|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pravnici pomozite!!!!!!!!!
27.8.2009 12:12:48   
medica
Evo sva sam se rastresla i naravno placemuser posted image user posted image user posted image

Radila sam u privatnoj firmi gdje me gazda postavio za direktora, medutim posto nije islo, nije bilo posla nije nam davao plate, tacnije radi se o turistickoj agenciji, i naravno nas dvije radnice smo odlucile da kazemo da to vise ne moze tako. nije mu bilo bas pravo ali tako mu je. Eh posto sam ja direktor sad treba da se to nosi kod notara pa da ide na sud da sud donese odluku odnosno da imenuje opet neku malu.To je bilo u januaru a sad je august i on meni jos uvijek nesta mulja.
u meduvremenu je on meni dao moje neisplacene plate jer je moj muzek malo promuhabbetio sa njim i eto obecao je da ce to sve biti ubrzo.
ja sad naravno nisam nigdje, mislim na to da se ne mogu prijaviti ni na biro nit ista.....

helem ja nazovem i kaze eto sve je gotovo samo dodite on ce to sve odraditi, i ja i mm odemo uoci samog ramazana njemu kuci on je iz zenice i kad smo dole dosli nema njegovog rjesenja, a meni je u piu receno da moram donijeti sudsko rjesenje da je neko drugi imenovan da bi sebe odjavila i helem kao navodno izgubilo se i opet obeca kao i obicno sve je super samo se ne sekiraj
zove me neki dan kaze eto izgubljeno to rjesenje pa morao opet da preda na sud molbu da mu daju kopiju, kaze zvace me pa ce mi poslati papire autobusom.

i naravno ne zove . ja maloprije nazovem kazedobio je to rjesenje ali posto mu je ova firma bila u Visokom mora je skroz odjaviti jer on sad kao navodno zeli da radi kod kuce odnosno da premjesti firmu u Zenicu. i sad opet neki problem , opet se ja ne mogu odjaviti.
ja stvarno vise ne znam sta da uradim,pomagajte???????

Izvinite na duzini posta ali molim vas razumite da me izbacio iz takta
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Pravnici pomozite!!!!!!!!!
27.8.2009 12:19:23   
hanabanana
Sud samo donosi rješnje na osnovu odluke vlasnika a koja se može ticati: imenovanja direktora, promijene djelatnosti, povećanje&smanjenja kapitala.

Ali ne donosi tu odluku devet mjeseci.

Imaš li ti pismeni dokaz da si dala otkaz, da ti je prekinut radni odnos??

(odgovor članu medica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Pravnici pomozite!!!!!!!!!
27.8.2009 12:26:14   
Chuchi
Ja ne skontah sve, al jesi li ti pismeno dala otkaz, je li to islo kod notara? mislim da tu nema veze notar, to se preko knjigovodstva firme zavrsava. a po ovome sto si rekla ti si jos u radnom odnosu? jos uvijek se vodi da radis ? jer ako se ne mozes prijaviti na biro, onda je sigurno tvoja radna knjizica kod njega, i jos se vodis kao radnik? On ne moze sve to zavrsiti jer pio trazi svoje, tj. da on isplati ta dugovanja i prema tebi i prema njima, ustvari bas njih briga za tebe, nego ono sto ide njima, ali i ti si tu povezana, tako da te on ne moze odjaviti dok njima ne ispalati sta im duguje. E onda bi to trebalo da znaci da imas i ovih 8 mj. radnog staza, znaci nije te odjavio... oni ti ni ne mogu dati rjesenje koje ne postoji. toliko sam ja skontala, ispravi me ako grijesim...

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Pravnici pomozite!!!!!!!!!
27.8.2009 12:26:31   
Lulu_
zovi inspekciju.
jel to turisticka agencija buena vista?

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Pravnici pomozite!!!!!!!!!
27.8.2009 12:44:04   
medica
nije lulu ta agencija


pa jest tako ja se jos uvijek vodim da radim i kao on ce meni sve to uplatiti ali meni nije vise ni to bitno koliko mi je bitno da se raskutarisem svega toga.sad je bio konkurs kod nas za starizte opstina raspisala ali ja na zalost nisam mogla na to da se prijavim jer prvi uslov je da si na birou a ja nisam

mislim da mi opet nesta mulja, jer zena u piu mi je rekla da donesem odluku o imenovanju novog direktora i nema nikakvih problema odjavljena cu biti, medutim sad on govori da je kao neki problem posto hoce da prebaci firmu u Zenicu, kao mora prvo ovde u Visokom da je zatvori kako bi mogao u Zenici da otvori i sad se ja opet ne mogu odjavitiuser posted image user posted image

ja imam neki papiric mogu ga tako nazvati jer je on to pisao kao neka odluka o prestanku mog rada ali to nije validno.
on je inace osoba koja sve olahko shvata i kod njega sve moze a ustvari nema pojma nista vezano za papirologiju

a sto se tice inspekcije vec mu je bila, jer je izgleda ova radnica sto je prije mene bila prijavila ga

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Pravnici pomozite!!!!!!!!!
27.8.2009 12:46:00   
Lulu_
pa zovi je i ti.
sigurno nema para da uplati i ocisti pio do kraja , pa da te odjavi.

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu medica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Pravnici pomozite!!!!!!!!!
27.8.2009 12:46:47   
hanabanana
Znas sta, ti si jos uvijek odgovorno lice pred sudom i zakonom.
Ja se s tim ne bi zezala.


(odgovor članu medica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Pravnici pomozite!!!!!!!!!
27.8.2009 12:49:26   
Lulu_
da,lahko se moze tvoje ime naci na nekim papirima jer si direktor

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Pravnici pomozite!!!!!!!!!
27.8.2009 12:54:11   
Chuchi
on ako hoce da zatvori firmu opet mora ocistiti dugove. inspekcija ce mu taj proces samo produziti, jr i njima mora platiti kaznu, a on para nema, tako da ti ni to ne ide u prilog. Ti kao direktor, jer si jos uvijek direktor, napravi odluku, to je zasad tvoj posao, jer on je samovlasnik, s tim u knjigovodstvo, i onda svoju knjizicu i na biro. ne znam koliko ces staza imati, ali mozes ostvariti onaj dodatak novcani od biroa. sto se tice doznaka s posla, i to u knjigovodstvo, trazi obracune plata za zadnjih 8 mjeseci, jer ti toliko treba. njega mozes traziti da ti isplati i te plate, nek ti nisi isla na posao. ako to nece tuzi ga. a kada se prijavis na biro, trazi svojaa prava, i za tu naknadu, papire koji ti trebaju, odgadjaj rjesenje koliko mozes, ulazi zalbe, dok ti on ne uplati sve te doprinose, i ne dobijes iz knjigovodstva papire. on ne moze zatvoriti firmu dokle god ima nerijesenu situaciju, zapamti.. firma moze stagnirati da nista ne radi a to je njemu amo trosak, jer on dopinose mora placati svaki mjesec radila ti ili ne radila! sretno

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Pravnici pomozite!!!!!!!!!
27.8.2009 12:57:08   
veeseelaa
obzirom da se radi o društvu ograničene odgovornosti (doo) rješenje o registraciji odnosno preregistraciji donosi sud.
Unutar rješenja je nazvačeno ko su odgovorna lica, odnosno ko je direktor firme i naravno da nakon otkaza direktora ili odlukom vlasnika o razrješenju dužnosti lica s mjesta direktora, sud na osnovu navedenih akata izdaje novo rješenje unutar koje je definirano da je novo lice imenovano za direktora a prije toga ide odjava sa PIO/MIO
Ni meni nije jasno da sud na tome radi mjesecima, mada je poznato da nisu baš hitri a i god.odmori su npr u Sarajevu neki sudski odjeli uzimaju po 1 mjesec kolektivnog god. odmora
Neznam kako ti pomoći, najbolje je da spor riješiš mirno sa vlasnikom firme, sve drugo išlo bi jako dugo
Naravno da bi te odjavio mora regulirati eventualna potraživanja od strane PIO/MIO

< Poruku je uredio veeseelaa -- 27.8.2009 13:11:17 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu medica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Pravnici pomozite!!!!!!!!!
27.8.2009 13:06:46   
medica
Drage moje hvala vam za sve vo sto ste mi rekle

nista opet po starom zovi iz dana u dan dok to sve fino lijepo ne rijesi

ufffffffff kako sam ga samo sita, voljela bi da ga vise nikad moje oci ne vide..........

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Pravnici pomozite!!!!!!!!!
27.8.2009 13:38:51   
sanjica
E baš sam se našla na ovoj temi, mi pokušavamo da razrješimo sličnu situaciju kod mog mm. Isto tako bio direktor, firma lose poslovala, osnivac je iz Zagreba, RH. On ima odluku o opozivu sa mjesta direktora, ima rješenje sa suda da je razrješen dužnosti direktora- dobio je to rješenje prije mjesec dana, angažirali advokatsku kancelariju u postupku dobivanja tog rješenja (trebalo dostaviti dosta neke dokumentacije, ispravki... i dugo smo čekali to rješenje, 3 sudija se izmjenila, kada su advokati preuzeli taj predmet to je trajalo oko 2,5 mjeseca do donošenja rješenja).
E sada opet problem, jer sa postojećim rješenjem on se još uvijek ne može odjaviti sa PIO-a, a tako ni prijaviti na biro. Navodno da bi se on odjavio, potrebno je da se na PIO prijavi istovremeno novi imenovani direktor (mislim obrazac M1),tako mu rekli na šalteru PIO-a, a novi imenovani direktor je HR državljanin, nema BiH državljanstva. Tako da je opet sve iskomplicirano. Ovih dana pokušavamo da dođemo do info. da li postoji ikakav način da se mm odjavi sa PIO-a,a da se istovremeno ne mora prijaviti na PIO taj novi direktor. Ovo mi je nelogično (prijava/odjava direktora ), jer ako postoji rješenje sa suda i postoji odluka da je opozvan sa te dužnosti, izmireni doprinosi sa datumom odluke o opozivu, onda i on više nema ništa sa tom firmom i koje je najjednostavnije rješenje za ovu situaciju??? Pa ako netko ima pravu informaciju o ovome, biti ću jako, jako zahvalna.
Ova informacija će dobro doći i tebi medica.  
Medica, mislim da taj vlasnik firme u kojoj si ti bila dir. tebi tu nešto mulja, pitanje je da li je on i poduzeo išta na sudu da tebe razrješi dužnosti. Izgubio rješenje sa sudauser posted image  
Iz dosadašnjeg iskustva mm ovo sa odjavom sa PIO-a  kada je u pitanju funkcija direktora je baš komplicirano i mi smo se baš do sada sa svim tim napatili i evo još nismo uspjeli to završiti.

(odgovor članu medica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Pravnici pomozite!!!!!!!!!
27.8.2009 14:06:58   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: sanjica

E sada opet problem, jer sa postojećim rješenjem on se još uvijek ne može odjaviti sa PIO-a, a tako ni prijaviti na biro. Navodno da bi se on odjavio, potrebno je da se na PIO prijavi istovremeno novi imenovani direktor (


prvi put čujem

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu sanjica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Pravnici pomozite!!!!!!!!!
27.8.2009 14:39:57   
mamabb
Ja koliko znam da je baš tako, direktor se ne može skinuti s liste zaposlenih, odjaviti s PIO/MIO, prijaviti na biro sve dok se regularno firma ne ''zatvori'' a da bi se ''zatvorila'' mora imati sve obaveze izmirene, tako da...
Imala sam slučaj gdje čiko htio da se skine sam s dužnosti, on je većinski vlasnik i direktor, pa mislio da sve prepusti ovom drugom...mogao je šipak. Izmiri obaveze druškane pa onda radi šta hoćeš.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Pravnici pomozite!!!!!!!!!
27.8.2009 15:47:41   
kovrdjava
Evo ti tel za besplatnu pravnu pomoć,ljudi će ti reći kako i šta najlakše po zakonu da odradiš.
033-789-115

Sretno

_____________________________

Koja ostane,zlata vrijedi...

(odgovor članu medica)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Pravnici pomozite!!!!!!!!!
28.8.2009 21:58:26   
žana o8
Medice, to ti upravo tako kako ti je i vesela rekla. Privatnik vam ne čini uslugu ako vas postavi za direktora i preporučujem vam da to nikada ne prihvatate. Situacija će se rješiti ako on likvidira firmu ili ako imenuje novog direktora. U tom slučaju tebi mora izmiriti sve obaveze za PIO što očigledno nije uradio.Ipak, čini mi se da se u PIO potpiše neka izjava da ne radiš više ... ( nisam 100% sigurna) -raspitaj se u PIO. Ovo je inače problematično pitanje u cjeloj BiH.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu kovrdjava)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Pravnici pomozite!!!!!!!!!
13.9.2009 12:52:07   
Lulu_
dali iko od vas zna , dali u bih postoji neki zakon no tome da nedeljeom ne smijete izvoditi nikakve radove...ono kao kucni mir ili tak slicno

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *