|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Amniocenteza
24.4.2014 23:34:17   
dilemma
Ja imam nekoliko dilema u vezi sa amniocentezom, pa ako neko ima neki savjet, informaciju vise, bila bih jako zahvalna. Trudna sam 12 + 4, isla sam vec 3 puta privatno ginekologu (dr.Maja Slakovic) u ordinaciju dr.Mehmedbasic. Jucer mi je doktorica mjerila nuhalni nabor i po njenim mjerama on je jako visok - max 4.75, takodjer mi je rekla da je nosic bebe premalen i da ne vidi nosnu kost. Radila sam odmah kombinirani skrining i sada cekam nalaz, ali dr. kaze da bez obzira na rezultat nalaza (koji ce vjerovatno biti los i to je dodala) sa 16 nedjelja radim amniocentezu. Eh sad sam izbezumljena, ne znam sta da radim i gdje bih prije...O amniocentezi uglavnom znam dosta, neizbjezna mi je po svemu sudeci, medjutim mene najvise muci rezultat AC i sta ako ona ne bude ok, dr. kaze da imam vremena za prekid trudnoce, ali meni je to prestrasno.

(odgovor članu orange 00)
Neposredna veza do poruke: 826
   RE: Amniocenteza
25.4.2014 6:17:05   
almondray

IZVORNA PORUKA: dilemma

Ja imam nekoliko dilema u vezi sa amniocentezom, pa ako neko ima neki savjet, informaciju vise, bila bih jako zahvalna. Trudna sam 12 + 4, isla sam vec 3 puta privatno ginekologu (dr.Maja Slakovic) u ordinaciju dr.Mehmedbasic. Jucer mi je doktorica mjerila nuhalni nabor i po njenim mjerama on je jako visok - max 4.75, takodjer mi je rekla da je nosic bebe premalen i da ne vidi nosnu kost. Radila sam odmah kombinirani skrining i sada cekam nalaz, ali dr. kaze da bez obzira na rezultat nalaza (koji ce vjerovatno biti los i to je dodala) sa 16 nedjelja radim amniocentezu. Eh sad sam izbezumljena, ne znam sta da radim i gdje bih prije...O amniocentezi uglavnom znam dosta, neizbjezna mi je po svemu sudeci, medjutim mene najvise muci rezultat AC i sta ako ona ne bude ok, dr. kaze da imam vremena za prekid trudnoce, ali meni je to prestrasno.

Čini mi se da si već svjesnauser posted image .
Ja ti mogu reći samo šta je bilo nekom meni bliskom.Isto tako visok nuhalni, gdje god je mjerila.Triple test loš.Radi amnio u 18 sed. jer nisu mogli prije zbog premalo vode....rezultat došao u 23 sedmici...bebu cula uživo već odavno i tad nije moguća kiretaža , nego porod.Pošto se beba rodila živa , posle je uslijedila i birokratija, sahrana, davanje imena i co...
Ja mislim da ni jedna mama nije napisala šta bude kad dobije loš nalaz AC , a to bi svakako trebalo bit poznato svima.
Zao mi je što prolaziš kroz to.

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu dilemma)
Neposredna veza do poruke: 827
   RE: Amniocenteza
26.4.2014 0:43:07   
miks
Draga moras uraditi amnio i to sto prije da ti nalazi budu sto prije gotovi.
Razumijem tvoju brigu...ja sam imala 2 neuspjesne trudnoce u pola godine..zadnja je bila uzas...svaki pregled do 15 sedmice velike trzavice...bilo je i fula i do tacnih dijagnoza. Fulila mi je tacno dr. Maja...rekla da je vanmatericna a nije bila.
Jesi bila jos kod i jednog doktora? Ja ti savjetujem da odes kod dr. Divanovica.
Amnio ces uraditi kada?
Javi se na PP...imam dosta iskustva sa amnio i slicnim stvarima!

IZVORNA PORUKA: dilemma

Ja imam nekoliko dilema u vezi sa amniocentezom, pa ako neko ima neki savjet, informaciju vise, bila bih jako zahvalna. Trudna sam 12 + 4, isla sam vec 3 puta privatno ginekologu (dr.Maja Slakovic) u ordinaciju dr.Mehmedbasic. Jucer mi je doktorica mjerila nuhalni nabor i po njenim mjerama on je jako visok - max 4.75, takodjer mi je rekla da je nosic bebe premalen i da ne vidi nosnu kost. Radila sam odmah kombinirani skrining i sada cekam nalaz, ali dr. kaze da bez obzira na rezultat nalaza (koji ce vjerovatno biti los i to je dodala) sa 16 nedjelja radim amniocentezu. Eh sad sam izbezumljena, ne znam sta da radim i gdje bih prije...O amniocentezi uglavnom znam dosta, neizbjezna mi je po svemu sudeci, medjutim mene najvise muci rezultat AC i sta ako ona ne bude ok, dr. kaze da imam vremena za prekid trudnoce, ali meni je to prestrasno.


(odgovor članu dilemma)
Neposredna veza do poruke: 828
   RE: Amniocenteza
12.5.2014 16:17:01   
mamzi
Samo da javim da sam radila NIFTY test i cekam rezultate, pa ako nekoga zanima vise informacija, rado cu dati vise detalja.

U principu su mi nuhalni i sva ostala mjerenja savrsena za obe bebe, ali zbog godina sam se odlucila ipak na dodatne provjere s obzirom da double, triple i ostali testovi koji se inace rade rutinski, nemaju svrhu u blizanackoj trudnoci. Od maniocinteze sam odustala zbog toga sto ih je dvoje, a i maternica mi je puna mioma, sto otezava pronalazak mjesta za ubosti i to dva puta.

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 829
   RE: Amniocenteza
4.6.2014 17:26:29   
luka78
Pozdrav,

Evo da i ja postavim jedno pitanje. Elem, supruga (36 god) trenutno je trudna 14 sedmica. U 8 nedelji je bila 7 dana hospitalizovana, krvarenje, dijagnostifikovan hematom koji se nalazio iznad ploda i koji je bio mnogo veci od samog ploda. Od tada, uz terapiju, strogo miruje. Do danas, svi pregledi su prolazili dobro, hematom se smanjivao, beba je normalno rasla. U 12 + 3 je radila double test koji je pokazao sledece:

CRL 60 mm
Free BhCG 16.47 IU/I: 0.44 MoM
PAPP-A 3.7 IU/I: 1.23 MoM
NT 1.8 mm (CRL of 60 mm): 1.15 MoM

Down's syndrome Risk: Less then 1:10000 - Low Risk. The maternal age related risk for Down's syndrome is 1:181
Edwards' and Patau's syndrome Risk: 1:20386 - Low Risk.

E sada, posto ima vise od 35 god, ginekolog koji joj vodi trudnocu je preporucila da radi amnio. Sa druge strane, ginekolog u Domu zdravlja (kod kojeg moramo biti registrovani radi bolovanja itd) joj je rekla da sa obzirom na postojanje hematoma, iako se smanjuje i sada je manji od bebe (oko 2.5 cm u precniku), ali je i dalje tu, da razmisli da li da radi amnio zbog mogucih komplikacija. To je unijelo sada malu konfuziju i dilemu jer smo vec bili pripremljeni da radimo amnio. Kakva su vasa iskustva, sta mislite?

Hvala

(odgovor članu mamzi)
Neposredna veza do poruke: 830
   RE: Amniocenteza
4.6.2014 18:58:36   
AAvalon
Dragi luka
Nuhalni dobar. Double test uredan. Ne kontam uopste zasto bi ginekolog preporucio amnio, osim da zastiti svoju guzicu. Sansa da tvoja beba ima neki sindrom je 1:10000 u najgorem slucaju. Sansa da se poslije amnio izgubi beba (koja je vjerovatno zdrava, sudeci po ovim nalazima) je 1:50 do 1:100. Vi razmislite, vase je dijete, ali meni se takva statistika ne bi svidjela. Stetno u svakom slucaju!

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu luka78)
Neposredna veza do poruke: 831
   RE: Amniocenteza
4.6.2014 21:43:50   
almondray
Kod mene je slična situacija, nuhalni dobar.Privatnica preporučila RAC zbog opterećene porodične anamneze , dok dr. u dz nije saglasna sa tim.Imam već dva sina hB zdrava i odbila sam raditi amnio.Na testove me nisu ni slale.

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 832
   RE: Amniocenteza
5.6.2014 20:08:16   
luka78

IZVORNA PORUKA: AAvalon

Dragi luka
Nuhalni dobar. Double test uredan. Ne kontam uopste zasto bi ginekolog preporucio amnio, osim da zastiti svoju guzicu. Sansa da tvoja beba ima neki sindrom je 1:10000 u najgorem slucaju. Sansa da se poslije amnio izgubi beba (koja je vjerovatno zdrava, sudeci po ovim nalazima) je 1:50 do 1:100. Vi razmislite, vase je dijete, ali meni se takva statistika ne bi svidjela. Stetno u svakom slucaju!


Hvala. A sta moze biti alternativa amnio (dobro ne bas u izravnom smislu)? Mozda 4D UZ? Uz ovaj nalaz dabl testa, da li jos nekakav test manje invazivan da radimo?

Pozzz

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 833
   RE: Amniocenteza
6.6.2014 11:33:23   
almondray

IZVORNA PORUKA: luka78


IZVORNA PORUKA: AAvalon

Dragi luka
Nuhalni dobar. Double test uredan. Ne kontam uopste zasto bi ginekolog preporucio amnio, osim da zastiti svoju guzicu. Sansa da tvoja beba ima neki sindrom je 1:10000 u najgorem slucaju. Sansa da se poslije amnio izgubi beba (koja je vjerovatno zdrava, sudeci po ovim nalazima) je 1:50 do 1:100. Vi razmislite, vase je dijete, ali meni se takva statistika ne bi svidjela. Stetno u svakom slucaju!


Hvala. A sta moze biti alternativa amnio (dobro ne bas u izravnom smislu)? Mozda 4D UZ? Uz ovaj nalaz dabl testa, da li jos nekakav test manje invazivan da radimo?

Pozzz

Nema alternative,testovi nisu bog zna pouzdani.
4D hm ovdje su se javljale osobe kojima je isti bio sasvim ok a amnio je pokazala DS.
A imaš slučaj gdje je uredna amnio kao i svi testovi do nje , a beba je imala višestruke genetske malformacije.
Ima i trudilica kojima nakon 10 i više god, pokušavanja da dobiju bebu nije na kraj pameti da ispituju takvo što nakon što su ostale user posted image
Sve je u Božijim rukama.Bolje se opustite i uživajte u trudnoći.

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu luka78)
Neposredna veza do poruke: 834
   RE: Amniocenteza
6.6.2014 16:25:13   
AAvalon
IZVORNA PORUKA: luka78


IZVORNA PORUKA: AAvalon

Dragi luka
Nuhalni dobar. Double test uredan. Ne kontam uopste zasto bi ginekolog preporucio amnio, osim da zastiti svoju guzicu. Sansa da tvoja beba ima neki sindrom je 1:10000 u najgorem slucaju. Sansa da se poslije amnio izgubi beba (koja je vjerovatno zdrava, sudeci po ovim nalazima) je 1:50 do 1:100. Vi razmislite, vase je dijete, ali meni se takva statistika ne bi svidjela. Stetno u svakom slucaju!


Hvala. A sta moze biti alternativa amnio (dobro ne bas u izravnom smislu)? Mozda 4D UZ? Uz ovaj nalaz dabl testa, da li jos nekakav test manje invazivan da radimo?

Pozzz


Luka,
Sve alternative ste odradili, i svi nalazi dosli hB u redu. Mozete uraditi i 4D UZV koji moze otkriti anomalije u razvoju tih dijelova tijela koji se prate. Postoje i ti NIFTY ili Harmony testovi koji na osnovu nalaza krvi odrede da li beba ima jednu od 3 trisomije (trisomije 13,18,21) na koje se ispituje (ali ne i na ostale sindrome). To nema kod nas, mislim da ima u Hrvatskoj, kosta oko 1000-1500KM, ali je potpuno bezopasno za plod, samo se majci izvadi krv iz vene.

Svi koji idu na amniocentezu treba da znaju da ni amniocenteza nije svemoguca, posebno ova koja se radi kod nas. Pokazace greske sa hromosomima (recimo te aneuplodije kao trisomije i sl., eventualno i neku veliku deleciju ili translokaciju) ali nece ti pokazati recimo tackaste mutacije koje mogu biti problem. Znaci, uredan nalaz na amnio ti kaze da beba nema te neke osnovne genetske sindrome (Down, Turners, Edwards, Patau, fragile X  i sl.) ali svi znamo da se nazalost rodi dosta beba koje su genetski skroz OK ili sa urednim amnio nalazima ali sa multiplim deformitetima. S druge strane, amnio nosi svoj rizik od spontanog pobacaja koji je u vasem slucaju puno veci od rizika da sa bebom nesto nije u redu.

Kao sto rekoh, vase je dijete da se igrate Boga. Nalazi su vam stigli uredni hB, pa mi nije jasno zasto i dalje ceprkate. Nema tog testa koji ce 100% pokazati da je sa bebom sve u redu. Svaki od ovih gore navedenih testova, pa i amnio, ima stopu lazno negativnih i lazno pozitivnih rezultata, a da ne pricamo da ni blizu ne pokrivaju sav dijapazon oboljenja od kojih jedno ljudsko bice moze oboliti. U svakom slucaju zelim sve najbolje vama i vasoj bebici!

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu luka78)
Neposredna veza do poruke: 835
   RE: Amniocenteza
6.6.2014 17:44:16   
luka78

IZVORNA PORUKA: AAvalon

IZVORNA PORUKA: luka78


IZVORNA PORUKA: AAvalon

Dragi luka
Nuhalni dobar. Double test uredan. Ne kontam uopste zasto bi ginekolog preporucio amnio, osim da zastiti svoju guzicu. Sansa da tvoja beba ima neki sindrom je 1:10000 u najgorem slucaju. Sansa da se poslije amnio izgubi beba (koja je vjerovatno zdrava, sudeci po ovim nalazima) je 1:50 do 1:100. Vi razmislite, vase je dijete, ali meni se takva statistika ne bi svidjela. Stetno u svakom slucaju!


Hvala. A sta moze biti alternativa amnio (dobro ne bas u izravnom smislu)? Mozda 4D UZ? Uz ovaj nalaz dabl testa, da li jos nekakav test manje invazivan da radimo?

Pozzz


Luka,
Sve alternative ste odradili, i svi nalazi dosli hB u redu. Mozete uraditi i 4D UZV koji moze otkriti anomalije u razvoju tih dijelova tijela koji se prate. Postoje i ti NIFTY ili Harmony testovi koji na osnovu nalaza krvi odrede da li beba ima jednu od 3 trisomije (trisomije 13,18,21) na koje se ispituje (ali ne i na ostale sindrome). To nema kod nas, mislim da ima u Hrvatskoj, kosta oko 1000-1500KM, ali je potpuno bezopasno za plod, samo se majci izvadi krv iz vene.

Svi koji idu na amniocentezu treba da znaju da ni amniocenteza nije svemoguca, posebno ova koja se radi kod nas. Pokazace greske sa hromosomima (recimo te aneuplodije kao trisomije i sl., eventualno i neku veliku deleciju ili translokaciju) ali nece ti pokazati recimo tackaste mutacije koje mogu biti problem. Znaci, uredan nalaz na amnio ti kaze da beba nema te neke osnovne genetske sindrome (Down, Turners, Edwards, Patau, fragile X  i sl.) ali svi znamo da se nazalost rodi dosta beba koje su genetski skroz OK ili sa urednim amnio nalazima ali sa multiplim deformitetima. S druge strane, amnio nosi svoj rizik od spontanog pobacaja koji je u vasem slucaju puno veci od rizika da sa bebom nesto nije u redu.

Kao sto rekoh, vase je dijete da se igrate Boga. Nalazi su vam stigli uredni hB, pa mi nije jasno zasto i dalje ceprkate. Nema tog testa koji ce 100% pokazati da je sa bebom sve u redu. Svaki od ovih gore navedenih testova, pa i amnio, ima stopu lazno negativnih i lazno pozitivnih rezultata, a da ne pricamo da ni blizu ne pokrivaju sav dijapazon oboljenja od kojih jedno ljudsko bice moze oboliti. U svakom slucaju zelim sve najbolje vama i vasoj bebici!


Tako nekako i mi mislimo, ali je opet bolje kada jos neko to potvrdi ;-). Javljacemo kako ide... Hvala i pozz

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 836
   RE: Amniocenteza
10.6.2014 10:19:26   
luka78

IZVORNA PORUKA: luka78


IZVORNA PORUKA: AAvalon

IZVORNA PORUKA: luka78


IZVORNA PORUKA: AAvalon

Dragi luka
Nuhalni dobar. Double test uredan. Ne kontam uopste zasto bi ginekolog preporucio amnio, osim da zastiti svoju guzicu. Sansa da tvoja beba ima neki sindrom je 1:10000 u najgorem slucaju. Sansa da se poslije amnio izgubi beba (koja je vjerovatno zdrava, sudeci po ovim nalazima) je 1:50 do 1:100. Vi razmislite, vase je dijete, ali meni se takva statistika ne bi svidjela. Stetno u svakom slucaju!


Hvala. A sta moze biti alternativa amnio (dobro ne bas u izravnom smislu)? Mozda 4D UZ? Uz ovaj nalaz dabl testa, da li jos nekakav test manje invazivan da radimo?

Pozzz


Luka,
Sve alternative ste odradili, i svi nalazi dosli hB u redu. Mozete uraditi i 4D UZV koji moze otkriti anomalije u razvoju tih dijelova tijela koji se prate. Postoje i ti NIFTY ili Harmony testovi koji na osnovu nalaza krvi odrede da li beba ima jednu od 3 trisomije (trisomije 13,18,21) na koje se ispituje (ali ne i na ostale sindrome). To nema kod nas, mislim da ima u Hrvatskoj, kosta oko 1000-1500KM, ali je potpuno bezopasno za plod, samo se majci izvadi krv iz vene.

Svi koji idu na amniocentezu treba da znaju da ni amniocenteza nije svemoguca, posebno ova koja se radi kod nas. Pokazace greske sa hromosomima (recimo te aneuplodije kao trisomije i sl., eventualno i neku veliku deleciju ili translokaciju) ali nece ti pokazati recimo tackaste mutacije koje mogu biti problem. Znaci, uredan nalaz na amnio ti kaze da beba nema te neke osnovne genetske sindrome (Down, Turners, Edwards, Patau, fragile X  i sl.) ali svi znamo da se nazalost rodi dosta beba koje su genetski skroz OK ili sa urednim amnio nalazima ali sa multiplim deformitetima. S druge strane, amnio nosi svoj rizik od spontanog pobacaja koji je u vasem slucaju puno veci od rizika da sa bebom nesto nije u redu.

Kao sto rekoh, vase je dijete da se igrate Boga. Nalazi su vam stigli uredni hB, pa mi nije jasno zasto i dalje ceprkate. Nema tog testa koji ce 100% pokazati da je sa bebom sve u redu. Svaki od ovih gore navedenih testova, pa i amnio, ima stopu lazno negativnih i lazno pozitivnih rezultata, a da ne pricamo da ni blizu ne pokrivaju sav dijapazon oboljenja od kojih jedno ljudsko bice moze oboliti. U svakom slucaju zelim sve najbolje vama i vasoj bebici!


Tako nekako i mi mislimo, ali je opet bolje kada jos neko to potvrdi ;-). Javljacemo kako ide... Hvala i pozz


Prof. Dr Mladenko Vasiljevic iz BG je ipak preporucio amnio. Smatra da je rizik minimalan i da je trudnoca normalna. Nije vidio hematom, pretpostavlja da se apsorbovao. Tako da cu se javiti poslije procedure.

Pozz

(odgovor članu luka78)
Neposredna veza do poruke: 837
   RE: Amniocenteza
3.7.2014 19:44:48   
Aida72
Veliki pozdrav svima! Zanima me da li je neka od vas u zadnje vrijeme radila amniocentezu u Sarajevu i koliko se čeka na rezultate. U 17 sam sedmice trudnoće, a sljedeće sedmice imam zakazano.

(odgovor članu luka78)
Neposredna veza do poruke: 838
   RE: Amniocenteza
1.8.2014 20:48:42   
luka78
Bili na amnio, stigli nalazi, sve ok. Cura tatina ;-)

(odgovor članu Aida72)
Neposredna veza do poruke: 839
   RE: Amniocenteza
1.8.2014 21:06:16   
Super Beba

IZVORNA PORUKA: luka78

Bili na amnio, stigli nalazi, sve ok. Cura tatina ;-)


user posted image user posted image

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu luka78)
Neposredna veza do poruke: 840
   RE: Amniocenteza
1.8.2014 21:13:08   
luka78

IZVORNA PORUKA: Aida72

Veliki pozdrav svima! Zanima me da li je neka od vas u zadnje vrijeme radila amniocentezu u Sarajevu i koliko se čeka na rezultate. U 17 sam sedmice trudnoće, a sljedeće sedmice imam zakazano.


Mi smo u BL cekali 3 sedmice i 3 dana. Ali smo znali je su nam rekli poznanici ranije, ako ne zovnu u prvoj sedmici dobro je user posted image . Sve poslije je ok...Tako i bi.

(odgovor članu Aida72)
Neposredna veza do poruke: 841
   RE: Amniocenteza
13.10.2014 16:44:59   
svga
Pozdrav svima!
Da li je neko u skorije vrijeme radio amniocentezu u Banjaluci? Interesuju me iskustva jer za tri sedmice planiram da radim ac. Svako iskustvo bi dobro doslo, moze i u privatnoj poruci. Hvala!!

(odgovor članu luka78)
Neposredna veza do poruke: 842
   RE: Amniocenteza
20.10.2014 10:57:49   
Mushu
Pozdrav cure. Da li ima neka koja je u posljednje vrijeme radila AC? Zanima me sta treba za Kosevo i koliko se ceka. I kada je najbolje da odem da je uradim. Radila sam samo nuhalni koji je uredan i beba je HB ok ali nisam htjela da radim ni double ni tripl test zbog nepouzdanosti i sto na kraju opet zavrsis na AC. Kod mene su godine u pitanju - 36.Ostala mi je AC.

Hvala

_____________________________

Sreću čine male stvari

(odgovor članu svga)
Neposredna veza do poruke: 843
   RE: Amniocenteza
27.10.2014 15:40:43   
Alica2302

IZVORNA PORUKA: mamzi

Samo da javim da sam radila NIFTY test i cekam rezultate, pa ako nekoga zanima vise informacija, rado cu dati vise detalja.

U principu su mi nuhalni i sva ostala mjerenja savrsena za obe bebe, ali zbog godina sam se odlucila ipak na dodatne provjere s obzirom da double, triple i ostali testovi koji se inace rade rutinski, nemaju svrhu u blizanackoj trudnoci. Od maniocinteze sam odustala zbog toga sto ih je dvoje, a i maternica mi je puna mioma, sto otezava pronalazak mjesta za ubosti i to dva puta.



Pozz,

mene interesuje NIFTY.gdje si radila pls???

Hvala

(odgovor članu mamzi)
Neposredna veza do poruke: 844
   RE: Amniocenteza
1.12.2014 9:06:30   
sopina
POzz svima,
da li još neko čeka amniocentezu?. Ja tek trebam da radim oko 20. decembra i onda još dvije sedmice čekanja. Razlog je povećan nuhalni nabor preko 4 mm. Kakva su vaša iskustva i kao izdržati svo to čekanje?
Poozz

(odgovor članu Alica2302)
Neposredna veza do poruke: 845
   RE: Amniocenteza
17.12.2014 20:24:08   
colito
Ja sam u 19 nedelji trudnoce , i cijelo vrijeme lezim i mirujem zbog kontrakcija. user posted image Ja sam radila u ponedjeljak. Dobila sam antibiotik da pijem 8 dana i 15 dana mirovanja( jel to strogo mirovanje?)posto nemogu nikako da se opustim,trah me i hodat. Jos uvjek imam i flaster na ubodu nisam skinula . user posted image

(odgovor članu sopina)
Neposredna veza do poruke: 846
   RE: Amniocenteza
18.12.2014 13:36:58   
Valerie

IZVORNA PORUKA: colito

Ja sam u 19 nedelji trudnoce , i cijelo vrijeme lezim i mirujem zbog kontrakcija. user posted image Ja sam radila u ponedjeljak. Dobila sam antibiotik da pijem 8 dana i 15 dana mirovanja( jel to strogo mirovanje?)posto nemogu nikako da se opustim,trah me i hodat. Jos uvjek imam i flaster na ubodu nisam skinula . user posted image


Ja sam je radila isto sad u decembru. Mirovala sam strogo 3 dana, ali kasnije sam vec izlazila pomalo, laganja setnja i to. Bitno je da ne dizes nista tesko i da se ne naprezes. I jos bitnije da se opustis, da nemas strah od svakodnevnih aktivnosti, tusiranja isl. Slobodno skini flaster, istusiraj se, opusti se. Strah koji imas je bez razloga. Uzivaj :)
I jos nesto, zao mi je sto sam primjetila da ovaj forum uopste nije aktivan koliko sam ocekivala, sto je steta, jer treba da budemo podrska jedna drugoj, sa savjetima, korisnim informacijama i slicno. Posto ni ja nisam dobila ni jedan odgovor na moja pitanja, kad sam vidjela da ti niko nije odgovorio, time su se potvrdile moje tvrdnje.
Sretno dalje i mozda se sretnemo u porodilistu aBd :))

(odgovor članu colito)
Neposredna veza do poruke: 847
   RE: Amniocenteza
18.12.2014 14:15:41   
colito
E puno hvala na odg. Tema je bas zamrla, greska , a tesko je kad ides ( a pojma nemas sta te ceka )ja sam se bas puno sikirala . Hvala puno na odg. Samo sto nemogu nikako da se opustim , i ja sam pocela pomalo da se krecem , ali me nesto krsta podzu da bole . A kad lezim sve je ok . Iskreno se nadam da je kriza prosla . Samo jos taj nalaz da dodze. Pa da aBd onda uzivamo u user posted image . Hvala , sretno i tebi .Ja se nadam da se vidimo zajedno ss nasim user posted image

(odgovor članu Valerie)
Neposredna veza do poruke: 848
   RE: Amniocenteza
18.12.2014 15:55:28   
no idea
Ja vec neko vrijeme skoro svaki dan svracam na ovu temu i svaki put se razocaram jer niko nista ne pise.Tema je skroz zamrla,nazalost.Nadam se da cemo je bar malo podici...Ja AC jos nisam imala,zakazana mi je za sutra i danas crkavam od straha te kako cu ja to izdrzati ili sta ako se refleksno mrdnem kad igla bude ulazila, kakve su posljedice...nosim nisko i posteljica mi je sprijeda...hoce li uspjeti uraditi AC kako treba...kako cu prezivjeti povratak kuci od 100 km...a tek da ne govorim o strahu od perioda poslije...Ako prezivim napisacu detaljan izvjestaj koji ce mozda nekome dobro doci...

(odgovor članu colito)
Neposredna veza do poruke: 849
   RE: Amniocenteza
18.12.2014 16:07:02   
colito

IZVORNA PORUKA: no idea

Ja vec neko vrijeme skoro svaki dan svracam na ovu temu i svaki put se razocaram jer niko nista ne pise.Tema je skroz zamrla,nazalost.Nadam se da cemo je bar malo podici...Ja AC jos nisam imala,zakazana mi je za sutra i danas crkavam od straha te kako cu ja to izdrzati ili sta ako se refleksno mrdnem kad igla bude ulazila, kakve su posljedice...nosim nisko i posteljica mi je sprijeda...hoce li uspjeti uraditi AC kako treba...kako cu prezivjeti povratak kuci od 100 km...a tek da ne govorim o strahu od perioda poslije...Ako prezivim napisacu detaljan izvjestaj koji ce mozda nekome dobro doci...


Pregled
RE: Amniocenteza
Znam kako ti je , ja sam sve to prosla u pond. tako da ti iz iskustva mogu reci da se ne brines , i da upste ne boli , dok ocisti pripremi ,u meedzuvremenu i bocne , tako da se nemas vremena kad trznuti :), i kod mene je bebi nisto i cijelo vrijeme imam kontrakcije.Dr . prati na ultrazvuk, a pomocnik , vadi vodu. Bez panike i straha, iz iskustva govorim HB sve super proslo. Sad sam u fazi mirovanja . Sretno, i bit ce to sve ok


(odgovor članu no idea)
Neposredna veza do poruke: 850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *