|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Običaji na vjenčanju
10.9.2009 22:12:33   
nikita
sto se tice kume u nas je obicaj da kuma kupi dar i na jabuku baci zlato, a ja i moja kuma smo se dogovorile da mi ona na jabuku stavi u parama jer sam od darova skoro sve dobila a zlato inace mnogo ne nosim a novac mi je trebao jer smo kucu sređivali...

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Običaji na vjenčanju
10.9.2009 22:16:44   
milenium
Mi smo npr našem kumu rekli da ne mora ništa davati(ni na jabuci čak)jer hvala Bogu mi imamo love(ne želim sad da ovo zvuči ružno hehehe),a on jadan kuću pravi.Kod nas kuma daje novac ili zlato, šta poželi mlada.user posted image

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Običaji na vjenčanju
10.9.2009 22:18:09   
sarayka
Ja sam npr dobila prsten i on kume i od kuma , od kume još bidermajer a oboje su "bacali " i one pare po običajima na kafu i kićenje čini mi se nesjećam ce više...davno je to bilouser posted image

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Običaji na vjenčanju
10.9.2009 22:24:17   
milenium
ma bolje da je toga što mane.kod nas se samo manita,mladenci plaćaju salu,kićenje auta,buket,haljinu mlada,prstenja mladenci,u koverte ide 100 km po osobi minimalno,u nekima bude i user posted image da ti se u glavi zavrti.a primjećujem već pomalo evo baš u mom mjestu svadba počinje od crkve pa odatle ravno u salu.nema hodanja po kućama ni bilo kakve druge procedure.user posted image

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Običaji na vjenčanju
10.9.2009 22:36:19   
batterfly
Ne znam ko rece,nikad nije cuo da kum ili kuma kupuju prsten(burme)...
U mojim krajevima je i to obicaj, dakle kumovi(kako se dogovore kum i kuma) kupuju burme, tortu, kuma kupuje bidermajer...Kod mene su kum i kuma kupili samo tortu i bidermajer, a nisam dala da kupe burme, jer nije bila velika svadba,a i nisam htjela da se trose(tad mi je kuma bila student)...I meni je moja kuma darovala, kako ono ide....nesto staro, nesto novo i nesto plavo....Bilo je pravo slatko, a vidim da to ovdje niko ne spominje...

A kume, ako ste se tako dogovrili, bice super jedan buket cvijeca, nemoj zaboraviti ubaciti cestitku...I moj je prijedlog da osmislis lijep govor, kada i ako bude zdravica...I to ce im biti superrrr....Mozes onako pomalo komican i veseo, da ne bude sve "ustogljeno",a mozes ici i na varijantu da ih rasplacesuser posted image ....U svakom slucaju SREEEETNOOO i obavezno nam javi kako je proslo...

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Običaji na vjenčanju
10.9.2009 22:43:21   
Lulu_

IZVORNA PORUKA: milenium

ma bolje da je toga što mane.kod nas se samo manita,mladenci plaćaju salu,kićenje auta,buket,haljinu mlada,prstenja mladenci,u koverte ide 100 km po osobi minimalno,u nekima bude i user posted image da ti se u glavi zavrti.a primjećujem već pomalo evo baš u mom mjestu svadba počinje od crkve pa odatle ravno u salu.nema hodanja po kućama ni bilo kakve druge procedure.user posted image

kod mene nije bilo tog hodanja i iskreno da vam kazem meni je to uzasno.htjela sam da izbjegnem da mi se leta po sobi u kojoj se spremam,da mi se mama ziva slomi , tata nasikira,da me prodaju i podvaljuju neku drugu,deru se koliko je mlada itd.
ne volim to.
cekala sam goste u sali sakrivenauser posted image sa kumom,sestrom,kuminom sestrom i naravno mamom i tatom.mirza je dosao posebno.docekao goste.mene tata izveo i vjencali smo se tu...
dakle i ja mislim da ta tradicija i nije vise toliko nit bitna nit moderna

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Običaji na vjenčanju
10.9.2009 23:14:02   
leli§
IZVORNA PORUKA: mama2009

bobe, bobe baci kume bobe a kod mog muza ni zvake a kamo li bombona, moj savjet ti je obavezno u kesu stavi par kesica bombona zbog one djecurlije i ciganije ispred opstine

sretno



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ja bih ti savjetoval da se i za bobe posavjetujes sa mladencima... mozda oni to ne bi zelili. nemoj nista na svoju ruku, a ciganija ce biti i proci

p.s. i koliko ja znam a takav je obicaj (bar kod onih mojih ko se vjencao prije mene-da ne kazem sad striktno za sarajevo je tako) da mladozenja oblaci mladu (sto mi nekako ima i smisla nece je kum oblaciti ni kad se uda, valjda ce se oblaciti ili ona sama ili buduci suprug, nece neko treci.ali 100 ljudi 100 obicaja) ako je mladozenja rekao "bez opbaveza" ti mladoj uruci ono sto mislis da je prikladno kao znak paznje sa tvoje strane. za sve ostalo se "dogovorite unaprijed"

< Poruku je uredio leli§ -- 10.9.2009 23:19:12 >


_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Običaji na vjenčanju
10.9.2009 23:57:48   
veeseelaa
ja kad sam bila kuma na jednoj svadbi lijepo sam prozvana putem mikrofona da nešto otpjevam, pjesmu nisam mogla birati pa su momci zasvirali od D.Dvornika "zašto praviš slona od mene"user posted image user posted image user posted image
e kako sam samo pjevala, bio skuplji izlaz nego ulazuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
poslije toga sam imala ponuda za zapjevat na svadbama da se raja razbježi  user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 11.9.2009 0:01:49 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Običaji na vjenčanju
11.9.2009 0:01:04   
milenium
user posted image user posted image lgenda si

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Običaji na vjenčanju
11.9.2009 8:51:16   
tap3ah
Cure hvala - preživio sam vjenčanje.

To je izgleda bila samo formalnost i bilo je gotovo za 4 minute i nije bio niko prisutan osim nas četvero.

I moram praiznati da sam razočaran - poslije "ceremonije" ni na kaficu da odemo - nego svak sebiuser posted image user posted image
Mislim jeste mjesec Ramazan ali stvarno je bilo bezzezzeuser posted image

Sreća pa kupih samo cvijećeuser posted image


_____________________________

:) ..... šprinc je stigao ........... :)

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Običaji na vjenčanju
11.9.2009 9:50:15   
Anoniman
 Budi zadovoljan i govori ekstra, kriza je jarane...Zamisli da su te ogulili

(odgovor članu tap3ah)
  Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Običaji na vjenčanju
11.9.2009 10:04:19   
dinciii
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Običaji na vjenčanju
11.9.2009 15:53:30   
milenium
Ni na kafuuser posted image Čuj!!!

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Običaji na vjenčanju
11.9.2009 16:06:37   
Azure
Dobro si prosao. user posted image user posted image Kad se sjetim svog vjencanja ne bih nista mijenjala. Ja nisam dala u kuci nista da se pravi, niti da se neko trosi. Sve smo nas dvoje napravili sami. Znate kako stariji kazu, ma hajde neka se slavi kuci, sta cete se trositi. Bolje pare za nesto drugo trositi, tetke i rodice ce kuhati itd. Nismo htjeli tako. Niti neke obicaje i zakuske. I htjeli smo da se svi vesele i uzivaju. Moj muz i ja smo zivjeli vec 2 godine zajedno. Ja sam se sminkala i oblacila kod dajdje u stanu, a on u nasem. Rodbina i prijatelji su dosli po mladu pred zgradu. tu su se kitili svatovi, ostali su dosli pred opstinu (bila je nedjelja). Tamo se kitilo ostatak svatova. Poslije restoran i slavlje. Posebno me dirnulo kako su svi bili uzbudjeni mjesec dana pred svadbu. Kako su se svi radovali. Nismo dali ni kicenje mlade zlatom niti koverte. Strogo samo zabava i slavlje i super je bilo. Kuma tada nije radila pa smo i bidermajer kupili mi (ali kao da je od nje). Kum je dosao iz Njemacke i donio poklone za nas i kovrtu. Kasnije su dolazili kuci i donosili poklone i novac. Sve u svemu mi smo zadovolni jer su se svi proveli i jos uvijek se prica o nasoj svadbi. A mi smo poslije svadbe kupili poklone za kuma njegovu zenu i kumu. Kad bih ponovo pravila svadbu sve bih isto uradila.


_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 39
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *