|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  66 67 [68] 69 70   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
30.10.2015 19:01:33   
*pcelica*

IZVORNA PORUKA: ziel

Zene zurim na kontrolu, usla samo da podijelim sliku brijaca ovog fenomenalnog...
Sve koje se pate s obicnim bicevima ozbiljno trebaju kupiti ovu stvar, ima u svakom supermarketu, nezz cijenu jer je moj cale kupio mm-u i ja prisvojila haha. Ima opciju da vibrira, ni na jednom mjestu se nisam posjekla, za 5 min sve zavrsila user posted image

user posted image



Ovo me podsjeti na ovo user posted image http://radiosarajevo.ba/novost/186542/juce-me-muz-uhvatio-kako-brijem-noge-njegovim-brijacem


_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 1676
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
30.10.2015 19:25:09   
*nur*
e drage moje, kako ste mi?
Ziel super za urednu kontrolu?
Pcelice gdje je tu je to, mozda bude i proje ponedeljka user posted image

Dobrodoslica novim clanicama.Ziel vakat ti je danadjes nasljednicu za odrzavanje teme user posted image

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 1677
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
30.10.2015 19:27:17   
*nur*
E da vas pitam, uzela sam Bakcitid za dezinfekciju i sada sam mislila malo precistiti kompodicu za baby stvari, ali me interesuje sta mislite da li se to sta treba ispirati poslije vodom, ona teta u apoteci mi rece ne traba, jer se direktno prska i na ruke.

(odgovor članu *nur*)
Neposredna veza do poruke: 1678
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
30.10.2015 19:30:10   
*pcelica*

IZVORNA PORUKA: *nur*

E da vas pitam, uzela sam Bakcitid za dezinfekciju i sada sam mislila malo precistiti kompodicu za baby stvari, ali me interesuje sta mislite da li se to sta treba ispirati poslije vodom, ona teta u apoteci mi rece ne traba, jer se direktno prska i na ruke.



Ja nikad ne ispiram. Samo prebrisem ubrusom

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu *nur*)
Neposredna veza do poruke: 1679
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
30.10.2015 19:45:38   
ziel
Nur nasla sam nasljednicu spiska hehe, Isha ce preuzeti jer joj je termin kasnije pa ce duze odrzavati spisak. A za Bakticid nema potrebe kasnije da brises nicim, ja imam takodje Bakticid i njime sam prebrisala i krevetic i komodicu.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 1680
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
30.10.2015 21:24:58   
ziel

IZVORNA PORUKA: *pcelica*


IZVORNA PORUKA: ziel

Zene zurim na kontrolu, usla samo da podijelim sliku brijaca ovog fenomenalnog...
Sve koje se pate s obicnim bicevima ozbiljno trebaju kupiti ovu stvar, ima u svakom supermarketu, nezz cijenu jer je moj cale kupio mm-u i ja prisvojila haha. Ima opciju da vibrira, ni na jednom mjestu se nisam posjekla, za 5 min sve zavrsila user posted image

user posted image



Ovo me podsjeti na ovo user posted image http://radiosarajevo.ba/novost/186542/juce-me-muz-uhvatio-kako-brijem-noge-njegovim-brijacem


user posted image bas me nasmija user posted image
sreca mm ga samo jednom koristio i dao meni , kaze zao mu da se patim user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 1681
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
30.10.2015 22:21:59   
*nur*
Drage moje, vjerovatno ce mamice prije znati odgovor:
Interesuje me porodiljska naknada za nas zaposlene, gdje se predaje zahjev da li u Opcini u kojoj zivimo ili u Kanton. Ako u Kanton kojoj instituciji? Naime mislila sam prikupiti papirologije koje stigne jer muz nece moci radi posla, pa da mu olaksam barem ovo sto mogu da povadim ja. Pa neznam odakle da podjem?

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 1682
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
30.10.2015 22:26:40   
*nur*
i jos gdje upisujemo bebe da li u Opcini Centar ili Opcini prebivalista majke, ovo pitam jer sam na stranici Opcine Centar nasla ove informacije:

Novorođena djeca
Izmjenom Zakona o matičnim knjigama iz oktobra 2014. godine, upis djeteta u matičnu knjigu rođenih se vrši u općini - mjestu prebivališta majke.

Za prijavu djeteta u Općine Centar potrebni dokumenti su sljedeći:
Djeca rođena u braku:
Izvod iz matične knjige vjenčanih roditelja
Uvjerenje o državljanstvu BiH i FBiH roditelja
Lična/osobna karta roditelja
Obavijest o evidenciji prebivališta roditelja
Ukoliko treća osoba vrši prijavu ličnog imena djeteta, potrebna je punomoć roditelja
Rok za prijavu novorođenčadi je 30 dana od dana rođenja

Djeca rođena van braka:
Izvod iz matične knjige rođenih za majku
Uvjerenje o državljanstvu BiH i FBiH roditelja
Lična/osobna karta roditelja
Obavijest o evidenciji prebivališta roditelja
Rok za prijavu novorođenčadi je 30 dana od dana rođenja

Za sva dodatna pojašnjenja, građani se mogu obratiti direktno na šalter 4.

(odgovor članu *nur*)
Neposredna veza do poruke: 1683
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
30.10.2015 23:05:43   
Farah 00
Nur dijete prijavljujes u opcini gdje majka ima prebivaliste, rok je 30 dana. Bile su izmjene zakona, ranije je to uvijek bila Opcina Centar prema mjestu rodjenja djeteta tj. bolnice, a obje bolnice su na Opcini Centar 😊 I nemoj propustiti ovaj rok od 30 dana, u suprotnom ces moci prijaviti dijete samo preko Centra za socijalni rad.

Sto se tice porodiljske naknade za zaposlene, zahtjev uzimas u Opcini u kojoj imas prebivaliste, i tu i predajes. Na zahtjevu ti stoji spisak potrebne dokumentacije.

(odgovor članu *nur*)
Neposredna veza do poruke: 1684
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
30.10.2015 23:11:52   
Farah 00

IZVORNA PORUKA: Farah 00


IZVORNA PORUKA: Travelove


IZVORNA PORUKA: Farah 00


IZVORNA PORUKA: Tr

Hmmm, a o cemu se tu radi? To je nesto mimo porodiljske naknade?


To je za ostvarivanje porodiljske naknade od opstine, a meni ce poslodavac isplacivati razliku do pune plate.


Prvi put cujem. Bilo bi fino. To se znaci u opstini raspitam? To je nesto novo ili oduvijek postoji? Mouda u Tuzlanskom kantonu to ne postoji. Zna li koja mama oz Tuzle za ovo?
Farah sta je kod vas potrebno od dokumentacije?






Otidji do Opstine i pitaj ili ih nazovi, nemaju svi kantoni, ali mislim da bi u Tuzli trebalo biti. I novcani iznosi su razliciti. U Sarajevu nezaposlene zene imaju pravo na 180 KM mjesecno godinu dana, a zaposlene oko 350. Potrebna dokumentacija zavisi da li si u radnom odnosu ili ne, jesi li ti ono zaposlena? Za zaposlene treba licna karta, cips, ugovor o radu i prijava na obavezno osiguranje, IMKR za dijete, otpusno pismo, uvjerenje o kretanju, pozvrda ljekara da je otvoreno porodiljsko, uvjerenje o drzavljanstvu i ona potvrda od poslodavca sto sam spominjala.


Nur Evo neki dan je Travelove isto pitala, pa sam joj pisala post, evo tebi kopiran. Ovo je spisak dokumentacije sa zahtjeva iz Opstine Novo Sarajevo.

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 1685
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
31.10.2015 6:35:26   
ziel
Jutro zene, joj kako grozna noc, kaze mm da sam hrcala a ja citavo vrijeme bila budna, to sam mozda na 5 min. se izgubila. Nema vise polozaja koji mi odgovara... Koliko se puta okrenem Bgm strah me da bebi ne naskodim user posted image Umirio se nesto, ne osjetim ga kako sam ustala prije 40 min. a ni u toku noci ne znam da sam ga osjetila ikako...

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 1686
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
31.10.2015 6:39:48   
ziel
Ev ga sad se budi, proteze se user posted image

Ne znam jel vi zamisljate svoju bebu, ali ja zamisljam svog medica ovako nekako, s debelim obrazima i stisnutim usnicama user posted image
user posted image
user posted image user posted image

< Poruku je uredio ziel -- 31.10.2015 6:43:15 >


_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 1687
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
31.10.2015 8:05:10   
Isha

IZVORNA PORUKA: ziel

Jutro zene, joj kako grozna noc, kaze mm da sam hrcala a ja citavo vrijeme bila budna, to sam mozda na 5 min. se izgubila. Nema vise polozaja koji mi odgovara... Koliko se puta okrenem Bgm strah me da bebi ne naskodim user posted image Umirio se nesto, ne osjetim ga kako sam ustala prije 40 min. a ni u toku noci ne znam da sam ga osjetila ikako...


Kako ti je bilo na kontroli?

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 1688
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
31.10.2015 8:57:09   
*pcelica*
Dobro jutro i od mene za sve nase drage user posted image i mamice.
Ja sam za divno cudo super spavala. Doduse mm me probudio kad je dosao i on u sobu da spava.Ali sam brzo opet zaspala. I do pola osam jutros. Nisam ustajala ni u vc. Bas sam seodmorila. Odoh sta raditi pa se tipkamo kasnije

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 1689
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
31.10.2015 9:20:05   
Pufnicaa
Dobro Jutro Zene..:)

Prvo ovako CarobnoJutro bebach je mashala da ga dragi Bog cuva,da je uvijek zdrava i sretna i nasmijana beba :D Jel te rana mnogo bolila?Sto si ti na carski morala?

Ziel I ja zamisljam svoju bebicu tako bucmastih obrascica hehe :) Samo da nam budu zivi zdravi i normalni Abd :) A isto tako ako ga ne osjetim malo duze pitam se sta mu je jer inace je zivahan pravo...

Felix Ne brini hematom ne mora nista strasno biti,neznam iz licnog iskustva ali znam dosta drugih zena koje su ga imale i bez problema sve zavrsilo i dobile svoju bebicu zdravu i zivu..Samo se cuvaj i misli na sebe i svoju bebu sve ostalo moze cekati,:)

Svim novim clanovima dobro nam dosli :D

_____________________________

All I ever wanted
Was to see you smiling

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 1690
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
31.10.2015 9:42:03   
ziel
Isha vec sam pisala, po pregledu otvorena 1 prst, grlic skracen, beba se spustila, ali nece jos napolje user posted image pa mi je iduca kontrola 8.11. iduca nedjelja.

Pcelice blago tebi naspavana, ja nikako... Grozna sam danas...
Vec nekoliko dana ujutro kad ustanem ne osjecam dobro, evo sad mi se ruke tresu, pritisak 130/80. A citav zivot i citavu trudnocu bio nizak 110/80 , nekad i 100/60 i bila sam ok. Sad ne znam zasto je poceo varirati.user posted image

Nisam vam pricala sinoc kad sam isla na kontrolu, pa neko vrijeme sam morala sacekati dr.da zavrsi neku operaciju i vraca se on s krvavim mantilom u ruci i cujem prica jednoj med.sestri da je kod neke mladje zene bio hematom u maternici za kojeg mozda nije ni znala, nije bila trudna i pocela dosta krvariti i dosla na pregled, kad su je pregledali hitno je odveli na operaciju da bi joj na kraju morali odstraniti maternicu komplet... user posted image Kaze med.sestra sreca pa ima jedno dijete kod kuce.

< Poruku je uredio ziel -- 31.10.2015 9:43:48 >


_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Pufnicaa)
Neposredna veza do poruke: 1691
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
31.10.2015 10:11:46   
*nur*
Jutro drage moje user posted image i mame

Ziel i ja se milion puta prevrnem u noci, a jutros su me bas noge i guza bolili od lezanja, nakada i duze odspavam ne boli me a nekada jedva cekam da svane da ustanem koliko me boli. A za stalo se ne zalim, dobro se osjecam hB, samo sto se ne mogu sageti user posted image al ostalo sve super

Carobno jutro prelijepe ste obije, bebi pozerka masAllah preslatka user posted image user posted image user posted image . Neznam da li sam te pitala koliko si ostala u bolnici , da se mogu psihicki pripremiti. i koliko su te prije termina porodili?

Farah hvala puno, nisam bas upratila to na predhodnim postovima. Hvala tiuser posted image . Malo cu se zadati da povadim sta od te dokumentacije da pripremim muzu.

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 1692
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
31.10.2015 10:20:42   
*nur*
Evo da se malo nasmijete pogotovo za ove sto imaju troje user posted image

http://www.6yka.com/novost/92223/facebook-status-ove-mlade-mame-nasmijao-region

(odgovor članu *nur*)
Neposredna veza do poruke: 1693
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
31.10.2015 12:22:48   
Farah 00
Jutro dame moje 😊

MM i ja sinoc kasno legli, bilo proslo 2, gledali neki film, zato smo jutros do 10 spavali, ja se ni okrenula nisam.

Ziel i ja tvog sincica zamisljam tako slicno kao na slici, a svoju ne mogu da zamislim, odnosno svaki put je zamislim drugacije, plavu, crnu, celavu, crnu sa kovrdzama, ma svakako😊 jer smo mm i ja spoj svega toga ☺ Nekad je zamislim i da na svekrvu lici 😂😂😂😂😂

Nur i ja sam krenula da prikupim bar nesto dokumentacije, kopiram i ovjerim, da mm manje s posla izlazi☺
A mislim da je carobno u petak imala cr, a da je utorak vec izasla iz bolnice, koliko se sjecam, i da nije nesto prije termina, skoro se poklopio cr i termin.

(odgovor članu *nur*)
Neposredna veza do poruke: 1694
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
31.10.2015 12:37:47   
*pcelica*

IZVORNA PORUKA: *nur*

Evo da se malo nasmijete pogotovo za ove sto imaju troje user posted image

http://www.6yka.com/novost/92223/facebook-status-ove-mlade-mame-nasmijao-region



Najtuznije je sto meni ovo nije smijesno. Pronasla sam se u svakom pasusu i cekame jos jedan krug user posted image user posted image

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu *nur*)
Neposredna veza do poruke: 1695
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
31.10.2015 12:43:45   
ziel
Hahaha Farah bas me nasmija to za svekrvu... Nece valjda od tate i mame da bas lici na nenu :-D

Ja moradoh popiti jedan apaurin od 2 mg, tresle mi se ruke, pritisak varira, rekla sinoc dr.a on nikakav komentar nije dao na to,samo je rekao da smijem popiti apaurin kad mi je lose kad se povisi pritisak. Ako bude ovako naatavilo jos 3-4 dana moram ga kontaktirati pa traziti nesto drugo, nesto me strah da pijem apaurin svaki dan...

NandaT pitala ja za raspored ljekara u novembru, kaze sestra nema pristupa tom spisku a ionako se kaze stalno mijenjaju tako da spisak na zidu nista ne znaci.

< Poruku je uredio ziel -- 31.10.2015 12:51:59 >


_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 1696
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
31.10.2015 12:48:29   
Leena
Dancic moje mamice i user posted image
Kako ste mi? Mene leđa jos muce, evo lezim, a mm kuhauser posted image presmijesan mi je, ali pustih ga kad mu je merak da pomogne.

IZVORNA PORUKA: felix
leena ja ne dizem teako ni ovak ni nak jer sam prije god dana op. diskus herniju kicme tako da to sigurno ne radim ...☺

A da, zaboravila sam na to, izvini. Jesi uspjela na kraju sta rijesiti za posao?

Carobno, medeeeneee ste mi, masallah user posted image bucka mala, sto bih gnjavila te obrascice sadauser posted image

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 1697
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
31.10.2015 13:42:07   
NandaT
Dan drage moje, da se i ja prijavim user posted image
Jedva nesto izgura noc, bas me stomak bolio. Na koju god stranu da legnem ne valja. Mm kaze da ovih zadnjih desetak dana po cijelu noc jaucem u snu, a sinoc sam i sama sebe cula. Jadan on, istraumira se ziv user posted image
Bebac danas super hiperaktivan, ne znam gdje vise udara. Najgore mi kad udari ono nisko skroz, isto kao da me struze.

Ziel hvala sto si provjerila za dezure. Steta sto to ne mozemo znati user posted image . Nekako bi mi bilo lakse da znam ko je dezurni da se opustim ili da pocnem plakati na vrijeme user posted image user posted image

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 1698
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
31.10.2015 14:26:21   
Travelove
I meni jos jedna ne prespavana noc, dokle viseuser posted image
Ja apaurin pijem svaki put kadase ne osjecam dobro, ili sam razdrazljiva, cak mi je dr napisala 3 na dan da mogu. A ti od 2 mg su bukvalno kao voda. Znam da ih trudnice uzimaju pred kraj trudnoce, da se maternica opusti.

I moj muzic pravi rucak, a ja lezim i gledam tv...danas imamo neke mafine sa tikvicama, i piletinu sa susamom.
Beba nesto bas aktivna, prevrce se, a cim muz progovori, ona se umiri.

Ja ne zamisljam svoju bebu, nemam predstave kakva ce da bude. Jedino bih da bude celo mali, a muz navija za frizuru hehehe.

(odgovor članu NandaT)
Neposredna veza do poruke: 1699
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
31.10.2015 14:35:16   
*pcelica*
Vidim sve zeMske danas odmaraju. Samo se ja razvaljanila ko velika. Cak sam i strudlu napravila. Ostalo je jos pola. Jednu i po smo vec pojeli onako vrucu user posted image Sad odmaram. Rado bih negdje hodala ali mi tezak stomak user posted image Jedino da ga stavim u kolica i guram user posted image

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 1700
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  66 67 [68] 69 70   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  66 67 [68] 69 70   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *