|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  115 116 [117] 118 119   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sunet / cirkumcizija
18.7.2014 9:06:56   
Super Beba

IZVORNA PORUKA: SREĆNA

Da li neko ima iskustvo sa tzv''ukopan penis''.Kod mojih blizanaca je tako nešto blago ukopan, pa dr. nije htio da ih suneti kaže neće biti estetski to baš fino.Eh sad preporuka je da čekamo da još porastu da se to samo popravi ili da se radi sunet uz malu operaciju kojom bi se to stanje popravilo, ali radilo bi se u opštoj anesteziji.Eh sad mene je strah te anestezije, a drugi blizanac ima AD , mada se ne manifestuje nikako samo jednom kad je imao 7 mj. se izasuo po licu i to je to.Dr. kaže da bi njega morali testirati na anesteziju 4 vrste, da bih sa njim morala doći dan dva prije suneta da se izvrši to testiranje.Zna li neko kako se to testiranje radi, toga me je isto strah.Još sam čula da u bolnici majka prespava na stolici.Svaka info je dobro došla.


Mi smo malom radili sunet uz inhalacijsku (opću) anesteziju koja djeluje sve dok se udiše...Stavili mu masku na usta pred sunetom, kad su završili sa istim, skinuli i on se skoro odmah pa probudio, Naravno da je bio bunovan i pospan, ali vrlo brzo je došao u normalu :)
A stvarno ne znam koju vrstu opće planiraju davati tvojim momcima.

Kad je u pitanju sunet i malo veća djeca, ja sam uvijek za ovu inhalacijsku umjesto lokalne.

Sretno!

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 2901
   RE: Sunet / cirkumcizija
18.7.2014 9:16:26   
SREĆNA
Ma da to i dr. kaže, jer teško je uraditi sunet jer veliki su , otimaju se, ne daj Bože povrede kakve, još i trauma ostaje.On je meni rekao da ide neka blaga sedativna i ta što uspavljuje, nije to 100% doza, nego pola da ne boli, pola da ga uspava.
Ja sam baš prepadnuta zbog tih anestizija i testiranja, ali bez toga neće moći.Kao i da čekam 5 godina, opet ćemo morati raditi pod opštom , tako da mogu samo da molim Boga da sve bude u redu.
S.bebo hvala tiuser posted image

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 2902
   RE: Sunet / cirkumcizija
18.7.2014 10:28:50   
Super Beba
Ma bit će to sve OK aBd! :)


_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 2903
   RE: sunet muškog djeteta
18.7.2014 19:04:33   
muhica7
pozdrav dali neko ima iskustva sa sunecenjem djece u njemackoj. kakva je procedura dali se privatno placa ili to preuzima krankenkasse

(odgovor članu mamidji)
Neposredna veza do poruke: 2904
   RE: sunet muškog djeteta
19.7.2014 3:09:05   
Esmica
Moze li mi neko reci koliko kosta sunecenje kod dr. Gazica (moze i na pp),
te od koje dobi on suneti ?

_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu muhica7)
Neposredna veza do poruke: 2905
   RE: sunet muškog djeteta
20.7.2014 21:48:56   
happy mamma
Koliko mi je poznato cijena je120 KM za uzrast do godine dana, a 150 KM za vecu djecu. Sunset bebice od mjesec i starije.
IZVORNA PORUKA: Esmica

Moze li mi neko reci koliko kosta sunecenje kod dr. Gazica (moze i na pp),
te od koje dobi on suneti ?


(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 2906
   RE: sunet muškog djeteta
22.7.2014 16:25:15   
entinte
Mi smo pretprosle sedmice bili 120 za bebice a za uzrast kaze sto prije to bolje :) sretno user posted image

_____________________________

Svaki neuspjeh je iskušenje koje prethodi uspjehu!!!
K 08.04.2011 15:20 h, 3480 gr i 51 cm
N 15.11.2013 10:08 h, 3650 gr i 52 cm
I 15.11.2013 10:09 h, 3700 gr i 53 cm

(odgovor članu happy mamma)
Neposredna veza do poruke: 2907
   RE: sunet muškog djeteta
22.7.2014 19:29:26   
Esmica
Hvala vam na odgovoru.
Mi smo prvog sina sunetili kod Skake, pa sve je dobro proslo, ali poslije ga je boljelo strasno.
Cijelu noc smo deverali sa njim, mnogo je plakao dusa draga user posted image
Sunetili smo ga sedmi dan po rodjenju,pa smo tako mislili i ovaj put ako Bog da, te zbog toga pitam koji uzrast, da li ce htjeti osunetiti tako malu bebu.

_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 2908
   RE: sunet muškog djeteta
25.7.2014 15:09:57   
Esmica
Jel ima neki kontakt od dr. Gazica na koji bih mogla dobiti neke informacije?


_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 2909
   RE: sunet muškog djeteta
31.7.2014 16:43:57   
ananas_ze
ovo savjet koji sam ja dobila od nase forumasice Icerose, na ovo dodajem da se bebi prvi dan stavlja veca pelena, samim tim i veci bodi, iz mog iskustva najteze je bilo sikdanje gaze za koju nam je receno da je skinemo nakon 24 h, ja nisam uspjela skinuti sve, uzela sam makaze i prerezala sto se dalo odmotati, sto nije ostalo je i sutradan sam uspjela skinuti, kantarion ulje nam je najvise pomoglo,5.dan svi konci su bili poispadani,eh evo i savjeta sta i kako a gdje odlucite sami:

Evo ovako su nama rekli da radimo:

2h nakon sunecenja ide skidanje pelene i gaze. Pelenu skines bez ikakvih problema ali zato gazu skidas tako sto po njoj posipas obilno napravljenu mlaku kamilicu. Sto obilnije. Ne povlacim gazu ni pod razno da ne pokidas konce nego se ona sama odljepljuje kako se poljeva kamilicom. Mi smo za to iskorostili cak preko 1l kamilice.
Nakon toga treba da je taj dan cuna sto vise na zraku a sto manje u peleni.. S tim da svaki put kad se popiski,cuna se ispire tako sto je zaljevas mlakom kamilicom
ad stavaljas pampers pelenu dobro namazes prvo vazelinom pa onda bademovom kremom preko toga. To je da se pelena ne zaljepi za cunu.
Svaki put kad ga presvlacis obavezno cunu ispirati mlakom kamilicom.
U slucaju da se ukaki. Guzu oprati vodom. Cunu po potrebi oprati vodom ali opet je nakon toga isprati kamilicom.
Od treceg dana pa dok konci ne ispadnu pored tako namazane pelene,zaljevanja kamilicom
Ide nakon zaljevanja kamilicom (nakon par sekundi tj nakon sto se cuna osusi) i zaljevanje cune kantarionovim uljem - obilno ili mazanje cune tj dijela gdje su koncici jekodermom. djecak je bolje podnosio zaljevanje kantarionovim uljem nego mazanje jekodermom.
I to sve tako dok konci ne ispadnu..
Nama si rekli da bebu smijemo okupati blagim djecijim samponom tek iza 7mog dana
I da mu prva tri dana dajemo paracetamol na svakih 6h radi bolova i moguce temperature


i da, mi paracetamol nismo davali-sretno!

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 2910
   RE: sunet muškog djeteta
2.8.2014 22:47:09   
Maida1
Imate na ovoj stranici dosta savjeta u vezi suneta

www.facebook.com/SunecenjeVakcinacija

_____________________________

Mama predivnog sina! :-)

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 2911
   RE: sunet muškog djeteta
2.8.2014 23:07:33   
Gucci

IZVORNA PORUKA: muhica7

pozdrav dali neko ima iskustva sa sunecenjem djece u njemackoj. kakva je procedura dali se privatno placa ili to preuzima krankenkasse


U njemackoj nije dozvoljeno sunecenje dijece, osim ako nesto nije ok i ako dijete ima nekih problema. Raspitaj se ima li kakav arap koji to radi i otidji njemu. Kod mene u blizini ima jedan stari arap, on je hirurg i on tako suneti dijecu, platis mu onoliko koliko mu ti halalis. A svi doktori su protiv toga u njemackoj i ni jedan doktor to nece uraditi osim kao sto sam rekla ako dijete ima problema.

(odgovor članu muhica7)
Neposredna veza do poruke: 2912
   RE: Sunet / cirkumcizija
3.8.2014 16:34:56   
muhica7
hvala gucci a gdje se nalazi taj arap u tvojo blizini u kojem gradu

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 2913
   RE: Sunet / cirkumcizija
11.8.2014 17:09:25   
Esmica
Sutra ako Bog da sunetimo Malika, na 21 dan. Kod dr. Gazica smo naruceni.
Ananas_ze detaljno sam iscitala tvoj savjet, hvala sto si podjelila sa nama.
Kaze nam sestra koja nas je narucila da je idealno vrijeme za sunecenje.
Nadam se da ce proci sve dobro ako Bog da...valjda malog misa nece boljeti..user posted image

_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu muhica7)
Neposredna veza do poruke: 2914
   RE: Sunet / cirkumcizija
11.8.2014 17:34:18   
bebacha

IZVORNA PORUKA: Esmica

Sutra ako Bog da sunetimo Malika, na 21 dan. Kod dr. Gazica smo naruceni.
Ananas_ze detaljno sam iscitala tvoj savjet, hvala sto si podjelila sa nama.
Kaze nam sestra koja nas je narucila da je idealno vrijeme za sunecenje.
Nadam se da ce proci sve dobro ako Bog da...valjda malog misa nece boljeti..user posted image


lijepo ime

sretno
mi smo Alena sunetili kad je imao 33 dana i sve prošlo savrseno
a doktor kaze da je sunetio i bebe od 10 dana

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 2915
   RE: Sunet / cirkumcizija
11.8.2014 17:37:33   
Esmica
Kako je A podnio sunet, kako izgleda nakon sunecenja, jel place, mozes li mi malo pisati o tome?
Mi smo prvog sunetili kod Skake...ne bih vise nikad, bas smo se napatili,a o djecaku i da ne pisem, jadnik.user posted image

_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 2916
   RE: Sunet / cirkumcizija
11.8.2014 18:39:21   
bebacha

IZVORNA PORUKA: Esmica

Kako je A podnio sunet, kako izgleda nakon sunecenja, jel place, mozes li mi malo pisati o tome?
Mi smo prvog sunetili kod Skake...ne bih vise nikad, bas smo se napatili,a o djecaku i da ne pisem, jadnik.user posted image


super podnio
kad sam ga preuzela od sestre plakao naravno,dala mu da doji,on nije htjeo,ljuti se
ušli u auto i odma zaspao i to je to
nakon 15ak minuta dojio
ostalo sve ko i svaki dan
nit sam skontala kad je piškio ni nista
samo ugledala mokra pelena
brzo zarastalo sve

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 2917
   RE: Sunet / cirkumcizija
11.8.2014 18:55:10   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: Esmica

Sutra ako Bog da sunetimo Malika, na 21 dan. Kod dr. Gazica smo naruceni.
Ananas_ze detaljno sam iscitala tvoj savjet, hvala sto si podjelila sa nama.
Kaze nam sestra koja nas je narucila da je idealno vrijeme za sunecenje.
Nadam se da ce proci sve dobro ako Bog da...valjda malog misa nece boljeti..user posted image

esmice ne brini,mali je on,bit ce dobrouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 2918
   RE: Sunet / cirkumcizija
11.8.2014 19:38:48   
Esmica
user posted image Bit ce ako Bog da..al ne mogu da ne brinem.
Kako saznah da je djecak, prvo mi je sunecenje palo na pamet, i otada se brinem.

_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 2919
   RE: Sunet / cirkumcizija
13.8.2014 14:26:36   
Esmica
Osunetili smo jucer user posted image ,sve je dobro proslo.
Ne boli ga uopste hvala Allahu.
Toliko sam se brinula, ne mogu da vjerujem da je iza nas. user posted image

_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 2920
   RE: Sunet / cirkumcizija
13.8.2014 14:29:57   
Emica_sa
Allah Mubarek Olsun Esmiceuser posted image

Bas mi je drago da je sve super proslo,ljubi bebcauser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 2921
   RE: Sunet / cirkumcizija
14.8.2014 7:54:54   
Miimy
IZVORNA PORUKA: SREĆNA

Da li neko ima iskustvo sa tzv''''ukopan penis''''.Kod mojih blizanaca je tako nešto blago ukopan, pa dr. nije htio da ih suneti kaže neće biti estetski to baš fino.Eh sad preporuka je da �ekamo da još porastu da se to samo popravi ili da se radi sunet uz malu operaciju kojom bi se to stanje popravilo, ali radilo bi se u opštoj anesteziji.Eh sad mene je strah te anestezije, a drugi blizanac ima AD , mada se ne manifestuje nikako samo jednom kad je imao 7 mj. se izasuo po licu i to je to.Dr. kaže da bi njega morali testirati na anesteziju 4 vrste, da bih sa njim morala doći dan dva prije suneta da se izvrši to testiranje.Zna li neko kako se to testiranje radi, toga me je isto strah.Još sam �ula da u bolnici majka prespava na stolici.Svaka info je dobro došla.

Draga kolko imaju tvoji blizanci moj D ima ukopanu cunu jer je buckast neznam kijem dr ste vi isli al.mi smo D vodili u Sanasu dr odma rekao cuna ukopana i da on to nece raditi da djete kasnije ima problema objasnio nam sve i savjetovao da dodjemo za 6 mjeseci kad smo otisli stanje isto i tad nam e rako sunet uz operaciju na klinici da bi on to sve namjestili da maleni kanije u zivotu nebi imao kompleks i zakazao nam termmun na klinici cim D napuni 2 god za neki 3 mjeseca j.to bilo i prije dva dana odemo na kliniku dr ga pregleda kaze dobra vjest nece biti operacija ja i suprug kako sad to D se cuna izvukla za 1/5 posto je prohodao jako puno trci smrsao narastao tako da vise nije ukupana mi presretni jer me se bas bojala anestezije najvise i kaze Dr to je ono cekanje sto sam Vam reakao vidite da se isplati miogli ste vu njega osunetii al bi kad tad bilo korekcija .. a ja i znam slucaj gdje je djete deblje osunecno sa 4mjeseca dr bitne pare ocito pa su nakon 2 god zaglavili u bolnici djetetu se cuna uvukla nuje mogao piskiti , tako da nam je dr rekao kasicni sunet za neka 3 mjeseca nek ga kaze dok je ljepo vrjeme nek trci skace tako se cuna izvlaci a jos ce porast ...
To je nase iskustvo definitivno se isplati cekat ja znam da je bolje sto je djete manje al kad ne moze Boze moj meni i suprugu nije bitno sto je komsija sunetio il neki rodjak i svakodnevna pitanja znatizeljnika zar jos niste butno mi je da radim po uputama dr i izaberem najbolje za svoje djete ..
nadam se da sam bar malo pomogla i na klinici majka ne spava.na stolici dobije krevet uz djete tako je barem moja poznanica ...

< Poruku je uredio Miimy -- 14.8.2014 8:01:16 >


_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 2922
   RE: Sunet / cirkumcizija
15.8.2014 23:00:59   
azraarman
I mi smo našeg dječaka(6,5mj) sunnetili jučer kod dr.Zvizdića...sve pohvale...mene zanima kad dijete može početi sjediti(pošto je buco) i ležati na stomaku??Ćuna mu je dosta uvućena,jedva se vidi,rekao nam da radimo vježbe od nedjelje :-(

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 2923
   RE: Sunet / cirkumcizija
16.8.2014 13:04:08   
SREĆNA
Mimi hvala ti puno.Čekat ćemo mi još svakako.Otkazali smo operaciju, pa ćemo opet na kontrolu da vidimo šta dalje.Ne mogu ja da podnesem da ih izlažem tolikoj boli još su mali.Hvala ti puno.ŠŠto se tiče pitanja i ostalog ne bendam ja to nek svako gleda svoja posla.Hvala ti

(odgovor članu azraarman)
Neposredna veza do poruke: 2924
   RE: Sunet / cirkumcizija
16.8.2014 13:26:35   
maja78 RR
ja bih svakom preporucila dr Zvizdica, on je odlican dijagnosticar i covjek

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu azraarman)
Neposredna veza do poruke: 2925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  115 116 [117] 118 119   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  115 116 [117] 118 119   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *