|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bez zdravstvenog osiguranja
27.11.2010 6:02:34   
Edin SA
hanady kao sto sam rekao, pomocnik ministra je jedno mi rekao usmeno, evo ministar drugo napismeno, jos sam pitao za podzakonske akte, ali nema veze, a lizy ostaje nada da ce se vlast na nivou kantona brzo formirati i budzet donijeti

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Bez zdravstvenog osiguranja
28.11.2010 14:33:17   
motorcycles
Ja na pocetku trudnoce nisam imala knjizicu,kad sam otisla na pregled,dali su mi racun od 72KM,ja ostala u cudu,jer je receno da trudnice i djeca imaju besplatne preglede.Naravno da sam to platila,a kasnije sam cula od jedne tete koja radi na Kosevu da nisam duzna platiti i da mi ne mogu nista user posted image cak i da se ja mogu zaliti jer po zakonu to nisu smjeli uraditi.Ja sam mislila da su mi naplatili jer je moja knjizica bila iz RS-a(neovjerena) pa se nisam bunila.

(odgovor članu Edin SA)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Bez zdravstvenog osiguranja
24.1.2011 11:20:01   
Devilish
Eh, i ja sam svoj problem "rijesila" tako sto sam nasla nekog privatnika i platila mu da me prijavi na mjesec dana, i evo, imam to famozno osiguranje, a kasnije cu na biro..i "rijesen" problem.

(odgovor članu motorcycles)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Bez zdravstvenog osiguranja
7.4.2011 14:39:46   
babilon
Hello hello :)

kratko pitanjce, moze li me iko uputiti sta mi je potrebno od papira i svega ostaloga da bih bila osigurana preko muza (koji je zaposlen?) i gdje se treba sta ovjeriti i sl. i koliko dugo se ceka da moja zdravstvena bude "aktivna" :D

LP

_____________________________

Istina postoji! Izmisljati se moze samo laz.

(odgovor članu Devilish)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Bez zdravstvenog osiguranja
7.4.2011 14:48:23   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: babilon

Hello hello :)

kratko pitanjce, moze li me iko uputiti sta mi je potrebno od papira i svega ostaloga da bih bila osigurana preko muza (koji je zaposlen?) i gdje se treba sta ovjeriti i sl. i koliko dugo se ceka da moja zdravstvena bude "aktivna" :D

LP


Drag trebaš knjižicu i ZO2 obrazac koji se kupuju u zdravstvenom osiguranju a i zavisi od firme supruga dali oni to obezbjeđuju bar obrazac...sve ukupno oko 4Km dođe.
onda ti treba cips prijavnica kopirana i ovjerena, tvoja lična kopirana i ovjerena i lična karta na uvid.
vjenačni list kopiran i ovjeren ne stariji od 6 mjeseci.

u suprugovoj firmu popune ZO2 obrazac koji se zove promjena u toku osiguranja....
firma popuni tu promjenu...znači unosi tebe i tvoje podatke u obrazac i firma ovjerava...
knjiživu sama popuniš prednju desni tranu...frima popunjava unutar knjižoce na mjetsu osiguranja i stavlja svoj pečat i broj uplate doprinosa...

to odnese ovlašteno lice iz firme ili čak daju tvom suprugu da on odnese da se ovjeri u zdravstvenom...na istom mjestu gdje se ovjerava knjižica...
zfdravtveno ostavlja sebi obrazac 1 primjerak, popuni ti knjižicu na lijevoj strani i unutar kraj firme potrvi i odmah ti ovjeri na mjestu ovjere za početak....

ako su u firmi brzi sve može biti gotovo za dan najviše danas im predate sutra imaš ovjerenu knjižicu jer u zdravtvenom na šaletru ti odmahs ve urade.



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu babilon)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Bez zdravstvenog osiguranja
7.4.2011 17:36:17   
babilon
Hanady predivna si! (i jako mi se svidja ime/nick) :D
super odlicno, sutra pravac idem u ZZ da pokupim te papire i toje to :D

Hvala jos 1!
pusa


_____________________________

Istina postoji! Izmisljati se moze samo laz.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Bez zdravstvenog osiguranja
1.6.2011 9:04:44   
zumbulcica
Pozdrav svim trudnicama.Ja sam ,,stranac,,.MM ima osiguranje ali ja imam nekih problema oko vadjenja papira u mojoj drzavi.Interesuje me ima li neka zenica na forumu koja se porodila kao stranac u BiH...ako ima,voljela bih da mi napise koliko ce mi vreca para trebatiuser posted image i gdje je najbolje da se porodim.Hvala unapred

(odgovor članu babilon)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Bez zdravstvenog osiguranja
9.7.2012 18:01:44   
Arijana2
Drage mame,bas sam smotana user posted image ne mogu pronaci zdravstvenu knjizicu ,negdje sam je ostavila ne znam gdje.Interesuje me koja je proced.izdavanja nove z.k te koliko to traje.S obzirom da ulazim aBd u 9-ti mjesec trudnoce uhvatila me prava panika zbog toguser posted image

(odgovor članu zumbulcica)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Bez zdravstvenog osiguranja
9.7.2012 18:07:15   
R&T@
Odes u Socijalno, kupis na salteru knjizicu (mislim da je 5 KM), odneses do radnog mjesta, oni popune, lupe pecate i vratis se opet u Socijalno da zalijepe kod...

A kad sve obavis nadjes staru knjizicuuser posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Bez zdravstvenog osiguranja
10.7.2012 13:49:10   
ajnur

IZVORNA PORUKA: zumbulcica

Pozdrav svim trudnicama.Ja sam ,,stranac,,.MM ima osiguranje ali ja imam nekih problema oko vadjenja papira u mojoj drzavi.Interesuje me ima li neka zenica na forumu koja se porodila kao stranac u BiH...ako ima,voljela bih da mi napise koliko ce mi vreca para trebatiuser posted image i gdje je najbolje da se porodim.Hvala unapred


Imam ja user posted image Prije 2 god porod kostao oko 800km i njega bebe 140km.user posted image Porod je bio prirodan u vojnoj bolnici a carski je oko 5000km.Trudnocu vodila privatno do 8m onda u bolnicu platila svaki ctg i pregled 80km.I spemi se na na namrstena lica osoblja ne vole strance user posted image Ja trebam krajem mjeseca roditi i vjeruj da mi je gore gledati njihove face i boravak u bolnici nego porod.Koliko se sjecam oni su kod nas imali sve kao izbjeglice plus mi pomagali koliko smo mogli al...zaboravilo se.user posted image


_____________________________

Blagost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne ukrasi,a grubost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne upropasti.Muhammed a.s

A 18.10.2010 mamin djecak
A10.08.2012 mamina cura

(odgovor članu zumbulcica)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Bez zdravstvenog osiguranja
11.2.2014 0:20:11   
senjorita
zdravo, vidim starija je tema ali se ipak nadam nekom odgovoru :-)
za 7 dana mi je termin poroda, drzavljanin BiH ali nemam ovjerenu knjizicu i ne mogu je sada nikako uapjeti da ovjerim radi nekih zafrkancija. Isla sam sve dosad privatno, neki dan na Jezero prvi put jer se tamo aBd planiram porodit, i traze mi uputnicu za bolnicu, a u domu zdravlja mi je ne mogu dati jer nemam ovjerenu knjizicu.
mozete li mi reci ima li ikakvogq nacina da ne platim porod ?

_____________________________

covjek ima jednu nezgodnu naviku ..
da sudbinom naziva samo ono sto ga satire...

(odgovor članu ajnur)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Bez zdravstvenog osiguranja
11.2.2014 9:27:25   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: senjorita

zdravo, vidim starija je tema ali se ipak nadam nekom odgovoru :-)
za 7 dana mi je termin poroda, drzavljanin BiH ali nemam ovjerenu knjizicu i ne mogu je sada nikako uapjeti da ovjerim radi nekih zafrkancija. Isla sam sve dosad privatno, neki dan na Jezero prvi put jer se tamo aBd planiram porodit, i traze mi uputnicu za bolnicu, a u domu zdravlja mi je ne mogu dati jer nemam ovjerenu knjizicu.
mozete li mi reci ima li ikakvogq nacina da ne platim porod ?



ja koliko e razumijem, mislim da ne, jedino ako dokažeš da si socijalni slučaj, ili otvoreno da pričaš sa njima i kažeš kakav je tvoj problem, drugo zaista ne znam

(odgovor članu senjorita)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Bez zdravstvenog osiguranja
11.2.2014 9:43:09   
veeseelaa
nek te neko prijavi u radni odnos na mjesec dana....

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Bez zdravstvenog osiguranja
11.2.2014 10:10:28   
Hanady RR
U radni odnos je ne može niko prijaviti jer očito nije odjavljena sa prethodnog il sadašnjeg posla...što neće moći ni učiniti dok se ne izmire dugovanja poslodavca prema zdravstvenom soguranju...

Ako je to tvoj problem...
jedino rješenje je...
da polodavac kod kojega radiš, ode u zgradu zavoda na socijalnom...nađe osobu zaduženu za rješavanje uplata obrčno za pravna lica...( bili su na 5 spratu, al svakakao putem telefona može se naći ko je zadužen sada i gdje je tačno)
sa tom osobom razgovara, isti pripremi ugovor koji potpišu obe strane...poslodavac i Zavod...u tom ugovoru je suma dugovanja unešena..dogovorena za plaćanje u rate...
Nakon toga poslodavaca uplati prvu ratu...
i onda lice zaposleno tj.ti odeš u soccijalno s augovorom, prvom uplatnicom kao dokazom uplate i ovjeriš knjižicu u hitnosti...da uzmeš uputnicu...
svakakao ako poslodavaca neće to da učini ti ga zamoli , prvu ratu sama plati ako je to mala suma i manja nego što košta sma porod u bolnici ...ponudi mu tako...jer ta prva ti je najbitnija da izađeš iz sadašnjeg problema...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Bez zdravstvenog osiguranja
12.2.2014 1:24:01   
senjorita
hvala na savjetima, ali velika su dugovanja nebih mogla ni ratu da platim... Ali hajde smislicu nesto nadam se :-)

_____________________________

covjek ima jednu nezgodnu naviku ..
da sudbinom naziva samo ono sto ga satire...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Bez zdravstvenog osiguranja
19.7.2014 9:35:28   
marysleepy
Znam da ova tema nije dugo bila aktualna ali nadam sd da ce mi neko odgovoriti. Evo ovako do sada sam bila osigurana preko mame ali uskoro se udajem a trudna sam i sad ne znam mogu li dobiti osiguranje ili da probam preko muza? I da mame koje nisu bile os. koliko ste platile porod? hvala unaprijed

(odgovor članu gulanferka)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Bez zdravstvenog osiguranja
19.7.2014 11:57:39   
Medić*

IZVORNA PORUKA: marysleepy

Znam da ova tema nije dugo bila aktualna ali nadam sd da ce mi neko odgovoriti. Evo ovako do sada sam bila osigurana preko mame ali uskoro se udajem a trudna sam i sad ne znam mogu li dobiti osiguranje ili da probam preko muza? I da mame koje nisu bile os. koliko ste platile porod? hvala unaprijed


Kao strani drzavljanin platila sam 500 km. 24 sata u bolnici.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu marysleepy)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Bez zdravstvenog osiguranja
19.7.2014 12:18:03   
ziki

IZVORNA PORUKA: marysleepy

Znam da ova tema nije dugo bila aktualna ali nadam sd da ce mi neko odgovoriti. Evo ovako do sada sam bila osigurana preko mame ali uskoro se udajem a trudna sam i sad ne znam mogu li dobiti osiguranje ili da probam preko muza? I da mame koje nisu bile os. koliko ste platile porod? hvala unaprijed

preko muza mozas sigurno, nek pita u personalnoj sta treba od papira. Jesili prijavljena na biro rada, i preko njih imas pravo na zdravstveno osiguranje i neku naknadu za nezaposljene mame .

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu marysleepy)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Bez zdravstvenog osiguranja
19.7.2014 12:29:45   
animagical

IZVORNA PORUKA: ziki


IZVORNA PORUKA: marysleepy

Znam da ova tema nije dugo bila aktualna ali nadam sd da ce mi neko odgovoriti. Evo ovako do sada sam bila osigurana preko mame ali uskoro se udajem a trudna sam i sad ne znam mogu li dobiti osiguranje ili da probam preko muza? I da mame koje nisu bile os. koliko ste platile porod? hvala unaprijed

preko muza mozas sigurno, nek pita u personalnoj sta treba od papira. Jesili prijavljena na biro rada, i preko njih imas pravo na zdravstveno osiguranje i neku naknadu za nezaposljene mame .

ako si u sarajevu nemoj mijenjati prebivaliste, jer pravo na porodiljsku naknadu imas samo ako si vec godinu dana na istom prebivalistu...preko mame si bila osigurana jer si pretpostavljam redovan student/ucenik? u tom slucaju, sve i da ti muz nije zaposlen imas pravo na zdravstveno osiguranje preko ministarstva obrazovanja...ako je muz zaposlen, lako je prijaviti te na njega...

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Bez zdravstvenog osiguranja
19.7.2014 18:07:31   
marysleepy
Hvala vam :3 Ove godine sam zavrsila skolu jesam li zakasnila s prijavom na biro? :$

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Bez zdravstvenog osiguranja
19.7.2014 18:11:01   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: marysleepy

Hvala vam :3 Ove godine sam zavrsila skolu jesam li zakasnila s prijavom na biro? :$


60 dana od dana sticanja diplome....kojeg datuma si maturirala....ako je kraj juna uredno do kraja avgusta mozesbstici na biro...to je svakako i rok u kome zavrse prijave za faxove u oba kruga pa imas prostora...to ti je i najbolje ako neces sada nista upisivati

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu marysleepy)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Bez zdravstvenog osiguranja
23.7.2014 19:31:41   
TiruTiru

IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: ziki


IZVORNA PORUKA: marysleepy

Znam da ova tema nije dugo bila aktualna ali nadam sd da ce mi neko odgovoriti. Evo ovako do sada sam bila osigurana preko mame ali uskoro se udajem a trudna sam i sad ne znam mogu li dobiti osiguranje ili da probam preko muza? I da mame koje nisu bile os. koliko ste platile porod? hvala unaprijed

preko muza mozas sigurno, nek pita u personalnoj sta treba od papira. Jesili prijavljena na biro rada, i preko njih imas pravo na zdravstveno osiguranje i neku naknadu za nezaposljene mame .

ako si u sarajevu nemoj mijenjati prebivaliste, jer pravo na porodiljsku naknadu imas samo ako si vec godinu dana na istom prebivalistu...preko mame si bila osigurana jer si pretpostavljam redovan student/ucenik? u tom slucaju, sve i da ti muz nije zaposlen imas pravo na zdravstveno osiguranje preko ministarstva obrazovanja...ako je muz zaposlen, lako je prijaviti te na njega...

ako si u sarajevu nemoj mijenjati prebivaliste, jer pravo na porodiljsku naknadu imas samo ako si vec godinu dana na istom prebivalistu..

sorry, da nemas odredbu koja navodi ovo vezano za prebivaliste?

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Bez zdravstvenog osiguranja
27.8.2014 7:10:55   
marysleepy
Prijavila sam se na biro. Sad imam pitanje. Posto sam prijavljena u federaciji i trebam dobiti trudnicki karton, ali posto cu mijenjati doktoricu i ici u republiku srpsku, hoce li biti komplikacija? :)

(odgovor članu TiruTiru)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Bez zdravstvenog osiguranja
27.8.2014 13:01:24   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: marysleepy

Prijavila sam se na biro. Sad imam pitanje. Posto sam prijavljena u federaciji i trebam dobiti trudnicki karton, ali posto cu mijenjati doktoricu i ici u republiku srpsku, hoce li biti komplikacija? :)

hoće...
zdravtveno osiguranje otsvareno u federaciji ti ne vrijedi u drugom entitetu...ne vrijedi ni u durgom kantonu a kamoli entitetu...
sad šta ćeš ti mjenjati i zašto i dal postoji mogućnost da dobiješ preporuku sa ovog netiteta da idem tamo radi liječenja itd pa da to refundiraš to ne znam al rijetek su to situuacije na enititetskom niovu da se rješe tako...na nivou kantona da česte su...

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu marysleepy)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Bez zdravstvenog osiguranja
29.8.2014 9:35:31   
marysleepy
Imat cu osiguranje, ali preko muza. To nije problem. Problem je zbog trudnickog kartona, hocu ga morati mijenjati?

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *