|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-April
30.4.2015 10:12:36   
ernadanada
Da divno je...no sad me brinu ti bolovi i nikako da prestanem mislito na to stresa me.a uz to isla sam vec dva puta na vaginalni ultrazvuk i ne ususdjujem se vise jeli nije toliko zdravo.

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 1301
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-April
30.4.2015 10:16:14   
Carobno jutro



mene su vaginalnim do 15. sedmice pregledali. Cak me i dr na Jezeru kad sam prokrvarila u 14. sedmici i rucno gledaouser posted image cackao.
A ta bol me jedino asocira na mokracne kanale. Da ti uradis za svaki slucaj nalaz mokrace?

(odgovor članu ernadanada)
Neposredna veza do poruke: 1302
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-April
30.4.2015 10:18:00   
rose

IZVORNA PORUKA: LieToMe

jel se ti to zalis ili hvalis user posted image
IZVORNA PORUKA: rose


IZVORNA PORUKA: alman

bujrum na maslenjak evo sva kuca mirise, sveki bila vrijedna pa napravila dok nevjesta spava user posted image al sta cu kad mi se da user posted image



i moja sveki tako kad je kod mene....ustane ranije jer S ode njoj pa je probudi user posted image pa onda ona kafu napravi dok snaha otvori oci par sati kasnije user posted image





hvalim...meni moja sveki dodje na konak samo da ja i mm izadjemo u kafanu...ono zaglavljivanje do zore...pa nas ujutro pusti da spavamo user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 1303
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-April
30.4.2015 10:20:21   
ernadanada
Pokusat cu da uradim urin,ma da sam u stranoj zemlji i nemam pojma cak nemam pravo ni na ljecenje a privatnika samo ima za hirurgiju ali naravno da cu se potruditi da to uradim.

(odgovor članu Carobno jutro)
Neposredna veza do poruke: 1304
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-April
30.4.2015 10:23:09   
Finepex
IZVORNA PORUKA: alman


mene je poslao da radim torch i rekao je da ako nalaz ne bude uredu da idemo na prekid trudnoce,



Zasto zbog torcha? To je ono sta mi je cudno, ni prva ni zadnja kojoj nalaz nije u redu pa dijete bude zdravo. Ni prva ni zadnja kod koje je pronadjena upala, infekcija ili sta ja znam sta pa dijete hvala Bogu zdravo.

A vidi sama reakcija tog ginekologa, pa covjek kako ti je rekao "da idete" kao vi skupa na prekid trudnoce, isto kao da je rekao sta ja znam kao da je to pojesti saher tortu. user posted image Njima nije u interesu da budu optimisticni.

Znas sta je jedna poznanica mi pricala, ona ima jedan sindrom, ne znam kako se zove, uglavnom ruke, prsti su joj u obliku slova r. krivi. Zena po zanimanju je frizerka, s krivim prstima. Znaci nije je omelo. I nejse, da sada ne letim na drugu temu, otisla ona ginekologu, ustanovili da je trudna, sve super, nuhalni nabor super, nalazi urendi, nema upala. medjutim kada joj je ginekolog vidio da ce dijete imati "iste" prste, njemu je to bio dovoljan razlog da se trudnoca prekine. Naravno nije prekinula trudnocu, dijete ima "normalne" ruke. Al hocu ti reci, na osnovu sindroma, necije mahane, za koju ni sami nisu strucni, dati ce dijagnoze cisti. Prekid trudnoce. Pa sta je s majkama koje imaju sindrom incontinentia pigmenti pa rode zdravo dijete. Nijedna nije prosla a da joj nije receno, "preporuceno" da ocisti dijete.


IZVORNA PORUKA: alman

finepex a zasto ne bih lagale, forumi su to nikad ne mozes biti siguran da neko pise istinu, nemoj ta misljenja uzimati za sigurno i njima se voditiuser posted image

Mozda bi mogla jedna slagati, mozda 10 ali toliko puno zena koje pisu o svom iskustvu, koji pisu podatke svojih nalaza. user posted image Pogotovo koje napisu gdje su radili koji test i sta je ovdje receno a sta onde.


Hvala Bogu pa se moze nalaz ponoviti, sta bi da se ne moze. Iako sta s onima koje nemaju novca ponoviti nalaz kod privatnika? Hoceli ova drzavna ustanova dozvoliti da se "ponovi" nalaz?



IZVORNA PORUKA: rose

kako test bude razlicit...pa recimo neko ne ubiljezi pravu strost trudnoce...cak i greska od dva dana moze dati pogresan rezultat....eto i taj tvoj test koji si uradila i dobre rezultate dobila, moze biti pogresan...amnio ti da bolju sliku...ali te niko ne tjera da radis ista od toga

I upravo ta greska ce dovesti do gore posljedice. Cinjenica je da zene kojima su rezultati losi, ne trce da abortiraju nego na drugim mjestima rade opet test, pa bude hvala Bogu bolji. Ali sta je s onima koji ne provjere? user posted image U tome i jeste bit. Posljedica greske, posljedica testa koji nije pouzdan. user posted image Shvatas.


IZVORNA PORUKA: LieToMe

Nisi ti vec neko drugi jest ali ne bi me vise nista cudilo.

I ne prica se odvje o jednom te istom terstu nego o 3-4 totalno razlicita testa. NN i dable, pa triple pa tejk onda amnio. Mozda im je cilj isti ali u principu to su sve razlicite tehnike odredjivanja stepena mogucnosti za oboljevanje ploda od neke nasljedne/genetske bolesti ili poremecaja.

Ja ti fino rekoh da dabl na dipu bude pouzdan, uradis triple bude nepouzad, sto da bude neka greska u formularu, sto u sedmici u kojoj se radi...sto da im reagensi ne valjaju...sto da aparat moze da pokaze neku gresku, odstupanje... znaci vezano je za dva razlicita testa koji se rade na istoj klinici gdje su se za jedan ocito izbirikali a za drugi jos nisu. S obzirom da je triple privatno skup (ja sam ga prije 3 godine platila oko 200 KM) trudnice nemaju para da ga rade privatno pa ga ipak urade na dipu i onda bude los. Mene je moj ginekolog prvi put upozorio na tu mogucnost ukoliko odem na dip da radim triple da budem svjesna da ce rezultat mozda biti los zbog svega nabrojanog, ja sam tad u tom trenutku odlucila da cu rahat dati tih 200Km kako bih sebe, muza, porodicu postedila tih "lazno negativnih nalaza".

Znaci milion i jedan faktor utice na to sve. Niko nije rekao da su dabl i triple 100% pouzdani, nego se zna tacan postotak/procenat statisticke pouzdanosti. Ko imalo zna o statistici u sali ce reci da je to "tacan zbir netacnih podataka" o cemu sam upravo govorila, statistika nece pogrijesiti, dace konacnu cifru ali nacin na koji se doslo do te cifre moze biti aljkav sto zbog nestrucnosti ginekologa koji nije dobro izmjerio nuhalni nabor, sto zbog netacnosti sedmice u koj se radi NN i dabl test, pa opet reagensi, opet ljudski faktor...

Amnio, za razliku od toga uvijek daje skoro pa 100% tacne rezultate (geneticari vole da kazu da je pouzdanost amnio oko 99%), ali nije ni amnio svetac, ne moze odrediti sve genetske poremecaje. Tako da ne vidim stvarno razlog da se upustamo u dalju raspravu zasto se neko odlucio na neki korak jer ti ne znas sta sve trudnice prolaze samim cinom saznanja da moraju na amnio. Ne preporucuje amnio doktor tek tako, eto njemu cejf pa ce te slat na amnio, nego ako je trudnica u nekim srednjim godinama, ako je muz stariji od 40 godina, ako skupa imaju zbir godina preko 70, ako u porodici vec ima nekih genetskih poremecaja ili bolesti, ako je trudnica vec imala trudnocu u kojoj je rodila dijete sa nekim od poremecaja...
IZVORNA PORUKA: Finepex


IZVORNA PORUKA: LieToMe

Finipex stvarno se vidi da u neke stvari nisi upucena i da lupas na pamet i da ne citas forum dovoljno pazljivo (pa se ti sad ljuti do mile volje i nek opet bude prica vaka sam naka sam user posted image )
Amnio se ne ponavlja. Rose ju je radila dva puta jer je drugi put trudna (logicno). Radi se jednom u trudnoci i dovoljno je i to. Na siguran i bezbolan nacin analizira se sve sto se moze analizirati i 99% je tacna sto se tice statistike za sve vrste nasljednih i hromozomskih bolesti i poremecaja. Znaci ne ponavlja se nikakva procedura.

Ono o cemu ti pricas da se ponavljalo ja sam vec stranicama dobrano ispred objasnila. Dabl se radi na DIP-u i bude dosta pouzdan (kad imaju reagensa), obicno doktor preporuci trudnicama i triple, koji se ne mora ako je dabl dobar medjutim, kod nas na DIP-u jos uvijek ne rade taj triple dobro i zna biti losiji nalaz da ne kazem katastrofalan u odnosu na dabl (triple bi fakticki trebao u neku ruku da "potvrdi" dabl) pa se onda trudnice istraumiraju pa idu opet raditi triple privatno a ove "malo starije" odu direkt na amnio jer nema potrebe da prolaze sve procedure jer ce ti testovi vrlo vjerovatno biti losiji zbog starosne dobi trudnice i zbira godina trudnice i partnera pa doktor odmah preporuci amnio da rijesi sve nedoumice.

I moj ti je savjet ne guglaj dijagnoze i nalaze, imas svog doktora za to. Jos narocito ako su ti stranice poput wikipedije gdje svako moze nesto da ukuca, bas ces imati svasta za procitati user posted image

Jutro zene, vidim aktivno bilo sinoc user posted image
Ja na poslu ez juzul, jos danas juupppiiiiiiii i onda radna akcija user posted image




Bas me zanima s kim sam ja to tebe gasulila pada bude "opet", kao sto rekoh, nisu price iz moje glave, zene su pisale svoja iskustva. zasto bi lagale?

Nije mi jasno kako jedan te isti test moze imati toliko razlicite rezultate . Zar nam to ne govori da test nije pouzdan?





Pa ja i govorim da nisu sigurni. Da je za mene to nesta sto ustvari, nije ni potrebno. Drugi put citaj sta pisem pa komentarisi, ako si vec napisala da niko nije rekao da 100% nisu sigurni, to ja govorim cijelo vrijeme. Ustvari sta si rekla? Potvrdila pricu. user posted image Ja nisam ni osudila niti sta. za ogovaranje bi trebala imati jos jednu osobu, a ovako.. bas me zanima koja bi ta druga osoba mogla biti.












_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu alman)
Neposredna veza do poruke: 1305
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-April
30.4.2015 10:23:17   
Carobno jutro

IZVORNA PORUKA: ernadanada

Pokusat cu da uradim urin,ma da sam u stranoj zemlji i nemam pojma cak nemam pravo ni na ljecenje a privatnika samo ima za hirurgiju ali naravno da cu se potruditi da to uradim.



Onda, ukljuci caj neki preventivno, brusnicu pa mozda bude boljeuser posted image

(odgovor članu ernadanada)
Neposredna veza do poruke: 1306
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-April
30.4.2015 10:23:28   
rose

IZVORNA PORUKA: alman


IZVORNA PORUKA: LieToMe

jel se ti to zalis ili hvalis user posted image
IZVORNA PORUKA: rose


IZVORNA PORUKA: alman

bujrum na maslenjak evo sva kuca mirise, sveki bila vrijedna pa napravila dok nevjesta spava user posted image al sta cu kad mi se da user posted image



i moja sveki tako kad je kod mene....ustane ranije jer S ode njoj pa je probudi user posted image pa onda ona kafu napravi dok snaha otvori oci par sati kasnije user posted image



ma hvalim, ziva i zdrava bila i kuhala jos puno godina user posted image i unucad cuvala kad treba user posted image neka nana



i meni moja...vec sam je angazovala za august...ko sto mi je u novembru 2010 bila 15 dana...sve radila, goste primala, kuhala, prala, oko bebe sve...olaksala mi samo tako

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu alman)
Neposredna veza do poruke: 1307
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-April
30.4.2015 10:28:08   
ernadanada
Da da i to a imama i pencilon imala sam jaku upalu zuba pa moram da pijem

(odgovor članu Carobno jutro)
Neposredna veza do poruke: 1308
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-April
30.4.2015 10:28:09   
rose
carobno jutro sve cekam da se javis s nalazom user posted image bravo za mamin i tatin curetak, aBd da sve prodje uredno do kraja i da ugledas najljepse oci na svijetu user posted image

obradovala se nego sta, maza moja user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Carobno jutro)
Neposredna veza do poruke: 1309
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-April
30.4.2015 10:28:35   
M.A.M.
Jutro loptice,ah sto ste se raspisale,ja sad dosla iz grada,vrijeme prelijepo malo svjeze al ok je,vec su pocele guzve po mesarama,sutra cemo sve da omastimo brk sto bi se reklo,jedva cekam user posted image
LieToMe pametnom je i isaret dovoljan,opusteno user posted image

_____________________________

10.08.2015

03.08.2017

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 1310
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-April
30.4.2015 10:29:23   
rose

IZVORNA PORUKA: ernadanada

Da divno je...no sad me brinu ti bolovi i nikako da prestanem mislito na to stresa me.a uz to isla sam vec dva puta na vaginalni ultrazvuk i ne ususdjujem se vise jeli nije toliko zdravo.



trudnoca boli...to moze biti normalno a moze biti i neka upala..dok god srce kuca sve je oka tvoj dr ce te poslati da vadis nalaze ako vec nisi user posted image mene je mjecima zigalo i presjecalo kad kihnem...sad me presjeca ali visoko kod rebara user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu ernadanada)
Neposredna veza do poruke: 1311
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-April
30.4.2015 10:30:43   
Carobno jutro

IZVORNA PORUKA: rose

carobno jutro sve cekam da se javis s nalazom user posted image bravo za mamin i tatin curetak, aBd da sve prodje uredno do kraja i da ugledas najljepse oci na svijetu user posted image

obradovala se nego sta, maza moja user posted image



Javise mi jutros. Idem danas da pokupim nalaze. Jedva cekam. Noge su mi se odsjekle kad sam cula Dijanin glasuser posted image

Nek' je cura sretna, mogu misliti, mama joj doslauser posted image

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 1312
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-April
30.4.2015 10:31:33   
LieToMe RR
user posted image cestitam za amnio, mogu samo da predpostavim tvoju srecu i teret koji ti je pao sa srca! Zelim ti da uzivas do kraja trudnoce!

Ko o cemu ja o krecenju user posted image
Boje nasao sve kupio... necemo nista mijenjati sto se tice postojecih boja u stanu (iako sam mu dala tu slobodu user posted image mada on kaze meni diplomatski ja vjerujem u tvoj odabir i meni se ovako svidja... meni naravno srce ko kuca)

Posto nam je jako svjetao stan u dnevnom boravku jedan zid je jarko narandzast (kakva je to idila na jesen kad su one kise pa se upali lampa u cosku, odma isto sunce daprogrije), spavaca soba je isto svijetla plus je tamo sav namjestaj svijetao (neka prljavo bijela boja - tacnije alabaster) tako da su dva zida na L ciklama (ona prava jaka ciklama) a ovaj zid koji je najfrekfentniji cemo premazati onom latex bojom masnom sto se da lijepo prati (tu ce svakako beba ordinirati).
Hodnik cemo isto u lateks, bio je boja lavande ali nije prkaticno sto zbog rukica, kolica, broja saltera, sva su vrata tu...jednostavno cemo ga u bijeli latex i mirna Bosna user posted image
Svi ostali zidovi i plafoni su bijeli, ostava ce isto u latex.
Jest nas boja malo skuplje dosla ali gledala sam da sebi olaksam...plus sto su svi mislili da ce me proci ta perfektnos kad se rodi dijete, cini mi se ja jos vise user posted image

Sutra cemo malenu cim ustanemo kdo mojih odvesti, popiti kaficu i diskretno se ispariti user posted image planiramo aBd bude se zivo zdravo i radno aktivno za vikend sve da zavrsimo pa da odmorimo pon i utorak u srijedu cemo tek po malenu user posted image

Imam pitanje za vas trudnice iz sarajeva...jel neka vec imala iskustva sa pranjem cilima, znate li nekog pouzdanog a da ne naplacuje masno??? Hocu da perem cilim iz spavace koji je vuneni (70% vuna) i neke je bez boje, pa ne bih da mi ga neko unisti, nismo ga prali od kako smo uselili, jako se lijepo odrzava (jesam ga ja ribala i cetkala ali na klasicno pranje nismo nosili) sad bi trebali da ga osvjezimo ali ne bih da se kockam.
IZVORNA PORUKA: Carobno jutro

Jutro dame,

Meni dosao nalaz od amniouser posted image user posted image sve je ok hvala Bogu (kad vec pricate o tome)
Nije me bilo jer nisam bila kod kuce, citala sam vas s moba a mrsko mi kucati s njega, nabosti nikako ne moguuser posted image


Vidim u Leene srceko kucauser posted image . Leeno buduca majko troje djeceuser posted image vidim rodjendani su super prosli. Mala je bila preslatkauser posted image

Kratko cu se osvnuti na temu o kojoj ste pricale jer mene direktno pogadja. Ovo je moja cetvrta trudnoca. Sada sam najduze dogurala, da li cu do kraja doci, sam Bog zna. U prvoj sam ostala trudna sa cetvorkama (slovom i brojem) , naravno otislo poslije milion komplikacija. Ubrzo ostajem trudna i drugi put i tada blizanci. Brzo ode jedan plod ali ostane drugi sa kojim guarm nekako. I dodjemo na mjerenje nuhalnog. Sok, panika, nevjerica, 10 mm izmjeren. E sad zamislite sta se tu sve desava. Svi sigurni da je dijete bolesno. Uopste ne predlazu ni da guram do amnio, jedan uvazeni dr nas mi kaze da sumnja na Turnerov sindrom, drugi dr koji nisu znali za sumnje isto kazu...srce kuca i dalje. U mene agonija. Medjutim dok sam se ja odlucivala da li da rodim dijete koje nije zdravo u ovakvoj drzavi, spontani se desi sam. Patologija potvrdi dijagnozu. Onda milion nalaza zbog cega je doslo do toga. Niko nam nije bolestan u porodici itd itd. Da skratim. Ne d''o Bog nijednoj jedinoj zeni na ovoj planeti, kao niti mom najgorem neprijatleju da se nadje u toj situaciji pa da mora odlucivati sta i kako dalje. Bol se ne moze mjeriti. Trauma ostaje za cijeli zivot. Vjerujte osjetim tu bol i danas. Treca trudnoca, srce nije ni prokucalo.E ova ide i evo i nalaz od amnio dobar.
Vi ne znate moju srecu kada se ujutro probudim i vidim stomak ispred sebeuser posted image .

Zato finepex molim te, ne pricaj o necemu sta nisi dozivjela. Nemas to pravo. Ljuti se koliko zelis. Radi sta god zelis. Ja ti zelim od srca zdravo i zivo dijete da se rodi. SKolioza nije kraj svijeta. I ti zivis sa tim ali sto neko rece ima milion stvari gori od toga. Misljenja tudja postujem ali ne dozvoljam da mi neko kakze kako si mogla..ne znas tu bol...
BTS ovo nije bilo kratko uopsteuser posted image


Rose, je li se mala obradovala mamiuser posted image

LTM, jesi li nasla boje koje ti odgovaraju? Mi cemo onaj tamo vikend kreciti..jedva cekamuser posted image

Mala curice, vidim da si bila na kontroli i da je sve superuser posted image

ostalo nisam pohvatala, izvinite, citala sam puno stranicauser posted image user posted image


(odgovor članu Carobno jutro)
Neposredna veza do poruke: 1313
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-April
30.4.2015 10:33:15   
rose
finipex nema svrhe ponavljati statisticke testove...ako test ne valja ides na amnio ili se molis Bogu da sve bude u redu user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 1314
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-April
30.4.2015 10:35:46   
rose

IZVORNA PORUKA: Carobno jutro


IZVORNA PORUKA: rose

carobno jutro sve cekam da se javis s nalazom user posted image bravo za mamin i tatin curetak, aBd da sve prodje uredno do kraja i da ugledas najljepse oci na svijetu user posted image

obradovala se nego sta, maza moja user posted image



Javise mi jutros. Idem danas da pokupim nalaze. Jedva cekam. Noge su mi se odsjekle kad sam cula Dijanin glasuser posted image

Nek' je cura sretna, mogu misliti, mama joj doslauser posted image



ja sam se s Dijanom dopisivala...prvi onaj pcr mi poslala sa naslovom "nalaz :)" drugi mi isto mailom potvrdila da je sve ok...znas li da je i ona prosla kroz amnio...cini mi se takodje dva puta

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Carobno jutro)
Neposredna veza do poruke: 1315
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-April
30.4.2015 10:36:05   
Carobno jutro

IZVORNA PORUKA: LieToMe

user posted image cestitam za amnio, mogu samo da predpostavim tvoju srecu i teret koji ti je pao sa srca! Zelim ti da uzivas do kraja trudnoce!

Ko o cemu ja o krecenju user posted image
Boje nasao sve kupio... necemo nista mijenjati sto se tice postojecih boja u stanu (iako sam mu dala tu slobodu user posted image mada on kaze meni diplomatski ja vjerujem u tvoj odabir i meni se ovako svidja... meni naravno srce ko kuca)

Posto nam je jako svjetao stan u dnevnom boravku jedan zid je jarko narandzast (kakva je to idila na jesen kad su one kise pa se upali lampa u cosku, odma isto sunce daprogrije), spavaca soba je isto svijetla plus je tamo sav namjestaj svijetao (neka prljavo bijela boja - tacnije alabaster) tako da su dva zida na L ciklama (ona prava jaka ciklama) a ovaj zid koji je najfrekfentniji cemo premazati onom latex bojom masnom sto se da lijepo prati (tu ce svakako beba ordinirati).
Hodnik cemo isto u lateks, bio je boja lavande ali nije prkaticno sto zbog rukica, kolica, broja saltera, sva su vrata tu...jednostavno cemo ga u bijeli latex i mirna Bosna user posted image
Svi ostali zidovi i plafoni su bijeli, ostava ce isto u latex.
Jest nas boja malo skuplje dosla ali gledala sam da sebi olaksam...plus sto su svi mislili da ce me proci ta perfektnos kad se rodi dijete, cini mi se ja jos vise user posted image

Sutra cemo malenu cim ustanemo kdo mojih odvesti, popiti kaficu i diskretno se ispariti user posted image planiramo aBd bude se zivo zdravo i radno aktivno za vikend sve da zavrsimo pa da odmorimo pon i utorak u srijedu cemo tek po malenu user posted image






Eh taj me lateks interesuje. To bi mi super za hodnika bilo. U vas veselo s bojama pravouser posted image Jos kad ej tmurno i kisa a neka intenzivna boja, odmah dize raspolozenje. U mene je spavaca jedina bijela, kontam da nesto promijenim..al veze nemam stauser posted image

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 1316
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-April
30.4.2015 10:37:59   
rose
LTM mi smo nas vuneni cilim dali na pranje nekim momcima...jos nas potrefilo ruzno vrijeme pa se dugo susio...negdje kuci mozda imam broj tel pa ako nadjem, javim ti...opet cemo ih zvati

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 1317
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-April
30.4.2015 10:39:18   
Carobno jutro

IZVORNA PORUKA: rose


IZVORNA PORUKA: Carobno jutro


IZVORNA PORUKA: rose

carobno jutro sve cekam da se javis s nalazom user posted image bravo za mamin i tatin curetak, aBd da sve prodje uredno do kraja i da ugledas najljepse oci na svijetu user posted image

obradovala se nego sta, maza moja user posted image



Javise mi jutros. Idem danas da pokupim nalaze. Jedva cekam. Noge su mi se odsjekle kad sam cula Dijanin glasuser posted image

Nek' je cura sretna, mogu misliti, mama joj doslauser posted image



ja sam se s Dijanom dopisivala...prvi onaj pcr mi poslala sa naslovom "nalaz :)" drugi mi isto mailom potvrdila da je sve ok...znas li da je i ona prosla kroz amnio...cini mi se takodje dva puta



Ona je meni slala nalaze ali me i zvala. Zbog mojih specificnih situacija. SVe sam joj bila objasnila i znala je koliko se bojim rezultata zbog svega sto je bilo iako je i nuhalni i sve bilo ok. Pa valjda je zato zvala. Na kraju smo zajendo plakale. user posted image Nisam znala da je i ona radila amnio. Nije mi to rekla. Mene je i dr Zejna sto radi dole nagovarala na amnio. Kaze i ona ih je radila iako je sve super bilo. Eto prodje uglavnom, sad idemo daljeuser posted image Hvala Bogu sve super

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 1318
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-April
30.4.2015 10:40:22   
Finepex

IZVORNA PORUKA: rose

finipex nema svrhe ponavljati statisticke testove...ako test ne valja ides na amnio ili se molis Bogu da sve bude u redu user posted image

Pa eto user posted image

Ali gle sada ovo, user posted image kaze aminocenteza je pouzdan 94,3 (znaci nije 100%) test, ali je i invazivna i nosi određene rizike. Sta to znaci? Sta znaci invazivna? user posted image

Ako cemo iskreno, Zbog tamo nekih statistickih podataka te salju na aminocentezu. Da provjere. user posted image I sta se moze desiti? Dijete zdravo, razvija se i , do kakvog rizika moze doci? al eto.. kao sto rekoh, neka rade sta hoce, to je za mene nepouzdano. Cak stavise opasno. user posted image


Ili hajde sve to na stranu, sta ako bi ti rekli, bolesno dijete. user posted image Ne znam, ne zelim da sudim, niti pokusavam da sudim. samo kazem da upravo ti dodatni testovi (bespotrebni) kod trudnice izaziva stres i strah. Pa nece ni o cemu drugome razmisljat, o optimizmu d ane govorim.

_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 1319
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-April
30.4.2015 10:40:32   
pandica
Uh cure, moze li mala pomoc. Neka od vas je napisala, ako se ne varam to je bila Rose, da je na vjezbice isla od 25. sedmice... Ne mogu da nadjem post, bas ste se raspisale user posted image Zanima me iz iskustva da li je potrebno vec tad krenuti ili moze i kasnije? Da li se stigne sve proci? Ja kad sam pitala svog dr.rekao mi je od 30. da je dovoljno, a ne bi bas da preskocim sta user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

(odgovor članu Carobno jutro)
Neposredna veza do poruke: 1320
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-April
30.4.2015 10:45:45   
Finepex
Inace ja nisam ni znala da jedan nuhalni nabor postoji dok nisam zatrudnila, kamoli nesta drugo, ali hocu da kazem, da je malo cudno, da vamo salju nekoga, jer eto oni to preporuce, a ni ne pitaju roditelje zele li, da li su spremni stati iza svega sto se desi. Da li jedna trudnica zeli da kod kuce ceka nalaz? Razsmilja i stresira se. Place itd. Da se brine. I ne samo to, pogledaj, zenu su poslali na aminocentezu jer joj je djevojcica bila manja nego sto je uobicajno za taj period. I sta da je bila manja? Zbog toga cistit?user posted image Njima je prekid trudnoce, kao otici negdje na more. Oni ne znaju sta je to. Njima je to dio rutine, poslat nekog na ciscenje.

_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 1321
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-April
30.4.2015 10:48:59   
rose

IZVORNA PORUKA: Finepex


IZVORNA PORUKA: rose

finipex nema svrhe ponavljati statisticke testove...ako test ne valja ides na amnio ili se molis Bogu da sve bude u redu user posted image

Pa eto user posted image

Ali gle sada ovo, user posted image kaze aminocenteza je pouzdan 94,3 (znaci nije 100%) test, ali je i invazivna i nosi određene rizike. Sta to znaci? Sta znaci invazivna? user posted image

Ako cemo iskreno, Zbog tamo nekih statistickih podataka te salju na aminocentezu. Da provjere. user posted image I sta se moze desiti? Dijete zdravo, razvija se i , do kakvog rizika moze doci? al eto.. kao sto rekoh, neka rade sta hoce, to je za mene nepouzdano. Cak stavise opasno. user posted image


Ili hajde sve to na stranu, sta ako bi ti rekli, bolesno dijete. user posted image Ne znam, ne zelim da sudim, niti pokusavam da sudim. samo kazem da upravo ti dodatni testovi (bespotrebni) kod trudnice izaziva stres i strah. Pa nece ni o cemu drugome razmisljat, o optimizmu d ane govorim.


pazi ako ti je triple 1:75 sanse da rodis dijete s nekim sindrom a a amnio 1:200 da izgubis plod radi posljedica invazivne metode...onda je tvoje da odlucis sta ces jer su ti vece sanse za bolesno dijete nego za pobacaj od amnio...ako ti je triple 1:10 000 kao kod tebe onda ti je rizik za amnio od 1:200 prevelik

jel ti znas da je najveci procenat beba rodjenih s nekim poremecajem kod mladih majki, mladjih od 30...zasto..zato sto ih niko ne salje na testove jer se podrazumijeva da je rizik mali...a na porodu bude svega

tebe niko NE salje na amnio...njihovo je da preporuce a ti donosis odluku...i postoji neinvazivna metoda...iz venske krvi majke ali je i duplo skuplja od amnio jer se kod nas ne radi u klinikama, vec pozoves ljude da ti vade krv i salju ga u svicu...i ne mozes je dobiti na zdravstveno osiguranje a pouzdanost joj je cak i manja od amno i gleda samo 5 najcescih poremecaja tj 3 seta hromozoma i spolne hromozome...dobra je stvar da se radi ranije jer ako ti tu bude los rezultat..pogodi sta je slijedeci korak..amnio...ni jedna trudnica ne prekid trudnocu nakon prvog loseg testa

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 1322
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-April
30.4.2015 10:49:44   
rose

IZVORNA PORUKA: pandica

Uh cure, moze li mala pomoc. Neka od vas je napisala, ako se ne varam to je bila Rose, da je na vjezbice isla od 25. sedmice... Ne mogu da nadjem post, bas ste se raspisale user posted image Zanima me iz iskustva da li je potrebno vec tad krenuti ili moze i kasnije? Da li se stigne sve proci? Ja kad sam pitala svog dr.rekao mi je od 30. da je dovoljno, a ne bi bas da preskocim sta user posted image



ma moze i kasnije...nema tu plana i programa i sve se ponavlja user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu pandica)
Neposredna veza do poruke: 1323
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-April
30.4.2015 10:52:34   
LieToMe RR
Mi smo prosle godine krecili stan i kupimo taj lateks samo jednu kanticu i sa njim okrecimo unutrasnjojst americkog plakara u hodniku gdje su cipele, kaputi, ofingeri... stalno po zidu bilo mrljavo. latex je nas odusevio, sad kad jeneka flekica uzmem dax i truleks i milina, opere se kao da su plocice, nista se boja ne skida (garancija je 5 godina i ne znam koliko hiljada ciklusa pranja tog mokrog) nista neostaje po zidu. Jest poskup (cini mi se kantica od 5 l je oko 40 KM) ali ja ne mogu da objasnim koji je to rahatluk.

Mi smo se odlucili jupolov latex (imaju tri nijanse mat, polumat i saten), uzeli smo saten u svim navratima jer je tako neki lijep svilenkast odsjaj i tekstura. Sad smo uzeli zaliha da okrecimo i hodnik i zid u sobi i ostavu a ako nam ostane (a nadm se da hoce) zaredacemo ove druge bijele zidove po stanu user posted image


IZVORNA PORUKA: Carobno jutro


IZVORNA PORUKA: LieToMe

user posted image cestitam za amnio, mogu samo da predpostavim tvoju srecu i teret koji ti je pao sa srca! Zelim ti da uzivas do kraja trudnoce!

Ko o cemu ja o krecenju user posted image
Boje nasao sve kupio... necemo nista mijenjati sto se tice postojecih boja u stanu (iako sam mu dala tu slobodu user posted image mada on kaze meni diplomatski ja vjerujem u tvoj odabir i meni se ovako svidja... meni naravno srce ko kuca)

Posto nam je jako svjetao stan u dnevnom boravku jedan zid je jarko narandzast (kakva je to idila na jesen kad su one kise pa se upali lampa u cosku, odma isto sunce daprogrije), spavaca soba je isto svijetla plus je tamo sav namjestaj svijetao (neka prljavo bijela boja - tacnije alabaster) tako da su dva zida na L ciklama (ona prava jaka ciklama) a ovaj zid koji je najfrekfentniji cemo premazati onom latex bojom masnom sto se da lijepo prati (tu ce svakako beba ordinirati).
Hodnik cemo isto u lateks, bio je boja lavande ali nije prkaticno sto zbog rukica, kolica, broja saltera, sva su vrata tu...jednostavno cemo ga u bijeli latex i mirna Bosna user posted image
Svi ostali zidovi i plafoni su bijeli, ostava ce isto u latex.
Jest nas boja malo skuplje dosla ali gledala sam da sebi olaksam...plus sto su svi mislili da ce me proci ta perfektnos kad se rodi dijete, cini mi se ja jos vise user posted image

Sutra cemo malenu cim ustanemo kdo mojih odvesti, popiti kaficu i diskretno se ispariti user posted image planiramo aBd bude se zivo zdravo i radno aktivno za vikend sve da zavrsimo pa da odmorimo pon i utorak u srijedu cemo tek po malenu user posted image






Eh taj me lateks interesuje. To bi mi super za hodnika bilo. U vas veselo s bojama pravouser posted image Jos kad ej tmurno i kisa a neka intenzivna boja, odmah dize raspolozenje. U mene je spavaca jedina bijela, kontam da nesto promijenim..al veze nemam stauser posted image


(odgovor članu Carobno jutro)
Neposredna veza do poruke: 1324
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-April
30.4.2015 10:52:40   
rose

IZVORNA PORUKA: Carobno jutro


IZVORNA PORUKA: rose


IZVORNA PORUKA: Carobno jutro


IZVORNA PORUKA: rose

carobno jutro sve cekam da se javis s nalazom user posted image bravo za mamin i tatin curetak, aBd da sve prodje uredno do kraja i da ugledas najljepse oci na svijetu user posted image

obradovala se nego sta, maza moja user posted image



Javise mi jutros. Idem danas da pokupim nalaze. Jedva cekam. Noge su mi se odsjekle kad sam cula Dijanin glasuser posted image

Nek' je cura sretna, mogu misliti, mama joj doslauser posted image



ja sam se s Dijanom dopisivala...prvi onaj pcr mi poslala sa naslovom "nalaz :)" drugi mi isto mailom potvrdila da je sve ok...znas li da je i ona prosla kroz amnio...cini mi se takodje dva puta



Ona je meni slala nalaze ali me i zvala. Zbog mojih specificnih situacija. SVe sam joj bila objasnila i znala je koliko se bojim rezultata zbog svega sto je bilo iako je i nuhalni i sve bilo ok. Pa valjda je zato zvala. Na kraju smo zajendo plakale. user posted image Nisam znala da je i ona radila amnio. Nije mi to rekla. Mene je i dr Zejna sto radi dole nagovarala na amnio. Kaze i ona ih je radila iako je sve super bilo. Eto prodje uglavnom, sad idemo daljeuser posted image Hvala Bogu sve super



da radila je...ja je pitala jel sama sebi analizirala...kaze nije, drugarica joj je analizu radila user posted image ma nek si se rasteretila ...sad polako...osluskuj, uskoro krecu jaci pokreti i sve ostale divne stvari trudnoce koja napreduje user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Carobno jutro)
Neposredna veza do poruke: 1325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *