|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Torba za porodiliste
1.4.2013 12:40:06   
ja_29
Hvala Marija 13. Koliko ih dodje i koja je cijena, ako znas?

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Torba za porodiliste
1.4.2013 22:22:26   
zagy
Mislim da su ove u apoteci Dina bile 8 KM, a imaš i u prizemlju BBI za 5,5 KM i dođe 5 kom.

_____________________________

21.04.2009. - mamina princeza
21.01.2013.- mamin princ

(odgovor članu ja_29)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Torba za porodiliste
27.4.2013 13:26:13   
july09
Drage mamice user posted image

Mozete li mi molim vas napisati sta bi trebalo ponjeti u porodiliste u TZ. Snaha ce se uskoro poroditi (prva joj user posted image ) pa nezna tacno sta ce joj trebati (sta se smije/nesmije unjeti)

hvala vam

(odgovor članu ja_29)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Torba za porodiliste
27.4.2013 14:42:52   
Alannah
July,stvari moze ponijeti iskljucivo u kesi,torbe nisu dozvoljene. Moze ponijeti pribor za licnu higijenu,mobitel,punjac,uloske npr.vir 80 ili slicne,pelene,vlazne maramice,gacice za jednokratnu upotrebu-imas ih u apoteci.Ulosci i pelene ne smiju biti otpakovani.Moze ponijeti i par flasica vode,ja sam ponijela i plazmu.Imas vise na temi porodiliste Tuzla,pa procackaj malo i to.

(odgovor članu july09)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Torba za porodiliste
27.4.2013 14:59:36   
july09
Alannah hvala ti puno! ovo ce joj puno pomoci

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Torba za porodiliste
27.4.2013 17:50:23   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: Alannah

July,stvari moze ponijeti iskljucivo u kesi,torbe nisu dozvoljene. Moze ponijeti pribor za licnu higijenu,mobitel,punjac,uloske npr.vir 80 ili slicne,pelene,vlazne maramice,gacice za jednokratnu upotrebu-imas ih u apoteci.Ulosci i pelene ne smiju biti otpakovani.Moze ponijeti i par flasica vode,ja sam ponijela i plazmu.Imas vise na temi porodiliste Tuzla,pa procackaj malo i to.



samo da dodam, da ulosci moraju biti od pamucne vate a ne npr. always. najmanje dva pakla da ponese. i neka napise ime na kesi da joj mogu donijeti ako zatreba nesto. meni je sestra donijela neseser iz kese da uzmem mobitel i nazovem muza cim sam se porodila

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Torba za porodiliste
4.5.2013 18:09:28   
Tessy
Gdje kupujete spavacice sa dubokim dugmadima, a da bar na nesto lice?

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Torba za porodiliste
4.5.2013 18:27:19   
ada_
tessy zavisi iz kojeg si grada u SA imas na pijaci ciglane spavacica svakakvih ima zaista izbora za svakoga i svaciji ukus...

(odgovor članu Tessy)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Torba za porodiliste
4.5.2013 18:45:46   
Tessy
Eto jedino nisam bila na pijaci. Gledala sam ja sve radnje po gradu, nasla idealne spavacice u LISCI medjutim 85 km za jednu tanku pamucnu spavacicu mi se ne daje. Hvala.

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Torba za porodiliste
4.5.2013 21:27:54   
zagy
Ja sam kupila u extreme intimo i u radnji u ulici Kralja Tomislava, gdje se ves prodaje, maju spavacice za dojilje. Nije kakav kvalitet al nisu lose, za 18 km su extra, imaju proreze i po dugmic na strateskim mjestima user posted image tanke, kratki rukav, prakticne pravo.

_____________________________

21.04.2009. - mamina princeza
21.01.2013.- mamin princ

(odgovor članu Tessy)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Torba za porodiliste
4.5.2013 21:40:45   
Ramona11

IZVORNA PORUKA: Tessy

Gdje kupujete spavacice sa dubokim dugmadima, a da bar na nesto lice?


Ja sam pred porod kupila sebi 2 spavacice za bolnicu na pijaci na Otoci. I to bas one sto imaju dugmice na grudima, prakticno za dojenje. Prelijepe su mi bile, a sestre u porodilistu se isto odusevile i nisu mi dale da obucem te svoje da ih ne upropastim vec mi opet navukle njihovu cistu user posted image

_____________________________

Nisam znala koliko je ljubavi u mom srcu dok me neko nije nazvao MAMA!

(odgovor članu Tessy)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Torba za porodiliste
12.6.2013 9:42:20   
helene
ja nisam imala problema sa unosenjem torbe u bolnicu,nije niko ni pogledao sta je unutra.:-)---porodiliste tuzla

(odgovor članu Ramona11)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Torba za porodiliste
16.6.2013 9:09:13   
Tessy
da li se jezero jos uvijek protivi torbama?

(odgovor članu helene)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Torba za porodiliste
29.6.2013 22:04:33   
Tessy
evo da malo osvjezim temu. konkretno govorim o Jezeru i zenama koje imaju sekciju. Kome prodje torba prodje, kome ne nkesa ne gine... ja sam ova sa kesom:)
procedura je slijedeca...nista ne unosis sa sobom osim higijenskih ulozaka i maramica koji su potrebni u intenzivnoj nakon sekcije.kada izlazis iz intenzivne i prebacuju te na odjel zamolis neku od sestara da ti donese famoznu kesu koju ce tvoji ostaviti na recepciji ili gdje vec. Prestrasno ali je tako.
Sta sve treba za torbu
-Vir ulosci 80 koliko god pakovanja moze stati treba ponijeti.
-Maramice baby
-Neseser za dnevnom toaletom
-Carapice
-Grudnjak za dojilje
-Jednokratne gacice

Beba
Pelene br 1
Maramice

Garderoba za izlazak kuci kako bi sebi olaksali proceduru odlaska i za bebu presvlasku za izlazak iz bolnice

Tamo dobijete njihovu spavacicu i ne koristite svoje


Sto se tice izlaska kuci (najsretnijeg trenutka) raja iznose djecu u svim tipovima nosiljki, autosjedalica, korpi... Mi smo nasu iznijeli u korpi koja dodje uz kolica.

(odgovor članu Tessy)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Torba za porodiliste
19.8.2013 0:22:30   
bubamara_11
Jel se ista promijenilo vezano za unosenje tih kesa il je ostalo isto trebam i ja polako da se pakujem akoBOGda.

(odgovor članu Tessy)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Torba za porodiliste
20.8.2013 21:24:05   
bubamara_11
Niko se vise ne poradja izgleda i ne ide na GAK Tz

(odgovor članu bubamara_11)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Torba za porodiliste
21.8.2013 9:14:08   
Alannah
Ostalo je isto sve,znaci u kesu spakujes sve svoje stvari.Imas spisak negdje naprijed.I sretno user posted image

(odgovor članu bubamara_11)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Torba za porodiliste
5.6.2014 20:40:57   
hapymum
ja sam se orodila prije 2 god u opcoj bolnici u torbi sam ponijela 2 spavacice,ogrtac,carape,papuce,gace pamucne,gace jednokratne,mob,punjac,2 pampersa,1 pamucnu pelenu,2-3 soka od jabuka i 3 snikersa,oni su me vratili u zivot.i vir uloske

_____________________________

30.05.2012 02:20 Hana
03.07.2014 07:40 Ejna

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Torba za porodiliste
14.7.2014 10:04:30   
drasan
Evo ja sam se porodila u Državnoj bolnici prije 8 dana. Za bebu vam ne treba ništa...tete je tamo presvlače i oblače...tata samo donese šta joj treba da bi je iznijeli iz bolnice...
Za mamu 2-3 spavaćice, jednokratne ili očične gaćice (kakao vam više odgovara)...meninije trebalo više od onog jednog pakovanja 5 kom. (al ja imače nemam ni obilna krvarenja) , papuče, ulošci (makar 4 pakovanja onih Vir 80), vode, soka, nekoliko čokoladica sa žitaricama i peškir i sredstva za ličnu higijenu (četkica, kaladont, kremica za lice i ruke). mobitele i punjače ne dozvoljavaju...al imate u sobi telefon pa vas mogu zvati do mile volje...
Meni je ovo treći porod u ovoj bolnici i zaista imam samo pozitivna iskustva...
Sretno svim mama koje očekuju svoje bebice...

(odgovor članu hapymum)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Torba za porodiliste
17.4.2015 22:40:08   
n1kky
Da dignem malo temu :) ima li mi tu negdje friško porođenih iz Vojne? kakvo je stanje trenutno?...šta se smije/treba nositi i za mene i za bebu? Torba ili kesa?

_____________________________

09.09.2009. najsretniji dan u mom zivotu...





(odgovor članu drasan)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Torba za porodiliste
3.5.2015 11:22:54   
scarlett
Evo isto pitanje kao kod N1kky, samo vezano za Jezero. Kada sam se porađala na CR, na prijemu su mi sve izbacili iz torbe, a onda nakon jedva 2h po porodu, MM je pola stvari morao donijeti. Nije mi bilo ni do čega, a morala sam objašnjavati gdje je šta i šta treba kupiti/dodati, kao npr dudu varalicu, jer su to tražili u bolnici.

Kakva je sada procedura, šta smijem odmah unijeti ukoliko opet budem išla na CR, kada se donose pelene i stvari za bebu. Ja sam pripremila 3 spavačice, ali da li se sve nosi odmah ili na rate?

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu n1kky)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Torba za porodiliste
3.5.2015 12:05:47   
mykica
Ja sam se porodila prije 10 dana cr na Jezeru. Procedura ti je slijedeća: Dan prije zakazanog cr. moraš leći na odjel patologije trudnoće. Dolaziš na Jezero ujutru do pola 9. Presvlačiš se u svoju spavačicu i nosiš torbu sa sobom. Smiješ ponijeti šta hoćeš. Taj dan te oni pripreme, navečer klistiraju. Ujutru odlazis u operacionu salu a torbu ostavljaš kod njih. Oni će ti reći da nekog obavijestiš da dođe po stvari, ali pošto je meni ovo bio 2 carski rez, iz iskustva ja nisam nikog obavijestila, tako da su mi torbu oni donijeli sutradan kad sam izasla sa intenzivne. Što je praktično ne moraš čekati vrijeme posjete da dobiješ svoje stvari. Odmah sam imala sve što mi treba. Ono što ti je potrebno (pišem sad za žene koje idu na cr): sok od šljive radi probave, sok od jabuke, plazma keks, jer samo to smiješ jesti dok ne dobiješ probavu. VIR uloške (ja ponijela 3 pakovanja), mrežaste gaćice, toalet papir, ogrtač, spavačica, vlažne maramice i stvari za ličnu higijenu. Bebi će trebati pelene koje vam donesu kad budu posjete dan poslije carskog.
Ako još imate pitanja, bujrum tu sam :)

_____________________________

12.06.2013. Nakon godinu i po, napokon plusić.

21.01.2014. Rodi se ljubav najveća i sreća neopisiva!

23.04.2015. Stigla ljubav druga

07.05.2017. Očekujemo novu srećicu

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Torba za porodiliste
3.5.2015 12:16:30   
scarlett
Mykice, ja ovo nisam skontala izgleda, znači prije CR, neko dolazi i nosi stvari, a onda naredni dan to sve ponovo donosi ili?

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Torba za porodiliste
3.5.2015 12:23:47   
mykica
Ne, ne. Ti nosiš svoje stvari sa sobom. Dan prije carskog moraš leći na Jezero. Neko te dovede, ti se presvučeš u spavačicu i nosiš torbu sa sobom. Sutradan kad kreneš na porod ostavljaš torbu na odjelu, oni ti kažu da obavijestiš nekog da dođe po torbu. Ali ne moraš to uraditi. Oni ti onda donesu tu torbu čim izađeš sa intenzivne njege. Ja sam ostavila i mobitel u torbi i sve mi je donešeno čim sam izašla iz intenzivne.

_____________________________

12.06.2013. Nakon godinu i po, napokon plusić.

21.01.2014. Rodi se ljubav najveća i sreća neopisiva!

23.04.2015. Stigla ljubav druga

07.05.2017. Očekujemo novu srećicu

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Torba za porodiliste
3.5.2015 12:49:41   
scarlett
Eh super, pa to mi je i logično, navozala sam muža prvi put, bar da ga ovaj put poštedimuser posted image Hvala od user posted image na info. Super i koliko se ostaje poslije CR, kada se djete dobije? KOd prvog poroda, ja sam došla ujutro u ponedjeljak, odmah su me pripremili i obavili CR, djete sam vidjela prvi put navečer oko 18h 1 minutu i onda u utorak ujutro u 6 i navečer u 18h opet po 1. minutu, a onda sam u srijedu prešla na odjel i ostala do petka oko podne sam izašla. Kako to sada ide?

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *