|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodilište u Banja Luci
11.10.2012 18:33:44   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: DadoNina

jeste li i vi bile nervozne i razdrazljive pred kraj trudnoce? Pa ja sam sada uzasna, sve do sad nisam imala nikakvih promjena raspolozenja a sad mi je iskreno zao mojih ukucana user posted image , imam osjecaj da ih maltretiram user posted image
Ni sama ne zanm sta mi je, cas se smijem, cas bih plakala a cesto dobijem napad histerije da bi samo galamila i sa razlogom i bez... imam jos 11 dana do termina i imam osjecaj da ce poluditi svi samnom user posted image , a stvarno ne zelim biti takva... Je li to normalno ili sam ja malo bezobrazna?

DadoNina,
ja ne da sam bila nervozna, nego grozna , užasna. (iako sam bila uvjerena da sam baš mila i miroljubiva trudnica i porodiljauser posted image ) Sad kad pogledam unazad, tačno žalim sve iz moje okoline koliko sam bila nemoguća.Ali to trudnicama i porodiljama ionako svi tolerišuuser posted image


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu DadoNina)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Porodilište u Banja Luci
11.10.2012 20:48:20   
DadoNina
Pa sreca je pa se tolerise inace bi do sada imali cvrste razloge da me izbace iz kuce user posted image
A sad jod jedno pitanje, da li se neko susretao sa otvaranjem krvi iz nosa u trudnoci, meni se otvorila 2 puta u ovoj sedmici (tokom citave trudnoce nije nikako, a prije mi se znalo desavati da se otvori), jednom jako obilno i jako dugo, a drugi put sasvim malo... Mislim da nije nista strasno i nisam nesto pretjerano zabrinuta zbog toga ali eto opet da pitam je li se neko susreo sa tim? U svakom sutra sam na kontroli pa cu i doktorici reci da se to desilo

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Porodilište u Banja Luci
13.10.2012 2:31:37   
jele85dr
ja nemam promjene raspolozenja, ali sam nervozna. user posted image valjda zato sto se priblizio kraj, a jos se nista kokretno ne desava user posted image

(odgovor članu Vanjina mama)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Porodilište u Banja Luci
9.11.2012 15:20:33   
mlada_mama1
Da i ja podjelim svoje iskustvo sa Paprikovca...
mnogo sam citala ovaj forum i trazila iskustva zena sa Paprikovca, sve me zivo zanimalo, zato cu sad da budem detaljna i opsirna jer mozda jos nekoga zanima sve ko i mene...
Ono prvo je da nisam nikoga od doktora gore znala niti od babica... Primljena sam 23.10 u 22:15h jer mi je pukao vodenjak, sestra me primila, dr Cancarevic pregledala, otvorena 1.5cm. Poradjala sam se 21 sat... sporo sam se otvarala ali na kraju sam se 24.10 u 18:30 porodila i dosla je moja Sofija sa 2.900g i 50cm... Dugo mi je curila plodova voda pa je zaradila infekciju (svaka 2 beba je ima) tako da smo duze ostale gore, svega 9 dana ukupno. Potrebno vam je puuuuuno mrezastih ulozaka i jednokratnih gacica, vlaznih maramica i papira, tecnosti, peskira i kupke, i strpljenja sa babicama, jer su neke grube i strasno ne ljubazne dok su druge kao stvorene za taj posao. Moram da pohvalim dr Aleksandru Rodic koja je izuzetna prije svega osoba a onda i doktorica, a i dr Andrija Banicevic koji me je porodio. Sve u svemu, nije strasno kad imate malog andjela pored sebe, ja sam prezivjela 9 dana i opet bi sve isto, a i planiram brzo user posted image

(odgovor članu jele85dr)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Porodilište u Banja Luci
9.3.2013 17:10:34   
lady_bubamara
Da malo podignem temu ako je moguće i ako neko zna odgovor...

Da li je iko imao kakvo iskustvo sa doktoricom Arnelom Cerić?

(odgovor članu mlada_mama1)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Porodilište u Banja Luci
10.3.2013 12:55:54   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: ninulina

Da malo podignem temu ako je moguće i ako neko zna odgovor...

Da li je iko imao kakvo iskustvo sa doktoricom Arnelom Cerić?

Da ne misliš da te ignorišem, ali baš ništa nisam čula za tu dr. ni pozitivno ni negativno. Pretpostavljam da misliš na dr Arnelu Cerić -Baničevićuser posted image

< Poruku je uredio MicoTico -- 10.3.2013 12:58:19 >


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu lady_bubamara)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Porodilište u Banja Luci
10.3.2013 13:33:37   
lady_bubamara

IZVORNA PORUKA: MicoTico

IZVORNA PORUKA: ninulina

Da malo podignem temu ako je moguće i ako neko zna odgovor...

Da li je iko imao kakvo iskustvo sa doktoricom Arnelom Cerić?

Da ne misliš da te ignorišem, ali baš ništa nisam čula za tu dr. ni pozitivno ni negativno. Pretpostavljam da misliš na dr Arnelu Cerić -Baničevićuser posted image


E, e , ta doktorica user posted image

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Porodilište u Banja Luci
17.3.2013 17:52:12   
SpringS
Super je, hoce pomoci, ozbiljna, mene spasila prosle godine.

(odgovor članu lady_bubamara)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Porodilište u Banja Luci
17.3.2013 18:55:46   
MicoTico
SpringS, dobro nam došlauser posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu SpringS)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Porodilište u Banja Luci
17.4.2013 15:46:46   
jocajaca
Ja sam se prvi put porodila prije 8 godina i tad mi je na Paprikovcu bila GROZOTA user posted image ! Porodili me na carski poslije ne znam koliko sati mučenja!!!! Ležala sam gore 6 dana i sestre su većinom bile užasno neprijatne!!! Sad se u novembru ponovo trebam poroditi i nadam se da se nešto promijenilo ovaj put mi trudnoću vodi Dr.Lučić tako da se nadam da će biti i na porodu i da će sve bolje proći!

_____________________________

12.03.2005. <3
20.11.2013. <3
21.06.2016. <3

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Porodilište u Banja Luci
21.4.2013 14:47:03   
lady_bubamara

IZVORNA PORUKA: SpringS

Super je, hoce pomoci, ozbiljna, mene spasila prosle godine.


dobrodošla user posted image

sad tek vidjeh da si pisala za dr. Cerić . Hvala na odgovoru. Meni se jako dopada, uliva mi povjerenje , sad mi ona vodi trudnoću i ne bih je mjenjala , ona i dr. Rodić dvije najbolje gore na Paprikovcu

(odgovor članu SpringS)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Porodilište u Banja Luci
22.4.2013 9:29:32   
mlada_mama1
jel ta dr Arnela ima muza ginekologa na KC BL? Andrija Banicevic je mene porodio, pa mozda su rod.? A dr Rodic, nema potrebe pricati, msm da je svima spremna pomoci, i koliko vidim na svim forumima imaju dobra iskustva sa njom user posted image

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Porodilište u Banja Luci
22.4.2013 12:24:23   
lady_bubamara

IZVORNA PORUKA: mlada_mama1

jel ta dr Arnela ima muza ginekologa na KC BL? Andrija Banicevic je mene porodio, pa mozda su rod.? A dr Rodic, nema potrebe pricati, msm da je svima spremna pomoci, i koliko vidim na svim forumima imaju dobra iskustva sa njom user posted image


jeste draga muž joj je Andrija Baničević al nisam znala da je i on ginekolog user posted image

Ma Rodićka je carica, samo riječi hvale sam i čula i pročitala za nju a Boga mi moram priznati da me i Arnela oduševila i ona mi je baš simpa super user posted image

(odgovor članu mlada_mama1)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Porodilište u Banja Luci
14.5.2013 23:35:01   
LunaBL
Pozdrav!

Da li je neko od vas u skorije vrijeme radio tripl test u BL i kakva su iskustva sa refundacijom?
Mene su i iz Genetskog savjetovališta, a i doktorica koja mi vodi trudnoću uputili u ZU Jelena, a od fonda sam dobila odbijenicu za refundaciju uz obrazloženje da sa njima nemaju potpisan ugovor za tu vrstu usluga!

(odgovor članu ewica)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Porodilište u Banja Luci
19.5.2013 22:49:30   
mlada_mama1
LunaBL, nadam se da ce ti neko pomoci, mozda da pitas na forumu ringeraja.rs u temi paprikovac, ako nemas profil tamo mogu da iskopiram tvoj post..

(odgovor članu LunaBL)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Porodilište u Banja Luci
19.5.2013 23:22:34   
VTO pacijentica

IZVORNA PORUKA: LunaBL

Pozdrav!

Da li je neko od vas u skorije vrijeme radio tripl test u BL i kakva su iskustva sa refundacijom?
Mene su i iz Genetskog savjetovališta, a i doktorica koja mi vodi trudnoću uputili u ZU Jelena, a od fonda sam dobila odbijenicu za refundaciju uz obrazloženje da sa njima nemaju potpisan ugovor za tu vrstu usluga!

Pozdrav, moja drugarica je pre godinu dana radila tripl, ali je ona krv davala gore, na Paprikovcu, mislim, pa su oni to slali za Beograd. Nisam sigurna, ali mislim da je tako islo. U labosu, centralnom, ona leva vrata gde idu pacijenti bez sifre. Mozda najbolje da njih pitas kako to ide. Nadam se da nije kasno, odnosno da nisi vec radila u Jeleni.

(odgovor članu LunaBL)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Porodilište u Banja Luci
20.5.2013 8:56:12   
mlada_mama1

IZVORNA PORUKA: little_one

Ja sam radila triple test u medicosu i uredno dobila nazad pare za mjesec dana (cak i nesto krace mislim)...ako nisi uradila jos, savjetujem ti da pitas u fondu skim imaju ugovor i da provjeris da nisu u medjuvremenu poceli da rade drzavno taj nalaz...jer znam da su tada svima refundirali, a te promjene ne znam kad su nastale...ja sam radila cca prije godinu dana!


(odgovor članu VTO pacijentica)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Porodilište u Banja Luci
18.11.2013 9:36:30   
Vasiliki
Vidim da niko odavno nije pisao na ovu temu, pa sam mislila da malo osvjezim stranicu user posted image . Ja sam iz BL takodje, trenutno u 21 nedjelji, druge trudnoce, ali su sada dvojkice. Prva trudnoca je bila pre tri godine i sve je bilo u redu, bez ikakvih komplikacija, a porodjaja na paprikovcu se i ne sjecam najbolje. Deset dana prije termina (ako je i taj datum bio tacan posto nisam bas znala tacan datum zadnje mece, pa sam lupala otprilike user posted image ) mi je pukao vodenjak, u toku noci oko pola tri ujutru, bolovi su odmah krenuli. Polako sam se spremila i otisla na paprikovac. Poslali su me odmah u radjaonu, naravno poslije klist. i brijanja, jer sam vec bila dovoljno otvorena. U radjaoni su mi dali nekakvu injekciju u dupe (sta je to bilo i dalje ne znam), nisu mi prikljucivali drip, i porodila sam se u pola sedam ujutru. Nemam pojma ko mi je bio od doktora na porodjaju, a ni od sestara nisam znala ni jednoj ima. I dalje ne znam kako se zvao doktor, a porodjaj je tekao glatko tako da mi nije od njih niko bio ni potreban. Isto je bilo i poslije, ne sjecam se na kojem sam spratu lezala, beba je bila u redu, ja takodje. Sestre sam rijetko vidjala, samo kad mi donesu bebu i kad ih zamolim da mi donesu cistu spavacicu i plahtu (koju sam sama mijenjala, jer mi nije bio problem). Jedino sto dojenje nije nikako islo, tako da sam bebaca morala dohranjivati ali sam se trudila sve do njegovog devetog mjeseca kad mi je doktorica na ultra zvuku dojki rekla da ne vidi ni jednu mlijecnu zljezdu i da ne zna kako ja to dojim dijete user posted image . Ali meni je bilo dovoljno da vidim kako ide bar jedna kapljica pa da pokusam sa podojom. E Tu sam vec odustala od forsiranja i nastavila sa dohranom.
Sada sam malo vise zabrinuta jer su dvojke u pitanju i kako ce sve to sada da protekne. Trudnoca sa dvojkama se vodi kao rizicna trudnoca, bar tako govore, i sve te komplikacije koje bih mogla imati u trudnoci i za vrijeme porodjaja me malo zabrinjavaju. Po cijeli dan osluskujem svoje tijelo i kao da cekam da se nesto desi. Vec sama sebi idem na zivce. Imam neki cudan sekret, ne sjecam se da sam ga imala u prvoj trudnoci, neke cudne bolove i jedva docekaom kontrolu (jednom mjesecno) da bi mi doktor rekao da je sve u redu i da samo pijem sto vise tecnosti. Budem mirna prvih petnaest dana i onda iz pocetka. Na Netu nema bas puno o trudnoci sa dvojkama, pogotovo kako na paprikovcu stoje sa porodjajima dvojkica. Ako neko zna nesto vise neka pise, pleaseeeee user posted image

(odgovor članu mlada_mama1)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Porodilište u Banja Luci
18.11.2013 9:52:52   
lady_bubamara
Vasiliki dobro došla user posted image

Ja sam takođe iz Banjaluke, ako ti treba bilo šta slobodno mi se javi na pp user posted image

Evo ima tema gdje su nađe drage trudnice , tamo se razmjenjuju iskustva , savjeti, ma totalno super ženice http://www.ringeraja.ba/forum/m_1958609/mpage_47/tm.htm#1980599

user posted image

Želim ti ugodan ostatak trudnoće, lagan porod i zdrave i lijepe bebare

Ako ti zaista bilo šta treba slobodno se javi kad smo već obje iz Banjaluke user posted image

_____________________________

Misli koje smo izabrali su boje kojima slikamo sliku svog života !!


(odgovor članu Vasiliki)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Porodilište u Banja Luci
18.11.2013 11:24:54   
Vasiliki
Prelazim sada malo tamo :)
Hvala na zeljama i cujemo se user posted image

(odgovor članu lady_bubamara)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Porodilište u Banja Luci
18.11.2013 15:17:59   
MicoTico
Dobro nam došla Vasiliki!
I ja sam iz BL, pa ako ti bude trebalo što , javi seuser posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Vasiliki)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Porodilište u Banja Luci
30.3.2014 17:43:15   
lamchy
Drage forumasice,

Pretpostavljam da su neke od vas trudne i razmisljaju o pohrani maticnih celija. Ja vam prenosim svoje iskustvo i istrazivanje o banci maticnih celija koja je dosta zastupljena na nasem trzistu. Ova banka ima sve agresivniju kampanju u medijima, a roditelji koji se odlucuju nisu ni svjesni velikih lazi koji iznose. Ispod su neke od njih koje sam mogla primijetiti tokom istrazivanja, pa ukoliko ste bili u mojoj situaciji, dobro je da obratite paznju.

Cryo Save tvrdi da radi mikrobioloske testove a nije zabiljezen niti jedan slucaj zarazenog uzorka u BiH iz ove banke sto se lako moze provjeriti na porodilistima. Preko 4000 porodica iz BiH se ciljano obmanjuju i dovode u zabludu a ono sto je jos gore od svega jos uvjek se pojedine porodice odlucuju za ovu banku jer im prijatelji dijele vaucere od 100 eura.

Cryo Save nema iste standarde za sve zemlje a uzorci iz Bosne i Hercegovine se tretiraju sa maksimalnom ustedom troskova. Cryo Save posjeduje certifikat AABB koji zahtjeva http://parentsguidecordblood.org/accreditation.php#AABB :
• porodicnu istoriju – medicinsku anamneza porodice
• testove majcine krvi na HIV Sifilis, Hepatitis B i C, CMV i HTLV 1 i 2 - uz uzorak krvi iz pupcanika salje se i majcina krv na analizu
• testove krvi pupcane vrpce na ABO RH, WBC, CD34 +, anitjela, bakterijsku i gljivicnu kontaminaciju – nije zabiljezen niti jedan kontaminiran uzorak iz BIH za 4 godine rada i preko 4000 uzoraka.


Cryo Save se prosle godine nasao u velikim problemima i dva velika fonda su izasla iz vlasnistva ove banke. Ovo je iskoristila kompanija Salveo iz Svicarske, jedna mala banka maticnih celija te preuzela 30 % Cryo Save-a http://group.cryo-save.com/shareholder_information.html . Time je Salveo postao najveci dionicar Cryo Save-a i preuzeo upravljanje ove banke link . http://group.cryo-save.com/homepage_news_detail.html?id_news=1744972 Firma Family Plus iz Banja Luke je kroz svoje obracanje u medijima prvobitno tvrdila kako je ovo potvrda da je Cryo Save najbolja banka jer je interesantan stranim investitorima – sto mozete procitati u obracanju Family Plus-a forumasicama http://www.ringeraja.ba/forum/m_168799/mpage_25/printable.htm Prije nekoliko dana ista ta firma iz Banja Luke, Family Plus, na portalu www.klix.ba u svom promotivnom clanku pod nazivom Cryo Save kupio Salveo, tvrdi da je Cryo Save preuzeo Salveo banku maticnih celija http://www.klix.ba/biznis/privreda/cryo-save-kupio-banku-maticnih-celija-salveo-biotechnology-iz-svicarske/140311080

Cryo Save drustveno odgovoran kompanija??? Projekat Family Plus prijatelj skola za trudnice je jos jedna od prevara ove firme jer njihove tvrdnje da su potrosili 300.000 KM za opremanje skola samo je jos jedna dokaz da vjesto manipulisu medijskim prostorom. Druga stvar je da oni kroz te iste skole vrbuju porodice da uzimaju maticne celije tako da se skole opremaju iz vlastitih inetresa a ne drustveno korisnih.

Family Plus iz Banja Luke, zastupnik Cryo Save banke ima ugovore sa doktorima kojima placa novac po svakoj preporucenoj porodici. Ugovor je upakovan kao Ugovor o autorskom djelu a dokaz na sljedecem linku
http://www.scribd.com/doc/197756219/Ugovor

Doktori sa porodilista Jezero koji se posebno isticu po ovoj saradnji su Boris Nikulin, Vahidin Katica, Senad Murtezic, Lejla Imsirija, Naima Imsirija, Sanjin Dekovic itd..

Vase je da razmislite, a ja sam zeljela da vam prenesem svoje istrazivanje o ovoj banci.

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Porodilište u Banja Luci
25.12.2014 19:14:01   
*Sun*
Cure moje da li je neko imao iskustva sa doktoricom Dunjic ili doktorom Savicem gore na Paprikovcu su oboje? Dobila sam preporuke za njih dvoje, cisto za preglede, a ne znam kod koga bi?

(odgovor članu lamchy)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Porodilište u Banja Luci
25.12.2014 23:00:37   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: *Sun*

Cure moje da li je neko imao iskustva sa doktoricom Dunjic ili doktorom Savicem gore na Paprikovcu su oboje? Dobila sam preporuke za njih dvoje, cisto za preglede, a ne znam kod koga bi?

Meni dr Savić (ako mislimo na istog - Saša je u pitanju, mlađi dr) vodio prvu trudnoću. Ja sam tad kod njega išla privatno, radio on tada u Euromedicu i uporedo na Paprikovcu. Ja sam sa njim bila baš zadovoljna. E sad, to je bilo prije 9 god.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu *Sun*)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Porodilište u Banja Luci
26.12.2014 11:35:38   
*Sun*
Ne znam da li se zove Sasa, meni su samo rekli da je dr.Savic mislim da je on nacelnik sada gore. Za njega sam cula da je veliki strucnjak, pa sam htjela da vidim ima li ovde iskustva s njim. Hvala Vam na odgovoru, vjerovatno je to taj. user posted image

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *