|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
20.10.2015 15:29:21   
Travelove
Caooo svima. Nijeme bilo par dana, pa procitah samo zadnje sto ste pisale...al nista ne upamtih.
Ja ovih dana nikakva, sve me neki strah hvata, lose spavam, dole kao da imam tegove., jednostavno me vuce.
Na kontroli smo bili prosle sedmice, beba super, grlic 1 cm, dole razmeksano, kaze doktorica da samo izdrzim jos malo i mogu se poroditi. Znaci samo da udjem u deveti. Beba napredna, i to jako 33/34 sedmica a ona 2800, je li to previse? Ja se bas prepala, ako bude velikabeba, kako cu to izgurati. Za 3 sedmice dobila je 1 kg.

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 976
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
20.10.2015 15:43:15   
ziel

IZVORNA PORUKA: Travelove

Caooo svima. Nijeme bilo par dana, pa procitah samo zadnje sto ste pisale...al nista ne upamtih.
Ja ovih dana nikakva, sve me neki strah hvata, lose spavam, dole kao da imam tegove., jednostavno me vuce.
Na kontroli smo bili prosle sedmice, beba super, grlic 1 cm, dole razmeksano, kaze doktorica da samo izdrzim jos malo i mogu se poroditi. Znaci samo da udjem u deveti. Beba napredna, i to jako 33/34 sedmica a ona 2800, je li to previse? Ja se bas prepala, ako bude velikabeba, kako cu to izgurati. Za 3 sedmice dobila je 1 kg.

Cao, znaci kod tebe razmeksan grlic... Kod mene zatvoren a isto tako 1 cm. A nije to previse draga, i moj bebac ima 3300 sa 35+1, u petak bila na kontroli. Haman ih dobro hranimo user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Travelove)
Neposredna veza do poruke: 977
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
20.10.2015 15:50:21   
Travelove
Tako rece dr, sad dal je samo da me utjesi ili stvarno.
Meni je puno ovo 2800, mada imaju odstupanja,al su mjere ostale za po dvije sedmice unaprijed.
Kod koga si na UKC? Kakva je gore situacija?

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 978
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
20.10.2015 15:57:14   
ziel

IZVORNA PORUKA: Travelove

Tako rece dr, sad dal je samo da me utjesi ili stvarno.
Meni je puno ovo 2800, mada imaju odstupanja,al su mjere ostale za po dvije sedmice unaprijed.
Kod koga si na UKC? Kakva je gore situacija?

Kod mene isto ide naprijed 2 nedjelje jake nam bebane... kod Dr.Musica. isla sam jucer pa cu opet u petak a onda pauza 7dana ... ok je gore..rekao mi da dolazim poslije 16:00 tad nema vise guzvi.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Travelove)
Neposredna veza do poruke: 979
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
20.10.2015 16:09:23   
Travelove
Mozda je kod doktoriceaparat takav hehehe. Moja do sad bila sitnija, a sad odjednom buknula, a imam jos pofino, osim ako ne krene ranije, a voljela bih, da se vise rijesim, ovako pucam po savovima, i psihicki i fizicki.
Ja ne znam ni gdje se ulazi gore, jel to odmah u prizemlju pa desno? Do ortopedije? Jel prijemno na ulazu odmah ili? Mrzim bolnice!

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 980
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
20.10.2015 16:15:24   
*pcelica*
Demira da ako Bog da sljedeca kontrola bude uredu. Bebica jos uvijek ima i vremena i mjesta da se "odmota". Samo miruj bez naglih pokreta i prati bebine pokrete. Bice sve ako Bog da uredu,vidjet ces.
Travelove i ti nam se gubis ha. Sve te razumijem i ja u toku dana imam prenosa raznih. Ali kad me uhvate crne misli i panika dodjem ovdje pa se malo rasteretim. Zaboravim na svoju muku user posted image U zadnje vrijeme mi je mantra sve sto udje mora i izaci user posted image Samo da mi se poroditi pa da se razbacam po onom krevetu i naspavam ko insan pa makar to bilo pola sata. Ovako nikako ne spavam. Jedva nadjem polozaj koji mi odgovara. Ne mogu ni da sjedim. Imam osjecaj da sjedim na bebinoj glavi kad pocne nesto dole da mi kucka. Kad dugo stojom krsta me zabole. Elem nikako ugoditi.
Gdje nam je ovo rose. Ne javlja se.

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 981
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
20.10.2015 16:21:19   
Travelove
Ma suti, ja uzmem apaurin, pa se smirim malo. Inace sam slabic postala. Izmucila me ova trudnoca nije malo. Valjda budem postedjena na porodu. Previse razmisljam, imam previse slobodnog vremena. A o spavanju da ne pricam, ja vise ne znam ni sta je to.
I vruce mi je, stalno i konstantno znojim se, pih...

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 982
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
20.10.2015 16:45:55   
ziel

IZVORNA PORUKA: Travelove

Mozda je kod doktoriceaparat takav hehehe. Moja do sad bila sitnija, a sad odjednom buknula, a imam jos pofino, osim ako ne krene ranije, a voljela bih, da se vise rijesim, ovako pucam po savovima, i psihicki i fizicki.
Ja ne znam ni gdje se ulazi gore, jel to odmah u prizemlju pa desno? Do ortopedije? Jel prijemno na ulazu odmah ili? Mrzim bolnice!

Da je nama ranije se rijesiti hehe vjeruj da se i ja jedva krecem, najgora mi trticna kost, volim hodati po gostima a ne mogu da sjedim duze od sat vremena zbog bola... a jest prijem gak-a desno od ulaza, a nije vise tu ortopedija,premjestena na lijevu stranu...

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Travelove)
Neposredna veza do poruke: 983
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
20.10.2015 16:52:22   
Farah 00

IZVORNA PORUKA: Isha

Farah, meni sada nije jasno, ili ja nisam dobro procitala, ima li sifra 35? Na doznakama je zaokruzen jedini dio koji se odnosi na trudnice-komplikacije u trudnoci...? Kako onda meni isplacuje 80%, ako moze refundirati 100 %?

Znas li mi ti odgovoriti na ono pitanje sa prethodne stranice vezano za penziono?

Isha sto se tice doprinosa (PIO, Z.O.), a i konkretno plate za vrijeme porodiljskog odsustva poslodavac nema nikakvu obavezu ni po starom ni po novom zakonu, to snosi Kanton. Tako da se ne sekiraj staz ce ti regularno ici.
Moram provjeriti na doznakama sljedece sedmice koja mi je sifra, pa ti javim.
Sto se tice place za vrijeme trudnickog bolovanja ja primam 100%, znam da to kod nas nije regulisano nikakvim internim pravilnikom.l, radim u javnoj instituciji, sad nisam upucena jel to regulisano kantonalnim propisom uopceno za sve, da sam na poslu pitala bih ovu svoju kolegicu iz racunovodstva, a pitat cu i drugaricu pa ti javim.
Dok sam radila kod privatnika nije bio slucaj trudnice na bolovanju zbog komplikacija u trudnoci, ali kad su bile u pitanju povrede na radu bolovanje je biko 100% placeno. A to isto nije regulisano bilo nikakvim internim pravilnikom vec kantonalnim propisima.


(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 984
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
20.10.2015 17:09:21   
Farah 00
Demira ako Bog da do sljedece kontrole pupcana ce se odmotati, ima jos vremena.

Ziel i doktor potvrdio da je sve ok, u petak ides ponovo na kontroluuser posted image Ti jedva cekas da se aBd porodis, a meni sve nesto prebrzo, kontam da hoce do termina sacekati😊😊😊 Al sigurno ce i meni dotuziti, a ti si meni mjerilo, tacno si sedmicu ispred mene😊
Sto se tice trudova i bolnice tacno je da ne treba zuriti odmah u bolnicu, ali sto se tice plodne vode nama su na vjezbama rekli da se tad odmah javimo u bolnicu bez obzira da li imali trudove ili na njihovu ucestalost.

Travelove Mashallah i tvoja bebica napredna, neka bice ti lakse oko nje, nego kad je sitnija, mada treba i porod proci☺ Kod mene na pune 32 nedjelje bila teska oko 1900 grama, jedva cekam sljedeci cetvrtak da vidim koliko je poraslauser posted image

Ja sam sinoc slabo spavala, cjelu noc mi trnula desna ruka, citala sam na netu kao da je to normalno u trudnociuser posted image
Jutros sam bila kod svoje doktorice u ambulanti da uzmem uputnicu bris grla i nosa te za bris cerviksa jer su mi prosli put radili samo vaginalni. A ona mi usput da veliku uputnicu za bolnicu i 5 uputnica za ctg.
Uglavnom odem ja na GAK u 11 kad sam bila narucena, dodjem na red oko pola 1, kad vidim opet pise da su uzeli bris vagine, ja kazem meni treba i cerviksa tako mi je ginekolog i trazio jer pise na njegovom nalazu, kad sestra fino rece da se trudnici sa cerviksa ne uzima, rizicno je, samo bris vagine. A znam da je Ziel spominjala da je privatno radila oba brisa. Bas cu vidjeti sta ce moj ginekolog reci.

< Poruku je uredio Farah 00 -- 20.10.2015 17:18:47 >

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 985
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
20.10.2015 18:05:40   
*pcelica*

IZVORNA PORUKA: Farah 00

Demira ako Bog da do sljedece kontrole pupcana ce se odmotati, ima jos vremena.

Ziel i doktor potvrdio da je sve ok, u petak ides ponovo na kontroluuser posted image Ti jedva cekas da se aBd porodis, a meni sve nesto prebrzo, kontam da hoce do termina sacekati😊😊😊 Al sigurno ce i meni dotuziti, a ti si meni mjerilo, tacno si sedmicu ispred mene😊
Sto se tice trudova i bolnice tacno je da ne treba zuriti odmah u bolnicu, ali sto se tice plodne vode nama su na vjezbama rekli da se tad odmah javimo u bolnicu bez obzira da li imali trudove ili na njihovu ucestalost.

Travelove Mashallah i tvoja bebica napredna, neka bice ti lakse oko nje, nego kad je sitnija, mada treba i porod proci☺ Kod mene na pune 32 nedjelje bila teska oko 1900 grama, jedva cekam sljedeci cetvrtak da vidim koliko je poraslauser posted image

Ja sam sinoc slabo spavala, cjelu noc mi trnula desna ruka, citala sam na netu kao da je to normalno u trudnociuser posted image
Jutros sam bila kod svoje doktorice u ambulanti da uzmem uputnicu bris grla i nosa te za bris cerviksa jer su mi prosli put radili samo vaginalni. A ona mi usput da veliku uputnicu za bolnicu i 5 uputnica za ctg.
Uglavnom odem ja na GAK u 11 kad sam bila narucena, dodjem na red oko pola 1, kad vidim opet pise da su uzeli bris vagine, ja kazem meni treba i cerviksa tako mi je ginekolog i trazio jer pise na njegovom nalazu, kad sestra fino rece da se trudnici sa cerviksa ne uzima, rizicno je, samo bris vagine. A znam da je Ziel spominjala da je privatno radila oba brisa. Bas cu vidjeti sta ce moj ginekolog reci.


I ja sam radila u domu zdravlja na ginekologiji bris vagine i cerviksa u 27 sedmici zbog one plodove vode. Nece ti gurati nego samo malo s vrha tako je bar meni moja dr objasnila da se ne bih brinula. A tu baju mozes li imati na cerbiksu ako je vaginalni bris uredan? Mislim je li se ona siri ili se zakaci sa jedan dio ako kontas sta hocu da kazem

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 986
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
20.10.2015 19:02:31   
blue moon

IZVORNA PORUKA: Farah 00

Demira ako Bog da do sljedece kontrole pupcana ce se odmotati, ima jos vremena.

Ziel i doktor potvrdio da je sve ok, u petak ides ponovo na kontroluuser posted image Ti jedva cekas da se aBd porodis, a meni sve nesto prebrzo, kontam da hoce do termina sacekati😊😊😊 Al sigurno ce i meni dotuziti, a ti si meni mjerilo, tacno si sedmicu ispred mene😊
Sto se tice trudova i bolnice tacno je da ne treba zuriti odmah u bolnicu, ali sto se tice plodne vode nama su na vjezbama rekli da se tad odmah javimo u bolnicu bez obzira da li imali trudove ili na njihovu ucestalost.

Travelove Mashallah i tvoja bebica napredna, neka bice ti lakse oko nje, nego kad je sitnija, mada treba i porod proci☺ Kod mene na pune 32 nedjelje bila teska oko 1900 grama, jedva cekam sljedeci cetvrtak da vidim koliko je poraslauser posted image

Ja sam sinoc slabo spavala, cjelu noc mi trnula desna ruka, citala sam na netu kao da je to normalno u trudnociuser posted image
Jutros sam bila kod svoje doktorice u ambulanti da uzmem uputnicu bris grla i nosa te za bris cerviksa jer su mi prosli put radili samo vaginalni. A ona mi usput da veliku uputnicu za bolnicu i 5 uputnica za ctg.
Uglavnom odem ja na GAK u 11 kad sam bila narucena, dodjem na red oko pola 1, kad vidim opet pise da su uzeli bris vagine, ja kazem meni treba i cerviksa tako mi je ginekolog i trazio jer pise na njegovom nalazu, kad sestra fino rece da se trudnici sa cerviksa ne uzima, rizicno je, samo bris vagine. A znam da je Ziel spominjala da je privatno radila oba brisa. Bas cu vidjeti sta ce moj ginekolog reci.


I ja sam jutros bila na Gak-u, dosla oko 10 a prozvali me oko 11, mimoisli smo se vjerojatno...dr pregledao ultrazvucno, sve super, 36 punih sedmica i cura ima oko 3 kile, dr kaže da odstupanje moze biti 10% gore-dole, poslije toga uradila sam i prvi ctg, a na kontrolu trebam doci za 7 dana, do tad moracu si nabaviti malih uputnica da imam za buduće preglede.

Vezano za briseve ja sam u DZ Stari grad dobila dvije one posudice za briseve i dr je uzeo dva uzorka, kad sam donijela nazad, sestra koja je primila moje uzorke je spomenula kao da je jedan za vaginalni a drugi za cervikalni bris, sutra cu dobiti nalaze pa cu vidjeti koje su zapravo uradili.

Za razliku od vas ja nemam problema sa spavanjem, jednom ili dvaput ustanem u wc, jedino sto se znojim ko luda, bas budem mokra i to po prsima i leđima, valjda hormoni cine svoje.

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 987
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
20.10.2015 19:06:50   
Farah 00

IZVORNA PORUKA: *pcelica*


IZVORNA PORUKA: Farah 00

Demira ako Bog da do sljedece kontrole pupcana ce se odmotati, ima jos vremena.

Ziel i doktor potvrdio da je sve ok, u petak ides ponovo na kontroluuser posted image Ti jedva cekas da se aBd porodis, a meni sve nesto prebrzo, kontam da hoce do termina sacekati😊😊😊 Al sigurno ce i meni dotuziti, a ti si meni mjerilo, tacno si sedmicu ispred mene😊
Sto se tice trudova i bolnice tacno je da ne treba zuriti odmah u bolnicu, ali sto se tice plodne vode nama su na vjezbama rekli da se tad odmah javimo u bolnicu bez obzira da li imali trudove ili na njihovu ucestalost.

Travelove Mashallah i tvoja bebica napredna, neka bice ti lakse oko nje, nego kad je sitnija, mada treba i porod proci☺ Kod mene na pune 32 nedjelje bila teska oko 1900 grama, jedva cekam sljedeci cetvrtak da vidim koliko je poraslauser posted image

Ja sam sinoc slabo spavala, cjelu noc mi trnula desna ruka, citala sam na netu kao da je to normalno u trudnociuser posted image
Jutros sam bila kod svoje doktorice u ambulanti da uzmem uputnicu bris grla i nosa te za bris cerviksa jer su mi prosli put radili samo vaginalni. A ona mi usput da veliku uputnicu za bolnicu i 5 uputnica za ctg.
Uglavnom odem ja na GAK u 11 kad sam bila narucena, dodjem na red oko pola 1, kad vidim opet pise da su uzeli bris vagine, ja kazem meni treba i cerviksa tako mi je ginekolog i trazio jer pise na njegovom nalazu, kad sestra fino rece da se trudnici sa cerviksa ne uzima, rizicno je, samo bris vagine. A znam da je Ziel spominjala da je privatno radila oba brisa. Bas cu vidjeti sta ce moj ginekolog reci.


I ja sam radila u domu zdravlja na ginekologiji bris vagine i cerviksa u 27 sedmici zbog one plodove vode. Nece ti gurati nego samo malo s vrha tako je bar meni moja dr objasnila da se ne bih brinula. A tu baju mozes li imati na cerbiksu ako je vaginalni bris uredan? Mislim je li se ona siri ili se zakaci sa jedan dio ako kontas sta hocu da kazem


Ma eto vidis kakvi su, moze ili ne moze, neko ovako neko onako. Jos bio neki stari doktor usao tu da ne pita nesto doktoricu koja mi je uzimala bris, pa kako cuje da ja zapitkujem izdera se na mene kao hajde lezite tu sta pricate bezveze. Ja ostala paf, uspjela sam samo reci odakle vam pravo da mi se tako obracate. Sad mi krivo sto mu se nisam izbrojala. Poslije mi se sestra izvinjavala kaze izvinte danas su svi nervozni.

A skontala sam ja sta ti pitas, jer i ja se to pitam😁, vidjecu sa svojim doktorom. Ova sestra rece ako imam na cerviksu kao bice i na vaginalnom brisu, a opet ja kontam sto bi dzabe postojala ta dva brisa, radio bi se jedanuser posted image

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 988
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
20.10.2015 21:16:21   
Leena
Zna li iko treba li uputnica za kontrolu u Vojoj? I za ctg? Ne sjecam se nesto je li trebalo prije dvije godine..

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 989
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
20.10.2015 21:30:19   
*pcelica*

IZVORNA PORUKA: Leena

Zna li iko treba li uputnica za kontrolu u Vojoj? I za ctg? Ne sjecam se nesto je li trebalo prije dvije godine..


Za ctg ne treba. Samo velika uputnica. Nju predas i kad zavrsis oni ti je vrate i svaki put je dajes samo na uvid.


_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 990
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
20.10.2015 21:32:34   
ziel
Eee Farah ja sam radila oba brisa, mada mi je moja dr.bila napisala samo cervikalni... Cervikalni je bio sterilan a na vag.nadjen Stafilokok ali u fizioloskim granicama pa mi je dr.rekla da to znaci da nema prijetnje za bebu niti treba neka terapija. A vodenjak kad pukne i treba ici u bolnicu, ali ne treba zuriti, kazem ja bas ne volim trku frku, pa cemo sve aBd umjerenom brzinom, nista kroz crveno, ni jedna se prvorotka nije porodila za pola sata od pucanja vodenjaka, ha ya. Osim u bolnici kad joj probiju vodenjak, u to bas nisam toliko upucena. :-D

Joj citam na FB na ovoj grupi: mlade mame i trudnice Tz sta se sve nosi sa sobom na porod, pa se zakuhalo pravo. Blago vama Sarajke nema tih problema. Neko rece da mob.ne dajju unijet sa sobom. Evo jedna se babica iz tz porodilista javila, s kojom sam isla na fax inace dobro se znamo, s komentarom kako nama porodiljama ne treba da je na pameti mobilni nego briga o porodu i bebi, bla bla, ispade da ako hocu da unesem mob.nije mi vazno moje dijete...ccc... pa su joj se naklepale zene koje su se vec porodile i prosle tu torturu oko pregledanja stvari, pa kazu da se ne ponasaju isto prema svim porodiljama, neke imaju svu privilegiju da unesu sta hoce dok druge budu izvrijedjane i od obicne spremacice... Onaj UKC kod nas tacno isto pijaca.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 991
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
20.10.2015 21:51:19   
tajra26
drage moje vidim da vas ovdje ima poprilicno pa mi mozda mozete i pomoci. ja sam 12 sedmica i sutra idem na pregled ali imam par pitanja mozda se nekom slicno desilo pa mi moze pomoci. inace ovo mi je druga trudnoca i mogu reci da nisu ni slicne imam mucnine ali ne povracam, ujutro jedva ustajem, muka mi je kad sam gladna itd. Danas sam vadila 100 nekih nalaza (izboli su me sva sam modrauser posted image ). inace radim i danas na poslu mi se doslovno zamantalo ali je bilo na trenutak..da li je to od tog vadjenja krvi ili nema veze sa tim? i ispod lijeve dojke u dva navrata kao da mi je neko zabio noz tako da sam doslovno ostala bez daha...i jutros mi se slicno desilo... poprilicno sam se zabrinula a inace sam panicar....
ljubim sve pupe i zelim vam svako dobro

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 992
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
20.10.2015 22:04:27   
ziel

IZVORNA PORUKA: tajra26

drage moje vidim da vas ovdje ima poprilicno pa mi mozda mozete i pomoci. ja sam 12 sedmica i sutra idem na pregled ali imam par pitanja mozda se nekom slicno desilo pa mi moze pomoci. inace ovo mi je druga trudnoca i mogu reci da nisu ni slicne imam mucnine ali ne povracam, ujutro jedva ustajem, muka mi je kad sam gladna itd. Danas sam vadila 100 nekih nalaza (izboli su me sva sam modrauser posted image ). inace radim i danas na poslu mi se doslovno zamantalo ali je bilo na trenutak..da li je to od tog vadjenja krvi ili nema veze sa tim? i ispod lijeve dojke u dva navrata kao da mi je neko zabio noz tako da sam doslovno ostala bez daha...i jutros mi se slicno desilo... poprilicno sam se zabrinula a inace sam panicar....
ljubim sve pupe i zelim vam svako dobro

Draga ti to trebas spomenuti dr.koji ti vodi trudnocu, pogotovo za to probadanje ispod dojke... Mozda nije nista ali ces bar biti mirne glave kad ti to dr.objasni o cemu se radi a mucnine neka od nas ima neka nema, to je individualno i ne zavisi ni od cega.
Zelim ti uspjesnu trudnocu da je dovedes do kraja aBd, ako ces se s nama druziti cesce napisi nam svoj termin da te upisemo na spisak user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 993
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
20.10.2015 22:22:56   
zeze
Dobro vecer trudnice.
U 11 sedmici sam, pocela je po malo da mi curi voda i blago u tragovima krv?
Strah me.
user posted image

Sutra cu nalaze da radim i kod dr.



_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 994
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
20.10.2015 22:31:38   
tajra26

IZVORNA PORUKA: ziel


IZVORNA PORUKA: tajra26

drage moje vidim da vas ovdje ima poprilicno pa mi mozda mozete i pomoci. ja sam 12 sedmica i sutra idem na pregled ali imam par pitanja mozda se nekom slicno desilo pa mi moze pomoci. inace ovo mi je druga trudnoca i mogu reci da nisu ni slicne imam mucnine ali ne povracam, ujutro jedva ustajem, muka mi je kad sam gladna itd. Danas sam vadila 100 nekih nalaza (izboli su me sva sam modrauser posted image ). inace radim i danas na poslu mi se doslovno zamantalo ali je bilo na trenutak..da li je to od tog vadjenja krvi ili nema veze sa tim? i ispod lijeve dojke u dva navrata kao da mi je neko zabio noz tako da sam doslovno ostala bez daha...i jutros mi se slicno desilo... poprilicno sam se zabrinula a inace sam panicar....
ljubim sve pupe i zelim vam svako dobro

Draga ti to trebas spomenuti dr.koji ti vodi trudnocu, pogotovo za to probadanje ispod dojke... Mozda nije nista ali ces bar biti mirne glave kad ti to dr.objasni o cemu se radi a mucnine neka od nas ima neka nema, to je individualno i ne zavisi ni od cega.
Zelim ti uspjesnu trudnocu da je dovedes do kraja aBd, ako ces se s nama druziti cesce napisi nam svoj termin da te upisemo na spisak user posted image


Hvala puno na odgovoru a nadam se da cemo se druziti. Moj termin je 07.05.2015 sutra idem pa cu joj svakako to probadanje spomenuti. Javim sta mi je za to rekla. user posted image


_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 995
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
20.10.2015 22:35:56   
Isha

IZVORNA PORUKA: zeze

Dobro vecer trudnice.
U 11 sedmici sam, pocela je po malo da mi curi voda i blago u tragovima krv?
Strah me.
user posted image

Sutra cu nalaze da radim i kod dr.



Koje boje je krv? Je li samo kada se npr.obrises? Ja bih isla dr odmah, ako si iz Sa u bolnicu na pregled.

(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 996
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
20.10.2015 22:38:06   
zeze

IZVORNA PORUKA: Isha


IZVORNA PORUKA: zeze

Dobro vecer trudnice.
U 11 sedmici sam, pocela je po malo da mi curi voda i blago u tragovima krv?
Strah me.
user posted image

Sutra cu nalaze da radim i kod dr.



Koje boje je krv? Je li samo kada se npr.obrises? Ja bih isla dr odmah, ako si iz Sa u bolnicu na pregled.


Samo kad se obrisem. Nema na ulosku krvi, samo sluzavo. Mucno mi i pisati o tome.

Nisam u Sa. Kod nas nema dezurnog gin. tek cu sutra ujutru.

_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 997
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
20.10.2015 22:43:56   
Isha

IZVORNA PORUKA: zeze


IZVORNA PORUKA: Isha


IZVORNA PORUKA: zeze

Dobro vecer trudnice.
U 11 sedmici sam, pocela je po malo da mi curi voda i blago u tragovima krv?
Strah me.
user posted image

Sutra cu nalaze da radim i kod dr.



Koje boje je krv? Je li samo kada se npr.obrises? Ja bih isla dr odmah, ako si iz Sa u bolnicu na pregled.


Samo kad se obrisem. Nema na ulosku krvi, samo sluzavo. Mucno mi i pisati o tome.

Nisam u Sa. Kod nas nema dezurnog gin. tek cu sutra ujutru.


Onda ujutro idi svakako, nadam se da je sve u redu. Nemoj da se sekiras.

(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 998
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
20.10.2015 22:45:51   
Isha
Farah, hvala na objasnjenju. Ja cu po doznake za 10 dana, pa cu opet provjeriti za sifru, ali mislim da druge nema za ove slucajeve.

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 999
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
20.10.2015 22:50:34   
minie

IZVORNA PORUKA: tajra26

drage moje vidim da vas ovdje ima poprilicno pa mi mozda mozete i pomoci. ja sam 12 sedmica i sutra idem na pregled ali imam par pitanja mozda se nekom slicno desilo pa mi moze pomoci. inace ovo mi je druga trudnoca i mogu reci da nisu ni slicne imam mucnine ali ne povracam, ujutro jedva ustajem, muka mi je kad sam gladna itd. Danas sam vadila 100 nekih nalaza (izboli su me sva sam modrauser posted image ). inace radim i danas na poslu mi se doslovno zamantalo ali je bilo na trenutak..da li je to od tog vadjenja krvi ili nema veze sa tim? i ispod lijeve dojke u dva navrata kao da mi je neko zabio noz tako da sam doslovno ostala bez daha...i jutros mi se slicno desilo... poprilicno sam se zabrinula a inace sam panicar....
ljubim sve pupe i zelim vam svako dobro


Opet terminuse user posted image
Nad se da ce biti sve OK i ovaj put sa trudnocom, a taj bol se moze desiti i od stresa i razmisljanja. Samo se opusti, pokusaj bar ;)
I moja je druga skroz razlicita od prve, da ne povjerujes. Nekakva me kiselina ubi. Ja sutra idem vaditi nalaze KS, a u pon aBd na mjerenje nuhalnog nabora.
Inace, DV drage moje. Sad cemo se druziti malo cesce. Ako me primate u raju user posted image


_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 1000
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *