|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Amniocenteza
20.2.2015 13:23:02   
Isha

IZVORNA PORUKA: rose

lutka mala, svasta prosao u 9 mjeseci...nadam se da ih nema jos puno dok se to rijesi?



Bit ce ih sigurno jos,pitanje je samo koliko. Polahko idemo, prvih par godina ih je najvise.

Da sam radila neki od ovih testova, bili bi uredni, jedino sto je kod mene ukazivalo da sa bebom nesto nije u redu jeste visak plodne vode, mada je na uzv izgledalo da nije do njega.

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 901
   RE: Amniocenteza
20.2.2015 13:33:19   
rose

IZVORNA PORUKA: Isha


IZVORNA PORUKA: rose

lutka mala, svasta prosao u 9 mjeseci...nadam se da ih nema jos puno dok se to rijesi?



Bit ce ih sigurno jos,pitanje je samo koliko. Polahko idemo, prvih par godina ih je najvise.

Da sam radila neki od ovih testova, bili bi uredni, jedino sto je kod mene ukazivalo da sa bebom nesto nije u redu jeste visak plodne vode, mada je na uzv izgledalo da nije do njega.



ma da ovi testovi se fokusiraju na hromozomske anomalije ili problem u vezi kicmenog stuba...ovo ostalo moze samo UZV da pokaze...tvoja beba je genetski zdrava...samo je neki organ u jednom momentu stao s razvojem ili se nije spojio kako treba.

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 902
   RE: Amniocenteza
20.2.2015 13:39:27   
almondray

IZVORNA PORUKA: AAvalon


IZVORNA PORUKA: Ena123

Zdravo drage moje!

Evo da i ja dam udjela u ovoj temi jer vec imam neko iskustvo.Naime 2013 sam imala 36 god. i prvu trudnocu i radila sam sve nalaze i tripl test i aminosintezu i svi nalazi su bili dobri jer to su nalazi koji pokazuju genetske greske ili anomalije na plodu sto znaci ne pokazuju fizicke nedostatke a moja beba je imala anomaliju koja se vidjela na 4D tako da su morali izazvati porod i otislo je moje dijete.Znaci sve nalaze uradite,sve kontrole ako ne zelite da dobijete dijete koje nije uredu jer postoje i roditelji vjernici koji misle da je to tako od Boga i da treba prihvatiti a ja mislim da je to greska prirode i da ne zelim da rodim bebu,sutra covjeka koji ce patiti zbog svojih nedostataka.Evo opet sam trudna i imam namjeru sve nalaze ponovo raditi,umirem od straha da opet se ne desi kao prosli put ali opet cu raditi sve za bebino dobro.Sve je tesko i strasan je svaki trenutak iscekivanja ali sve vrijedi da zagrlis svoju bebicu zdravu :)!



meni je ovo strasno...

I meni.
Generalnbo ne razumijem žene koje čekaju neku potvrdu da bi uživale u trudnoći .
A šta drage moje ako rodite bolesno djete,hoćete li ga voljeti ili mrziti zato što se nešto iskomplikovalo ,recimo prilikom poroda,zbog nedostatka kisika?



IZVORNA PORUKA: Isha

I da smo saznali prije, nista to ne bi utjecalo na konacan ishod, tako da ne postoji garancija ni za sta. Svima nama zelim puno srece user posted image .

user posted image

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 903
   RE: Amniocenteza
4.3.2015 11:24:32   
rose
odradih i to...aBd sutra prvi rezultati user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 904
   RE: Amniocenteza
6.3.2015 9:43:31   
rose
rezultat nakon dva dana, cura, zdrava user posted image user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 905
   RE: Amniocenteza
12.3.2015 12:14:59   
sunshine_sa
Super rosa bas mi je drago :)

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 906
   RE: Amniocenteza
12.3.2015 12:32:29   
rose

IZVORNA PORUKA: sunshine_sa

Super rosa bas mi je drago :)



hvala user posted image jos kompletan citogeni nalaz za 2 sedmice ...ali je veliko olaksanje znati osnovni rezulta na 5 najcescih hromosomopatija odmah nakon 2 dana user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu sunshine_sa)
Neposredna veza do poruke: 907
   RE: Amniocenteza
24.3.2015 12:15:06   
rose
gotov i veliki nalaz, sve u redu hvala Bogu user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 908
   RE: Amniocenteza
24.3.2015 12:29:45   
Carobno jutro


rose, cestitam od srca user posted image user posted image user posted image

Jesi li radila kod mehmedbasica amniocintezu? Ja planiram da je uradim za divje sedmice. Ako nije problem da mi napises koliko kosta i koja je procedura...
Kako nalazi budu gotovi za dva dana? Joj puno pitanja ali bih bila jako zahvalna da mi odgovoris. Ovo mi je 4. trudnoca. Prve tri neuspjele. U raznim sedmicama gubila bebe. Sada koristim milion lijekova i clexan i svi mi preporucuju radi ranijih situacija da uradim amnio.. mene bas strah nesto uhvatio

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 909
   RE: Amniocenteza
24.3.2015 13:37:53   
rose

IZVORNA PORUKA: Carobno jutro



rose, cestitam od srca user posted image user posted image user posted image

Jesi li radila kod mehmedbasica amniocintezu? Ja planiram da je uradim za divje sedmice. Ako nije problem da mi napises koliko kosta i koja je procedura...
Kako nalazi budu gotovi za dva dana? Joj puno pitanja ali bih bila jako zahvalna da mi odgovoris. Ovo mi je 4. trudnoca. Prve tri neuspjele. U raznim sedmicama gubila bebe. Sada koristim milion lijekova i clexan i svi mi preporucuju radi ranijih situacija da uradim amnio.. mene bas strah nesto uhvatio



evo odgovaram...kod mehmedbasica je amnio 750 KM...imas dvije metode, PCR i RAC, ja sam radila obje...po njihovom racunu ta brza je oko 300 KM...ali sad ne znam jel se moze sama raditi i jel tu naplacuju jos nesto...npr sama punkcija je 100KM...to moras njih pitati. Meni je u startu receno da je razlika samo 50 KM...tj aniocenteza sama je 700 KM a sa PCR metodom 750 pa tu i izabrah (imam osiguranje koje mi moze refundirati ovo, pa nisam puno ulazlila u detalje).

Ova PCR metoda bude za 2 dana gotov rezultat, gleda trisomije 13, 18 i 21 i spolne hromosome (nekih 5 najcesscih sindroma)...a ova citogena naliza kojoj treba 2-3 sedmice za rezultat gleda svih 23 para ...jer postoje trisomije i na nekim drugim parovima ali su one vjerovatno daleko rjedje..ali postoje...tako da onda gledaju sve parove.

procedura nije bolna, veci je fol mirovati poslije user posted image a ubod igle ravan vadjenju krvi...s obzirom da si prosla 3 pobacaja i pretrage i cuda, nije nista strasno...nemoj se bojati a lijepo je kada na kraju saznas da je sve u redu...moguce da si gubila trudnoce radi hromozomskih poremecaja? ova metoda nosi rizik ali je smanjen uz njihovo postivanje dezinfekcijskih koraka i tvoje mirovanje...ako zelis mozes preventivno popiti apaurin od 2 mg da se misici opuste prije zahvata. Ukoliko se bas bojis tog manjeg rizika od pobacaja...imas i ovaj tranquility test gdje se iz krvi majke uradi analiza na ovih 5 najcescih poremecaja...jedna clanica je radila i taj test...on je oko 1500 KM i analiza se radi iz tvoje krvi ...za 10-ak dana nalaz

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Carobno jutro)
Neposredna veza do poruke: 910
   RE: Amniocenteza
24.3.2015 13:45:35   
Carobno jutro

rose, hvala ti na iscrpnom izvjestaju. user posted image .
Ma razlog je i stitna i trombofilija ovih ranijih gubitaka. Do sada su svi testovi ok. Uradit cu ja i tu jos amniocintezu kod Mehmedbasica i to je to. Ne bojim se ja tog uboda, to mi je najmanji problemuser posted image , Nije mi mrsko ni mirovati poslije...samo mi skupo touser posted image ali nema veze, zbavit cemo novce nekako..
hvala jos jednomuser posted image user posted image

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 911
   RE: Amniocenteza
24.3.2015 13:59:24   
rose
IZVORNA PORUKA: Carobno jutro


rose, hvala ti na iscrpnom izvjestaju. user posted image .
Ma razlog je i stitna i trombofilija ovih ranijih gubitaka. Do sada su svi testovi ok. Uradit cu ja i tu jos amniocintezu kod Mehmedbasica i to je to. Ne bojim se ja tog uboda, to mi je najmanji problemuser posted image , Nije mi mrsko ni mirovati poslije...samo mi skupo touser posted image ali nema veze, zbavit cemo novce nekako..
hvala jos jednomuser posted image user posted image



a mozes li ici na KCUS...nemas knjizicu? ja sam prije 5 godina radila na KCUS-u na zdravstvenu besplatno...moguce da i oni sada izdaju brze nalaze jer valjda rade dva dana u sedmici?...imam info da je tamo ako si neosigurana oko 500 KM amnio i cula sam da zapravo samo rade PCR...nazovi mehmedbasica i pitaj o PCR metodi koliko kosta...da uradis mozda samo to ako je jeftinije? nazovi KCUS i vidi koliko je ako si neosigurana i sta ti treba?

< Poruku je uredio rose -- 24.3.2015 14:00:47 >


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Carobno jutro)
Neposredna veza do poruke: 912
   RE: Amniocenteza
3.4.2015 10:37:53   
Carobno jutro


rose, tek vidjeh da si mi odgovorila...izvini sto ne odgovorih ranije.
Imam knjizicu. Uredno sam osigurana ali mi se ne ceka gore ni nalaz ni zahvat. Kada sam bila prosli put u bolnici, bila je sa mnom zena u sobi koja je izgubila bebu u semdom mjesecu a ranije radila amnio. i jos nikad nije bila dobila rezutlateuser posted image
Nemam ja zivaca za tog cekanja.user posted image


Uglavnom, ja sam upravo zakazala amnio u petak aBd. Isto kao i tiuser posted image . Znaci uzela sam i tu brzu i onu standardnu. Ustvari preslikala sam te totalnouser posted image Uzela sam i apaurin pa cu ga popiti prije. Koliko si ti mirovala poslije? Rece mi ova teta DIjana sto sam s njom dogovarala da dezinfikujem dan ranije taj dio...jesi li ti to radila?
Izvini na ovim pitanjima ali eto ti si svjeza pa me interesuju. Bila bih ti zahvalana na odgovorima jakouser posted image

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 913
   RE: Amniocenteza
3.4.2015 11:02:24   
rose
nisam dezinfikovala ranije...regularno se okupala..a oni su mi dezinfikovali jodom prije uboda...a ti mozes mozda malo alkoholom ili hidrogenom, mada su oni duzni da urade to prije samog uboda...apaurin popila par sati ranije a mirovala sam 5 dana...jer sam radila u srijedu pa do nedjelje i onda na posao...s mm i s mamom se dogovorila da dolaze i pomazu oko male...dijana na nalazu napise mirovanje 7 dana...pa ako ti je zbog posla bitno da imas

ja se sjecam isto da se dugo cekalo na GAK-u i ja sam tada cekala 4 sedmice al mi se cini da je sada krace cekanje zato ti i pomenuh... jer je privatno bas skupo..a ja recimo imam strano osoiguranje koje pokriva ovo i mogu izvrsiti povrat a imam i knjizicu pa sam birala ovu privatnu varijantu

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Carobno jutro)
Neposredna veza do poruke: 914
   RE: Amniocenteza
3.4.2015 11:24:59   
Carobno jutro


Hvala ti na brzom odgovoru..mah jeste skupo ali nema veze...sacuvat cu zivce ako nista...a to mi nikad nije skupo...
Ja sam ionako do ove sedmice na bolovanju. Tako da cu ja mirovati i duze od sedam danauser posted image . Dobila sam bolovanje tako da mi posao nije problem.
Halalit cu im pare user posted image halila do sada i puno vise od ovoga ali nije mi zao pogotovo ako se rasteretim user posted image

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 915
   RE: Amniocenteza
3.4.2015 11:58:28   
rose

IZVORNA PORUKA: Carobno jutro



Hvala ti na brzom odgovoru..mah jeste skupo ali nema veze...sacuvat cu zivce ako nista...a to mi nikad nije skupo...
Ja sam ionako do ove sedmice na bolovanju. Tako da cu ja mirovati i duze od sedam danauser posted image . Dobila sam bolovanje tako da mi posao nije problem.
Halalit cu im pare user posted image halila do sada i puno vise od ovoga ali nije mi zao pogotovo ako se rasteretim user posted image


ok onda, zelim ti ubrzo lijepe vijesti :)

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Carobno jutro)
Neposredna veza do poruke: 916
   RE: Amniocenteza
13.4.2015 11:25:15   
Carobno jutro

Da se javnem iako nije bas prometno ovdje ali eto za ubuduce ko bude citao..user posted image

Uradila sam amniocintezu u petak. Zahvat je stvarno jednostavan. Ne boli uopste. Vise me boljela kasnije inekcija roghama sto su mi daliuser posted image . Radila sam kod Mehmedbasica. Divni su stvarno svi bili. Jako ljubazni. Na sva pitanja uredno i strplivo odgovarali. Za geneticarku DIjanu sve same pohvale. Prekrasna je. Zhvalana sam joj do neba i nazad.

Ja sam radila i tu brzu metodu. Sto je rose vec spominjala u svojim postovima pa da se ne povaljam. Na osnovnu njenog iskustva odlucih se i ja isto uraditi (rose da znas da ima tamo jedna zena koja ti je zahvalna do kraja zivota user posted image ). Danas mi je stigao nalaz i odlican je.user posted image Eto sada cekam ovaj za tri sedmice ali se nadamo najboljemuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 917
   RE: Amniocenteza
13.4.2015 12:24:57   
rose
super cestitam bit ce i taj drugi aBd dobar, nek si se rasteretila....sta kaze nalaz, decko ii cura?

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 918
   RE: Amniocenteza
13.4.2015 13:05:43   
Carobno jutro
Cura jeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 919
   RE: Amniocenteza
13.4.2015 18:45:58   
rose
znala sam, ovo je definitivno godina cura user posted image user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 920
   RE: Amniocenteza
6.5.2015 9:57:36   
Massa
Moja sestra uradila Tranquility prošle sedmice, u desetoj sedmici trudnoće...čekamo rezultate i neizvjesno je, ali se nadamo da smo izbjegli amniocentezu

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 921
   RE: Amniocenteza
20.5.2015 22:41:52   
Sabyoli
Koliko kosta ovaj Trranquility test i gdje se radi kod nas u BiH?

(odgovor članu Massa)
Neposredna veza do poruke: 922
   RE: Amniocenteza
21.5.2015 10:53:33   
rose

IZVORNA PORUKA: Sabyoli

Koliko kosta ovaj Trranquility test i gdje se radi kod nas u BiH?




oko 1500 KM evo na linku dole info

http://genoma.com/?country=BIH&locale=bs_BA

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Sabyoli)
Neposredna veza do poruke: 923
   RE: Amniocenteza
22.5.2015 0:08:52   
Sabyoli
Hvala rose na info user posted image user posted image

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 924
   RE: Amniocenteza
2.6.2015 15:10:59   
UnaK
Zdravo..voljela bih ako mi neko moze prenjeti svoje iskustvo..suprug i ja smo imali nekih prioblemaa ali hvala Bogu nakon par godina zostala sam trudna priprodnim putem,krenula sam voditi trudnocu privatno jer poslije svega sto smo
prosli nisu zeljeli nista rizikovat..sve sto nam ginekolog kaze radimo jer bas imamo
Povjerenje u njega..i tako smo odlucili da u 11 sedmici radim double test i nalaz je pozitivan na daunov sindrom 1:250 i ginekolog mi je preporucio amniocintezu(procitala sam da zo rade zene iznad 35 godina a suprug i ja imamo ispod 30 godina) pa me interesuju vasa iskustva ako je ko radio na UKC Tuzla kakva su vasa iskustva koliko se ceka,koliko je riznicmo..znam da ima jos jedna metoda iz krvi ali kosta 650 eura..molila bih ako mi ko moze prenjeti svoja iskustva jer sutra idemo na 4D i trebamo donijeti odluku sta dalje..hvala svima

(odgovor članu Sabyoli)
Neposredna veza do poruke: 925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *