|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  58 59 60 61 [62]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Riječi koje vas izbacuju iz takta
6.10.2012 1:11:07   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Bihter

Ja vise pojma nemam sto je ispravno,samo kazem kako od kraja do kraja svatko za jednu te istu stvar drugi naziv imauser posted image Meni je to sasvim ok,svatko svoje..ja ionako vise sama ne znam odkud mi neke rijeci,..Sto muz kaze mi smo jedna prava multinacionala familija pa uvijek ima tog nekog cudjena kad netko nesto izvaliuser posted image user posted image



ovo se dešava u ''spajanju'' fmailija i iz istoga grada...al dva naselja...
recimo mene je prije ( sad sma fakat poravnila) nerviralo...
dođem kući a zaova mi kaže '' prostrla sma haljine''
ja kontam kakve haljine je ona prostrla...
i pitam...pa kaže one što i oprala...
ja je gledam i kontam ''oprala sma bijeli prljavi veš''' nije bilo ni jedne heljine u njemuuser posted image


Ili nekoliko dana aksnije kaže ''podigla sa, haljine u svojoj sobi''
reko a šta su radile po sobi, što ti nisu u ormaru...
kaže ma one što sma spavala na njimauser posted image
žena složila svoju posteljinuuser posted image

ja nisam cula za ove haljineuser posted image


pa nisma ni ja draga dok ne dođoh ovdje...user posted image
sad znam...pa se ne žestim kad neko oko mene kaže...prostrla sam haljine..znam d agarant nema ni jedne haljine u tom vešu opranomuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 1526
   RE: Riječi koje vas izbacuju iz takta
6.10.2012 1:12:10   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Bihter

Mozda pod haljine misli ves opcenito,.tekstil,..bez obzira jeli to posteljina ili garderobauser posted image Mene to podsjeca na moju rahmetli nenu,.ona je nekad znala tako reci..prostrila haljine da ide leciuser posted image user posted image user posted image
Bas mi fali,.sad ste me na nju podsjetile,.rahmet joj vjecniuser posted image


pa vjerovatno....
eto znači starina koriti taj izraz...
meni je fakat bio nov...možda što nisma imala nane uopćeuser posted image
dobar dio tih nekih izraza od starijih ljudi mene je mašio user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Bihter)
Neposredna veza do poruke: 1527
   RE: Riječi koje vas izbacuju iz takta
6.10.2012 1:20:30   
Bihter

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Bihter

Mozda pod haljine misli ves opcenito,.tekstil,..bez obzira jeli to posteljina ili garderobauser posted image Mene to podsjeca na moju rahmetli nenu,.ona je nekad znala tako reci..prostrila haljine da ide leciuser posted image user posted image user posted image
Bas mi fali,.sad ste me na nju podsjetile,.rahmet joj vjecniuser posted image


pa vjerovatno....
eto znači starina koriti taj izraz...
meni je fakat bio nov...možda što nisma imala nane uopćeuser posted image
dobar dio tih nekih izraza od starijih ljudi mene je mašio user posted image


Zao mi je Hanady sto je tako.. Zato starije ljude ne treba ni ispravljati,.neke rijeci koje i ja koristim znam da su zastarjele i da smjesno zvuce ali mene podsjete na neke osobe i nimalo mi ne smetaju,. Vise mi paraju usi ove novotvorine,pogotvo od ljudi koji ih koriste a da ni ne znaju sta znace..Vidjela sam danas za fasungu da je postala nasa rijec za nabavu,kupovinu,..i to mi npr. malo smeta,..germanizam.. Pa sta ce nam to,..imamo valjda svoje rijeci koje koristimo..drugo je da je ta rijec kao i mnoge germanisticke rijeci,tipa sarafciger,kod nas sto godina ali nije,..juce smo je culi,..danas se koristi.. Dok haljine npr,. tako stara rijec je smjesna a mnogo su nane tako govorile..preglupo..Trebamo biti svoji

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1528
   RE: Riječi koje vas izbacuju iz takta
6.10.2012 1:23:35   
škorpija
kutljača-susak -(hercegovina), šefaljka (krajina ponegdje)
bošča-marama , u krajini i stoljnjak,
čudo-puno
đugum je u selima oko kulen-vakufa velika džezva obično većs od litre, a ibrik se koristi također kao naziv za džezvu, nije ista upotreba kao u sa
maštrafa- limeni lončić za vodu

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1529
   RE: Riječi koje vas izbacuju iz takta
6.10.2012 1:29:59   
Bihter
Bosca je bas fina stara rijecuser posted image malo sam ot,..ovdje bi trebale pisati o rijecima koje nas izbacuju iz taktauser posted image Mene izbaci kad mi netko krivo izgovara ime..onako rasteze ga,stavlja naglaske gdje ne treba,..sad otkako sam u Austriji cesto i L u mom slovu izgovaraju kao LJ,onako meko user posted image Vec sam mnogima rekla,..zovem se tako i tako,..nema potrebe prilagodjavati moje ime svim krajevima Bosne ili Austrije,..i funkcionira,..svi me zovu sad kako trebajuuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 1530
   RE: Riječi koje vas izbacuju iz takta
6.10.2012 2:03:01   
Hannan
Citam redom postove i naumpade mi kutljaca za primjer, i pokusavam da se sjetim kako bi naziv sa S ali skorpija me napomenu.Udala se ja i otisli nekoj zeni kaze ona de mi mlada dodaj kutlu, ja nemam pojma sta je, drugi put cujem kula, treci put kutlja, ovdje na forumu procitah susak, znaci jedna stvar 5 imena...zar to nije bogastvo jezika kojim treba da se ponosimo, koji treba da sacuvamo da ne izumre...pa zamislite kad bi komsije ismijavale dalmatince, ali jok samo nase ne valja.

Iskreno, Bogu sam zahvalna sto sam rasla uz nene i djeda, od kojih sam pokupila te stare rijeci, koje uzivam koristiti i nadam se prenijeti na moje dijete.Da se razumijemo zapara mi uho rijec koja je gramaticki neispravna (slikovavati) i nekad mi nije jasno kako nastade ta tvorba, ali stare rijeci su mi plaho drage" plaho volim kad pendzer operem pa mi se usja ko spigla, storu metnem i seciju jambezama zastrem , sve mi pod ziher i miscem mirise a ja zaspem zasap kahve u mlin, sjedem na stokrilu i meljem a voda u dzezvi vri i taman da je zalijem cujem evlad me sa kapidzika vice:maati, mogu li...? Mores, ali se na vakat vrati nemoj da aksam zauci a ti po dzadi sam hodas."



_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 1531
   RE: Riječi koje vas izbacuju iz takta
6.10.2012 4:22:24   
Galicia

IZVORNA PORUKA: Bihter

Hvala Galicija,..bas ga pretjera bezveze..malo solidarnosti ne skodi


Sta sam pretjerala? Sto sam rekla da mi to koristimo u zajebanciju? Ne sjeda ti to danas ili?

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Bihter)
Neposredna veza do poruke: 1532
   RE: Riječi koje vas izbacuju iz takta
6.10.2012 8:23:11   
Medić*
ali stare rijeci su mi plaho drage" plaho volim kad pendzer operem pa mi se usja ko spigla, storu metnem i seciju jambezama zastrem , sve mi pod ziher i miscem mirise a ja zaspem zasap kahve u mlin, sjedem na stokrilu i meljem a voda u dzezvi vri i taman da je zalijem cujem evlad me sa kapidzika vice:maati, mogu li...? Mores, ali se na vakat vrati nemoj da aksam zauci a ti po dzadi sam hodas.


Sva se raznjezih user posted image

Moja nana bi govorila idem napraviti haljine za spavanje, misli se na posteljinu.

Bosca je kod nas fina, posebna marama u kojoj mlada, nevjesta nosi darove prilikom udaje. Ja sam takve boce ukrasne imala i jos ih cuvam ( od mame svoje rahmetli )

< Poruku je uredio medic slatki -- 6.10.2012 8:33:52 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 1533
   RE: Riječi koje vas izbacuju iz takta
6.10.2012 8:56:25   
vjestica

IZVORNA PORUKA: Bihter


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Bihter

Mozda pod haljine misli ves opcenito,.tekstil,..bez obzira jeli to posteljina ili garderobauser posted image Mene to podsjeca na moju rahmetli nenu,.ona je nekad znala tako reci..prostrila haljine da ide leciuser posted image user posted image user posted image
Bas mi fali,.sad ste me na nju podsjetile,.rahmet joj vjecniuser posted image


pa vjerovatno....
eto znači starina koriti taj izraz...
meni je fakat bio nov...možda što nisma imala nane uopćeuser posted image
dobar dio tih nekih izraza od starijih ljudi mene je mašio user posted image


Zao mi je Hanady sto je tako.. Zato starije ljude ne treba ni ispravljati,.neke rijeci koje i ja koristim znam da su zastarjele i da smjesno zvuce ali mene podsjete na neke osobe i nimalo mi ne smetaju,. Vise mi paraju usi ove novotvorine,pogotvo od ljudi koji ih koriste a da ni ne znaju sta znace..Vidjela sam danas za fasungu da je postala nasa rijec za nabavu,kupovinu,..i to mi npr. malo smeta,..germanizam.. Pa sta ce nam to,..imamo valjda svoje rijeci koje koristimo..drugo je da je ta rijec kao i mnoge germanisticke rijeci,tipa sarafciger,kod nas sto godina ali nije,..juce smo je culi,..danas se koristi.. Dok haljine npr,. tako stara rijec je smjesna a mnogo su nane tako govorile..preglupo..Trebamo biti svoji

germanizmi, kao i turcizmi su riječi koje su jako dugo ukorijenjene u našem jeziku
to što ih neko nije čuo,n eznači da nisu postojale
haljine sam slušala često u svom životu, i nije mi strano (iako je mene haljina haljina, a veš veš, ali mi nije čudno kad neko za veš kaže haljine)
fasunga takođe
neko ne neki dan spomenuo kifeli (mada sam ja čula kiferi, i sama nekad koristim tu riječ)
sve zavisi gdje je i s kim je ko odrastao
isto tako masu riječi ja nsiam čula i ne zam šta znače
ja kažem tacna, a moja kuma kaže tablja
a da me neko ispravlja nedam ni u kojoj varijanti
u privatnom govoru koristim i književni i neknjiževni govor i nedam da me isparvlja ma koliko nešto bilo neknjiževno
na poslu sam službenija i tu takođe nedam da me ispravljaju , pogotovo ako postoje 2 riječi, a obje pravilne (opština-općina , pravilno je i jedno i drugo, ali ja sam uvijek govorila i govoriću opština)

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Bihter)
Neposredna veza do poruke: 1534
   RE: Riječi koje vas izbacuju iz takta
6.10.2012 8:59:37   
Medić*
Ibrik - Jedan od najpoznatijih tradicionalnih bosanskih predmeta je ibrik. Prepoznatljivog izduženog oblika, obično bakren, manje ili više ukrašen, ibrik je bio neizostavan dio svakodnevnog života zbog svog jednostavnog zadatka: čuvanja vode. Veći ibrici su služili za čuvanje hladne vode koja se koristila za pranje i piće, a manji ibrici su korišteni i za ulje, šerbe i druge napitke.

Djugumi su veci od ibrika, i kao sto hanady rece njima se voda zagrijavala za kupanje.

U mojoj kuci ibrik stoji za ukras a djugum je negdje u spajzu :)))



_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1535
   RE: Riječi koje vas izbacuju iz takta
6.10.2012 9:02:34   
Medić*

IZVORNA PORUKA: vjestica


IZVORNA PORUKA: Bihter


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Bihter

Mozda pod haljine misli ves opcenito,.tekstil,..bez obzira jeli to posteljina ili garderobauser posted image Mene to podsjeca na moju rahmetli nenu,.ona je nekad znala tako reci..prostrila haljine da ide leciuser posted image user posted image user posted image
Bas mi fali,.sad ste me na nju podsjetile,.rahmet joj vjecniuser posted image


pa vjerovatno....
eto znači starina koriti taj izraz...
meni je fakat bio nov...možda što nisma imala nane uopćeuser posted image
dobar dio tih nekih izraza od starijih ljudi mene je mašio user posted image


Zao mi je Hanady sto je tako.. Zato starije ljude ne treba ni ispravljati,.neke rijeci koje i ja koristim znam da su zastarjele i da smjesno zvuce ali mene podsjete na neke osobe i nimalo mi ne smetaju,. Vise mi paraju usi ove novotvorine,pogotvo od ljudi koji ih koriste a da ni ne znaju sta znace..Vidjela sam danas za fasungu da je postala nasa rijec za nabavu,kupovinu,..i to mi npr. malo smeta,..germanizam.. Pa sta ce nam to,..imamo valjda svoje rijeci koje koristimo..drugo je da je ta rijec kao i mnoge germanisticke rijeci,tipa sarafciger,kod nas sto godina ali nije,..juce smo je culi,..danas se koristi.. Dok haljine npr,. tako stara rijec je smjesna a mnogo su nane tako govorile..preglupo..Trebamo biti svoji

germanizmi, kao i turcizmi su riječi koje su jako dugo ukorijenjene u našem jeziku
to što ih neko nije čuo,n eznači da nisu postojale
haljine sam slušala često u svom životu, i nije mi strano (iako je mene haljina haljina, a veš veš, ali mi nije čudno kad neko za veš kaže haljine)
fasunga takođe
neko ne neki dan spomenuo kifeli (mada sam ja čula kiferi, i sama nekad koristim tu riječ)
sve zavisi gdje je i s kim je ko odrastao
isto tako masu riječi ja nsiam čula i ne zam šta znače
ja kažem tacna, a moja kuma kaže tablja
a da me neko ispravlja nedam ni u kojoj varijanti
u privatnom govoru koristim i književni i neknjiževni govor i nedam da me isparvlja ma koliko nešto bilo neknjiževno
na poslu sam službenija i tu takođe nedam da me ispravljaju , pogotovo ako postoje 2 riječi, a obje pravilne (opština-općina , pravilno je i jedno i drugo, ali ja sam uvijek govorila i govoriću opština)



Isto :)


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 1536
   RE: Riječi koje vas izbacuju iz takta
6.10.2012 9:04:11   
vjestica
i kad smo kod ispravljanja, ne ispravljam ni ja druge ljude , osim u posebnim situacijama(na psolu, jer mi je u opisu posla da to radim), a van posla iste riječi koje su vezane za moju struku, a ljudi često tu griješe npr
infrakt
bakcil
invalid
vještačka oplodnja

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1537
   RE: Riječi koje vas izbacuju iz takta
6.10.2012 10:33:40   
danery

IZVORNA PORUKA: medic slatki

ali stare rijeci su mi plaho drage" plaho volim kad pendzer operem pa mi se usja ko spigla, storu metnem i seciju jambezama zastrem , sve mi pod ziher i miscem mirise a ja zaspem zasap kahve u mlin, sjedem na stokrilu i meljem a voda u dzezvi vri i taman da je zalijem cujem evlad me sa kapidzika vice:maati, mogu li...? Mores, ali se na vakat vrati nemoj da aksam zauci a ti po dzadi sam hodas.


...ja sam uz ovo dobila sliku pred očima....tako je i moja baka sjedila na sećiji i mljela tek isprženu kavu u mesinganom mlincu....user posted image

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1538
   RE: Riječi koje vas izbacuju iz takta
6.10.2012 12:25:57   
saritaa

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Bihter

Ja vise pojma nemam sto je ispravno,samo kazem kako od kraja do kraja svatko za jednu te istu stvar drugi naziv imauser posted image Meni je to sasvim ok,svatko svoje..ja ionako vise sama ne znam odkud mi neke rijeci,..Sto muz kaze mi smo jedna prava multinacionala familija pa uvijek ima tog nekog cudjena kad netko nesto izvaliuser posted image user posted image



ovo se dešava u ''spajanju'' fmailija i iz istoga grada...al dva naselja...
recimo mene je prije ( sad sma fakat poravnila) nerviralo...
dođem kući a zaova mi kaže '' prostrla sma haljine''
ja kontam kakve haljine je ona prostrla...
i pitam...pa kaže one što i oprala...
ja je gledam i kontam ''oprala sma bijeli prljavi veš''' nije bilo ni jedne heljine u njemuuser posted image


Ili nekoliko dana aksnije kaže ''podigla sa, haljine u svojoj sobi''
reko a šta su radile po sobi, što ti nisu u ormaru...
kaže ma one što sma spavala na njimauser posted image
žena složila svoju posteljinuuser posted image

ja nisam cula za ove haljineuser posted image


pa nisma ni ja draga dok ne dođoh ovdje...user posted image
sad znam...pa se ne žestim kad neko oko mene kaže...prostrla sam haljine..znam d agarant nema ni jedne haljine u tom vešu opranomuser posted image



vjerovali ili ne,a ali i ja znam nekad reci "odoh podignuti haljine", ili "prostrijeti haljine" i to sam pokupila od mame, i naravno mojih nena rahmet im lijepoj dusi.


_____________________________

Ako te jednog dana sustigne bijeda, ti ne govori Stvoritelju o tome kako imas jako veliki problem.Okreni se svojoj bijedi i reci joj da ti imas jako mocnog Stvoritelja.

mamina princeza 25.02.2008.
mamin princ 01.10.2011


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1539
   RE: Riječi koje vas izbacuju iz takta
6.10.2012 13:03:20   
Hannan

IZVORNA PORUKA: saritaa


vjerovali ili ne,a ali i ja znam nekad reci "odoh podignuti haljine", ili "prostrijeti haljine" i to sam pokupila od mame, i naravno mojih nena rahmet im lijepoj dusi.



Pa haljine su bas rasprostranjen termin, moze biti ves, moze biti posteljina, a na podrucju TK imamo i obicaj haljinace, vecinom po selima zene idu u haljinace zenici koja se tek udala.Mama od mlade skupi komsinice, familiju prijateljice i sve tako skupa joj idu u goste i nose darove. Vjerovatno te komsinice ili mamine prijateljice joj drugacije ne bi ni isle da nije tih "haljinaca".

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu saritaa)
Neposredna veza do poruke: 1540
   RE: Riječi koje vas izbacuju iz takta
6.10.2012 13:40:36   
Galicia
Jutros mi mm spominje rijec keva (stap)
Ja nikad nisam cula tu rijec. Znam za keva (mama), ali ne i za keva, brz izgovor.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 1541
   RE: Riječi koje vas izbacuju iz takta
6.10.2012 13:50:51   
MicoTico
Sjetila sam jedne riječi koja me baš izbaci iz takta . Kad me neko pozove "mlaaada", muževa dalja rodbina sa sela mi se često tako obrati. Za njih je običaj da se tako zove snaha koja zadnja dođe u kuću, a kako je mm jedinac, tako sam ja stalno "mlaaada".Kaže mi sveki i da su i nju tako zvali, sve dok se nije razvela od svekra, a imala je preko 40 godina.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 1542
   RE: Riječi koje vas izbacuju iz takta
6.10.2012 14:36:15   
D_K
'ženska glavo' jos uvijek mi je na vrhu liste
a u zadnje vrijeme 'expert' a tako se ljudi pucaju sa expertima.. expert za ovo, expert za ono, blago nama user posted image

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 1543
   RE: Riječi koje vas izbacuju iz takta
7.10.2012 12:00:49   
vjestica
metnuti i mećati
ne izbacuje me iz takta, ali bode oči i uši i želudac mi se okreće user posted image

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 1544
   RE: Riječi koje vas izbacuju iz takta
7.10.2012 12:04:52   
animagical
ja stvarno mrzim kad neko u razgovoru kao uzrecicu koristi ma, naravno....sta god da kazes, a on ma naravno....mislim.... de ba....

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 1545
   RE: Riječi koje vas izbacuju iz takta
7.10.2012 12:14:34   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: D_K

'ženska glavo' jos uvijek mi je na vrhu liste
a u zadnje vrijeme 'expert' a tako se ljudi pucaju sa expertima.. expert za ovo, expert za ono, blago nama user posted image


Na ženska glavo, postajem 100 glava rospija....

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 1546
   RE: Riječi koje vas izbacuju iz takta
7.10.2012 12:17:43   
vjestica

IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: D_K

'ženska glavo' jos uvijek mi je na vrhu liste
a u zadnje vrijeme 'expert' a tako se ljudi pucaju sa expertima.. expert za ovo, expert za ono, blago nama user posted image


Na ženska glavo, postajem 100 glava rospija....


i mene ovo ozbaci iz takta
a još gore mi je kad žena to kaže

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 1547
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
7.10.2012 12:40:23   
Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Mene više izbacuje iz takta ono što je neizgovoreno.

Lijep dio teksta koji se može u cjelosti naći na net-u, a za koji nadam se, ćemo naći vremena da iščitama i da shvatimo zašto različitost naših narječja i dijalekata, daje kroz vijekove, NAMA - Bosancima i Hercegovcima - posebnu čar, vječnost i ljepotu, NA KOJU BI TREBALI BITI PONOSNI.

"Bosanski jezik, zajedno s ostalim srednjojužnoslavenskim jezicima, dijeleći zajedničku sudbinu porijekla, vremena migracija, prostornih političkih državnih autonomija, od prvih (za)pisanih slavenskih riječi i prvih svjedočanstava slavenskog duha, još od srednjovjekovlja – kada se na balkanskim prostorima počinju stvarati prve politicko-administrativno-pravne državne tvorevine – započinje kretanje vlastitom stazom jezičke (r)evolucije, ne isključujući se nikad iz okvira širih i zajedničkih južnoslavenskih jezičkih turbulencija – koje oplemenjuju i zahvaćaju taj balkanski prostor – ali je čuvajući vjerno, upravo na temeljima vjerske spečifičnosti njegovih nosilaca i političke samosvojnosti zemlje Bosne.

    Materijalna svjedočanstva razvoja bosanskog jezika pratimo od prvih spomenika slavenske pismenosti s kraja X i početka XI stoljeća, paralelno sa drugim zemljama srednjojužnoslovenskoga govornog područja. To su crkveni rukopisi, natpisi na kamenu,  zapisi na marginama rukopisa, krajišnicka pisma i franjevačka književnost."
 
http://www.kns.ba/s/index.php?option=com_content&task=view&id=198&Itemid=66



Ja ću citirati sama sebe, od prije nekoliko godina.
I dan danas mislim ovako.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 1548
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  58 59 60 61 [62]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  58 59 60 61 [62]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *