|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Za pocetak zivot u zajednici
1.8.2015 3:15:56   
Avamy
Lijep poz svim clanovima foruma,odlucih i ja da se prijavim na forum da cujem koju pametnu user posted image .Nova sam pa sam pokrenula ovu temu kako je to kada se udas i kada za pocetak zivis sa njegovima.Imam 23 god i razmisljam na udaju pa vas molim da podijelite svoja iskustva i po neki savjetuser posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Za pocetak zivot u zajednici
1.8.2015 14:10:36   
ijaa
Moje iskustvo, da nisam pristala na zajednivu svkrva bi mi bila najbolja prijateljica...godinu i po sam u braku isto toliko u zajednici, samo malo specificnija situacija...ja sama sa svekrvom mm u Njemackoj vec par mjeseci....sve je bilo uredu dok nisam bebicu rodila...i stvarno zena nije losa koliko sam.ja ljubomorna...zato ako ikako mozes bjezi iz zajednice :)

(odgovor članu Avamy)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Za pocetak zivot u zajednici
1.8.2015 14:54:06   
Galicia
Za pocetak nemoj se udavati u zajednicu. Jel bas moras da se udas?

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Za pocetak zivot u zajednici
1.8.2015 15:18:15   
Avamy
Pa i ne moram :) neiskusna sam kada je brak u pitanju ali iskreno dosta citam o tome slusam iskustva drugih ljudi i pomalo "upijam" svasta[ nest sm=smiley13.gif].Imam 23 god decko 24 i zajedno smo skoro 2 god on je jedinac ima trospratnu kucu roditelji su na drugom spratu, a zadnji sprat je prazan i ima dosta prostorija samo fale neke stvari.Roditelji mu nisu losi onako dog smo se vec neke stvari oni bi kao prvo da probamo u zajednici nas cetvoro da zivimo pa eto vremenom odijelili bih se...Aliiii... Meni je se zivot dosta promjenio odselila sam iz grada na selo do grada mi fali nekih 15 min zivim tu vec nekih 2 god ali nisam se jos nikad navikla niti cu user posted image . I sve ovo mi stvara dodatni pritisak ova sredina ljudi imam osjecaj da ludim.Pricamo dosta na temu brak i eto kontamo se uzeti ako Bog da jer nam je dosadilo da se vodamo gore dole nije vise zanimljivo(ja i decko zivimo u istoj mahali). Ali ja nisam sigurna da zelim da zivim u zajednici zaista ne znam kako bi se snasla jer sam tankih zivaca ne mogu ni svoje roditelje podnijetiuser posted image

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Za pocetak zivot u zajednici
1.8.2015 15:30:48   
Galicia
Jeste li pricali ti i tvoj momak o drugim opcijama?
Kakvi su mu roditelji?
Ako je on jedinac, jednom kad udjete u zajednicu, vise izaci necete.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Avamy)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Za pocetak zivot u zajednici
1.8.2015 16:10:44   
Avamy
Jesmo pricali smo o tome da se odvojimo na sprat on je za tu opciju ali trenutno sada nemamo bas mogucnosti da uzmemo neke stvari koje fale na sprat. Treba nam kuhinja i kupatilo nije zavrseno, a ovo ostalo spavaca tip top i dnevni nije los.I eto kao za pocetak da zivimo u zajednici pa bi nam pomogli da opremimo sprat.Decko nije osiguran radi tako neki posao nista specijalno moze se zivjeti.Sto se roditelja tice svasta su prozivjeli i otac govori necemo se mjesati imat cete svoju slobodu bicemo porodica,a majka eto gledat cu te kao svoju kcerku iskreno meni se na pocetku nisu svidjeli sad ovako ponekad sjednem s njima oni zele da pricaju.Moj decko kaze nemoj odmah donositi predrasude o ljudima treba prvo da ih upoznas.user posted image

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Za pocetak zivot u zajednici
2.8.2015 6:32:31   
Logica
Pa dobro mislim da svakome u pocetku muzevi roditelji tako kazu,vjerovatno to I misle,Ali budi spremna da cete mnogo toga dijeliti zajedno pa vjerovatno I da ce uticati na vase zivotne odluke jer to je tako. Oni su ti najblizi I najvise ces sa njima pricati,iskreno moj savjet je da pokusate da ne budete finansijski ovisni o njima jer cete u slucaju da zajednica ne funkcionise tako lakse moci zapoceti samostalan zivot. Nemoj da imas osjecaj krivice ako nisi spremna I ne zelis zajednicu, to ne znaci da imas nesto protiv njegovih roditelja. Naprotiv,mislim da cete se vise voljeti tako. Zivjela sam jedno vrijeme sa svekrvom,nije bas bilo neko iskustvo mada se nikad nisam posvadjala il tako nesto, jednostavno se nisam mogla opustiti,mozda zato jer smo bili zajedno u stanu,kuca je druga stvar.
Ono sto je najbitnije jeste da tvoj muz u to ulazi hladne glave I da mozete pricati o svemu,da imas njegovu podrsku I u slucaju nekih komplikacija da on sa roditeljima rijesava stvari a ne da pusta tebe da se svadjas I sl.

(odgovor članu Avamy)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Za pocetak zivot u zajednici
2.8.2015 17:59:15   
Avamy
*Logica* slazem se s tobom i ja sam za to da uvijek muz treba prvo da poprica sa svojim roditeljima,a ne zena da se petlja!Pricamo na tu temu i ja mu kazem da zajednica nist dobro ne donosi trebamo samostalan zivot treba da se odijelimo.Mislim gdje to pise da zena treba i mora da zivi sa njegovim roditeljima to nas ni Bog ne duzi,ne trpim svoje,a tek njegoveuser posted image .I ja mislim da se necu moci opustiti u zajednici i da vise nece biti kao nekada i ta ljubav prodje ako nista ne stima,to je neko moje misljenje!....Pa vidjet cemouser posted image

(odgovor članu Logica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Za pocetak zivot u zajednici
2.8.2015 18:14:35   
Galicia
Popustis li odmah na pocetku bices doljnja stalno. Zato pazi se, i voli sebe vise od njih.
MM i ja smo mogli i kod mojih i kod njegovih, ali JA nisam htjela. Nego zivimo pod kirijom,, placamo krvavo, ali imamo svoj mir. Ne znam ni dal cu ikad moci ista svoje ostvariti, tj kupiti neku kucu/stan, ali i ne moram, ovako sam sretna, najsretnija.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Avamy)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Za pocetak zivot u zajednici
2.8.2015 18:41:59   
Avamy
*Galicia*hvala ti na savjetu moj decko nema sanse da ide pod kiriju,a ima trospratnu kucu jos jedinac sestre su se poudale.Ja sam htjela pod kiriju al ne ide,nemamo nekih uslova slabi smo sa parama.Ja sam se u pocetku odma postavila nisam se dala zaje*avat i njegovi su to primjetili,e sad ne znam kako da se postavim djubre sam ponekad cesto kad dodjem kod njega i ne poz njegove,on sidje dole napravit nam kafu sto je njegovima bilo cudo i cesto to radi,sta mislis da li je to dobro?...A ne mogu biti djubre kad se uzmemo da ja komandujem mislim da sve ide uz dog i da budem odvratna prema svima koji su clanovi njegove porodice, user posted image

< Poruku je uredio Avamy -- 2.8.2015 18:43:55 >

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Za pocetak zivot u zajednici
2.8.2015 19:33:37   
Galicia
Pa nije ti fino da ih ne pozdravljas.
Nisu ti ljudi nista uradili, nadam se.
Ako su oni normalni i ok moras i ti biti. Distancu neku napravi, ne govori im sve i bice dobro. Ako vec morate u zajednicu, idi, ali i odvojite se cim prije to bolje.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Avamy)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Za pocetak zivot u zajednici
3.8.2015 6:49:47   
Logica
Avamy trebas malo spustiti gard, mislim ne znam cijelu situaciju i sve ,al postavi se u kozu porodice u koju dolazis, to je njihova kuca i oni primaju tebe koju poznaju vjerovatno malo a ti se postavljas neljubazno i sl. Koliko god se tebi ne zivi u zajednici, ako nemate izbora, ok hvala Bogu pa imate bar to i hvala im sto su vas primili, razmisli je li u redu da u startu imas taj napadacki stav, ne kazem da ne trebas imati stav ali budi mudra, nemoj da njegove roditelje posmatras kao suparnike i nemoj muza da dovodis u situaciju da mora stajati na stranu tebe ili roditelja ili da mu ti pricas protiv njih, oni su njegovi roditelji i koliko god da voli tebe takve stvari ce mu biti teret i past ces mu u ocima. Zamisli da on tebi prica protiv tvojih, ne bi ti bilo svejedno. Nije smak svijeta ako zivis u zajednici, vecina nasih roditelja je tako zapocela pa evo svi su zivi i zdravi, strpi se malo, pokazi postovanje prema njegovim roditeljima i nadam se da ce i on tebi uzvratiti istim.

(odgovor članu Avamy)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Za pocetak zivot u zajednici
3.8.2015 7:40:47   
veeseelaa
možeš sve da okreneš u svoju korist ako budeš znala, on jedinac, njegovi mu titraju, titraće i tebi
gotiviće vas
samo od početka postavi granicu za stvari koje ti ne pašu, npr dolazak bez najave i slično
ako smatraš da će ti u budućnosti smetati česta druženja s njima odma u startu daj do znanja da ćete jednom sedmično npr provoditi popodne zajedno

ne mora nikako zajednica da bude loše, a obzirom da je on jedinac imaj malo sluha, ne budi na kraj srca :D

kažem ne mora da bude loše, vidi mogu da ti valjaju oko svega, pa sutra i oko djece, možda nekad kad ne stigneš kuhati da te počaste tanjirom čorbice, pite i sl

sve ima svoje prednosti....
naravno može sve da se iskomlicira ako su oni neki tersovi, zatim ako su navalentni, dosadni i ulaze u vašu intimu.... al nadajmo se da nisu takvi

sretno

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Logica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Za pocetak zivot u zajednici
3.8.2015 8:46:07   
Galicia
Ja sve kontam on jedinac kao jedino dijete, a on jedinac jer je jedino musko. A ima jos sestara.
Koji primitivizam.


_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Za pocetak zivot u zajednici
3.8.2015 9:30:13   
anandi
Evo da se malo i ja dovezem kad spominjes jedinac jos ako ima sestre pretpostavljam da je bas umazen od strane sestara, ali kao sto kaze veeseelaa ako budes znala sve mozes okrenuti u svoju korist, samo mudro i na politiku.
To tipicna balkanska porodica, nek se napravi kuca na par spratova pa za svako dijete po jedan,uffff kosa mi se dize od toga.
Kod mene je slucaj da sam bas udata za jedinca, nema ni nikog osim mame i nene, otac mu umro kad je imao 7 godina i ima kucu na dva sprata ali mi zivimo pod kirijom vec 7 godina i to jos u drugom gradu,
Kad sam se tek udala bilo je svega, svekrva mi je smetala, mislim smetalo mi njeno ponasanje sto je previse pokazivala njeznost da me je prihvatila kao svoje dijete, a ne moze me nikad voljeti kao moja majka, pa su tu dosli razni obicaji, nemoj to, ne valja tako de ovako itd ludnica..... Pa ja mm tvoja mati rekla ovo ono, ona njemu tvoja zena meni tako kad pogledas rat zvijezda... dok nisam jedne prilike sjela s njom i otvoreno razgovarala, rekla joj reci cu ti u facu sta mi smeta, sta me nervira, a nek i ona meni kaze pa cemo napraviti neki kompromis i tako je bilo. Vec 4 godine nije doslo ni do kakve svade, sve rjesavamo razgovorom.

Zanima me zasto letis da se udas ako vec niste u finansijskoj situaciji user posted image sta ocekujes da nemate novac za zivot, da vam njegovi pomazu a da vam se ne petljaju? U danasnje vrijeme onaj koji ima pare taj je glavni. Ne zelim da budem gruba, u paketu s njim dobijas i njegovu porodicu.
I ja sam se udala sa 22god i mislila sam to je bajno, sjajno ja i on i samo mi.... pomislim kad izademo u grad na par sati bude nam fino (a svoje probleme ostavimo kod kuce) pa mastamo kako bi bilo da zivimo zajedno... Cak sta vise prije braka smo i zivjeli zajedno 7 mjeseci da vidimo kako funkcionisemo zajedno pa se opet poslije vjencanja sve promijenilo.

Ti ako nisi zaposlena i ne zaradujes moj ti je savjet nadi sebi prvo neki posao da zaradujes bar za svoje troskove i vise ce te postovat i cijenit pa onda se udaj a tad ces moci i reci svoje misljenje i pokazat stav. Ovako ako odes i jos ti napravi dijete, ti moras da sutis, dijete je trosak, uletiti ce ti s cuvanjem, pa s parama i sta ti drugo preostaje nego da ih slusas i sutis.

U svakom slucaju zelim ti svu srecu i jos da napomenem nemoj mm nikad govoriti protiv njegovih, nego kroz pricu s njim kazes tvoja mati rekla ovo al mislim da nije zlonamjerna, to je samo sukob generacija, nista nije zlonamjerno kad pogledas on staje u zeninu stranu a on materi objasni njihovim jezikom da je nepovrijedi.

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Za pocetak zivot u zajednici
3.8.2015 10:15:17   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Galicia

Ja sve kontam on jedinac kao jedino dijete, a on jedinac jer je jedino musko. A ima jos sestara.
Koji primitivizam.




pa i aj tek skontah da ima sestre user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Za pocetak zivot u zajednici
3.8.2015 10:15:48   
veeseelaa
anandi ti je dobro rekla
najbitnije je da ste finansijski neovisni
a bitnije od toga da si ti lično neovisna finansijski

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Za pocetak zivot u zajednici
3.8.2015 18:47:45   
Avamy
Zene hvala vam na lijepim savjetima,zaista ste divneuser posted image .Dobro jedino je musko u kuci sestre ne racunam pa zato i kazem da je jedinac :).A nije razmazeno desriste zaista voli da radi od niceg stvori nesto otac ga je poducio radu,znaci da s njim ne mozes biti "gladan".Sto se posla tice on i otac imaju tu neku jamu ugalj je u pitanju mozete sada zamisliti kako je to tezak posao,imaju svoje radnike ali i moj decko zaista puno radi iako nije osiguran boze moj,bolje i to nego da citav dan ceska jajca i da je neradnik cisto posteno :).Nadam se da ce u buducnosti naci neki bolji posao gdje je osiguran.Nisu ni njegovi losi s njima se moze sve sa dog i nekako ne zele da se petljaju u nase intimne stvari oni zive na selu ja i moji roditelji smo prije 2 god prodali stan i preselili se na selo user posted image i tu smo u istoj sredini iako ja nikada ne mogu se naviknuti na ovaj stil zivotauser posted image .Ali boze moj tako je kako je,eh sa ako se udam ne znam kako bi to funkcionisalo drugaciji ljudi,drugacija kultura sve 'ama bas sve!On je uvijek na mojoj strani i roditeljima svasta kaze,neda nikome na mene.Nisam pozurila sa udajom jednostavno smo dvije god zajedno skoro svaki dan svaku noc smo zajedno jer smo tu u blizini i nekako i meni i njemu je ovo dosadilo zelimo nesto novo nesto drugacije,eh sad rekla sam mu da necu u zajednicu dok ne spremi sprat a njegovi opet kao pomoci cemo vam mi samo neko vrijeme cemo eto zivjeti zajedno da probamo mozemo li funkcionisati.Iskreno danas sutra cu ja nekome biti majka i svekrva pa ne bi mi bilo drago da me snaha odbacuje i ne postuje user posted image .Ja sam dosta razmazena priznajem i svi mi idu na zivce,problem je ja ne znam mudro i politicki previse sam emotivna sto je veliki minususer posted image zajednica i nije toliko losa ako se radi sve sa dog pa, boze moj ne moze sve odjednom
da bude mora se malo covjek napatitiuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Za pocetak zivot u zajednici
3.8.2015 22:35:40   
ijaa
Eh veza i razgovori prije braka nisu ni slicni onome sto te ceka poslije papira....niti mozes znazi neke navike, niti on moze tvoje dok se ne uzmete...posebno ako se na selo udajes gdje se ocekuje od tebe da budes kako u mom selu kazu custa mlada....ja sam se udala.na selo u zajednicu...gdje sam sa svekrvom zivjela dok sam u bosni, sa svekrom dok sam u Njemackoj....odvojeni su silom prilika nosu rastavljeni....super mi biko malo tamo, malo ovamo...svekrvu bi znala nazvati iz njemacke po 2h bi na skajpu visila....i tako ja se trebala pproditi i evo 10mjeseci iki vise, 11 mjeseci....sam samo sa svekrvom...mm dodje svako 3-4 mjeseca po 5-6 dana...a svekrva mi se pocela toliko petljagi oko djeteta itd itd...i vec neko vrijeme ne pricamo....djetetu se obraca...ne zelim naravno to da zabranim...ali nema vise onoga da joj daje nesto bez mog pitanja, da je uzima bez pitanja i sl...uglavnom bude super na pocetku...mada sa udajom nije samo leci u krevet i to je to...moras da budes odgovorna za sve sto se tice mm i kuce...posao po kuci, kuhanje, spremanje, ves itd itd....ne bih da te plasim...ali ako nisi spremna svaki dan da obavljas kucne poslove i da kuhas ne samo sebi i mm nego i svekru i svekrvi pricekaj jos malo...jer zajednica zahtjeva puno....ja imam.mladu svekrvu ppdjelili smo.poslove i ne trazi od mene nesto puno...ja u kuci ona vani jer imamo bastu...i to ja u kuci onoliko koliko stignem od bebe...ako ne stignem recimo rucak.ona nam napravi...ja samo nisam voljela njezino petljanje u x stvari....nekih drugih....a finansijski sam neovisna, cak svekar bio na bolovanju vise od 6 mj...i mm meni kada posalje novce ja joj dam koliko hocu....nisam nikad bila bezobrezna jer iati smo hljeb jele...ali je se znalo!!!! I ne bih mogla.podnijeti da mi ona daje novac....msm ne znam sta me ceka, uskoro bi trebali da mm i ja pocnemo skupa zivjeti odvojeno....nisam nikad pomislila da cemo biti odvojeni i udala sam se da bi zivjeli skupa ali takav je zovot nas u Bosni hahah...

(odgovor članu Avamy)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Za pocetak zivot u zajednici
3.8.2015 22:50:42   
salmy
Avamy kad se "udas" i prodje taj famozni dan..sve se promjeni vjeruj

ako pristanes u startu na zajednicu tako ce i ostati vjeruj mi....sve price padaju u vodu...sve se mjenja preko noci..pa i vas odnos

sto zurite poBogu? zivot pred vama...kad sve sredite i imas siguricu da cete biti odvojeni potpisi...do tada ni govora..kad jednom udjes u zajednicu izaci ces ili kao razvedena ili jadnica ocajna tuzna ubijena...

razmisli dobro....ne zuri

Kazem ti jer sam prosla zajednicu 9 godina bili u svekijevom stanu...sami Bog zna kako smo opstali..jos nismo imali djece godinama....

poslije 20 godina braka serbes ti mogu reci da ni pod razno ne ides u zajednicuuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Za pocetak zivot u zajednici
3.8.2015 23:14:12   
Galicia
poslije 20 godina braka serbes ti mogu reci da ni pod razno ne ides u zajednicu


Potpis.
Ja sam mladozenju jednog odhebala, jer nisam htjela u zajednicu, a zabavljali smo se 3 godine.
Reko ja u zajednicu necu. I nek nisam.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Za pocetak zivot u zajednici
4.8.2015 0:04:57   
Avamy
*ijaa* zivjeti odvojeno od muza user posted image je li bas moras ili??? Ne znam kako bih to izdrzala zaista ako sam se udala hocu ga uvijek pored sebe,a ne njegovi da sa mnom jedu spavaju pricaju itduser posted image .
"Lijepo je kada su u braku supruznici odvojeni na nekoliko dana to jaca njihovu vezu,ali kada su odvojeni na duzi vremeni period to narusava njihovu vezu".user posted image ....Ja idem na to da njegovim ne iskvarim i glupo mi je reci pred njegovim roditeljima ja necu da se udam dok ne opremi sprat,to mi malo zvuci surovouser posted image .Zato se i plasim zajednice i znam da ne bih opstala,kad ja ne mogu da uradim po svom cejfu da mi neko drugi prlja,dosta svoje ukucane trpim i cistim za njima jos se udat pa i druge trpit i nemat nikada svoj miruser posted image .Nisam pozurila sa udajom,ne zelim da se udam i poslije sedam dana razvod to nikako.Svi ce reci joj jest ova zaje*ana odma se hoce odijelit ona nesto komanduje, znate vec te priceuser posted image .Hvala vam na savjetima jer vidim da je vecina udata i ima iskustva i naravno svaki savjet je dobrodosaouser posted image

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Za pocetak zivot u zajednici
4.8.2015 2:48:28   
Galicia
Ma tebi sretno, i na kraju ces ti sama donijeti odluku neovisno o bilo cijem misljenju.
I svi mi tebi mozemo davati savjete, ali niko nije u tvojim cipelama, niti si ti u nasim.
Ja znam na sta ne bih pristala, a na sta bih.
Meni je zajednica i ista kuca a razliciti spratovi. Nekima nije. Mogla sam i to i kod njegovih bi imali sprat poseban i kod mojih. Ali JA ni to nisam htjela.


_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Avamy)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Za pocetak zivot u zajednici
5.8.2015 14:03:33   
Avamy
*Galicia* hvala ti na savjetima slazem se s tobom.Svaka tebi cast pa te muz slusa imati sprat i otici od njegovih svaka ti cast ne znam kako si ga uspjela nagovoriti user posted image

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Za pocetak zivot u zajednici
5.8.2015 14:12:55   
veeseelaa
gotovo je , izgubili smo Avamy

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Avamy)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *