|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
27.3.2014 12:53:42   
malena sharena
Hvala vam, nije da ste me utjesile, al eto user posted image Hem mi je njega zao, hem sam ja ko zombi. Stvarno pocinjem misliti da on ima neki poremecaj u spavanju, jer sve sam pokusala, ali on ni u kojoj varijanti ne spava duze od devet sati user posted image . Mislim da ima nekog separacijskog straha, jer se sve pogorsalo kad je presao u svoju sobu, nece da spava bez svjetla, uvijek lampa mora biti upaljena, u po noci prelazi kod nas u sobu.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu mum82)
Neposredna veza do poruke: 851
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
27.3.2014 13:19:51   
vila_7

IZVORNA PORUKA: mum82

evo drage moje da podijelim s vama
http://blog.dnevnik.hr/protivnasilja/2009/01/1625877207/metode-koje-djeluju-na-dijete-bez-vikanja-i-udaranja-granice-4.html

mi smo ove recenice"ja" koristili,tj koristimo ih jos uvijek i kao da malo uspostavljamo normalan razgovor s njim,naravno da jos uvijek tersa,place,nece itd
al recimo kad maltretira S,otima mu igracke,ganja ga po kuci,mi pocinjemo pricu"ja bih stvarno voljela da se ne ponasas tako i da bratu vratis igracke",igra zivaca ali uglavnom upali,nekad place,al bar ne vristim na njih svakih 5minuser posted image


nisu losi savjeti , ali moja 3,5-godisnjakinja je sad u fazi da je u jednom trenutku extra raspolozena i onda odjednom krene zbog nebitne stvari plakati , i u fazi ako joj se ne obuce sta ona zeli - plac, .... uh ...
Nisam naletila kako ih kazniti?
Cosak ne mogu jer je dodje mladja i pipka pa jos vise zivcira, soba ne dolazi u obzir jer kad udjem mmisleci da je tuzna,ona se vec neceg drugog zaigrala,... Kako vi kaznjavate?

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu mum82)
Neposredna veza do poruke: 852
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
9.4.2014 20:22:25   
mama i nora
ne znam ima li gdje ova tema, ja je nisam uspjela pronaći, zna li neko kad je predviđena vakcina za dijete poslije 4. rođendana...sve je isprimala što je predviđeno prije toga...

_____________________________

N O R A... se riješila peleneeee....nanananana...
NOVA BEBA dolazi uskoro...

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 853
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
10.4.2014 7:46:06   
R&T@

IZVORNA PORUKA: mama i nora

ne znam ima li gdje ova tema, ja je nisam uspjela pronaći, zna li neko kad je predviđena vakcina za dijete poslije 4. rođendana...sve je isprimala što je predviđeno prije toga...


Samo je bitno da je primi izmedju cetvrtog i petog rodjendana...
Ne moze ni dan poslije...

Ako "zakasni" primit ce vakcinu bez neke komponente...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu mama i nora)
Neposredna veza do poruke: 854
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
10.4.2014 16:49:14   
m.i.n.a.
evo i mene po savjet...
Moj djecak ima 3 godine i 2 mjeseca....vise od godinu dana ide u vrtic,prve sedmice je bilo drame poslije sve super...zivimo u holandiji i tek sad nekako imamo neko drustvo,ono da smo se udonacili linepo jedni sa drugima...uz to,cekamo drugu bebu brzo mada ne bih rekla da je to dramaticno uticalo na njega...
Uglavnom,danas mi teta u vrticu kaze da je njena orocjena da he on izrazito strasljiv,tesko ga je smirit kad dobije,kako oba kaze,panicni napad...npr.prije neko vrijeme je bila obavjest da ce uskoro doci fotograf u vrtic...i ja njemu oricam o tome,otad on samo ponavlja da nema cike u vrticu i da kazem tetama da ciko be slika armana...ili danas npr.ih vodili u zgradu pored vrtica i teta kaze u momentu kad su otvorili vrata da udu on se rako rasplakao,bas iz straha,tako da je ostao sa drugom tetom u svom vrticu....i oredlozila da to naponenem oedinatru,sto sam odmah i uradila i zajazala termin sa dodje kuci ga malo osmatrat...
Djelom a mozda i skroz se smatram krivom..her sam orilicno stroga,nekako i njega pidsticem npr.ako ga neko udari ono ma nije namjerno,nece vise..sad sam omrenula pricu da vrati udarac...pokusavam i sebe obuzdat da ne galamim na njega ili da odredim razlige koji su za kaznu jer poslije dana provedenog nor.kuci uvece se desi da ruzim i zasto treba i ne treba...

Boje li se vasa djeca...imate li slicna iskystvauser posted image

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 855
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
10.4.2014 21:14:46   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: m.i.n.a.

evo i mene po savjet...
Moj djecak ima 3 godine i 2 mjeseca....vise od godinu dana ide u vrtic,prve sedmice je bilo drame poslije sve super...zivimo u holandiji i tek sad nekako imamo neko drustvo,ono da smo se udonacili linepo jedni sa drugima...uz to,cekamo drugu bebu brzo mada ne bih rekla da je to dramaticno uticalo na njega...
Uglavnom,danas mi teta u vrticu kaze da je njena orocjena da he on izrazito strasljiv,tesko ga je smirit kad dobije,kako oba kaze,panicni napad...npr.prije neko vrijeme je bila obavjest da ce uskoro doci fotograf u vrtic...i ja njemu oricam o tome,otad on samo ponavlja da nema cike u vrticu i da kazem tetama da ciko be slika armana...ili danas npr.ih vodili u zgradu pored vrtica i teta kaze u momentu kad su otvorili vrata da udu on se rako rasplakao,bas iz straha,tako da je ostao sa drugom tetom u svom vrticu....i oredlozila da to naponenem oedinatru,sto sam odmah i uradila i zajazala termin sa dodje kuci ga malo osmatrat...
Djelom a mozda i skroz se smatram krivom..her sam orilicno stroga,nekako i njega pidsticem npr.ako ga neko udari ono ma nije namjerno,nece vise..sad sam omrenula pricu da vrati udarac...pokusavam i sebe obuzdat da ne galamim na njega ili da odredim razlige koji su za kaznu jer poslije dana provedenog nor.kuci uvece se desi da ruzim i zasto treba i ne treba...

Boje li se vasa djeca...imate li slicna iskystvauser posted image




naravno da se boje svega i svacega i da prolaze kroz razne faze. Ako je kratkotrajno, nema brige sta god da je. No, ako duze traje ili ako su bas vaspitacice primjetile (ipak one godinama rade s tako malom djecom pa valjda znaju sta je uobicajeno), onda mozda provjeri s jos nekim strucnim licem npr., pedijatar, pedagog i sl.

A sto se tice te galame, i sama si vidjela da je do tebe. Radi vise na sebi i vise vremena sebi posveti. Njemu je bitnije da mama odmorna i zadovoljna pa makar ga neko morao cuvati dok mama ode na fitnes, mazasu, kafu nego da je mama stalno tu al da je ljuta, stroga i da galami. Ako ti nisi sretna i opustena, nece ni on biti sigurno user posted image Mnogo mama prodje kroz tu fazu...

(odgovor članu m.i.n.a.)
Neposredna veza do poruke: 856
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
7.7.2014 9:53:36   
mishkica
Dosli smo u neku fazu "uzivljavanja" u likove iz crtica..znaci, curica od 3 godine, stalno glumi da je neko iz njenh crtica, sad je Zlatokosa, i stalno se sama igra, pusta kosu kofol s prozora princu, pa je Iskrica iz crtica Pinokio, glumi da je lutka, nit tice nit mice, a onda kad Iskrica pjeva, pjeva i ona njenu pjesmu, nije da me sad ovo zabrinjava, ali me zanima da li i kod druge djece ima ovih situacija??kod nas je to postala svakodnevica, navela sam ova 2 primjera, jer u zadnje vrijeme je jedna od ove dvije, a zna i druge oponasati likove, sto muske, sto zenske....user posted image

_____________________________

M&M

Sreću čine male stvari...

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 857
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
7.7.2014 10:05:44   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mishkica

Dosli smo u neku fazu "uzivljavanja" u likove iz crtica..znaci, curica od 3 godine, stalno glumi da je neko iz njenh crtica, sad je Zlatokosa, i stalno se sama igra, pusta kosu kofol s prozora princu, pa je Iskrica iz crtica Pinokio, glumi da je lutka, nit tice nit mice, a onda kad Iskrica pjeva, pjeva i ona njenu pjesmu, nije da me sad ovo zabrinjava, ali me zanima da li i kod druge djece ima ovih situacija??kod nas je to postala svakodnevica, navela sam ova 2 primjera, jer u zadnje vrijeme je jedna od ove dvije, a zna i druge oponasati likove, sto muske, sto zenske....user posted image


iz moga ličnoga iskustav rekla bih normalno...user posted image il su mi obe nenormalenuser posted image
moja velika je sada trenutno pipi duga čarapa...u sred ljeta nosi dvije različite čarape i rpiča kao pipi...
a mala je još uvijek lalaopsy lutka...user posted image
a bile su svašta ...dugo su bile zaltokose...nedaju se šišat, tada pa im i to malo pa nabiju donji dio pidžame na glavu i nosaju to na glavi kao zaltokoseuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mishkica)
Neposredna veza do poruke: 858
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
7.7.2014 10:09:01   
mishkica
Hvala Hany, ma sva je u tom filmu, i scene oponasa, i vidim da se postidi kad je mi gledamo i prisluskujemo sta ona prica sa "princom"user posted image user posted image

_____________________________

M&M

Sreću čine male stvari...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 859
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
7.7.2014 10:11:17   
Hanady RR
e moja miški...
a tek zajednička uloga au filmu frozenuser posted image
kad su tamo po belaju dvije sestre...
pa ženo...stanu jedan u sobu druga pred vrata pa pjevau tužno jedna drugoj...''dođi da s eigraš sa mnommmmmmmmmmmm''
user posted image
normalauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mishkica)
Neposredna veza do poruke: 860
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
7.7.2014 10:15:43   
mishkica

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

e moja miški...
a tek zajednička uloga au filmu frozenuser posted image
kad su tamo po belaju dvije sestre...
pa ženo...stanu jedan u sobu druga pred vrata pa pjevau tužno jedna drugoj...''dođi da s eigraš sa mnommmmmmmmmmmm''
user posted image
normalauser posted image

E dobro je, ovo mi je bilo totalno novo od nje, ovoliko uzivljavanje u ulogu, da znam sta me sve ceka i daljeuser posted image user posted image a tek koliko puta je krpa na glavi bila crvena i korpa sa cvijecem, citaj travom, kao kod crvenkapice, a ja sam bolesna baka naravnouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

M&M

Sreću čine male stvari...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 861
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
7.7.2014 16:18:39   
R&T@
To samo znaci da joj je masta super razvijena i da je prava djevojcica...user posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu mishkica)
Neposredna veza do poruke: 862
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
7.7.2014 16:33:07   
animagical
miski, budi prezadovoljna...moj je terence iz ljutih ptica i ubi nas zive jer smo mu ukrali jajauser posted image

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 863
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
7.7.2014 16:52:32   
minie
I moj R ima takve momente :)

Sinoc je bio vatrogasac Sam i htio je spasiti mjesec koji se sakrio iza oblaka (mi pili kafu poslije iftara na balkonu)
Onda zna cesto glumiti likove iz Barimbe, a narocito kuhara, pa hoce da se spusta niz ogradu kao Mimo (Carli i Mimo), a zna glumiti i Malu pricezu user posted image

Danas je glumio Shakiru user posted image (voli ovu novu pjesmu La, la, la)

A voli da glumi i zivotinje, ugl veselo svaki dan user posted image

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 864
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
7.7.2014 20:30:42   
Alma_27
Ovaj moj je jednop vrijeme furao da ej Spiderman, pa Ironman pa Hulk... Pa pusti sebi crtani i skace i bace se po podu onako kako oni rade na Tv-u. Mamin kaskader user posted image


Nego, jeste li imali fazu kad dijetete laze? ne da izmislja nego da laze. Bas je to ruzno. Laze da nije udario brata, laze svasta nesto. Uglavnom da se izvuce. Razgovarali smo al dzaba.

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 865
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
7.7.2014 23:11:57   
minie

IZVORNA PORUKA: Alma_27

Ovaj moj je jednop vrijeme furao da ej Spiderman, pa Ironman pa Hulk... Pa pusti sebi crtani i skace i bace se po podu onako kako oni rade na Tv-u. Mamin kaskader user posted image


Nego, jeste li imali fazu kad dijetete laze? ne da izmislja nego da laze. Bas je to ruzno. Laze da nije udario brata, laze svasta nesto. Uglavnom da se izvuce. Razgovarali smo al dzaba.


Ja mislim da sva djeca ovo rade u fazama odrastanja. Cini mi se da sam jednom i gledala emisiju u kojoj je pedijatar ili psiholog pricao bas na ovu temu i rekli su da je to normalo. Cini mi se da su tom prilikom govorili i da su od 3-5 godine djeca prave skrtice.

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 866
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
7.7.2014 23:22:57   
Medić*

IZVORNA PORUKA: minie


IZVORNA PORUKA: Alma_27

Ovaj moj je jednop vrijeme furao da ej Spiderman, pa Ironman pa Hulk... Pa pusti sebi crtani i skace i bace se po podu onako kako oni rade na Tv-u. Mamin kaskader user posted image


Nego, jeste li imali fazu kad dijetete laze? ne da izmislja nego da laze. Bas je to ruzno. Laze da nije udario brata, laze svasta nesto. Uglavnom da se izvuce. Razgovarali smo al dzaba.


Ja mislim da sva djeca ovo rade u fazama odrastanja. Cini mi se da sam jednom i gledala emisiju u kojoj je pedijatar ili psiholog pricao bas na ovu temu i rekli su da je to normalo. Cini mi se da su tom prilikom govorili i da su od 3-5 godine djeca prave skrtice.


Da. Laganje nije samo vrlo često među djecom, posebno onom od tri i četiri godine, nego je i vrlo korisno, jer su laži vrlo važna etapa u razvoju učenja jezika i njegovih simboličkih značenja. Do određene dobi djeca lažu nevino i bez ikakvih namjera, gotovo potpuno nesvjesno. U toj fazi laganje im ne treba zabranjivati jer ono je za njih nužna vježba za razvoj jezičnih sposobnosti, a pomaže im i u izgradnji vlastite osobnosti.
No nakon 7 godine lazi pocinju imati drugacije znacenje te treba obratiti paznju :)npr iza tih lazi stoji odredjena namjera : Boli me stomak te necu ici u skolu i sl,
Uglavnom do 5-6 godine laganje treba smatrati normalnim ponašanjem/ nužnim u djetetovom razvojnom procesu.

Eh sada druga je stvar kada nam djeca nesto slazu odmha nam nije dobro user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 867
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
8.7.2014 8:11:57   
ninuska
Zene heeeelp.

Imam veliki problem sa curicom. Jel faza ili njen bezobrazluk nisam sigurna.
Ovako :)

Kad je opomenem da nesto ne smije raditi tj. Naruzim a neko ima u blizini ona se naljuti i udari me. Ja je opomenem i kazem da ne smije udarati mamu i ona opet. I tako ja pricam ali ona ni habera i na kraju mi popuste zivci i pucnem je. Nazalost, ni to je sprijeci da se tako ne ponasa. Imam osjecaj da nemam kontrole :(. I, da pocne se i pljuvati. Kad smo kuci posaljem je us sobu(to je kazna). Kad izadje bude ok.
Stvano, ja razgovaram s njom i ona kad je sve ok prica kako ne valja mamu udarati, to nije lijepo. Sto znaci da je svjesna da radi nesto sto ne treba.
I postala je nekakva kenjkava u zadnje vrijeme. Imam osjecaj da moje opominjanje shvaca kao napad na svoju licnost, da mi ne da ispred sebe.
Ne znam jel iko imao slican problem ili ima neki savjet, jer gubim stpljenje, pogotovo sto se za sve moram ubjedjivati s njom. Npr. Mora ona ici prva niz stepenice, istusirati se prva. Sinoc kad sam se istusirala prije nje plakala je zbog toga user posted image
Uvijek sam, nazalost, komentarisala takvu djecu i mislila da se meni ne moze nista slicno desiti

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 868
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
8.7.2014 8:57:38   
ladyblue RR
normala. šalim se.
kod mene je to nedopustivo ponašanje. moja je isto to pokušavala par puta i dobila takve batine da joj ne pada više na pamet.
ne dozvoljavam udaranje, plaženje jezika, pljuvanje i sl. to je sve što pokušavaju i postavljaju granice. i testiraju nam živce.
ja sam svoju par puta oppomenula i kada je sve ponovila dobila je momačke batine. nije joj više palo na pamet da zamahne. niti će.

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 869
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
8.7.2014 9:01:30   
mishkica

IZVORNA PORUKA: ninuska

Zene heeeelp.

Imam veliki problem sa curicom. Jel faza ili njen bezobrazluk nisam sigurna.
Ovako :)

Kad je opomenem da nesto ne smije raditi tj. Naruzim a neko ima u blizini ona se naljuti i udari me. Ja je opomenem i kazem da ne smije udarati mamu i ona opet. I tako ja pricam ali ona ni habera i na kraju mi popuste zivci i pucnem je. Nazalost, ni to je sprijeci da se tako ne ponasa. Imam osjecaj da nemam kontrole :(. I, da pocne se i pljuvati. Kad smo kuci posaljem je us sobu(to je kazna). Kad izadje bude ok.
Stvano, ja razgovaram s njom i ona kad je sve ok prica kako ne valja mamu udarati, to nije lijepo. Sto znaci da je svjesna da radi nesto sto ne treba.
I postala je nekakva kenjkava u zadnje vrijeme. Imam osjecaj da moje opominjanje shvaca kao napad na svoju licnost, da mi ne da ispred sebe.
Ne znam jel iko imao slican problem ili ima neki savjet, jer gubim stpljenje, pogotovo sto se za sve moram ubjedjivati s njom. Npr. Mora ona ici prva niz stepenice, istusirati se prva. Sinoc kad sam se istusirala prije nje plakala je zbog toga user posted image
Uvijek sam, nazalost, komentarisala takvu djecu i mislila da se meni ne moze nista slicno desiti

Ovo je i kod nas standardno, sve ona mora prva, i sta utuvi u glavu da je tako tako je...tvrdoglava je skroz..opominjemo, pricamo, slabo vode pije, sipke se boji cim je vidi, pa mi je ta taktika dovoljna nekad, nekad ni to ne pije vode...ali vecinom se sva djeca necega "boje", bila to kazna sjedenja u cosi, spremanja u sobu, sipke, ali ono s cim se krene ne treba posustajati...a same opomene nazalost ne da nisu dovoljne, nego ili njoj ili zidu, isto mi je...

_____________________________

M&M

Sreću čine male stvari...

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 870
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
8.7.2014 14:31:21   
mala_sa
Opisaste vi sve fino mog A user posted image user posted image , haman da je ova 3ca godina bassssss teska user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu mishkica)
Neposredna veza do poruke: 871
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
8.7.2014 15:01:50   
idana1812
Ninuska citam sta si napisala i kontam nisam jedina. Moja meni se ruga, pa ko hoce da pljune, pa i nogom krene na mene. Isto zavrsi u nekim situacijama da ja nju pucnem, ali onda ona vristi, place, kenjka, pa ne znam sta mi je gore...Jos da bude gora situacija imamo bebu od 4 mjeseca u kuci, pa je i ljubomora prisutna...Samo govorim na hajr, proci ce...da mi je zivce sacuvati..

_____________________________

Majke ruke svoje djece drže kratko, ali njihova srca zauvijek..

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 872
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
8.7.2014 17:39:30   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: minie


IZVORNA PORUKA: Alma_27

Ovaj moj je jednop vrijeme furao da ej Spiderman, pa Ironman pa Hulk... Pa pusti sebi crtani i skace i bace se po podu onako kako oni rade na Tv-u. Mamin kaskader user posted image


Nego, jeste li imali fazu kad dijetete laze? ne da izmislja nego da laze. Bas je to ruzno. Laze da nije udario brata, laze svasta nesto. Uglavnom da se izvuce. Razgovarali smo al dzaba.


Ja mislim da sva djeca ovo rade u fazama odrastanja. Cini mi se da sam jednom i gledala emisiju u kojoj je pedijatar ili psiholog pricao bas na ovu temu i rekli su da je to normalo. Cini mi se da su tom prilikom govorili i da su od 3-5 godine djeca prave skrtice.


Da. Laganje nije samo vrlo često među djecom, posebno onom od tri i četiri godine, nego je i vrlo korisno, jer su laži vrlo važna etapa u razvoju učenja jezika i njegovih simboličkih značenja. Do određene dobi djeca lažu nevino i bez ikakvih namjera, gotovo potpuno nesvjesno. U toj fazi laganje im ne treba zabranjivati jer ono je za njih nužna vježba za razvoj jezičnih sposobnosti, a pomaže im i u izgradnji vlastite osobnosti.
No nakon 7 godine lazi pocinju imati drugacije znacenje te treba obratiti paznju :)npr iza tih lazi stoji odredjena namjera : Boli me stomak te necu ici u skolu i sl,
Uglavnom do 5-6 godine laganje treba smatrati normalnim ponašanjem/ nužnim u djetetovom razvojnom procesu.

Eh sada druga je stvar kada nam djeca nesto slazu odmha nam nije dobro user posted image



Hvala vam sto ste me ujtesile user posted image Sve faza do faze... Danas mi je poznanica koja radi s malom djecom rekla da ne treba da mu drzim predvaanja kako ne treba laze i to sto sam ja radila nego samo reci: vidjela sam da si o uradio iako kazes da nisi ili mu dati do znanja da znam sta je istina zapravo. Proci ce ga ako i mi njemu ne lazemo, naravno. iI rece mi da kroz svaku fazu dijete raste emocionalno, fizicki na neki drugi nacin. Pa eto nam prilike da ih jos malo oblikujemo user posted image

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 873
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
9.7.2014 8:19:23   
mishkica

IZVORNA PORUKA: mala_sa

Opisaste vi sve fino mog A user posted image user posted image , haman da je ova 3ca godina bassssss teska user posted image

Znaci i drug nas zeznutuser posted image Imaju bas sad nekih momenata, ne zna covjek sta bi im tom trenutku, bas ispituju granice....

_____________________________

M&M

Sreću čine male stvari...

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 874
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
9.7.2014 23:54:30   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: mishkica


IZVORNA PORUKA: mala_sa

Opisaste vi sve fino mog A user posted image user posted image , haman da je ova 3ca godina bassssss teska user posted image

Znaci i drug nas zeznutuser posted image Imaju bas sad nekih momenata, ne zna covjek sta bi im tom trenutku, bas ispituju granice....


Majke mi sve sto su zene napisale moj a radi, bas nista ga nije masilo user posted image user posted image


_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu mishkica)
Neposredna veza do poruke: 875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *