|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dvoroga maternica i komplikacije
21.10.2015 14:00:40   
cauchy
Pozdrav svim mamama.
Nova sam na forumu, a ako sve prođe ok, nadam se i nova mama. user posted image
Trenutno sam u 11. sedmici trudnoće i od početka imam problema. Na bolovanju sam već duže od 4 sedmice. Naime, imam tzv. dvorogu maternicu zbog koje sam oklijevala zatrudniti, jer sam čitala da može biti problema sa začećem ali i sa trudnoćom. Sreća, ostala sam trudna nakon 2 mjeseca pokušavanja, ali od tada imam nekoliko komplikacija. U 7. sedmici mi se pojavio smeđi iscjedak, koji se povukao, pa u 9. ponovo pojavio, iako sam po preporuci ginekologa bila na strogom mirovanju. Moj ginić nije mogla otkriti od čega je, s obzirom da je beba bila uredu.

Nakon toga, na početku 10. sedmice sam prokrvarila, ali pravo. Bilo je crvenkasto i obilno, kao menstruacija. Mislila sam da je gotovo i odmah otišla kod ginekologa. Ustanovila mi je hematom 27x31 mm, a bebica je bila OK, srculence je kucalo. Od tada ponovo strogo mirovanje mjesec dana. Svo vrijeme pijem duphaston 2x1, primala sam progesteron inekcije svaki 5. dan, dok krvarenje ne prestane. Za sada, krvarenje se povuklo, ali i dalje se plašim, ne znam da li se hematom povukao. Početkom novembra radim fetalni skrining i nadam se da će sve biti uredu.
Nalaz krvi i urina je uredan.

Zanima me da li neka od vas ima slična iskustva, možda imate neki savjet ili utjehu jer sam preplašena. Šta mislite koliko strogo mirovanje mora biti? Za sada cijelo vrijeme ležim. Ustanem samo kada moram na wc ili da jedem. Hvalaa vam...
Pozdravčić svima!

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Dvoroga maternica i komplikacije
21.10.2015 16:28:20   
Vanne
Cauchy mislimbda dobro cinis sto tako mirujes...ja nemam dvorogu maternicu ali sam deverala sa hematomima do 20 nedjelje trudnoce,cak sam i u bolnici lezala...tijelo ce samo apsorbovati hematom,samo moras bas da mirujes...sto se tice dvoroge maternice sve zavisi pod koliko stepeeni su rogovi i koliki si,te u kojem rogu se trudnoca nastanila,da li u manjem ili vecem...ti samo miruj i sve ce biti uredu aBd...pij redovno terapiju i magnezij za opustanje misica user posted image

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Dvoroga maternica i komplikacije
21.10.2015 16:34:40   
cauchy
Nadam se da će biti i kod mene sve uredu. Što se tiče maternice ginekolog mi kaže da to u pravilu ne treba predstavljati problem, ali šta sam sve čula o tome...ne mogu da ne brinem. Tako svaku komplikaciju vežem sa dvorogom maternicom.
Ginekolog mi je rekla da mi treba puno vitamina C, zbog hematoma, tako da obavezno pijem svježe cijeđeni sok od naranče, limuna, kivija, ponekad i od paradajza, i to nekoliko puta dnevno. Valjda s time ne mogu pretjerati? Inače, od početka trudnoće samo mi se jede voće i povrće.

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Dvoroga maternica i komplikacije
22.10.2015 19:37:10   
Vanja88
Bolje mi je da cutim al ipak cu da podjelim misljenje
prati stanje cesto,idi na ceste kontrole...dvoroga maternica,znaci imas kompletan septum po sredini maternice jel?!
Na kojoj strani je beba?
Inace kod dvorogih maternica jedna strana nema kisik druga ga ima i trudnoca bude uspjesna, ali ne do 40 nedelje, mozes i ranije da se porodis..30 nedelja a mozes i do 37. Zavisi od velicine bebe, jer gledaj da ti koristis samo jedan dio svoje maternice i da beba nema mjesta kao kad bi imala citavu maternicu...kolike velicine ti je septum?
Moja jako dobra drugarica je rodila djevojcicu u 33 nedelji nisu znAli zasto sta je izazvao taj rani porod, a ona cijelu trudnocu pila utrogestane 3x2 itd....i u julu u 16 nedelji imala pobacaj i saznali tek tada da je imala mali septum ...
Za sledecu kad bi se odlucila da radi morala bi prvo operaciju pa onda....
u svakom slucaju nismo svi isti, nadam se tebi najboljem...

_____________________________


2010: Andjeo 1 ..6w3d
2011: Andjeo 2 .. 8w0d
2013: Andjeo 3...12w4d
8.12.2014 u 10:57 rodio se ZIVOT.. NIKOLA<3
6.7.2015 Biohem. 5w5d

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Dvoroga maternica i komplikacije
22.10.2015 21:02:25   
Vanne
Vanja septum i dvoroga maternica nisu jedan te isti pojam..septum je pregrada unutar maternice koja je slabo prokrvljena pa zato dolazi do pobacaja ako se tu trudnoca nastani...dvoroga je zeznuta ako je bas ta dvorogost izrazena...a ona je znala za takav oblik i prije trudnoce,ako dvorogost prelazi odredjen stepen onda se radi operacija takve maternice kako bi dobila normalan oblik,nju ako nisu uputili na tu operaciju onda mislim da to nije alarmantno kod nje...
Ima jedna forumasica ne sjecam se nicka,imala je dvorogu maternicu i mislimnda je cak prenijela trudnocu...samo treba uzimati terapiju i mirovati da se sprijece kontrakcije,mislim da je sve moguce pregurati...
Ljubi N user posted image user posted image user posted image

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu Vanja88)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Dvoroga maternica i komplikacije
22.10.2015 21:18:03   
cauchy
Vanne, hvala na komentaru, utješila si me, budući da sam se malo bila uplašila nakon što sam pročitala šta je Vanja88 napisala.
Upravu si, ja već nekoliko godina, od kada idem na redovne preglede i papa testove kod svog ginića (privatna ordinacija) znam da mi je ova maternica, mislim dvoroga.
Ona me uvjerava da trudnoća može proći neometano, te da ako bi se i desio, ne daj Bože, spontani, glavni "krivac" ne bi bila moja dvoroga maternica.
Nadam se da će nakon ovog hematoma ostatak trudnoće proći uredno, makar to značilo da ležim do kraja, samo da ne bude više komplikacija.

A i jedva čekam fetalni skrining, da se uvjerim da li je sve OK.

Pozdravčić

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Dvoroga maternica i komplikacije
22.10.2015 23:22:12   
Vanja88
Ahhhhh
Trebala sam malo prouciti razliku izmedju te dve stvari, izvinjavam se iskreno!!!! Mislil sam da je to to
U svakom slucaju zelim sve najbolje user posted image
a ti vanne...na raport, ima li sta user posted image

_____________________________


2010: Andjeo 1 ..6w3d
2011: Andjeo 2 .. 8w0d
2013: Andjeo 3...12w4d
8.12.2014 u 10:57 rodio se ZIVOT.. NIKOLA<3
6.7.2015 Biohem. 5w5d

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Dvoroga maternica i komplikacije
23.10.2015 3:40:59   
ziel
A sto se tice samog septuma kojeg ste spomenule, tj.pregrada u maternici, meni je dr ustanovila kad sam tek ostala trudna i objasnila da moze a i ne mora stvarati problem, kao svaka 4.zena to ima...i ja se smirila a i pregrada se skroz razvukla prilikom rasta bebe , sad se nikako ne vidi i ne smeta rastu i razvoju bebe, jos je beba i krupnija za 2 ned.user posted image

< Poruku je uredio ziel -- 23.10.2015 3:42:30 >


_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Vanja88)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Dvoroga maternica i komplikacije
23.10.2015 8:25:04   
cauchy
Što se tiče i tog septuma i dvoroge maternice, to je vjerovatno za svaku ženu drugačije, svaki slučaj treba posmatrati individualno.
Nadam se da će kod mene ishod biti pozitivan i da ću svoju bebicu uspjeti donijeti na svijet.
Za sada nemam krvarenje, ali mi se ponekad javi skroz slab i tup bol u donjem dijelu stomaka, na desnoj strani. Ne traje dugo, par sekundi, ne javlja se često. Nadam se da je to normalno user posted image

A drago mi je ziel što je kod tebe sve uredu. Očigleno da ni taj septum ne znači obavezno probleme i komplikacijeuser posted image

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Dvoroga maternica i komplikacije
23.10.2015 10:06:11   
Vanne
Vanja kod mene nista novo jos uvijek user posted image izgleda ovaj put nece ici tako lako user posted image a i ne zuri mi se,kad god da bude user posted image

Cauchy ne brini se,izgurat ces ti to do kraja...ja sam lezala u bolnici zbog hematoma ,i bilo je dana kad mi je dr govorio ja samo cekam da plod ode,ovo je toliko zeznuto...a sadimam curicu user posted image

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 10
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *