|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Amniocenteza
1.8.2013 12:02:41   
Rio_de_Janeiro

IZVORNA PORUKA: grozđe

Drage moje, ja sam takodjer bila na amniocentezi u ponedjeljak i sve bude gotovo za minut. Evo odmaram vec 4.dan i dobro se osjecam. Pijem antibiotik, apaurin i 1,5l tecnosti nekoliko dana. Bilo je jedno 10-tak zena sa mnom. Sabyoli meni su rekli da ce nalazi biti gotovi za 7-8 dana, a nadam se vec sutra da ce mi javiti kao sto su i tebi.

Gdje si radila i jesu li ti dali apaurin prije zahvata? Ja trebam za 10tak dana da radim i rečeno mi je da nema nikakve posebne pripreme.

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 776
   RE: Amniocenteza
1.8.2013 12:08:51   
grozđe
Rio pozdrav.....

radila sam na GAK Jezero..nema nikakve pripreme, samo opusteno... popijes apaurin od 2mg i dones dokumentaciju koju su ti rekli... malo bocne dok prodje igla i to je to... sve traje minut i ides kuci... trebas odmarati, mirovati nakon toga..meni su rekli 15.dana... nalazi izgleda budu brzo... Sretno...

(odgovor članu Rio_de_Janeiro)
Neposredna veza do poruke: 777
   RE: Amniocenteza
1.8.2013 12:14:38   
Rio_de_Janeiro

IZVORNA PORUKA: grozđe

Rio pozdrav.....

radila sam na GAK Jezero..nema nikakve pripreme, samo opusteno... popijes apaurin od 2mg i dones dokumentaciju koju su ti rekli... malo bocne dok prodje igla i to je to... sve traje minut i ides kuci... trebas odmarati, mirovati nakon toga..meni su rekli 15.dana... nalazi izgleda budu brzo... Sretno...

Jesu ti rekli za apaurin ili si ga popila na svoju ruku? Ja ću raditi aBd kod Mehmedbašića ali mi ništa ne rekoše za apaurin a beba je pravo nemirna na zadnja dva UZV.

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 778
   RE: Amniocenteza
1.8.2013 12:26:28   
grozđe
Rio rekli su mi za apaurin, nisam ga nikada prije ni koristila...vidjela sam da apaurin na mene ne djeluje ali je to vjerovatno da se beba smiri, tako mi je i rekla sestra kada sam zvala da dogovorim termin... moja beba je isto zivahna...

Izvini na pitanju: ali zasto radis privatno, skupo je... ako mozes dobiti uputnicu pokusaj..meni je radila doktorica Lejla Imsirija, a pored nje amniocenteze rade jos Naida Imsirija i Boris Nikuin. Oni su svi odlicni.

U kojoj sedmici ces raditi amniocentezu, ja sam u 18-toj.

(odgovor članu Rio_de_Janeiro)
Neposredna veza do poruke: 779
   RE: Amniocenteza
1.8.2013 12:47:03   
Rio_de_Janeiro

IZVORNA PORUKA: grozđe

Rio rekli su mi za apaurin, nisam ga nikada prije ni koristila...vidjela sam da apaurin na mene ne djeluje ali je to vjerovatno da se beba smiri, tako mi je i rekla sestra kada sam zvala da dogovorim termin... moja beba je isto zivahna...

Izvini na pitanju: ali zasto radis privatno, skupo je... ako mozes dobiti uputnicu pokusaj..meni je radila doktorica Lejla Imsirija, a pored nje amniocenteze rade jos Naida Imsirija i Boris Nikuin. Oni su svi odlicni.

U kojoj sedmici ces raditi amniocentezu, ja sam u 18-toj.

Nemam osiguranje pa moram nažalost platiti. Jeste skupo ali šta ću. Elem, u naredna 2 mjeseca bih trebala biti osigurana ali tada će mi biti kasno za amnio. Sredinom augusta ću biti u 18. sedmici i ja. Moram zvati i pitati za taj apaurin.

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 780
   RE: Amniocenteza
1.8.2013 12:49:10   
grozđe
Da, kazu da je tada vec kasno. Doktor mi je rekao da se radi do 18.sedmice. Upitaj za apaurin svakako.

(odgovor članu Rio_de_Janeiro)
Neposredna veza do poruke: 781
   RE: Amniocenteza
1.8.2013 13:41:58   
Rio_de_Janeiro

IZVORNA PORUKA: grozđe

Da, kazu da je tada vec kasno. Doktor mi je rekao da se radi do 18.sedmice. Upitaj za apaurin svakako.

Hvala puno za sve informacije i sretno i tebi i bebaču :)

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 782
   RE: Amniocenteza
3.8.2013 12:16:53   
Sabyoli
Grozđe, bit ce to sve ok abd. Javi nam rezultate

(odgovor članu Rio_de_Janeiro)
Neposredna veza do poruke: 783
   RE: Amniocenteza
16.8.2013 13:04:34   
Rio_de_Janeiro
Dobili smo brzi nalaz i on je HB uredan user posted image Kao što je čika doktor i vidio na ultrazvuku, stiže nam jedan momak user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Sabyoli)
Neposredna veza do poruke: 784
   RE: Amniocenteza
16.8.2013 13:08:01   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Rio_de_Janeiro

Dobili smo brzi nalaz i on je HB uredan user posted image Kao što je čika doktor i vidio na ultrazvuku, stiže nam jedan momak user posted image user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Rio_de_Janeiro)
Neposredna veza do poruke: 785
   RE: Amniocenteza
16.8.2013 14:57:03   
grozđe
Pozdrav drage moje... danas su mi javili za nalaz da je uredan i isti sam maloprije preuzela na Jezeru... jako sam sretna i veliko olaksanje.....

Rio ti si bas brzo dobila nalaz..Cestitam na momku i drago mi je sto je sve dobro proslo.... kod nas je momcina takodjer user posted image user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 786
   RE: Amniocenteza
16.8.2013 15:36:43   
Rio_de_Janeiro

IZVORNA PORUKA: grozđe

Pozdrav drage moje... danas su mi javili za nalaz da je uredan i isti sam maloprije preuzela na Jezeru... jako sam sretna i veliko olaksanje.....

Rio ti si bas brzo dobila nalaz..Cestitam na momku i drago mi je sto je sve dobro proslo.... kod nas je momcina takodjer user posted image user posted image

Dobila sam brzi nalaz (QF PCR) koji bude gotov za dan. Ovaj drugi čekam 14 dana, i nadam se da će sve biti aBd OK takođe. Čestitam na momku user posted image i drago mi je da je nalaz uredan :) user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 787
   RE: Amniocenteza
16.8.2013 15:41:39   
grozđe
Rio naravno da ce ti biti i drugi u redu..ja sam cekala evo 18.dana na nalaz..sada su godisnji odmori pa kazu zbog toga.....

Sretno i javi nam se....

(odgovor članu Rio_de_Janeiro)
Neposredna veza do poruke: 788
   RE: Amniocenteza
25.8.2013 21:25:37   
Rio_de_Janeiro
U petak smo dobili potpunu citogenetsku analizu,normalan muški kariotip user posted image user posted image

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 789
   RE: Amniocenteza
26.8.2013 10:35:44   
grozđe

IZVORNA PORUKA: Rio_de_Janeiro

U petak smo dobili potpunu citogenetsku analizu,normalan muški kariotip user posted image user posted image


bravo user posted image user posted image ... djecak dolazi....

petak je bio kada su i mene zvali za nalaze.... sada se mozes opustiti i uzivati....

sve najbolje....

(odgovor članu Rio_de_Janeiro)
Neposredna veza do poruke: 790
   RE: Amniocenteza
28.9.2013 20:50:10   
vodolija_
zdravo cure, samo da vas pitam da li ste doruckovale prije amnio, i jel tako da se do 10 h treba javiti na jezeru?

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 791
   RE: Amniocenteza
1.10.2013 16:42:03   
Rio_de_Janeiro
Ja sam popila kafu i normalno doručkovala. Nisam doduše radila na Jezeru nego privatno ali vjerujem da je protokol isti. Sretno!

(odgovor članu vodolija_)
Neposredna veza do poruke: 792
   RE: Amniocenteza
12.1.2014 21:56:11   
kocka
Da li je neko radio AC u klinickom centru u Banja Luci i kakva su iskustva?

(odgovor članu Rio_de_Janeiro)
Neposredna veza do poruke: 793
   RE: Amniocenteza
7.3.2014 21:38:40   
Mostarka*
Trebala bih raditi AC u Sarajevu u ponedjeljak, ali mi nece biti gotova uputnica do utorka. Narucena sam za pon. pa me zanima koliko bi mi u najgorem slucaju mogli naplatiti? Inace sam osigurana u HNK (Mostar) i imam kopiju zahtjeva za odobrenje uputnice na kojoj su svi potrebni potpisi tri doktora, međutim protokol nece zavrsiti do utorka.

_____________________________

Najvazniji dani u zivotu 11.01.2009. god- rodjenje mog prvog malog bebaca i drugog bebaca 31.07.2014, god,

(odgovor članu kocka)
Neposredna veza do poruke: 794
   RE: Amniocenteza
11.3.2014 10:19:11   
krauter

IZVORNA PORUKA: Mostarka*

Trebala bih raditi AC u Sarajevu u ponedjeljak, ali mi nece biti gotova uputnica do utorka. Narucena sam za pon. pa me zanima koliko bi mi u najgorem slucaju mogli naplatiti? Inace sam osigurana u HNK (Mostar) i imam kopiju zahtjeva za odobrenje uputnice na kojoj su svi potrebni potpisi tri doktora, međutim protokol nece zavrsiti do utorka.


Iščitala sam temu, kažu da kod Mehmedbašića, kada se radi privatno, košta oko 650 KM, pa onda ne bi trebalo biti skuplje (samo bi moglo biti jeftinije, po nekoj mojoj logici) u bolnici. I ja sam naručena za ponedjeljak. Uopšte ne mogu da dočekam, stvarno, ovaj stres i neizvjesnost su vjerovatno nešto najgore...Ako je neko radio nedavno, da li znamo koliko se čekaju rezultati? Vidim da je prije bilo duže od 2 sedmice, neko piše da su za sedmicu gotovi, neko da nazovu za par dana ako nešto nije u redu...Ako neko ima friške informacije, molim vas da napišete ovdje.

(odgovor članu Mostarka*)
Neposredna veza do poruke: 795
   RE: Amniocenteza
14.3.2014 9:56:36   
Mostarka*
E ovako, na svjeze da napisem.
Radila sam AC 10.03. i to je bio jedan od najstresnijih dana u zivotu.
Nije mi bila gotova uputnica, ali posto mi se zurilo (zbog sedmica trudnoce) dali su mi u bolnici kopiju odobrenja doktora (ovjeru tri dokora koji me salju na AC i na osnovu toga se dobije uputnica) a uputnica mi je bila gotova 11. u utorak. Otisla sam u Sa i primili su me na AC, mada su mi rekli dok ne dobiju orginalnu uputnicu nece mi raditi nalaz. Ja sam odmah po primitku nalaza poslal ga brzom postom tako da je sve od papirologije bilo ok, i nista nisam placala. Kod Mehmedbasica je brzi nalaz 400KM i dobije se rezultat za tri dana. ako ces sve nalaze (da li postoji neki sindrom i jos nesto...) i onda je 750KM.

Sama procedura tece ovako.
Javila sam se na GAK i rekli su mi da su svi naruceni u 10h pa kada dodjes na red. Ide dosta brzo, a bilo nas je puno.
Citala sam da prvo ide Sarajevo pa ostali kantoni, ali nije bilo tako, prvo su procitali dvije gospodje pa su krenuli drugi kantoni, tako da sam ja bila peta. Moras dobro doruckaovati i popiti apaurin.
Odes u wc i onda te dr ultrazvukom gleda i trazi najblje mjesto za ubod. Uz to sestra pise podatke (adresu, tel. i sl). Sam ubod stvarno nije strasan i izadjes iz ordinacije za dvije min.
Nakon toga dobijes terapiju.
Imala sam pola sata-sat kontrakcije materice, sve dok nisam popila antibiotike. Sve ostalo ti je lezi i cuvaj se. Nije strasno koliko sam se ja preko interneta nacitala.
Nalaz su mi javili upravo sada telefonski. Hvala Bogu sve je ok. Znaci pet dana, a ja sam citala da ne moze prije dvije sedmce. TJ. jos jedna informacija s neta koja nije tacna. Detaljan nalaz ce mi pslati postom.
Sada lezim i nadam se da ce period mirovanja zavrsiti ok. Koji inace traje 15 dana.
Nadam se da sam pomogla.
Sretno!!!


_____________________________

Najvazniji dani u zivotu 11.01.2009. god- rodjenje mog prvog malog bebaca i drugog bebaca 31.07.2014, god,

(odgovor članu krauter)
Neposredna veza do poruke: 796
   RE: Amniocenteza
1.4.2014 21:59:01   
miks
KOji su vam razlozi amniocinteza?
Meni su jednom fulili dijagnozu..rekli nuhalni veliki a on se za 7 dana povukao...ja se taman ponadal sve ce biti ok kad opet danas na pregledu dr kaze
vidi dosta stvari koje upucuju na anomalije...
Dali amnio moze pokazati bas sve? On kaze da ne mozei savjetuje ciscenje bez amnio.

(odgovor članu Mostarka*)
Neposredna veza do poruke: 797
   RE: Amniocenteza
1.4.2014 22:01:36   
Andy_Bec23
Koja si sedsmica?

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 798
   RE: Amniocenteza
1.4.2014 22:04:10   
Andy_Bec23

IZVORNA PORUKA: miks

KOji su vam razlozi amniocinteza?
Meni su jednom fulili dijagnozu..rekli nuhalni veliki a on se za 7 dana povukao...ja se taman ponadal sve ce biti ok kad opet danas na pregledu dr kaze
vidi dosta stvari koje upucuju na anomalije...
Dali amnio moze pokazati bas sve? On kaze da ne mozei savjetuje ciscenje bez amnio.



miks dragaAmino moze samo da pokaze dali beba ima GENETICKE greske kao Downow sindrom, itd ali ne dali beba ima malformacije.U mene je sve bilo u redu ali je beba imala malformacije na rukama, nogama, srce itd. Rodila sam u 23 sedmici zato te pitam koja si sedmica? jEr poslije 12 sedmice nema nikako ciscenje vec porod . A neznam kako moze ginekolog tako sta da kaze?

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 799
   RE: Amniocenteza
1.4.2014 22:46:04   
miks
Ulazim u 15 sedmicu sutra

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *