|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  112 113 [114] 115 116   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sunet / cirkumcizija
3.2.2014 13:09:22   
Sedina 30
Hvala do neba user posted image

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 2826
   RE: Sunet / cirkumcizija
3.2.2014 13:25:33   
Arminaa
Ja sam A sunetila na Kosevu, ali ga je osunetio dr. Zvizdic koji radi u Sanasi. Radili smo pod lokalnom anestezijom, mm ga je cuvao, a treba ti sljedece (mada ti je nasa bebaa sve vec napisala):
Kantarionovo ulje
bademova krema
vazelin
Najmanje pakovanje pelena broj vece od broja koji sad koristis
Kamilica i sprica
Cepic voltaren pp

Dobit ces papir sa uputama sta i kako - kad skinuti, cime mazati, koliko dana ne kvasiti vodom i slicno, ali evo neke upute za prvih 24 sata. 24 sata nakon sunecenja skidas zavoj, nama je dr. Zvizdic rekao da napravimo caj od kamilice i obilno zalijevamo cunu, odnosno gazu sa toplim cajem (to je najlakse raditi spricom), dakle 24 sata nakon sunecenja to radis. Nama je trebalo samo 3 sprice kamilice da zavoj sam spadne. Ne smijes kvasiti vodim, dva puta dnevno peres cunu kamilicom.
Pelenu za broj vecu obilno namazes vazelinom, pa preko njega stavis sloj bademove kreme - A je puno krvario, ali nam se nijednom nije zalijepilo za pelenu. Svako presvlacenje obilno kapas kantarionovo ulje da bi brze zarastalo i da se zilice stisnu- da manje krvari.
Doktor kaze da je najbolje poslije zahvata da budu sto mirniji, kako cuna ne bi puno krvarila, medjutim taj dan je A bio toliko nemiran, samo je mlatarao nogicama, podizao se i bas je bio veseo, kao da nije ni osunecen, voltaren mu nismo dali, nije bilo potrebe za njim, zaplakao mi je samo nekih 5 sekundi kad je prvi put piskio i to je bilo to, sunecenje nismo ni osjetili hvala Bogu. Pokazat ce ti jos kako trebas navlaciti cunu, odnosno pritiskati je u korijenu, kako se ne bi uvukla, to se radi od 7 dana sunecenja naredna dva mjeseca jednom dnevno.
Eto, ako imas jos sta, samo pitaj.
P.S. Probaj se ne brinuti puno, vidjeces aBd da to prodje puno lakse i bolje nego sto se mi nadamo user posted image

(odgovor članu Sedina 30)
Neposredna veza do poruke: 2827
   RE: Sunet / cirkumcizija
3.2.2014 14:00:14   
Sedina 30
E hvala puno user posted image , a kada se ukaki jel isto prati kamilicom?

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 2828
   RE: Sunet / cirkumcizija
3.2.2014 14:17:55   
Arminaa
E to ti je super pitanje. Mi smo ga osunetili u cetvrtak, da bi se on u petak po podne ukakio do vrata, cuna sva bila prekrivena, tako da sam ja morala cunu oprati toplom vodom i to tusem, jer je sve uslo u svaku poru na cuni, kontam bolje i da je skvasim vodom, nego da dobije infekciju. A kad se normalno ukaki, operes mu guzu vodom, samo cunu ne kvasis. 

(odgovor članu Sedina 30)
Neposredna veza do poruke: 2829
   RE: Sunet / cirkumcizija
3.2.2014 14:25:08   
Sedina 30
Joj mene uvatila prpa, kako ću ga čuvati kad se osuneti, kako ga nositi, kako će spavati, kad spava potrbuške. Evo sad mi javiše u srijedu u 15 i 20. Ako Bog da.

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 2830
   RE: Sunet / cirkumcizija
4.2.2014 15:33:51   
Sedina 30
Zanima me kako ide čitava procedura u sanasi pod opštom,jel ja njima predam bebu pa ga uspavaju, ili sačekam dok ga uspavaju. On čim vidi mantil strašno plače (zacene se), nismo ga mogli spustiti da ga dr pregleda. Kako da ga takvog dadnem njima da ga uspavaju? user posted image

(odgovor članu Sedina 30)
Neposredna veza do poruke: 2831
   RE: Sunet / cirkumcizija
4.2.2014 16:37:00   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Sedina 30

Zanima me kako ide čitava procedura u sanasi pod opštom,jel ja njima predam bebu pa ga uspavaju, ili sačekam dok ga uspavaju. On čim vidi mantil strašno plače (zacene se), nismo ga mogli spustiti da ga dr pregleda. Kako da ga takvog dadnem njima da ga uspavaju? user posted image

Uzmu dijete i uspavaju ga u sali...ali ne vidim problem da mozda i ti udjes sa djetetom. Predpostavljam da je vece dijete.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Sedina 30)
Neposredna veza do poruke: 2832
   RE: Sunet / cirkumcizija
4.2.2014 20:04:10   
Sedina 30
Bebi je 10,5 mjeseci, rado bi ja ušla dok ga ne uspavaju,ali ne znam da li može?

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 2833
   RE: Sunet / cirkumcizija
5.2.2014 9:15:51   
Pikapolonica
U Sanasi je sljedeca procedura:
kad dodjete na odjel hirurgije, tu je jedna kao pripremna soba sa dva kreveta. Tu se dijete raspremi i oni ga uzmu i nose u salu sa sobom (cini mi se da im treba dati jednu pelenu da ponesu). Ne dozvoljavaju ulazak u salu (bar nije moglo kad smo mi bili prije 2 godine). Oni ga tamo uspavaju, zavrse sve i vrate dijete u tu pripremnu sobu. Stave ga na krevet i tu cekate da se probudi, tj da zaplace. Uzmete ga u naramak i preko vrata :)
Sretno!!

_____________________________

The world is mine!
A. 21.08.2011.

(odgovor članu Sedina 30)
Neposredna veza do poruke: 2834
   RE: Sunet / cirkumcizija
6.2.2014 6:34:49   
Sedina 30
Osunećen user posted image je juče oko 16 sati, dr je rekao da gazu skidamo danas oko 12 kamilicom, međutim gaza spala sama maloprije jer se ukakio, da li da sada očistim kamilicom, kantarion je rekao tek naredni dan, a ja mislim da mu neće biti ništa ako odma stavim ulje, i nama Zvizdić nije rakao za vazelin i bademovu kremu, hoću li i to odma staviti?

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna veza do poruke: 2835
   RE: Sunet / cirkumcizija
6.2.2014 7:48:39   
Lavica28
I nama se desilo da je gaza spala ranije zbog kake...Slobodno ocistite sve fino, bitno je da je rana cista, nemojte se plasiti i ako malo prokrvari to je normalno, ona ce danas najgore izgledati a za 7 dana kao nova :)... mi smo ispirali fizioloskom otopinom i stavite kantarion odmah i svako naredno presvlacenje, ne stedite :) to djeluje zacjeljujuce i protuupalno...ja sam mazala bademovu na pelenu, grozno je kad se zalijepi...

(odgovor članu Sedina 30)
Neposredna veza do poruke: 2836
   RE: Sunet / cirkumcizija
6.2.2014 8:15:11   
Sedina 30
Hvala puno na odgovoru,ja sam malo saprala kamilicom, a kako ide tokom dana jel treba malo to ispirati, uzet ću fiziološku? isto sam uradila samo namazala pelenu vazelinom, a stavit ću i bademovu preko. On je baš plakao dok sam to sapirala i kad sam kantarionovo nakapala? Kao da ga je bolilo? Sva sam u grču da šta ne pogriješim.

(odgovor članu Lavica28)
Neposredna veza do poruke: 2837
   RE: Sunet / cirkumcizija
6.2.2014 9:51:48   
Lavica28
Dovoljno je jednom dnevno saprati fizioloskom, naspete u fildzan i zalijete po rani i ostavite da se dobro osusi, cisto radi higijene, u principu rana ne bi trebala nikako da se kvasi i zato sto vise drzite bebu bez pelenice da se susi...pojacajte grijanje da se ne prehladi ili ga drzite u sobici gdje je najtoplije i nosajte u rukama da se ne povrijedi dok je tako go...svako presvlacenje tako ga malo ostavite da se susi i onda prije stavljanja pelene dobro nakapajte kantarionovo ulje, ne treba vam vazelin, ja sam samo tanko mazala bademovu, cisto da se ne zalijepi, jer i to potparuje i kvasi ranu sto nije dobro...kupite pelene broj vece da ga sto manje vrijedjaju i ne brinite, vrlo brzo ce sve proci, najgora su tri dana a sedmi dan poslije kupanja kao da nista nije bilo :)...njih to vrijedja i malo boli, a najvise su uznemireni, pa se nama cini da je gore nego sto jeste, meni se srce kidalo tih dana kako mi ga je zao bilo...samo ga puno mazite, udovoljavajte mu i budite uz njega non stop...sretno! :)

(odgovor članu Sedina 30)
Neposredna veza do poruke: 2838
   RE: Sunet / cirkumcizija
9.2.2014 16:49:29   
Bebica11
Hej zenice

Dodje i ova tema kod nas na red... Kakva je procedura sunecenja u Sanasi? Kontamo kod dr Zvizdica aBd. Kontali smo LOKALNU ANESTEZIJU jer je bebacu 3mj a mm voljan da cuva :) ja sam imala alergijsku reakciju na opstu anesteziju, otad se strasno nje bojim i ne bih sa djetetom da rizikujem.

Dajte iskustva ove sa lokalnom sto su sunetile, jel previse trauma za dijete od 3mj, sta ako se zacene ne daj Boze, svega me strahuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Lavica28)
Neposredna veza do poruke: 2839
   RE: Sunet / cirkumcizija
9.2.2014 17:14:15   
minie

IZVORNA PORUKA: Bebica11

Hej zenice

Dodje i ova tema kod nas na red... Kakva je procedura sunecenja u Sanasi? Kontamo kod dr Zvizdica aBd. Kontali smo LOKALNU ANESTEZIJU jer je bebacu 3mj a mm voljan da cuva :) ja sam imala alergijsku reakciju na opstu anesteziju, otad se strasno nje bojim i ne bih sa djetetom da rizikujem.

Dajte iskustva ove sa lokalnom sto su sunetile, jel previse trauma za dijete od 3mj, sta ako se zacene ne daj Boze, svega me strahuser posted image


Eh ovako, mi to prosli, pa da podijelim iskustvo.

Moj R je imao 5,5 mj i oni su se neckali, kao mora beba imati bar 6 mjeseci, pa ne znam da li ce vas primiti.

U salu udju samo doktor i sestre, ne mogu roditelji, cekas ispred. To sve traje 12 minuta i sve vrijeme ce preplakati. Nakon zahvata R je plakao kad smo sjeli u auto i krenuli kuci, i onda je zaspao, i jos jednom kuci kad smo dosli, ali mu je tada spao zavoj i vjerovatno je piskio. Nakon toga nikakvih reakcija ni sl, kapali kantarionovo ulje, mazali pelenu i vec nakon 2 dana R se prevrtao kao da se nista nije desilo. I da, i kod nas je bila lokalna anestezija.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 2840
   RE: Sunet / cirkumcizija
9.2.2014 17:17:43   
bebaa
To sve traje 12 minuta i sve vrijeme ce preplakati. Nakon zahvata R je plakao kad smo sjeli u auto i krenuli kuci, i onda je zaspao, i jos jednom kuci kad smo dosli, ali mu je tada spao zavoj i vjerovatno je piskio. Nakon toga nikakvih reakcija ni sl, kapali kantarionovo ulje, mazali pelenu i vec nakon 2 dana R se prevrtao kao da se nista nije desilo. I da, i kod nas je bila lokalna anestezija.


da potpišem ovo........a naročito boldirano.....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 2841
   RE: Sunet / cirkumcizija
9.2.2014 17:18:15   
bebaa
samo moj je imao 2 mj i 26 dana...............user posted image user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 2842
   RE: Sunet / cirkumcizija
9.2.2014 18:44:48   
Lavica28
I kod nas bila lokalna, pedijatrica nam je rekla da za takav rutinski zahtjev nena nikakve potrebe za uspavljivanjem djeteta i da to nije nikakva trauma...nekima se desavalo da ih u Sanasi prepadaju raznim pricama i nagovore roditelje na opstu, ali kod nas licno to nije bio slucaj...dijee je plakalo sve vrijeme, ja izasla vani da ne slusam, ali cim su ga iznijeli i ja uzela, odmah je zaspao od umora valjda.. poslije toga kao da nista nine bilo, nece se toga ni sjecati i ja stvarno ne preporucujem opstu anesteziju, osim ako pedijatar izricito ne preporuci...moj bebac je imao 9 mjeseci.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 2843
   RE: Sunet / cirkumcizija
10.2.2014 9:16:10   
Bebica11
Pa i mene je strah opste, zato hocu sto prije i to lokalnu aBd....opasta je opasna, nikad ne znate kako cete reagovati dok ne primite...kod mene seka mama operisavane i odlicno podnosile opstu a ja sam katastrofa iako sam lokalne bez problema podnosila...tako otad me strah pa ne smijem...


Hvala vam na iskustvima, ako jos ko ima neko BUJRUM

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Lavica28)
Neposredna veza do poruke: 2844
   RE: Sunet / cirkumcizija
10.2.2014 9:23:07   
Bebica11
Evo u SANASI ne daju prije 6mj, a koliko sam cula slucajeva sa 3mj pa mi sad to nije jasno, vjerovatno je fazon koverte koja sve rjesavauser posted image

a ja zelim sto ranije zbog lokalne anestezije

Koja je procedura na hirurgiji? Jel tr ebam pedijatru po uputnicu? Cula sam da se gore placa ukoliko nije medicinski opravdano?

< Poruku je uredio Bebica11 -- 10.2.2014 9:36:01 >


_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 2845
   RE: Sunet / cirkumcizija
10.2.2014 9:42:01   
lala0606
svog sina sam osunetila sa 6 mj pod lokalnom, ja licno ni u ludilo nebi svoje djete dala da se radi pod opstom anestezijom.. nikakve preparate ni kremice nisam koristila samo gel protiv bolova s kojim sam ga mazala ( da nebi se trovo sirupima i cepicima) i ulje da se nebi zaljepilo i to je ve. nikakvih problema nismo imali

_____________________________

**mali zvrk**

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 2846
   RE: Sunet / cirkumcizija
10.2.2014 11:55:25   
queenmom
evo da i ja prenesem svoje iskustvo sa sunecenjem user posted image . Mi smo osunnetili djecaka peti dan nakon poroda, u bolnici gdje sam se porodila(van BiH). Nista bolje nismo mogli napraviti, prezadovoljna sam kako je sve proslo, nismo ni osjetili. Otisli na kontrolu peti dan nakon poroda, u razgovoru s doktorom oko sunneta on nam je preporucio da je trenutno najidealnije jer se beba ne mice, sve ce brzo zamladiti i mi smo odlucili da to obavimo isti dan. Odveli su bebu u salu, vratili nakon 15min., radjen je sa lokalnom anestezijom. Dobili smo samo anestetik kremu za prva dva dana, a za iduca tri antibiotsku kremu. Pelenu skinula kad smo dosli kuci, gaza je sama spala, i nikakvog krvarenja nije bilo jer su radili laserski. Pri mjenjanju pelene smo ga cistili pokvasenom platnenom krpicom. On sve vrijeme nije ni zaplakao kako treba. Deseti dan od poroda, a peti od sunneta potpuno je nestalo crvenilo sa cune a isti dan mu je i pupak otpao.user posted image

(odgovor članu lala0606)
Neposredna veza do poruke: 2847
   RE: Sunet / cirkumcizija
10.2.2014 12:04:22   
Bebica11
lahko je vani...a kod nas evo ne daju nikakav izbor, tjeraju da se djeca kasnije sunete pa uspavljuj rizikuj..budalastinu od tog prave, bas sam ljutauser posted image

Ja ne bih kuci da sunetim a hocu prije 6mj pa ne znam ziva kako to izvestiuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu queenmom)
Neposredna veza do poruke: 2848
   RE: Sunet / cirkumcizija
10.2.2014 12:17:18   
Pikapolonica
Mi smo malenog sunetili u Sanasi (bilo mu je 8,5 mjeseci) u opstoj anesteziji.
Njihova je "politika" da ne sunete bebe mladje od 6 mjeseci, a i kad rade u lokalnoj anesteziji ne moze niko uci s djetetom unutra.
Bebica11, precesljaj jos malo ovu temu. Spominjao se i dr Salahudin Dizdarevic. On radi i male bebe, u lokalnoj anesteziji, uz prisustvo roditelja.

_____________________________

The world is mine!
A. 21.08.2011.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 2849
   RE: Sunet / cirkumcizija
10.2.2014 12:20:14   
queenmom
bebana, jesi procitala temu od pocetka, zene preporucuju i dr.mjesta i doktore? U svakom slucaju, ja ne bih cekala sest mjeseci, prije bih zvala i kuci da ga osunete.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 2850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  112 113 [114] 115 116   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  112 113 [114] 115 116   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Plata
selebriti

Da li kazete iznos plate kada vas to neko pita?

Da (57%)

Ne (43%)


Broj svih glasova: 170

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *