|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 22 [23] 24   Sljedeća stranica >   >>
[Anketa]

Zivot u inostranstvu, vase misljenje


Da
  70% (120)
Ne, nikad
  5% (10)
Mozda za neki kraci vremenski period
  23% (41)


Ukupno glasova: 171


(Posljednji glas : 9.4.2014 1:03:19)
(Glasanje traje do: -- )
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
9.1.2014 9:42:16   
EEDITH
draga emmy,sad pročitah da je tebi baš NOVA godina,želim ti puno sreće u novoj državi i sigurno će ti biti bolje nego ovdje jer trenutno ovdje ne vidim ništa dobro user posted image user posted image

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 551
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
9.1.2014 10:53:13   
hatepsut
Emmy,cekamo dacnam se javis ,kako ste stigli,snasli se i ostalo .

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 552
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
9.1.2014 11:18:56   
anitaa
meni nedavno prijateljica otišla u Minhen da radi u staračkom domu, kaže "sve se radi bez stresa, svi ljubazni, a ja navikla na lopove i vrisku"

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 553
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
9.1.2014 20:11:36   
Idina mama
Da se radi u boljim uslovima - to je jedan dio onoga sto mi nazivamo uredjenim drustvom.
Kad sam samo rekla sta bi u Bosni vrlo lahko moglo da se promijeni na bolje (inspirisana boljim zivotom ovdje), napadose me "sta hoce oni otamo". A sve u najboljoj namjeri, da ne moramo ici vani, nego da nam bude bolje tamo gdje jesmo. Za one koji ne mogu nigdje otici... Pa i za mene i moju porodicu iako sam "ona otamo"...

(odgovor članu anitaa)
Neposredna veza do poruke: 554
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
9.1.2014 20:27:08   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: anitaa

meni nedavno prijateljica otišla u Minhen da radi u staračkom domu, kaže "sve se radi bez stresa, svi ljubazni, a ja navikla na lopove i vrisku"

e vala malo ga je prećeralauser posted image
bez stresa ne znam šta ona to radi al njegovateljica za 1200 eura tamo mora pazit demnetne i kad je popiške da se nasmije...
a njegu koju pružiti moraju...
pa 20 staraca u smjeni jedna njegovateljica ostane...
i samo da ih na spavanje spremi ...đe ba bez stresa...user posted image
al oni 3500 eura plaćaju dom...ima da ih se pazi sineuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu anitaa)
Neposredna veza do poruke: 555
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
9.1.2014 20:35:54   
ladyblue RR
user posted image

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 556
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
9.1.2014 20:37:38   
muaaa

IZVORNA PORUKA: ladyblue

user posted image

user posted image user posted image

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 557
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
9.1.2014 20:38:39   
kaktuscic
Dosta mojih drugarica je otislo da radi u Njemacku i vala fale se da su zadovoljne. Ne znam kakav posao obavljaju po tim domovima, ali znam da mogu napredovati. Kada dobiju vizu koja nije vezana za kliniku ili firmu za koju su dosle, neke su odma dobile takvu vrstu vize, a neke nakon 2 godine, mogu mijenjati radno mjesto. Vala da trpim ne znam kakve starce 2 godine lakse mi je ako znam da mogu napredovati...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 558
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
10.1.2014 11:17:07   
anitaa
ne znam detalje, ono par puta preko poruka - valjda mi je prijateljica pobjegla s bivšeg radnog mjesta glavom bez obzira, toliko joj je fino bilo, pa joj je sad bolje u Njemačkoj, bar što se tiče atmosfere i uređenosti na poslu. Iako joj nije lako, ostali muž i dvoje djece u Mostaru (sin malo stariji od moje cure - ja sam bila pretužna zbog svega toga kad je odlazila, jedna druga prijateljica mi je rekla - nas treba žalit,i ne nju)...nemam pojma, razumijem i ove što idu, razumijem i ove što im se ne ide vani- rijetke, a i ja sam među njima..

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 559
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
10.1.2014 20:22:50   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: ladyblue

user posted image



da se vidi ime da stavimo zeni oglas u novine ovdje hahhahahah da avtomacki nadje sebi svabu hahhaha

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 560
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
26.2.2014 20:22:26   
hatepsut
Jel' se Emmy ikom javila?

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 561
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
8.4.2014 10:36:08   
Emmy
IZVORNA PORUKA: hatepsut

Jel' se Emmy ikom javila?


Hatepstutuser posted image

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 562
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
8.4.2014 10:41:52   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Emmy

IZVORNA PORUKA: hatepsut

Jel' se Emmy ikom javila?


Hatepstutuser posted image

Hejjjjjjjjjjjjjj...
pa gdje si ti....
nedaš se vidjetuser posted image

kako ste? cure? jel sve i bolje nego ste se nadali, škola, vrtić...ti?
piši nam ženo...fališ...ako ne uvijek a ono prve subote u mjesecu zasigurnouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 563
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
8.4.2014 10:47:37   
Emmy
Drage moje da vam se javim sa svojim “izvjestajem” o novim pocecima u inostranstvu.

Vec dugo se kanim da nesto napisem, ali posto sam po prirodi opsirna, bilo bi mi glupo samo se tuspasiti, a da vam ne napisem svoje vidjenje sada kada mogu napraviti neki presjek, mada je jos uvijek rano donositi bilo kakve zakljucke.

Mi smo dosli u Italiju, 1.1.2014, putovali nakon neprospavane novogodisnje noci, dok su svi slavili mi smo prolazili kroz putnu groznicu, spavali na pola spremni, cekajuci da sat zazvoni i da rano ujutro krenemo, a svi su uglavnom tu noc slavili, ulice puste, a mi polazimo na neke nove zivotne puteve. Ta noc i jutro su mi bili posebno teski, osim činjenice da sam morala na posao vec 2.1., baciti pogled na svoj stan, krevet, poznate stvari, a onda ono mnogo teze, mamu koju sam molila da ne place, jer idemo “na bolje”. Sve je krenulo super, suzdrzavala sam suze, a onda je moja starija kcerka pocela jecati (inace nije placka), ali je neutjesno plakala, dok je mala tjesila kako ce nam „supel biti u toj Italiji“.
Tih se dana kao kroz maglu sjecam, jer su me odmah poklopile obaveze, mm je ostao s djecom kuci, a onda su one krenule u skolu (mala u predskolsko) vec 7.1.
Prvih dana sve je bilo kao avantura, kao neki odmor u inostranstvu, ja sam radila, ali je bilo praznicno, onako laganije, tako da smo vikende i vrijeme poslije posla provodili u setnjama i obilascima.
Onda su nas poklopile obaveze rjesavanja papira, boravisne dozvole, viza, i svega sto uz to ide, i moram priznati da idealiziranju Evrope (mozda ovog dijela) mjesta nema, ja sam jako kriticki raspolozena prema nasim salterskim radnicima, neovisno da li se radi o opstini, posti, bankama, itd., medjutim sve je to u par deka. Dodatna stavka je u tome sto ne znamo jezik, pa onda si posebno ranjiv. Bilo je tu svega, jos rjesavamo neke papire, ali sve u svemu nije lose.
Djeca u skoli, zamislite prvacic moj (rodjena u decembru 2006) i u Sa krene sa 6 godina i 8 mjeseci, dok je ovdje po zakonu vec trebala biti 2. razred, dakle u startu je starija od svojih skolskih drugara skoro godinu dana. To nije lose, jer je krenula u italijansku skolu, znaci potpuno “stapanje” sa sredinom, mala takodjer, ali za nju se nisam posebno brinula, jer nije u obaveznom programu.
Situacija je otprilike ovakva: Mala uziva, prelijepo joj je u predskolskom, sve razumije, ali rijeci ne progovara, tjesi me sto vidim da dosta razumije i kako sam shvatila da prolazi kroz tzv. silent period, dakle kupi jezik. Starija se jako trudi, gradivo savladava, matematika, likovno, nauka, itd., ali jezik je jos uvijek slaba karika. Osim soka koji smo ovdje dozivjeli u skoli, jer ovdje od pocetka prvog razreda uce stampana i pisana slova, imenice i pridjeve, mi smo u Sa u prvom polugodistu samo bojili i crtali i nije bilo zadace. Ovdje su nas obaveze poklopile, tako da jako puno slobodnog vremena provodimo sa prvacicem i njenom zadacom, osim jezicke barijere, gradivo je jako obimno.
Jos prevazilazimo kulturoloske razlike, ucimo jezik, mjesta i obicaje. Nakon 3 mjeseca provedena ovdje jos uvijek smo istog misljenja kao i kad smo krenuli (idemo da se vratimo nakon 2 godine). Sad nam je lijepo, jer mi je i mama dosla, odmah se lakse dise. Meni nedostaju prijatelji, svakodnevne sitnice, cak i one frustracije vise nisu tako velike, mada moram priznati da se covjek vrlo brzo razmazi (lako se na dobro navici). Pri tome mislim na infrastrukturu, sve je na dohvat ruke, gradski prevoz, generalno usluga (koja se malo vise placa), ljudi su sretniji, mada nije ni ovdje ekonomska situacija najsjajnija.
Uglavnom, da ne duzim, falite, falite, svi puno falite, moja raja, Sarajevo, moja RR raja, bazar i druzenje. Uskoro se prikljucujem i na drugim temama, cim uhvatim malo vremena.
Ljubim vas i grlim i zahvaljujem svima redom na rijecima podrske pred donosenje ove vazne odluke.
Najbolje ste!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 564
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
8.4.2014 10:53:56   
Hanady RR
Emmy ...vidiš da vi to možete...
Nije lako...al i cure sarađuju...
Divna si...od riječi do riječi čitam, malo i plačem...al dobro gdje bi ja bez suza zvala se imenom svojim...
Čuvajte se...i ljubi djevojčice hrabreuser posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 565
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
8.4.2014 11:05:52   
muaaa
Emmyuser posted image ...pregurat ce te vi to....user posted image



_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 566
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
8.4.2014 11:05:56   
Emmy
user posted image Hanady... Fali i meni ova ekipa jako, cudno je to, sve mislim virtuelni svijet, mada u mom slucaju pola-virtuelni, jer smo se barem subotama prvim u mjesecu vidjale (jao strukture recenice mamma mia), hi, hi, uglavnom virim ja pomalo, vidim lijepih vijesti, puno bebaaaa. Da pocnem nabrajati puse za sve moje Hanady, Mama75, hatepsut, bella, Pipi duga capara, Teacher75, Mala Selma, Leona81, Visnja, Lady26, muaaa, ladyblue, ElmaB, koka i po, jasmin, super beba, mirkica, Galicia, pahuljica, draguljce,  R&T@, salmy, tajra 26, bebaa, zvoncica, vjestica,  ma sve redom, izvinjavam se ako sam nekoga nenamjerno izostavila, predivna ekipa, svaka posebna na svoj nacinuser posted image



_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 567
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
8.4.2014 11:06:47   
Emmy
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Emmy ...vidiš da vi to možete...
Nije lako...al i cure sarađuju...
Divna si...od riječi do riječi čitam, malo i plačem...al dobro gdje bi ja bez suza zvala se imenom svojim...
Čuvajte se...i ljubi djevojčice hrabreuser posted image user posted image

Ista sam ti takva, placka, prepoznale smo seuser posted image

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 568
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
8.4.2014 11:08:24   
muaaa

IZVORNA PORUKA: Emmy

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Emmy ...vidiš da vi to možete...
Nije lako...al i cure sarađuju...
Divna si...od riječi do riječi čitam, malo i plačem...al dobro gdje bi ja bez suza zvala se imenom svojim...
Čuvajte se...i ljubi djevojčice hrabreuser posted image user posted image

Ista sam ti takva, placka, prepoznale smo seuser posted image

pridruzujem se klubu placi....,ne bih dalje....user posted image

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 569
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
8.4.2014 11:08:57   
Emmy
IZVORNA PORUKA: muaaa


IZVORNA PORUKA: Emmy

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Emmy ...vidiš da vi to možete...
Nije lako...al i cure sarađuju...
Divna si...od riječi do riječi čitam, malo i plačem...al dobro gdje bi ja bez suza zvala se imenom svojim...
Čuvajte se...i ljubi djevojčice hrabreuser posted image user posted image

Ista sam ti takva, placka, prepoznale smo seuser posted image

pridruzujem se klubu placi....,ne bih dalje....user posted image

user posted image user posted image

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 570
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
8.4.2014 11:11:53   
bebaa
user posted image user posted image sve ti najljepše želim....svaki je početak težak,ali samo polako.....doći će sve na svoje....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 571
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
8.4.2014 12:09:00   
Galicia
Emmy, ti ode u Italiju. user posted image
Sto me rasplaka? user posted image

Drrago mi je da ste se fino snasli. Djecica ce se uklopiti vjeruj jako brzo.
A ti nam se povremeno javi, i napisi koju anegdoticu.
user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 572
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
8.4.2014 12:52:08   
mama75
Emmy rasplaka ti mene iako sam sve ovo vec cula user posted image Nedostajes mi puuuno user posted image

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 573
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
8.4.2014 13:35:13   
Mirkica
Emmy drago mi je da si se javila da ste se snasli :))) vjeruj mi za dvije tri godine mislices drugacije i curice ce misliti drugacije bice ajmo jos kopju godinu pa jos koji i osta ti . SRETNOOO svaki pocetak je tezak SVAKi nikome nije bilo lako al navikne se.

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 574
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
8.4.2014 21:21:13   
teacher75
Drago mi je sto si se javila, cesto sam mislila na vas i pitala se kako vam je. Slazem se sa mirkicom,ostacete vi i duze tamo, sama si rekla da se na lijepo covjek brzo navikne. Uzivaj i znaj da ti zavidim punouser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  20 21 22 [23] 24   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 22 [23] 24   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *