|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Amniocenteza
23.1.2015 14:40:02   
rose
bavim se mislju da ovaj put to radim kod mehmedbasica...moje osiguranje to moze pokriti a izbjeci cu cekanje od 5+ sati na GAK-u...kao prosli put ...jel neko radio kod njega?

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu sopina)
Neposredna veza do poruke: 876
   RE: Amniocenteza
6.2.2015 10:49:02   
Amilamila
Čitam vaša iskustva i morala sam da vam prenesem svoje.
Po preporuci doktora, uradila sam tripl test, onako, bilo je ako želim. Otišla sam na DIP uradila nalaz T21 i rezultat je 1:223 i sad je nastala panika.
Preporuka doktora je da idem na amiocentezu ja to stvarno ne želim, a odluku treba da donesem što prije, sad sam u 15 sedmici. user posted image

Treba mi vaša pomoć, preporuka jer ludimuser posted image

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 877
   RE: Amniocenteza
6.2.2015 12:02:37   
rose

IZVORNA PORUKA: Amilamila

Čitam vaša iskustva i morala sam da vam prenesem svoje.
Po preporuci doktora, uradila sam tripl test, onako, bilo je ako želim. Otišla sam na DIP uradila nalaz T21 i rezultat je 1:223 i sad je nastala panika.
Preporuka doktora je da idem na amiocentezu ja to stvarno ne želim, a odluku treba da donesem što prije, sad sam u 15 sedmici. user posted image

Treba mi vaša pomoć, preporuka jer ludimuser posted image



isto sam se tako osjecala...meni je bio 1:150 .... ludila, brinula se, po netu gledala klipove kako se to radi i sta mogu ocekivati...i odradila je...onda ide par sedmica cekanja rezultata i tek nakon toga sam odahnula..ni onda ni sada nisam nacisto sta bih s rezultatom da je bio los...ali sam morala odraditi da se smirim i da se ne mucim jos pola godine jel ili nije

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Amilamila)
Neposredna veza do poruke: 878
   RE: Amniocenteza
6.2.2015 12:11:31   
Amilamila
Ja ne želim da je radim,sve bih drugo, ali nje se baš bojim. Pročitala sam grozna iskustva.

šta je sa ovim testom gore koje si postavila rose, ko to radi, koliko se čeka?

@sunshine_sa koliko je pouzdan bio taj test iz Beča, koliko si čekala?

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 879
   RE: Amniocenteza
6.2.2015 12:21:57   
rose
cini mi se da to treba da narucis set, odes kod dr da ti izvade krv i posaljes na analizu...analiza kako sam skontala se radi negdje u kini...i tes je kako vidis oko 1500 KM

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 880
   RE: Amniocenteza
6.2.2015 15:35:59   
Amilamila
Hvala ti na informacijama, cijeli dan sam na telefonu i saznala sam da se jedan test radi u Kini nifty se zove, ali se dugo čekaju rezultati, a ionako ludim da bi
našla sam ovaj što si postavila link http://genoma.com/?country=BIH&locale=bs_BA , on se zove Tranqulity i radi se u Ženevi košta 790 eura.
pričala sam sam njihobom genetičarkom i u ponedjlejak uzimam krv i šaljem na analizu.

šta mi žene sve moramo podnijeti user posted image

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 881
   RE: Amniocenteza
6.2.2015 15:51:34   
sunshine_sa
@Amilamila
Test je pouzdan, mislim kod mene je na kraju sve bilo uredu. Na stranici koju mi je Rose pokazala, cak su i visi procenti tacnosti nego sto su bili prije par godina kada sam ja radila. Rezultati su mi stigli za 7 dana. Ja nisam htjela da radim amniocentezu,kad mi se vec ovako nesto pruza sa najnovijom tehnologijom zasto da ne?
Nadam se da ce sve biti uredu kod tebe, nemoj se brinuti.

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 882
   RE: Amniocenteza
8.2.2015 10:43:56   
AAvalon

IZVORNA PORUKA: Amilamila

Ja ne želim da je radim,sve bih drugo, ali nje se baš bojim. Pročitala sam grozna iskustva.

šta je sa ovim testom gore koje si postavila rose, ko to radi, koliko se čeka?

@sunshine_sa koliko je pouzdan bio taj test iz Beča, koliko si čekala?

Pa ko te tjera da je radis??? Nije zakonom obavezno. Sansa da ti s bebom nesto ne valja je manja od 0.5%. To ti u prevodu znaci da imas 99.5% i vise sanse da je beba ok. Meni niste jasne sve koje letite na amnio, kao da je najbezazlenija, a sansa od spontanog je u tvom slucaju veca nego sansa da s bebom nesto nije u redu...user posted image
Imas nifty, harmony i slicne testove kao alternativu, ali to ti samo ukazuje na tri najcesce trisomije, n na sve genetske poremecaje, tipa delecija, translokacija i sl...

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu Amilamila)
Neposredna veza do poruke: 883
   RE: Amniocenteza
8.2.2015 13:32:58   
colito

IZVORNA PORUKA: Amilamila

Čitam vaša iskustva i morala sam da vam prenesem svoje.
Po preporuci doktora, uradila sam tripl test, onako, bilo je ako želim. Otišla sam na DIP uradila nalaz T21 i rezultat je 1:223 i sad je nastala panika.
Preporuka doktora je da idem na amiocentezu ja to stvarno ne želim, a odluku treba da donesem što prije, sad sam u 15 sedmici. user posted image

Treba mi vaša pomoć, preporuka jer ludimuser posted image

Ja sam bila u istoj situaciji vec sam pisala o tome , ( prevelik pritisak i teret na srcu , dusi ,psihicki :( )samo sto sam ja bila u jos tezoj situaciji , jer sam bila vec 20 sedmica,jos veci rizik, jer je bebi veci, ali i HB dragom sve je proslo super. I nakon 7 dana stigao nalaz uredan HB .( tih 7 dana mi je bilo , kao 7 god ). Kad sam dobila poziv, koda sam se ponove rodila, hvala Allahu , pa se sve zavrsilo super. Opet svako ima svoje misljenje . Ali s tim nalazom skidas veli teret, i uzivas u trudnoci. Sretno ti , to samo vi mozete odluciti zeliteli ili ne

(odgovor članu Amilamila)
Neposredna veza do poruke: 884
   RE: Amniocenteza
9.2.2015 9:47:19   
Amilamila
@Avalon Niko me nije tjerao, doktorova preporuka je bila, a ja sam rekla da ne želim, ne želim taj rizik..želim drugu vrstu potvrde da je sve OK.
Hvala ti @ Colito, Sunshine_sa, na korisnim informacijama i podrsci.user posted image

Izvadila sam krv jutros, danas se šalje za Ženevu, a test detektuje 3 poremećaja (Down-što je kod mene sumnja, Edvards, Patau, i još poremećaje na spolne hromozome). Rezultat se očekuje za 7 dana.

javim vam rezultat

(odgovor članu colito)
Neposredna veza do poruke: 885
   RE: Amniocenteza
16.2.2015 15:00:12   
amallia78
ja sam radila nifty test. rezultati se cekaju 10 dana. radila sam u Hr u privatnoj klinici 4000 kn + 250 kn obavezan ultrazvuk da se provjeri da li bebi kuca srce. radila sam to u 11tom tjednu trudnoće

(odgovor članu Amilamila)
Neposredna veza do poruke: 886
   RE: Amniocenteza
17.2.2015 11:25:04   
Amilamila
Drage moje, stigao je rezultat sve je OK, nije detektovan niti jedan poremećaj.. iii it's a boy :D

user posted image user posted image


(odgovor članu amallia78)
Neposredna veza do poruke: 887
   RE: Amniocenteza
17.2.2015 11:36:04   
sunshine_sa
http://www.ringeraja.ba/clanak/visokotehnoloska-genetska-dijagnostika---cryosave_2254.html?page= evo ih na ringeraji
Cestitam Amilaamila user posted image user posted image

(odgovor članu Amilamila)
Neposredna veza do poruke: 888
   RE: Amniocenteza
17.2.2015 11:44:55   
Amilamila
Hvala sunshine_sa, pao mi je kamen sa srca, teret sa leđa.. od sada uživam u trudnoći user posted image

vidjela sam i na klixu je bio članak da su testovi dostupni i BiH sada, ovaj zeleni paket na slici je test koji sam ja radila.

(odgovor članu sunshine_sa)
Neposredna veza do poruke: 889
   RE: Amniocenteza
17.2.2015 11:46:41   
sunshine_sa
Super, bas mi je drago. I ja sam svojoj prijateljici predlozila da radi, da se ne brine.
Sad uzivaj user posted image

(odgovor članu Amilamila)
Neposredna veza do poruke: 890
   RE: Amniocenteza
17.2.2015 18:50:41   
rose
user posted image user posted image sad uzivaj user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu sunshine_sa)
Neposredna veza do poruke: 891
   RE: Amniocenteza
20.2.2015 9:59:02   
Amilamila
Hvala vam na podršci mame user posted image

Upoznala sam na klinici još jednu ženu koja je radila ovaj test, a inače leži gore i čuva trudnoću.user posted image
Ali hvala Bogu i kod nje test je pokazao da je sve OK. user posted image



(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 892
   RE: Amniocenteza
20.2.2015 10:02:37   
Amilamila
I gore sam pogrešno napisala cijenu, stavila sam 100 eura više, ne zamjerite luda sam bila user posted image

Cijena testa je 690 eura.

(odgovor članu Amilamila)
Neposredna veza do poruke: 893
   RE: Amniocenteza
20.2.2015 10:32:40   
Ena123
Zdravo drage moje!

Evo da i ja dam udjela u ovoj temi jer vec imam neko iskustvo.Naime 2013 sam imala 36 god. i prvu trudnocu i radila sam sve nalaze i tripl test i aminosintezu i svi nalazi su bili dobri jer to su nalazi koji pokazuju genetske greske ili anomalije na plodu sto znaci ne pokazuju fizicke nedostatke a moja beba je imala anomaliju koja se vidjela na 4D tako da su morali izazvati porod i otislo je moje dijete.Znaci sve nalaze uradite,sve kontrole ako ne zelite da dobijete dijete koje nije uredu jer postoje i roditelji vjernici koji misle da je to tako od Boga i da treba prihvatiti a ja mislim da je to greska prirode i da ne zelim da rodim bebu,sutra covjeka koji ce patiti zbog svojih nedostataka.Evo opet sam trudna i imam namjeru sve nalaze ponovo raditi,umirem od straha da opet se ne desi kao prosli put ali opet cu raditi sve za bebino dobro.Sve je tesko i strasan je svaki trenutak iscekivanja ali sve vrijedi da zagrlis svoju bebicu zdravu :)!

(odgovor članu colito)
Neposredna veza do poruke: 894
   RE: Amniocenteza
20.2.2015 10:46:04   
AAvalon

IZVORNA PORUKA: Ena123

Zdravo drage moje!

Evo da i ja dam udjela u ovoj temi jer vec imam neko iskustvo.Naime 2013 sam imala 36 god. i prvu trudnocu i radila sam sve nalaze i tripl test i aminosintezu i svi nalazi su bili dobri jer to su nalazi koji pokazuju genetske greske ili anomalije na plodu sto znaci ne pokazuju fizicke nedostatke a moja beba je imala anomaliju koja se vidjela na 4D tako da su morali izazvati porod i otislo je moje dijete.Znaci sve nalaze uradite,sve kontrole ako ne zelite da dobijete dijete koje nije uredu jer postoje i roditelji vjernici koji misle da je to tako od Boga i da treba prihvatiti a ja mislim da je to greska prirode i da ne zelim da rodim bebu,sutra covjeka koji ce patiti zbog svojih nedostataka.Evo opet sam trudna i imam namjeru sve nalaze ponovo raditi,umirem od straha da opet se ne desi kao prosli put ali opet cu raditi sve za bebino dobro.Sve je tesko i strasan je svaki trenutak iscekivanja ali sve vrijedi da zagrlis svoju bebicu zdravu :)!



meni je ovo strasno...

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu Ena123)
Neposredna veza do poruke: 895
   RE: Amniocenteza
20.2.2015 12:37:57   
Amilamila
@Ena123
ABd biti će sve dobro i zagrlit ćeš svoju zdravu bebicu.
Kao što si i rekla, uradi sve što možeš da budeš sigurna i bez stresa da nastaviš trudnoću. Razumijem i strah i iščekivanje, tražila sam najbezbolniji i bez rizika način da saznam da li postoji nešto, sreća da je sumnja bila bespotrebna.
nažalost dobila sam potvrdu da više ni godine nisu jedini razlog brojnih promjena, jer sam ja 88 godište i nisam bila u toj tzv. rizičnoj skupini.

Pretužno je sve što se dešava i šta se sve treba izdržati, ali moramo biti jake i suočiti se.

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 896
   RE: Amniocenteza
20.2.2015 12:54:24   
Isha
Ena123, koja je bila anomalija pa se vidjela na 4d?

Ja, recimo, nisam radila nista od tih testova, jer nije rizicno nista bilo, ustvari nisam spadala u tu skupinu, 28 godina, a vec imala zdravo dijete, pa ipak nas sin se rodio sa kongenitalnim deformitetom atrezijom jednjaka.
I da smo saznali prije, nista to ne bi utjecalo na konacan ishod, tako da ne postoji garancija ni za sta. Svima nama zelim puno srece user posted image .

(odgovor članu Amilamila)
Neposredna veza do poruke: 897
   RE: Amniocenteza
20.2.2015 13:00:16   
rose
IZVORNA PORUKA: Isha

Ena123, koja je bila anomalija pa se vidjela na 4d?

Ja, recimo, nisam radila nista od tih testova, jer nije rizicno nista bilo, ustvari nisam spadala u tu skupinu, 28 godina, a vec imala zdravo dijete, pa ipak nas sin se rodio sa kongenitalnim deformitetom atrezijom jednjaka.
I da smo saznali prije, nista to ne bi utjecalo na konacan ishod, tako da ne postoji garancija ni za sta. Svima nama zelim puno srece user posted image .



kako se to manifestuje? ma ovdje se misli vise na neke sindrome...gdje dijete moze da zivi poslije poroda ali ima psihofizicke smetnje ili umire odmah po porodu i slicno...gledajuci ove trisomije, down sindrom ima najvece sanse prezivljavanja nakon poroda..a opet je tesko odgojiti dijete sa down sy...

u medjuvremenu sam izguglala ovo sto pominjes...ali kako skontah to se moze rijesiti operacijom?

< Poruku je uredio rose -- 20.2.2015 13:03:00 >


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 898
   RE: Amniocenteza
20.2.2015 13:09:31   
Isha
Do sada je imao cetiri op.,ima 9 mj.

Najvise poteskoca ima kod hranjenja,ali dobro smo prosli zasad. Hvala Bogu nema drugih problema,koji su cesto povezani sa ovim deformitetom.

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 899
   RE: Amniocenteza
20.2.2015 13:13:31   
rose
lutka mala, svasta prosao u 9 mjeseci...nadam se da ih nema jos puno dok se to rijesi?

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 900
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *