|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
19.3.2013 13:34:36   
Latinka
Hvala još jednom user posted image
Evo sam se već raspitala i imam 22 radna dana. Sad jedino sa šeficom ažbahom da se dogovorim user posted image

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
19.3.2013 13:49:16   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Latinka

Hvala još jednom user posted image
Evo sam se već raspitala i imam 22 radna dana. Sad jedino sa šeficom ažbahom da se dogovorim user posted image

ti nisi kotisla prvi dio odmora u prethodnoj godiniuser posted image najmanje 12 danauser posted image

jesi dobila regres poršle godineuser posted image


< Poruku je uredio Hanady RR -- 19.3.2013 13:50:01 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
19.3.2013 15:28:43   
Latinka
Tak sad vidim poruku
Ne, nisam. Vratila se na posao 17.01.ove godine i ni dan nisam radila u prošloj godini
Nemam pravo na GO?

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
19.3.2013 20:13:08   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Latinka

Tak sad vidim poruku
Ne, nisam. Vratila se na posao 17.01.ove godine i ni dan nisam radila u prošloj godini
Nemam pravo na GO?

hm...
trebala si prvi dio koristiti u prethodnoj godiniuser posted image
trebla si prije poroda uzeti 12 dana godišnjeg, tako steći pravo na regres i korištenje sada drugoga dijela...

međutim zakon kaže godišnji odmor na kkoji zapolenik ima pravo ne može se nadomiti novcem već danima godišnjeg plaćenog...tako da imaš pravi i dalje...smao moraš požuriti da ga ispucaš do 30.6


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
19.3.2013 21:46:02   
Latinka
Hvala ti user posted image

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
19.3.2013 22:39:20   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Latinka

Hvala još jednom user posted image
Evo sam se već raspitala i imam 22 radna dana. Sad jedino sa šeficom ažbahom da se dogovorim user posted image



hahaha, ti se sa sa svojom možeš dogovoriti, za razliku od mene, ja molim Boga da mi se smiluju pa mi daju ove godine koji dan, ja se vraćam akoboga 10. juna, maloj mi rođendan 11, juna,a staija kreće u školu, i za to bih voljela da imam koji dan,

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
29.3.2013 11:48:49   
cipi

IZVORNA PORUKA: aamra

IZVORNA PORUKA: aspire

Molim vas ako može neko neka mi odhovori!
Trudna sam već 6.mjesec i nalazim se na bolovanju zbog komplikacija u trudnoci( placenta marginalis),Za prvih mjesec dana bolovanja ( bolovanje do 42 dana ) isplacena mi je plata umanjena za 20% (samo 80% plate)''.Provjerila sam i pravilnik o radu u firmi i nema člana koji se odnosi na trudnicko bolovanje.
Provjeril sam i ZOZO SL. NOVINE30/ 97 čl.47 koji kaže da zbog komplikacija u trudnoći se isplaćuje naknada 100%.Interesuje me da li se to odnosi na bolovanje do 42 dana ili na bolovanje zbog komplikacija u trudnoći i preko 42 dana?
AKO NEKO MOŽE DA MI ODGOVORI UNAPRIJED ZAHVALJUJEM



To se odnosi na bolovanje uzrokovano trudnocom ili porođajem bez obzira na trajanje, dakle 100% plate.
Imas pravo da trazis razliku plate, ovih 20% sto su ti ukrali!






ja radim u skoli i dobila sam samo dio plate, a ne cijelu i naravno bez toplog obroka i prevoza
kad sam pitala racunovodju ona kaze da se to kod nas obracunava nesto po satima i da mi je zbog toga plata puno manja iako sam na trudnickom u tom mjesecu bila oko 20 dana. sad sam cijeli mjesec mart na bolovanju, bas me zanima kolika ce da bude ta crkavica user posted image
a kako racunaju preko 42 dana zna li neko, hocu li imati ovako malu platu kao sto je sad dok sam na bolovanju ili ce se vratiti na staro?
strah me da se zalim i bilo sta vise pitam jer sam primljena na odredjeno, i ovako nemam pravo ured ni na sta, na porodiljskom mogu biti samo do polovine augusta i dalje nemam pravo, a bebi ce imati samo 2 mjeseca user posted image , ne znam ni kako ide godisnji u ovakvim slucajevima ni imam li pravo na isti

(odgovor članu aamra)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
29.3.2013 12:13:54   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: cipi


IZVORNA PORUKA: aamra

IZVORNA PORUKA: aspire

Molim vas ako može neko neka mi odhovori!
Trudna sam već 6.mjesec i nalazim se na bolovanju zbog komplikacija u trudnoci( placenta marginalis),Za prvih mjesec dana bolovanja ( bolovanje do 42 dana ) isplacena mi je plata umanjena za 20% (samo 80% plate)''.Provjerila sam i pravilnik o radu u firmi i nema člana koji se odnosi na trudnicko bolovanje.
Provjeril sam i ZOZO SL. NOVINE30/ 97 čl.47 koji kaže da zbog komplikacija u trudnoći se isplaćuje naknada 100%.Interesuje me da li se to odnosi na bolovanje do 42 dana ili na bolovanje zbog komplikacija u trudnoći i preko 42 dana?
AKO NEKO MOŽE DA MI ODGOVORI UNAPRIJED ZAHVALJUJEM



To se odnosi na bolovanje uzrokovano trudnocom ili porođajem bez obzira na trajanje, dakle 100% plate.
Imas pravo da trazis razliku plate, ovih 20% sto su ti ukrali!






ja radim u skoli i dobila sam samo dio plate, a ne cijelu i naravno bez toplog obroka i prevoza
kad sam pitala racunovodju ona kaze da se to kod nas obracunava nesto po satima i da mi je zbog toga plata puno manja iako sam na trudnickom u tom mjesecu bila oko 20 dana. sad sam cijeli mjesec mart na bolovanju, bas me zanima kolika ce da bude ta crkavica user posted image
a kako racunaju preko 42 dana zna li neko, hocu li imati ovako malu platu kao sto je sad dok sam na bolovanju ili ce se vratiti na staro?
strah me da se zalim i bilo sta vise pitam jer sam primljena na odredjeno, i ovako nemam pravo ured ni na sta, na porodiljskom mogu biti samo do polovine augusta i dalje nemam pravo, a bebi ce imati samo 2 mjeseca user posted image , ne znam ni kako ide godisnji u ovakvim slucajevima ni imam li pravo na isti



do 42 dana plaća je 80% na bolovanju...preko 42 kada komisija napiše je 100% zbog komplikacija u trudnoći
naravno u plaću ne ulazi topli obrok i prevoz...

što se tiče porodiljkoga sa danom poroda primat ćeš nakandu od kantona za mjesec na kojima si na dopustu trudničkom

od kada do kada ti je ugovor, kada si stekla pravo na godošnji i dali si ga stekla pa ti možemo reći oko godišnjeg nešto



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu cipi)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
1.3.2016 21:56:04   
muhica
mame pravnice molim vas za pomoc...situacija je slijedeca:bila sam na bolovanju od januara 2015 do marta kada sam otvorila porodiljsko odsustvo, znaci prosle godine ni dana nisam radila i nisam ni zapocela godisnji odmor za 2015. sada se trebam vratiti na posao i nedaju mi godisnji odmor za 2015 jer ga nisam zapocela tj nisam prosle godine iskoristila ni prvi dio. ali ja ga nisam ni mogla zapoceti jer sam bila na bolovanju. Da li ima negdje navedeno neko tumacenje koje bi mogla na poslu da pokazem pa da mi daju godisnji. sta mislite da li bi mi pomogli iz federalnog ministarstva rada ili da pitam nase kantonalno.Volila bih da budem sa bebom dok ne napuni godinu dana (porodiljsko otvoreno 28 dana prije porodaja pa se vracam prije bebinog rodendana).user posted image

_____________________________

pace 25.10.2011.
mace 05.04.2015.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
1.3.2016 22:54:54   
ladyblue RR
IZVORNA PORUKA: muhica

mame pravnice molim vas za pomoc...situacija je slijedeca:bila sam na bolovanju od januara 2015 do marta kada sam otvorila porodiljsko odsustvo, znaci prosle godine ni dana nisam radila i nisam ni zapocela godisnji odmor za 2015. sada se trebam vratiti na posao i nedaju mi godisnji odmor za 2015 jer ga nisam zapocela tj nisam prosle godine iskoristila ni prvi dio. ali ja ga nisam ni mogla zapoceti jer sam bila na bolovanju. Da li ima negdje navedeno neko tumacenje koje bi mogla na poslu da pokazem pa da mi daju godisnji. sta mislite da li bi mi pomogli iz federalnog ministarstva rada ili da pitam nase kantonalno.Volila bih da budem sa bebom dok ne napuni godinu dana (porodiljsko otvoreno 28 dana prije porodaja pa se vracam prije bebinog rodendana).user posted image



ne mogu ti dati gorišnji jer je Zakon o radu FBiH jasan. mozes koristiti godinji iz 2106. tj. novi godisnji. taj iz 2015. zaboravi.

Član 50.
(1) Godišnji odmor može se koristiti u dva dijela.
(2) Ako radnik koristi godišnji odmor u dijelovima, prvi dio koristi bez prekida u trajanju od
najmanje 12 radnih dana u toku kalendarske godine, a drugi dio najkasnije do 30. Juna naredne
godine.
(3) Radnik koji ne iskoristi dio godišnjeg odmora u smislu stava 2. ovog člana, nema pravo
prenošenja godišnjeg odmora u narednu godinu.


< Poruku je uredio ladyblue RR -- 1.3.2016 22:56:45 >


_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu muhica)
Neposredna veza do poruke: 60
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *