|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  114 115 [116] 117 118   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sunet / cirkumcizija
1.4.2014 20:19:21   
Amira N
Mislim da je greška ne uraditi nalaze prije suneta. Zbog toga sam eliminisala dr. Gazića. A i to ulaženje u operacionu salu i držanje svog djeteta dok se suneti nije profesionalno, sunet je ipak hirurška intervencija i sve treba da bude sterilno.user posted image

(odgovor članu happy mamma)
Neposredna veza do poruke: 2876
   RE: Sunet / cirkumcizija
2.4.2014 22:12:59   
AAvalon

IZVORNA PORUKA: Amira N

Mislim da je greška ne uraditi nalaze prije suneta. Zbog toga sam eliminisala dr. Gazića. A i to ulaženje u operacionu salu i držanje svog djeteta dok se suneti nije profesionalno, sunet je ipak hirurška intervencija i sve treba da bude sterilno.user posted image


A jel mislis da su sestre i doktori sterilni kad udju u salu? I oni operu ruke i stave maske kao i roditelj. Mozda nije profesionalno, ali mm je isao sa mojim malim u salu i ja smatram da je to super stvar iz vise razloga. Prvo, malom je bilo puno lakse, manje se boji jer ima poznato lice dok mu grupa ljudi ne da se mrdne i nesto radi sto njemu nije jasno. Drugo, moj malac je iz sale izasao sav u suzama. Da nije mm bio tamo ja bih do kraja zivota zivjela u ubjedjenju da ga je bolilo. Ovako mi je mm objasnio da je mom sinu samo dosadilo da ga drze u jednom polozaju i pokusao je da se izmigolji, i zbog toga plakao. Svako nek bira sebi kako hoce, al profesionalno ili ne, volim da smo uz svoje dijete...

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu Amira N)
Neposredna veza do poruke: 2877
   RE: Sunet / cirkumcizija
3.4.2014 14:02:13   
zagy
Mi smo sunetili kod dr. Gazića, po preporuci prijatelja, i sve super, on pita da li želite prisustvovati, ja sam držala sina za ruku i smirivala ga i žao bi mi bilo da sam to propustila. Sve preporuke, a za nalaze sam pitala pedijatricu i rekla je da se ne moraju nalazi vaditi.

_____________________________

21.04.2009. - mamina princeza
21.01.2013.- mamin princ

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 2878
   RE: Sunet / cirkumcizija
3.4.2014 14:47:31   
Lejla Ka
Nama su i na kliničkom centru u Sarajevu, na Odjelu dječije hirurgije dozvolili boravak uz dijete.
Jedino mi se ne sviđa izostanak vađenja nalaza krvi i vremena koagulacije, jer ako sunetite dijete oko 6 mjeseci starosti, male su šanse da su ti nalazi rađeni prije, i mislim da je vrijeme koagulacije važan nalaz prije ovakve intervencije.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu zagy)
Neposredna veza do poruke: 2879
   RE: Sunet / cirkumcizija
7.4.2014 0:09:27   
adissa_
Vi koji ste osunetili dijete,da li ste to nekako obiljezili? zanimaju me obicaji ,da li se pozove rodbina i sl?

(odgovor članu Maida1)
Neposredna veza do poruke: 2880
   RE: Sunet / cirkumcizija
7.4.2014 17:40:10   
koka i po
mi nismo nikoga zvali ali smo obavjestili da se dijete suneti.
obicno rodbina dolazi na sunet i daruje se dijete.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu adissa_)
Neposredna veza do poruke: 2881
   RE: Sunet / cirkumcizija
10.4.2014 20:36:33   
bambika
ima li neko da je imao problema sa viskom kozice nakon sunecenja? nama se taj visak godinu dana nakon sunecenja zalijepio i stezao glavic. dijete uopste nije piskilo,. sad neki doktori tvrde da treba ponovo sunetiti a drugi sumnjaju na valvulu ili strikturu uretre itd. voljela bih da se neko javi sa slicnim problemom. help user posted image

_____________________________

ADIAN 15.09.2012.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 2882
   RE: Sunet / cirkumcizija
18.4.2014 10:17:19   
eaeb
Imamo zakazan sunnet kod dr Kahvedžića na Koševu.
Ima li neko iskustvo sa ovim dr?

(odgovor članu bambika)
Neposredna veza do poruke: 2883
   RE: Sunet / cirkumcizija
4.6.2014 9:58:09   
idana_85
Znaci u Sanasi sigurno ne moze beba mladja od 6 mjeseci, a kod Gazica moze?
Je li budu konci ili laserom to srede?

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu happy mamma)
Neposredna veza do poruke: 2884
   RE: Sunet / cirkumcizija
4.6.2014 23:15:10   
idana_85
Sto ste mi se usutile :( Ne znam gdje dijete da osunetimo. Ima 3 mjeseca. Upalila mu se cuna, stavljamo mu obloge, cim se smiri moramo ga osunetiti, bas se brinem user posted image

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 2885
   RE: Sunet / cirkumcizija
5.6.2014 0:04:45   
lala0606

IZVORNA PORUKA: Amira N

Mislim da je greška ne uraditi nalaze prije suneta. Zbog toga sam eliminisala dr. Gazića. A i to ulaženje u operacionu salu i držanje svog djeteta dok se suneti nije profesionalno, sunet je ipak hirurška intervencija i sve treba da bude sterilno.user posted image

izvini , a sta nije profesionalno?? to sto cuvas svoje djete???ne kontam, djetetu je majka najbolja utjeha, barem u mom slucaju je tako...molila sam Boga da me puste da budem uz svoje djete

_____________________________

**mali zvrk**

(odgovor članu Amira N)
Neposredna veza do poruke: 2886
   RE: Sunet / cirkumcizija
5.6.2014 0:42:40   
Pikapolonica
IZVORNA PORUKA: idana_85

Sto ste mi se usutile :( Ne znam gdje dijete da osunetimo. Ima 3 mjeseca. Upalila mu se cuna, stavljamo mu obloge, cim se smiri moramo ga osunetiti, bas se brinem user posted image

Ne rade u Sanasi ispod 6 mjeseci. Eventualno ako je beba napredna pristanu sa 5,5. Probaj otici u Bosanes polikliniku (ima ih na netu), nalaze se kod Robota u Hrasnom. Kod njih radi dr Dizdarevic, koji ima i svoju ordinaciju na Grbavici (mozes i njega potraziti na netu). Mislim da kod njega dob nije bitna.

Edit: evo njegov kontakt: http://mz.ks.gov.ba/ordinacije/hirurska-ordinacija-prof-dr-salahudin-dizdarevic-prof-dr-salahudin-dizdarevic

< Poruku je uredio Pikapolonica -- 5.6.2014 0:44:57 >


_____________________________

The world is mine!
A. 21.08.2011.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 2887
   RE: Sunet / cirkumcizija
5.6.2014 7:40:14   
Misty_mama
Ja sam sunetila A. prije šestog mjeseca kod dr. Derviševića, na Ilidži, na preporuku rodice, koja je dva sina tamo sunetila, a nedavno je i druga rodica otišla baš tamo. Od kad tačno prihvataju djecu, zaista ne znam, ali mogu ti dati broj njegove žene, koja je pedijatrica, rade skupa, pa da sa njom vidiš.

Dr. Mersija Dervišević, 061/194-855.

_____________________________

28.05.2011, Jedan i jedan su jedan :)
05.07.2012. Dva i jedan su opet jedan. A. :)

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna veza do poruke: 2888
   RE: Sunet / cirkumcizija
5.6.2014 9:56:51   
idana_85
Misty, jeste zadovoljni? Na kojem principu rade, koja je anestezija, koriste li laser, koliko se dijete oporavlja, koja je cijena?

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Misty_mama)
Neposredna veza do poruke: 2889
   RE: Sunet / cirkumcizija
5.6.2014 11:39:47   
Super Beba

IZVORNA PORUKA: idana_85

Znaci u Sanasi sigurno ne moze beba mladja od 6 mjeseci, a kod Gazica moze?
Je li budu konci ili laserom to srede?


Mi smo prije 3 godine i kusur tamo sunetili malog (dr. Zvizdić je to radio). Rađeno je pod totalnom anestezijom (inhalatorna) i sve je super prošlo, bez ikakvih post-operativnih komplikacija sa ranom...E sada, ne mogu se sjetiti konaca, vjerujem da je bio koji...

E sad, pošto ti moraš malog ranije sunetiti, što ne probaš kod dr. Zvizdića na Klinici gore (pretpostavljam da još uvijek radi na Koševu)?

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 2890
   RE: Sunet / cirkumcizija
5.6.2014 11:50:20   
idana_85
super bebo culi smo da i gore ne sunete male bebe, a i ne znam kako da odem gore. nasa pedijatrica nije upucena,a sestra ubjedjuje da ne treba uputnica, da samo odemo...daj boze da nas tako prime :(

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 2891
   RE: Sunet / cirkumcizija
5.6.2014 12:32:52   
Super Beba

IZVORNA PORUKA: idana_85

super bebo culi smo da i gore ne sunete male bebe, a i ne znam kako da odem gore. nasa pedijatrica nije upucena,a sestra ubjedjuje da ne treba uputnica, da samo odemo...daj boze da nas tako prime :(


Pa insistiraj da ti pedijatrica da uputnicu za Kliniku...Jer pretpostavljam da bez nje nećete moći ugovoriti zahvat...

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 2892
   RE: Sunet / cirkumcizija
5.6.2014 15:13:22   
Misty_mama
Idana, mi smo tamo otišli jer je moja rodica bila prezadovoljna, i dječaci su joj već taj dan puzali. Isto je tako bilo i sa mojim sinom, tad još nije puzao, ali se navečer prevrtao, vrckao, potpuno 'normalna' beba, u smislu da se na njemu nije moglo primjetiti da je prošao nešto stresno taj dan. Možda je pri prvom i drugom piškenju i čišćenju malo zaplakao, više kao pobuna, nego plač, i to je bilo to. Bili su konci, koliko se sjećam, samo pošto se ja užasavam rana, konaca, krvi, bilo čega u tom smislu, tih par dana dok nije prošlo mm je brinuo oko pelena i tog područja. Anestezija je lokalna, mi nismo bili s njim unutra, što je meni bilo sasvim ok, ne znam da bih mogla ostati mirna u svemu tome. Za plaćanje - stvarno se ne sjećam koliko je, čini mi se 200 km, ali to mi je u magli, pa ne znam je li sto posto tačno. Helem, oko sunećenja se pravi bauk, ali mi ga zaista, ali najiskrenije, nismo ni osjetili. I čak mi se čini da je A. poslije toga nekako bio veseliji, manje je plakao.

_____________________________

28.05.2011, Jedan i jedan su jedan :)
05.07.2012. Dva i jedan su opet jedan. A. :)

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 2893
   RE: Sunet / cirkumcizija
5.6.2014 15:45:16   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: idana_85

super bebo culi smo da i gore ne sunete male bebe, a i ne znam kako da odem gore. nasa pedijatrica nije upucena,a sestra ubjedjuje da ne treba uputnica, da samo odemo...daj boze da nas tako prime :(



Ovo sam i ja čula neku noć od rođaka, kao rekli mi dobili iz ministarstva zabranu da se to više ne radi kod njih mislim na obični sunet bez komplikacija, i kao nikada nisu radili male bebe u anesteziji, male mislim na 6 mjeseci i slično,

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 2894
   RE: Sunet / cirkumcizija
5.6.2014 23:33:25   
idana_85
Ma glupiraju se stvarno, kad se to kod nas radi masovno, nema smisla da nema na klinickom centru. Doduse mi imamo fimozu, sto je indikacija za sunet, a stvarno mi je previse da cekamo da napuni 6 mjeseci.

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 2895
   RE: Sunet / cirkumcizija
5.6.2014 23:37:48   
bebaa
mi smo malog osunetili sa 2 mj i 26 dana.....imali i uputnicu,i nalaze...sve regularno s tim da nas ne bi primili da nije bilo štele...jer nije dolazilo u obzir tako rano raditi sunet....
koliko ja znam morate imati uputnicu ....e jedino ako nije došlo do nekih izmjena....čak i sa uputnocom dr. je dobio svoj koverat koji je eto kao red da se da...

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 2896
   RE: Sunet / cirkumcizija
15.6.2014 14:13:07   
idana_85
Mi smo se osunetili kod dr Gazica, i ja sam vise nego sretna.
Za nalaze sam se raspitivala i jedna meni draga osoba koja je laborant je rekla da je to samo mucenje bebe jer u dva sata mogu biti da razlicita nalaza, kod beba je to nestabilno i nema smisla raditi.
Dokto je super, iskusan i zna reci bas sto treba.
Narucili smo se u 9h, oboje smo cuvali bebicu za ruku, stavio dr ono zeleno pa ne vidimo. Prouci dovu. Prvo naprska cunu onim sprejom, pa kad utrni da jos bocu na par mjesta, i kad utrni radi...nas djecak se smijao i gugutao dok ga je sunetio. Pred kraj je plakao kad ga je sio jer mu je vise dodijalo da ne moze noge pomjerati. Dr je rekao da je pozeljno da place, kako bi mogao vidjeti sve krvne sudove i zatvoriti ih.
Nakon suneta 15 min smo cekali,dr prelgedao poslao na skuci. Propisao nam neki gel koji cemo stavljati prvi dan, drugi dan nista samo dosta kantarionovog ulja da se pelen ne lijepi. Niti je krvario niti plakao, samo prvi dan kada smo mu gel taj mijenjali. Jucer je bio peti dan,skoro svi koncici su ispali, cuna super izgleda,samo jos malo crvena, jer je njemu kozica bila srasla za glavic skorz.
Prvog malca smo sunetili kod Skake i puno smo se vise patili i mi i dijete, bespotrebno. Toplo preporucujem dr Gazica.

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 2897
   RE: Sunet / cirkumcizija
16.6.2014 15:47:50   
niki83
Mi smo se napatili i jos se patimo evo 4.dan od sunecenja!
Obzirom da mi je prvo iskustvo s muskim djetetom, a i nema bas djecaka oko nas, nisam ni znala kako to treba izgledati. Naime, kod nas je ta kozica bila sasvim srasla..sta znam, valjda se tako rodio. I sad izgleda doslovce kao zguljeno, kao opekotina. Da mi nije neugodno postavila bih i sliku.. Nadam se da ce nam sto prije zarasti aBd, jer je jako stresno sve ovo..moja dobra beba ne lici vise na sebe user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 2898
   RE: Sunet / cirkumcizija
17.7.2014 10:38:27   
entinte
Idana_85 slažem se sa tobom. Mi smo blizance osunetili kos njega pretprošli ponedjeljak. Njima 7,5 mj bilo. Drugi dan vec bili na stomaku. Taj gel sto je on dao je odlican poslije smo samo jekodermom mazali i na pelenu baby ulje stavljali :) meni se sviđa što prvo ide sa sprejem pa onda anestezija. Sa prvim nam isto nije bilo strašno ali je puno više plakao nego ovi indijanci :) oni su plakali sto su im noge vezane. Sve se brzo završi :) Toplo preporucujemo Dr. Gazića :)

_____________________________

Svaki neuspjeh je iskušenje koje prethodi uspjehu!!!
K 08.04.2011 15:20 h, 3480 gr i 51 cm
N 15.11.2013 10:08 h, 3650 gr i 52 cm
I 15.11.2013 10:09 h, 3700 gr i 53 cm

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 2899
   RE: Sunet / cirkumcizija
18.7.2014 8:23:17   
SREĆNA
Da li neko ima iskustvo sa tzv''ukopan penis''.Kod mojih blizanaca je tako nešto blago ukopan, pa dr. nije htio da ih suneti kaže neće biti estetski to baš fino.Eh sad preporuka je da čekamo da još porastu da se to samo popravi ili da se radi sunet uz malu operaciju kojom bi se to stanje popravilo, ali radilo bi se u opštoj anesteziji.Eh sad mene je strah te anestezije, a drugi blizanac ima AD , mada se ne manifestuje nikako samo jednom kad je imao 7 mj. se izasuo po licu i to je to.Dr. kaže da bi njega morali testirati na anesteziju 4 vrste, da bih sa njim morala doći dan dva prije suneta da se izvrši to testiranje.Zna li neko kako se to testiranje radi, toga me je isto strah.Još sam čula da u bolnici majka prespava na stolici.Svaka info je dobro došla.

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 2900
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  114 115 [116] 117 118   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  114 115 [116] 117 118   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *