruke: 2795
   RE: Sunet / cirkumcizija
23.9.2013 17:58:25   
škorpija
ma poslušaj muža, zna on bolje kako je biti osunećen i ima li trauma ili neuser posted image , zezam se, ali ja sam uvijek za opću, ali opet je stvar tvoga izbora

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Full Moon)
Neposredna veza do poruke: 2796
   RE: Sunet / cirkumcizija
23.9.2013 18:06:53   
koka i po
opsta definitivno .

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 2797
   RE: Sunet / cirkumcizija
23.9.2013 18:35:19   
palma
Nikara ja ti ne bih preporučila dr. Kukolja, iako je dobar hirurg moja je prijateljica sunetila nedavno kod njega pa se nešto iskompliciralo, jer kaže već je star i ruke mu se baš tresu.
Ja sam baš zadovoljna sa dr. Hercegovcem, mnoge moje prijateljice su sunnetile kod njega i preporučile mi, ja sunetila blizance prije četiri mjeseca sve super hvala Bogu. Mi smo prezadovoljni.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 2798
   RE: Sunet / cirkumcizija
24.9.2013 10:10:51   
AAvalon
Arminaa, jednostavno receno: ako bih za koga sve istrazila i procitala i birala najbolje sto znam, birala bih naravno za svoje dijete. a ja sam svog sina sa 4 mjeseca sunetila pod lokalnom anestezijom,s tim da je mm bio prisutan u sali tokom operacije da ga drzi i pjevusi mu i smiruje ga. i mm je svjedok da naseg sina nista nije bolilo i da je cijelo vrijeme bio raspolozen i nasmijan.

opstu anesteziju za tako mali zahvat ne bih odabrala, ipak i ona nosi svoje rizike, posebno kod malog djeteta. ali opet, ima opsta i svojih prednosti, moj sin je imao 4 mjeseca kad se sunetio pa se svakako nije puno migoljio i otimao, tvom je vec 8 mjeseci kad vec mogu vise da se bore i otimaju, sto je onda teze. sretno sa odlukom, bice to svakako u redu user posted image  

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 2799
   RE: Sunet / cirkumcizija
24.9.2013 10:19:28   
Skvo RR
Ja sam sunetila emirka u sanasi sa 7 mjeseci, opstu smo imali anesteziju...traje zahvat 7 minuta...nema vristanja, cuvanja i slicno...daje se prilika i doktoru da to uredno uradi..

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 2800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  110 111 [112] 113 114   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  110 111 [112] 113 114   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *