|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 [11] 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
19.9.2015 15:04:53   
koka i po

IZVORNA PORUKA: bebaa


IZVORNA PORUKA: koka i po

ok...
ma ja sam sa velikim odlicnmo prosla...valjda dijete bilo starije...
a za ovog malog se moram posebno pripremiti cini mi se


visinske pripreme.....user posted image user posted image



pripreme u svakom pogleduuser posted image
jucer nesto razmisljam...ista sam onaj ciko iz filma Zivot je lijep....kako sam ja to njemu docarala ....jos cu cirkus od svega da napravimuser posted image
vodim ga juce u skolu on se drzi za grlo i vice....evo loptice mam u pravu siuser posted image

totalno posasavila.
ali neka.....sto manje trauma to bolje

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
19.9.2015 15:05:36   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: bebaa

u principu jako je bitno da poslušaš sve u vezi terapije.....
mi npr nikad ranije nismo koristili čepiće....ali imam 2 različita sirupa za bolove i temp...koji mi nisu neku noć pomogli pa sam išla u komšiluk po čepiće jer mi je LB tako rekla...i djete se smirilo....ali isto tako nastaviti sa sirupima da ne trpi bol...nije džaba propisano na 6 sati.....
on kad drmne sirup,posle jede i pije ko džomba čini mi se.....kao npr sinoć.....
sinoć je jeo supu,jajeuser posted image ...pa nazdravljali mlijeko iz šolje....pa 2 flašice kompota...
a npr ništa cijeli dan nije htio stabviti u usta....ali tek kad sam mu dala sirup projeo se.....user posted image

draga bebo, citas li ti moje pp ccc
pa ja sam ti prvo napisala da mu dajes voltaren na 12h i jednom dnenvo panadol sirup i jesce ko pista

hajde, neka si barem LB poslusala kad nisi mene user posted image user posted image
salim se..samo nek on jede, brzo ce se sve ovo zvati jucer, vidjecesuser posted image

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
19.9.2015 15:07:22   
bebaa

IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: bebaa

u principu jako je bitno da poslušaš sve u vezi terapije.....
mi npr nikad ranije nismo koristili čepiće....ali imam 2 različita sirupa za bolove i temp...koji mi nisu neku noć pomogli pa sam išla u komšiluk po čepiće jer mi je LB tako rekla...i djete se smirilo....ali isto tako nastaviti sa sirupima da ne trpi bol...nije džaba propisano na 6 sati.....
on kad drmne sirup,posle jede i pije ko džomba čini mi se.....kao npr sinoć.....
sinoć je jeo supu,jajeuser posted image ...pa nazdravljali mlijeko iz šolje....pa 2 flašice kompota...
a npr ništa cijeli dan nije htio stabviti u usta....ali tek kad sam mu dala sirup projeo se.....user posted image

draga bebo, citas li ti moje pp ccc
pa ja sam ti prvo napisala da mu dajes voltaren na 12h i jednom dnenvo panadol sirup i jesce ko pista

hajde, neka si barem LB poslusala kad nisi mene user posted image user posted image
salim se..samo nek on jede, brzo ce se sve ovo zvati jucer, vidjecesuser posted image


user posted image user posted image ma ovo je bilo prvu noć.....pa si mi posle pisala za raspored....a ja ga nisam još uvela i valjda neću aBd...jer nema tolike bolove za čepić.....
ačli svaako tebi hvala,puno mi je tvoje iskustvo pomoglo....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
19.9.2015 15:13:30   
pocahontas
nista ti mene ne slusas vidim ja user posted image
drago mi je da jede...samo eto upozorenja radi, 7 dan ce ga boljeti jace i vise..tada se rana skuplja i zarasta i steze i to boli..budice se navecer uz jauke,,to nam je najgore bilo taj 7 i 8 dan, odmah mu daj vode da pije i nekako prodje..sreca ne traje dugo..niposto mu nedaj da skace i horga po kuci, tako siri krvne sudove i moze ne daj Boze doci do sirenja kapilara na rani i krvarenja i ne daj to BOze hematoma pa opet pod noz...
uglavnom, samo ti njemu daji voltaren ujutro i navecer i u podne sirup i sve ce to proci lagano..i tako 7,8 dana slobodno...



_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
19.9.2015 15:18:16   
bebaa
7 dan ce ga boljeti jace i vise..tada se rana skuplja i zarasta i steze i to boli..budice se navecer uz jauke,,to nam je najgore bilo taj 7 i 8 dan,


ja sam spremna....user posted image user posted image

Koko ne čitaj ovo gore Tita ti......user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
19.9.2015 15:19:50   
koka i po
znam ja to i bez pokyuser posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
19.9.2015 15:28:29   
pocahontas
ma bjez te zene, stvarno ste neozbiljne user posted image

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
20.9.2015 12:02:25   
bebaa
Tek je 12 satiiiiuser posted image user posted image user posted image

A mi smo vec uspjeli od 8 sati popiti mlijeko,pojesti tanjir supe,copati sredinu od lepinica,kasikom navalio na pavlaku...i zasladio kajganom...user posted image
user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
20.9.2015 12:11:43   
bebaa
Evo i casu pudinga smazao....majje mi ko iz Biafreuser posted image user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
20.9.2015 13:15:16   
pocahontas
kazem ti, sad sve ide bolje i bolje
samo nemoj da pojede koricu hljeba ili musli ili chips ili tako nesto ostro da mu zakaci grlo..to dobro pazi..ostalo sad sve moze..pite, kljukuse, makarone, sredinu hljeba itd

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
20.9.2015 13:19:15   
bebaa

IZVORNA PORUKA: pocahontas

kazem ti, sad sve ide bolje i bolje
samo nemoj da pojede koricu hljeba ili musli ili chips ili tako nesto ostro da mu zakaci grlo..to dobro pazi..ostalo sad sve moze..pite, kljukuse, makarone, sredinu hljeba itd



a nisam znala....user posted image a duša draga govori hoću makalone,ja stlasno volim makalone,ja nikad nisam jeo makalone.....ojj Bože....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
20.9.2015 18:54:37   
bebaa
Kokooo.....malac rucao pohovani pileci fileuser posted image
I casu telece supe....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
20.9.2015 19:01:51   
koka i po
masallah tako mi je dragouser posted image
prodje vama kriza Bogu hvala.
mada...hrabra si znas...ja svom I nisam dala nista od krute hrane prije 14-og dana.


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
20.9.2015 19:07:24   
bebaa

IZVORNA PORUKA: koka i po

masallah tako mi je dragouser posted image
prodje vama kriza Bogu hvala.
mada...hrabra si znas...ja svom I nisam dala nista od krute hrane prije 14-og dana.



Ma bona otima djete.....sam hoce...hajd reko ako zaboli pljuni...i eto najede seuser posted image user posted image

Ali problem je sto je tedki ovisnik o sokovima...i evo udavi hoce cedevituuser posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
20.9.2015 19:20:39   
koka i po
pa sad....ne znam ...s obzzirom da je radjeno laserom a ne klasicnom operacijom.mog I su operisali klasicnom operaciju i sokovi su ga jako pekli kada je pio.petog dana od op.dijete jelo kruha...kad svisnuo nije od bolova.
jel kod te operacije laserom oporavak brzi?

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
20.9.2015 19:24:02   
bebaa
Kod laserske operacije postoje neki oblozi koji ostaju posle OP...zbog tih oblogs se ne smije jesti ni piti nista sto je na bazi meda i limuna jer rastvara te obloge...
Evidentno je da oporavak brze ide...ali opet kontam da mu kupim bar gusti od marelice...ili ledeni caj...user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
21.9.2015 11:03:13   
pocahontas
nije to klasični laser
to je termokauter ili kako se već tačno zove
bolje je ovo od noža samo u smislu da prilikom operacije odmah kalemi kvrne kapilare i nema toliko nereda i krvarenja prilikom op.
a te naslage bijele o kojima beba priča to mislim imaš bilo da je op bila nožem ili termokauterom, to je mlada kožica tkiva, znak da rana dobro zarasta i to je touser posted image

koko, korica hljeba može nagrditi ranu samo tako..nije ni čudo da ga je boljelo user posted image
makaroni su mekani, kljukuša je mekana, generalno glatka hrana teksturom, dakle da nema ljuspica...riža ali doooobro raskuhana..i tako user posted image

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
21.9.2015 22:44:47   
bebaa
Danas smo jeli makarone sa sirom i pavlakom 2x i puru takođe sa sirom i kajmakom....između kompot,ledeni čaj....user posted image
paracetamol po potrebi,danas 2x....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
27.9.2015 14:33:17   
koka i po
gdje su one zenicanke...
gdje se pusi na orl odjelu....cini mi se da cu noc provesti puseciuser posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
24.10.2015 19:27:58   
koka i po
danas nam je peti dan od operacije.poredeci sa I.kod ovog malog oporavak ide teze.najgora su nam jutra.tri prethodna jutra volataren je neizbjezan.danas smo uspjeli preskociti analgetik u podne ali kako se noc primice moradosmo opet po voltarenu.malo je reci da sam umorna a i ovo moje malo dijete polako me izbacuje iz kolosjeka.sad ga boli sad ga ne boli pa vise i ne znam kad laze a kad istinu kaze.primjetim po ocima,po pokretima glave i usitnjenom glasicu.sto se tice obroka....sve su to neke mikro porcije s obzirom kakv je apetit imao.uglavnom trudim se da danas ima cetiri obroka pa koliko toliko.jutros je doruckovao spinat pa pojeo puding.pa je onda jeso rizoto sa piletinom(izmiksan do bola)pa jednu jogobelu, pa onda malo po corbi sa telecom koljenicom.pred mrak mu ispekoh jaje.toga je najmanje jeo i popio je pola solje kompota.sto se tice tecnosti voda nam najbolje ide.popije po litru i pol dnevno...malo vode malo caja.
nadam se da ce sutra biti bolje bar sto se tice bolova i kolicine obroka.

uglavnom mame koje spremaju svoju djecu na op krajnika .....ako ikako mogu neka je urade laserski jer je evidentno da oporavak brze ide...ja sam se pokajala.
i bolje je cekati da dijete bude vece jer je lakse....
eto tako....

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
6.11.2015 11:27:52   
bebaa
Sta reci,sta savjetovati majkama?
Jedino mogu reci AKO dijete ima problema s usima a operacija krajnika bi trebala pomoci onda izbjegnite lasersku operaciju...zasto?

Zato sto mom djetetu nisu uklonjeni krajnici u cjelosti,nisu izvuceni korijeni iz lezista pa cak nije ni vanjsko tkivo komplet ukljonjeno....dva dr se slazu da se treci krajnik NE MOZE odstraniti laserom kako se misli....
Samim tim tkivo koje je ostalo u lezistu ne omogucava i dalje oticanje sekreta iza bubnjica....
Dijete je osudjeno na povremene upale uha,na kapu i jak usi odgorijevaju,na izbjegavanje vode,propuha i sl...
Popravnog nema...
Svi dalji komentari su suvisni...

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
6.11.2015 11:50:07   
malena27 RR
Bebo, jako mi je zao... nadam se da ce tvoj djecak ipak biti bez ovih povremenih upala usiju... srce malo...stvarno sam bez rijeci...

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
6.11.2015 11:57:12   
Emica_sa
ja bi otisla i ozbiljno porazgovarala sa Gezomuser posted image


zao mi jeuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
6.11.2015 12:09:49   
Visnja RR
Na žalost znam dvoje djece koje su imali povremene upale usiju nakon vađenja krajnika.... user posted image
a ja sam mislila da se svi ti problemi bace niz vodu nakon operacije...
Bebo nadam se da ce tvoje djetesce ipak biti bez tih povemenih problemčića user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
6.11.2015 13:02:58   
loptica7
Bebo bas mi je zao.user posted image
Nadam se da nece bit stalnih upala.user posted image

I ja sam mislila da se operacijom krajnika rijese sve daljnje tegobe. Operirala sam krajnike sa 6 god i ne znam da me je poslije toga 5 puta posteno zabolilo.

_____________________________

"Nitko se ne može vratiti u prošlost i stvoriti novi početak. Ali svatko može početi danas i stvoriti drugačiji završetak."

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 10 [11] 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 [11] 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *