|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 38 [39] 40   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Amniocenteza
8.10.2015 13:01:41   
rose

IZVORNA PORUKA: škorpija

ima li neko da je u posljednje vrijeme radio amnicentezu na GAK-u, ja moram da radim naredne sedmice zbog godina, ne znam kako to sad funkcioniše, prošli put sam rezultat čekala mjesec. naravno sutra ću nazvati GAK, ali eto voljela bih da se javi neko s ličnim iskustvom


mislim da sad rade brzu metodu i gledaju samo 5 parova...najcesce trisomije i spolne poremecaj...rezultat za cca 7 dana

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 951
   RE: Amniocenteza
8.10.2015 17:02:17   
škorpija

IZVORNA PORUKA: rose


IZVORNA PORUKA: škorpija

ima li neko da je u posljednje vrijeme radio amnicentezu na GAK-u, ja moram da radim naredne sedmice zbog godina, ne znam kako to sad funkcioniše, prošli put sam rezultat čekala mjesec. naravno sutra ću nazvati GAK, ali eto voljela bih da se javi neko s ličnim iskustvom


mislim da sad rade brzu metodu i gledaju samo 5 parova...najcesce trisomije i spolne poremecaj...rezultat za cca 7 dana

Hvala na info, jedna žena u cekaonici mi je rekla da je dobila telefonski infl već nako dva dana, a rezultate postom nakon sedam, druga mi isti dan rekla da je cekala 20 dana. Naravno zaboravila sam pitati nekog od uposlenina GAK-a

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 952
   RE: Amniocenteza
3.11.2015 12:05:37   
Massa
Prošle sedmice sam uradila neinvazivni prenatalni test Tranquility i jučer su mi stigli negativni rezultati i presretni smo. Malo mi je krivo jer nisam znala za test dok mi doktorica nije dala informacije, a već sam danima ludila od straha.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 953
   RE: Amniocenteza
19.11.2015 12:04:31   
Sofi Sofi
I ja razmišljam da uradim test, za sada je sve uredno ali ja jednostavno nemam mira, kada legnem samo razmišljam da će se nešto loše desiti sa bebom jer je sve nekako na početku teško išlo... imala sam problema sa trombocitima, imam renmobile.... rekla mi je doktorica da je sve dobro, išla kod drugog doktora on rekao isto ali ja hoću još neku potvrdu. Da li je neka od vas radila test u Bijeljini? Mi na amniocentezu moramo ići u BL, moram tamo spavati, platiti hotel i kad sve izračunam možda mi je bolje podići pozajmicu i uraditi taj tranquility i onda ako Bog da odahnuti user posted image

(odgovor članu mom2B)
Neposredna veza do poruke: 954
   RE: Amniocenteza
20.11.2015 19:18:39   
škorpija

IZVORNA PORUKA: Sofi Sofi

I ja razmišljam da uradim test, za sada je sve uredno ali ja jednostavno nemam mira, kada legnem samo razmišljam da će se nešto loše desiti sa bebom jer je sve nekako na početku teško išlo... imala sam problema sa trombocitima, imam renmobile.... rekla mi je doktorica da je sve dobro, išla kod drugog doktora on rekao isto ali ja hoću još neku potvrdu. Da li je neka od vas radila test u Bijeljini? Mi na amniocentezu moramo ići u BL, moram tamo spavati, platiti hotel i kad sve izračunam možda mi je bolje podići pozajmicu i uraditi taj tranquility i onda ako Bog da odahnuti user posted image

ja sam odustala od tranquliti tetsta zato što u brošuri piše da u slučaju loših nalaza ili ako se ne mogu iščitati opet se preporučuje da se uradio amniocenteza (AC), na GAK-u u Sarajevu me tri puta vraćaali (rade AC samo ponedjeljkom), zbog kontrakcija i kako su rekli debele posteljice koja je sprijeda, zadnjui put me dr. četiri puta bola i nije uspjelo, bolio me je stomak kad crkla nisam, bojala sam se da ne izgubim bebu. Onda pet dana poslije toga odem kod privatnika (dr. Mehmedbašić) i uradio AC bez problema iz prve (750 KM, brza i klasična metoda, dva nalaza) i hvala Bogu sve ok, bebica zdrava i curica user posted image .

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Sofi Sofi)
Neposredna veza do poruke: 955
   RE: Amniocenteza
2.12.2015 12:11:06   
Marsy
Zdravo drage moje. Novi sam clan. :) Uzasno sam uplasena i ne znam vise kome da se.obratim za savjet. Naime trudna sam 17 sedmica. Nuhalni bio uredan. Ipak sam radila double ali jos nema rezultata jer na dipu nema reagensa! Nedavno mi je doktorica pored tvrde materice koja je jos plus nisko spustena rekla da vidi cistu na lijevoj strani mozga kod bebe. Radila sam triple privatno i rezultat je 1:212. Trebam raditi amnio u pon. Uzasno sam isprepadana ne znam sta da radim ni da li.pozitivno da razmisljam, vise ni ne zovem za nalaz double testa od straha od rezultata. Jel iko imao slicno iskustvo? Stvarno sam uplasena. user posted image . Imam 27 godina.user posted image

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 956
   RE: Amniocenteza
2.12.2015 18:09:16   
škorpija

IZVORNA PORUKA: Marsy

Zdravo drage moje. Novi sam clan. :) Uzasno sam uplasena i ne znam vise kome da se.obratim za savjet. Naime trudna sam 17 sedmica. Nuhalni bio uredan. Ipak sam radila double ali jos nema rezultata jer na dipu nema reagensa! Nedavno mi je doktorica pored tvrde materice koja je jos plus nisko spustena rekla da vidi cistu na lijevoj strani mozga kod bebe. Radila sam triple privatno i rezultat je 1:212. Trebam raditi amnio u pon. Uzasno sam isprepadana ne znam sta da radim ni da li.pozitivno da razmisljam, vise ni ne zovem za nalaz double testa od straha od rezultata. Jel iko imao slicno iskustvo? Stvarno sam uplasena. user posted image . Imam 27 godina.user posted image

Nemas razloga da se plasis ali uradi amniocentezu zbog sebe. Mojoj prijateljici su rekli da beba ima cistu u mozgu, prezivljavala je traume, ali nije bikakve dodatne testove rafila, tako je odlucila. Beba se rodila potpuno zdrava i sad ima 18 mjeseci. Ako si u sarajevu preporučujem ti da uradiš 4 d uzv kod dr. Nidžare Abadžić. Sretno

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Marsy)
Neposredna veza do poruke: 957
   RE: Amniocenteza
2.12.2015 18:20:59   
Marsy
Hvala bas si me nekako utjesila. Nadam se da ce sve biti ok. Zvala sam vec za 4d uzv nece prije 20 sedmice da mi ga urade a do tada ce amnio vec biti gotova, mozda cak i nalazi tako da mi to i nije rjesenje nazalost. Ipak utjesno je znati da ima slicnih prica sa lijepim ishodom. Nadam se da ce i kod mene biti takva. Iskreno da sam imala imalo iskustva ne bih ni ja radila te testove, medjutim bila sam dosta neiskusna i.neupucena a sada na sve ove rezultate koji me bas brinu ipak.zelim amnio da znam jer ne bih mogla ovako 6 mjeseci.cekati na ishod...

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 958
   RE: Amniocenteza
2.12.2015 18:46:10   
škorpija

IZVORNA PORUKA: Marsy

Hvala bas si me nekako utjesila. Nadam se da ce sve biti ok. Zvala sam vec za 4d uzv nece prije 20 sedmice da mi ga urade a do tada ce amnio vec biti gotova, mozda cak i nalazi tako da mi to i nije rjesenje nazalost. Ipak utjesno je znati da ima slicnih prica sa lijepim ishodom. Nadam se da ce i kod mene biti takva. Iskreno da sam imala imalo iskustva ne bih ni ja radila te testove, medjutim bila sam dosta neiskusna i.neupucena a sada na sve ove rezultate koji me bas brinu ipak.zelim amnio da znam jer ne bih mogla ovako 6 mjeseci.cekati na ishod...

Iskreno čula sam za puno slučajeva da bebi vide cistu na mozgu koja već na nekom od slijedećih pregleda nestane, vjerujem da će to biti slucaj i kod tebe. Sad se moras smiriti da u pon odradis amniocentezu jer ako budes pod stresom mozes dobiti kontrakcije i neće ti moću uraditi pa će se agonija nastaviti. Razumijem te da ludiš ali zbog svog zdravlja i bebice moras se smiriti.

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Marsy)
Neposredna veza do poruke: 959
   RE: Amniocenteza
2.12.2015 21:35:38   
Marsy
Znam, stvarno se trudim ostati smirena... Hvala na podrsci :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 960
   RE: Amniocenteza
3.12.2015 10:49:34   
Stella2
Ima li neko iskustvo sa amniocintezom kod dr Edina Đedovića. 14.12. zakazano

(odgovor članu Marsy)
Neposredna veza do poruke: 961
   RE: Amniocenteza
19.5.2016 15:52:13   
lejla80
Pozdrav drage moje, vidim dugo ništa nije napisano na ovu temu. Je li neko u skorije vrijeme radio AC i koje su procedure? Ja iskreno nisam još donijela konačnu odluku, imala sam neko krvarenje pa se bojim da nije prerizicno..

_____________________________

2011.
2016.

(odgovor članu Stella2)
Neposredna veza do poruke: 962
   RE: Amniocenteza
9.6.2016 9:41:45   
dvila
Dobro jutro drage moje, citam vas vec odavno ali se prvi put javljam.. U ponedjeljak treba da radim amniocentezu zbog godina (39) , sve drugo ok... Molim vas, da li je nekome radila dr Naima Imsirija (GAK Jezero) i mozete li mi reci kako ste prosle? Ovo u zadnje vrijeme je na klinici uopce bilo nekih promjena pa me zanimaju novija iskustva i iskustva sa ovom dr.
Puno pozdrava

< Poruku je uredio dvila -- 9.6.2016 9:42:46 >

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 963
   RE: Amniocenteza
9.6.2016 9:46:27   
škorpija
Naima je dobra, ako je sve drugo ok. Kod mene je bila debela posteljica i sprijeda i nisu mi mogli uraditi AC iz tri pokušaja ( dr. Nikulin, dr. Lejla Imsirija i dr. Naima) . U orvpj trudnoći sam AC odradila bez problema, ne sekueaj se, samo je bitno da nemas kontrakcije jer će te onda vraziti za naredni ponedjeljk. Sretno

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu dvila)
Neposredna veza do poruke: 964
   RE: Amniocenteza
9.6.2016 9:50:57   
dvila
Hvala ti puno! Trebala mi je biti dr Lejla, ali su nesto zamijenile smjene, a Lejlu svi hvale... Samo me jos zanima, kako se obavlja, je li ono udjes normalno u odjeci, ide li ginekolosko pregled ili sve ide uz preko stomaka?

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 965
   RE: Amniocenteza
9.6.2016 10:15:42   
škorpija
U odjeći normalno, ide samo preko stomaka, nije strasno ne boli. Trebas popiti apaurin 2 mg, sat vremena prije. Ponesi sebi da.jedes i pijes, nekad se dugo ceka, dr ode na carski rez ili tako nesto pa se ceka. Sretno i javi kako prođe 😊

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu dvila)
Neposredna veza do poruke: 966
   RE: Amniocenteza
9.6.2016 10:17:58   
dvila
Hvala draga na odgovoru i podrsci, javim cim bude gotovo sve.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 967
   RE: Amniocenteza
9.6.2016 10:53:37   
lejla80
dvila koliko se dugo čeka kad nazoveš, jesu li te odmah ubacili za naredni ponedjeljak?

_____________________________

2011.
2016.

(odgovor članu dvila)
Neposredna veza do poruke: 968
   RE: Amniocenteza
9.6.2016 10:58:53   
dvila
Da odmah me zakazali za slijedeci ponedjeljak, 7 dana...Pitali koja sam sedmica trudnoce, rekli sta treba od papira da ponesem, da popijem apaurin navece pred spavanje i ujutro kad podjem na amnio... broj telefona je 033 250 285

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 969
   RE: Amniocenteza
9.6.2016 11:16:10   
lejla80
Ja bi trebala sljedeće sedmice po uputnicu, pa ću domah i zvati. Sretno ti draga. Obavezno javi kakva su iskustva.

_____________________________

2011.
2016.

(odgovor članu dvila)
Neposredna veza do poruke: 970
   RE: Amniocenteza
13.6.2016 20:11:33   
dvila
Evo mene, zavseno! Jutros nas je bilo 5-6.. Brzo ide. Ja u 11 vec bila gotova. Iako sam tek 16 nedjelja, doktorica mi je radila jer nisam iz Sarajeva pa da me ne muci ponovo.. Inace rade tek poslije 17. nedjelje jer je moguce da ranije ne mogu dovoljno izvuci uzorka za analizu.
Kada je u pitanju sam postupak, bol je kao kad primas injekciju bilo koju, nakon toga nista.. Poslije se malo beba valjda uznemirila pa je osjecaj kao da nesto zulja i pritisak.. sad kako lezim i mirujem sve ok.. dobila antibiotike i apaurin, te bolovanje 15 dana.. Rezultati se cekaju 7 do 15 dana..
Moram da pohvalim doktoricu Naimu i sestricu koja radi s njom.. Takodje, dok sam cekala vidjela sam da je radio i doktor Katica koji je veoma njezan i ljubazan sa svim pacijenticama..
Sad čekam i nadam se najboljem! Sretno!

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 971
   RE: Amniocenteza
13.6.2016 20:49:05   
škorpija
Dvila super, drzimo fige za dobre rezultateuser posted image , a ujedno ćes saznati je li princeza ili princuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu dvila)
Neposredna veza do poruke: 972
   RE: Amniocenteza
14.6.2016 9:13:44   
dvila
Hvala Skorpija na podrsci! Svakako se javim :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 973
   RE: Amniocenteza
14.6.2016 10:07:02   
lejla80
Sretno draga user posted image

_____________________________

2011.
2016.

(odgovor članu dvila)
Neposredna veza do poruke: 974
   RE: Amniocenteza
20.6.2016 15:22:02   
dvila
Drage moje, upravo me zvala sestrica sa klinike!
Nalaz uredan, moj sin ce dobiti brata :)
Samo nek su zdravi!
Lejla80 jesi li ti zakazala, radila?

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 975
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  36 37 38 [39] 40   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 38 [39] 40   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *