|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Stomak i grudi nakon poroda i dojenja
6.12.2009 23:51:01   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: škorpija

taaaakooooo sine nunichi, vidiš kako znašuser posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Stomak i grudi nakon poroda i dojenja
7.12.2009 0:00:20   
anidla
uh ja sam se bas puno udebljala u trudnoci, al bas bas puno 28 kg!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ali evo 14 kg sam smrsala za manje od mjesec dana....jedva cekam da se skroz oporavim i da pocnem vjezbati....bas sam ustrajna u tome da skinem sve i gram viska koji sam dobila jer zaista ne zelim se dovesti u situaciju kad krenem vani da nemam sta obuci jer tad padam u depresiju.....i da, zelim biti lijepa mama....stomak je bio bez strija sve dok se nisam vratila iz bolnice,  e tad sam imala sta za vidjeti....8 strija na donjem dijelu stomaka user posted image a ja kontala da su me bar strije zaobisle user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image grudi iste (za sada)...ma kad Nou uhvate grcevi ja se sva preznojim, pa kad ga kupam budem mokra kao cep i kile se same tope (govorili su mi ali ja nisam vjerovala)....

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Stomak i grudi nakon poroda i dojenja
7.12.2009 0:00:20   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: idana_85

Nunichi....hvala mila. Pusa za tebe i tu malu garavu Zaru....Bas mi je drago da si se javila....


I tebi i maminom ljepotanu velika pusa!
Cuvaj mi se, sve mi imamo te minus faze...to je normalno.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Stomak i grudi nakon poroda i dojenja
7.12.2009 0:14:34   
Honey3
anidla draga reci kako si uspjela toliko smrsati????daj recept!!!!!!

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Stomak i grudi nakon poroda i dojenja
7.12.2009 0:25:00   
ena23
Hocu i ja recept. Ja sam smrsala takodjer 14 kila i sad imam skoro pa pred-trudnicku tezinu ali mi nista moje ne moze user posted image  

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Stomak i grudi nakon poroda i dojenja
7.12.2009 0:30:14   
dafri
Ena23 ja maloprije rekoh da mi može sve osim hlača i suknji,znači mogu mi kaputi,široki džemperi...user posted image user posted image
Anidla spomenu preznojavanje prilikom kupanja bebača,istina,jedino da se ponudim da kupam djecu po komšilukuuser posted image user posted image


_____________________________

mišljenje je kao dupe,svako ima po jedno

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Stomak i grudi nakon poroda i dojenja
7.12.2009 0:36:01   
malaaaa
ja sam vratila kile od prije trudnoce bez problema nekad 2-3 preko budu to kada se davim sa slatkom dodje mi tako neki period samo jedem sta stignem od slatka evo malo prije milku citavu spucala user posted image user posted image ali mi ostomak brate dragi kao u trudnice od 3 4 mjeseca user posted image user posted image

(odgovor članu dafri)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Stomak i grudi nakon poroda i dojenja
7.12.2009 0:51:37   
scarlett
Ja sam se u trudnoći udebljala 19kg i ono što sam izgubila na porodu ( prije 3,5 mjeseca), to je sve. Ništa mi ne može osim zimskih džempera, stomak mi je kao da sam u 5 mjesecu. Još uvijek oblačim trudničke stvari kada nekud idem.

Ja sama sebi međutim u ogledalu uopšte ne izgledam debelo user posted image user posted image user posted image , ali kad me neko uslika onda tek vidim kakvo je stanjeuser posted image user posted image .
Sva sam u strijama i evo i sada su krenule i po grudima.

Ali mene to sve uopšte ne sikira, čak me čudi što se time uopšte ne opterećujem, sad se samo zezam na svoj račun. Inače, nisam osoba koja rado radi vježbe i više volim uživati u čokoladi i tortama i bit ružna, nego se odricati toga, vježbati i biti lijepa.user posted image user posted image user posted image
Mene opterećuje ovaj umor od svakodnevnih poslova i bezvoljnost koja je proizvod toga. Danas sam rekla: još jedno dijete i hodat ću savijena pod uglom 45 stepeni. Da mi se riješiti boli u leđima i ja bih odmah zablistala user posted image

(odgovor članu malaaaa)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Stomak i grudi nakon poroda i dojenja
7.12.2009 1:03:12   
Anoniman
Ja sam dobila 18 kg i trenutno imam 50 kg. Već sam negdje spominjala, ja sam izgubila još 2 kg u odnosu na kilažu prije trudnoće user posted image user posted image Stomak se bukvalno zategao, strije nemam (to je vjerovatno genetika), grudi su sad za sad ok jer se još uvijek pune mlijekom (budu kao kamen, kao da sam friško od Karabega user posted image ) al očekujem da će nakon prestanka dojenja biti katastrofa!!! Zato će mama da doji pile do njegove 16-te godine user posted image

Uglavno, grozno sam smršala, više se ni ne osjećam dobro jer sam u frci trci i nedostaje mi energije a bebi dooooooji, doji, doji..... Nije fer, user posted image user posted image a muževi u istoj liniji user posted image

(odgovor članu scarlett)
  Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Stomak i grudi nakon poroda i dojenja
7.12.2009 1:08:26   
ena23
Vala i ja kontam nekad nije fer user posted image Mislim, normalno da volim svoje djete i sigurno ne bi prestala dojiti i sl. radi izgleda, al brate mogla je to majka priroda tako urediti da i nase jace polovice malo osjete cari trudnoce, radjanja i dojenja user posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Stomak i grudi nakon poroda i dojenja
7.12.2009 1:09:46   
Niobe
IZVORNA PORUKA: ena23

Vala i ja kontam nekad nije fer user posted image Mislim, normalno da volim svoje djete i sigurno ne bi prestala dojiti i sl. radi izgleda, al brate mogla je to majka priroda tako urediti da i nase jace polovice malo osjete cari trudnoce, radjanja i dojenja user posted image


da makar poslije izgledaju lose, ne treba eto ni da ih boli user posted image


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Stomak i grudi nakon poroda i dojenja
7.12.2009 1:18:19   
ena23
IZVORNA PORUKA: Niobe

IZVORNA PORUKA: ena23

Vala i ja kontam nekad nije fer user posted image Mislim, normalno da volim svoje djete i sigurno ne bi prestala dojiti i sl. radi izgleda, al brate mogla je to majka priroda tako urediti da i nase jace polovice malo osjete cari trudnoce, radjanja i dojenja user posted image


da makar poslije izgledaju lose, ne treba eto ni da ih boli user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image

Joj suti mene  je moj poceo zvat "debela" od milja... dodje mi da ga osamarim sisom user posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Stomak i grudi nakon poroda i dojenja
7.12.2009 8:08:58   
mala mu
e ovo je tema za meneuser posted image
ja se sinoć presvlačim u pidžamu a mm se smije i zaj... kao gdje su ti sise user posted image ....
a one se stvarno objesile do  koljena,ma nisu bile nešto velike prije user posted image pa mi nije jasno kako se ovako nategnušeuser posted image mislim odakle user posted image user posted image
a da su mi bar nečemu poslužile posle poroda,pa ni dojiti nisam mogla a sad user posted image user posted image .
eto stomak mi nije nešto strašan,ima malo sala al' sreća nema strija,nisam pucala hB.
e sad kad i kako će se to popravitiuser posted image user posted image valjda hoće..ja se nadam da hoće..mislim trebalo bi...


_____________________________

Ahmed -11.07.2009.
mrvica mamina

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Stomak i grudi nakon poroda i dojenja
7.12.2009 8:13:19   
Romali
Samo da se prijavim u klub 'nezadovoljnih' svojim telomuser posted image
Nemam problema s kilažom, ali mi je stomak taaako opuštenuser posted image . A uvijek je bio, čak kad sam bila najmršavija. Sad je meni grozan... I mm stalno govori- kad će ta cura, koliko je nosiš?user posted image
Sike nisam odavno gledala, ne znam kakve su user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu mala mu)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Stomak i grudi nakon poroda i dojenja
7.12.2009 10:49:20   
idana_85
Ma ja sada imam kg manje nego prije trudnoce, moze mi sva moja odjeca (osim grudnjaka i nekih uskih topova), ali sad izgledam gore nego prije,sva nekakva mlitava, strijava...fujjjj :(((((((((((((((((((((((((

vi sto ste se dotjerale ili recite kako ili furajte s teme :(


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Stomak i grudi nakon poroda i dojenja
7.12.2009 12:58:34   
mišur
Ja sam se u trudnoći udebljala 10 kg i brzo se sve vratilo na staro..
Za stomak je trebalo nekih 6 mjeseci, i pošto sam krenula na trčanje i aerobik, brzo se vratio u nekadašnje stanje...

Ali grudiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
na sto tema sam se već žalila, pa me više sramotauser posted image
Grozne...Obješene, ispuhane, mlitave, broj manje...Dojila sam samo 8 mjeseci, a kao da sam cijeli život dojilauser posted image
Sad su opet super, jer sam ponovo trudna, ali na šta će ličiti sad kad ih druga beba razvuče, ne smijem ni mislitiuser posted image

Mm i ja smo se dogovorili da ćemo podići neki kredit za silikone, ako stanje bude kritičnouser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Stomak i grudi nakon poroda i dojenja
7.12.2009 13:04:42   
idana_85
Hehe, i meni je moj obecao platiti uklanjanje strija...user posted image

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Stomak i grudi nakon poroda i dojenja
7.12.2009 14:56:36   
amela2208
ena23 tebi treba dobre batine

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Stomak i grudi nakon poroda i dojenja
7.12.2009 15:19:00   
sweet BaBy
hehe kako vidim na ovoj temi nas ima bas punouser posted image
I ja bih da se (nazalost) ukljucim na ovu temuuser posted image
Strije ok. Malo ih imam po dnu stomaka, grudi - pozitivnouser posted image s obzirom da sam prije trudnoce bila totalni besisnjakuser posted image sad se imam necim i pohvaliti, ali kileuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Bebi ima skoro 4 mjeseca masallah. NA porodu sam izgubila 10kg. (a u user posted image dobila 25kg).user posted image user posted image Do treceg mjeseca, ma ni grama nisam izubila, ali hB nisam se ni udebljala. I to me bas bacalo u depresiju, ali sad hB je polahko pocelo. cak ljudi i primjecuju da sam smrsalauser posted image user posted image Ali po cijeli dan sam u pokretu, kad je beba budna onda sam oko nje, cim spava ja ili ucim ili pospremam po stanu, tako da samo 1 dnevno jedem.
Ali sam presretna sto imam zivu i zdravu bebicu.
user posted image user posted image user posted image


_____________________________

#A&A# Srece moje.

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Stomak i grudi nakon poroda i dojenja
7.12.2009 15:24:30   
emma.L
Ja sam bolje izgledala 4 mjeseca nakon poroda, nego sada - 14 mjeseci nakon poroda user posted image . Bila sam ušla u svu svoju predtrudničku garderobu, stomaka nigdje, a bez ikakvih dijeta. A debljanje je počelo nekada ljetos i sada sam 5 kg teža nego što je moja idealna težina, a na visinu od 164 cm i lagane i sitne kosti, i više je nego ružno očito. A sise, koje su uvijek bile ok, sada su za broj manje nego prije trudnoće user posted image  , ma ljepota od života... baš sam zadovoljna svojim tijelom user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Stomak i grudi nakon poroda i dojenja
7.12.2009 15:58:39   
acudesa
Ja ću samo napisati da dostojanstveno nosim svoje viška kguser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
ima ih,ali koliko ih je bilo, sad je super...
pisala sam ne jednoj temi da su svi mislili da sam trudna koliki je pupa biouser posted image ...kako dječak raste recipročno stamak opadauser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Stomak i grudi nakon poroda i dojenja
7.12.2009 16:09:47   
snijeg
Trudnoća me, na svu sreću, nije fizički puno izmjenila. Bila sam se udebljala 13 kg, tri mjeseca nakon poroda vratila sam se na staro. Svoju user posted image još uvijek dojim, pa gornji dio izgleda solidno, a kad nestane mlijeka mogu misliti na šta će to ličiti, uzimajući u obzir činjenicu da mi i prije trudnoće grudi nisu bila jača strana. Ako mi je tad trebao push up, sad će trebati čudo da to izgleda normalno user posted image
Meni muči druga sitnica, od poroda jedem nenormalno, pogotovo slatko, pa me naprosto strah šta će mi se desiti kad prestanem dojiti, jer mislim da je ova abnormalna želja za hranom povezana sa dojenjem?!


_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Stomak i grudi nakon poroda i dojenja
7.12.2009 16:18:54   
malena sharena
Mene je u trudnoci uzasno opterecivala misao da ce mi grudi biti opustene poslije dojenja. Sve dok nisam na jednom hr forumu procitala post jedne mame koja je ostalim forumasicama porucila da budu sretne sto imaju grudi kakve god da su, jer je ona nakon dojenja otkrila da ima rak zbog cega su joj odstranili hirurski dojku. user posted image

I ja sam se porodila prije tri mjeseca. Imam skoro 80 kg - prije poroda 60, kosa mi opada, grudi se prepustaju gravitaciji, strija nemam jedino po vratu, licu i stopalima (ne pretjerujem user posted image ). Sve ovo me je grozno bacalo u depresiju, skoro da nemam slika s vlastitim djetetom jer sam bila ruzna sama sebi, plakalo mi se kad god vidim svoje debelo lice.

Ali, mislim i da je odnos partnera jako bitan. Mene utjesi kad mi muz za strije kaze - ma ti si moja zebrica user posted image . Kad mi za visak kilograma kaze - tek sad si rasna zena user posted image . Kad mi za kosu koje nema gdje nema po kuci kaze - pa sta, linjas se malo pred zimu user posted image . Tjesi me kad mi kaze da je moja ljepota u mojoj glavi - ako mislim da sam lijepa, to ce svi osjetiti i bicu lijepa. Kaze - ja bona sebe tako nafuram pa me sve zene gledaju u graduuser posted image

Znam da nije corav pa da ne vidi kako nisam ni S od one stare, ali ako me on prihvata ovakvu kakva sam, pa sto ne bih i ja?
Mislim da bi svi muzevi trebali komplimentima podici samopouzdanje majkama svoje djece, ma to su duzni nakon svih muka koje smo prosle.


_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Stomak i grudi nakon poroda i dojenja
7.12.2009 17:30:52   
Crazy little thing
Ovo je tema k'o stvorena za mene.

Nakon mog izlaganja sve ćete se skupa osjećat dobro, seksi i vitko.

U trudnoći dobijem 13 kilograma, idealno, rekli bi. pa sa sedamdeset dođem na osamdeset tri. Kad sam došla s poroda stala na vagu, sedamdeset pet kilograma sam imala. Strije sam po stomaku dobila, al ajd, to je bila genetika, i protiv genetike se ne može i tako.

Danas, osam i kusur mjeseci poslje poroda ja imam DEVEDESET KILOGRAMA. (možda sad i koje više, odavno se nisam vagala)

Dojim, i sise, mislim, ne moram ni govoriti, svaka svoju politiku vodi, one u jednoj državi ja u drugoj. Nakon poroda sam imala strije samo po stomaku, sad - nema gdje ih nema.

Kako se osjećam? Užasno, nikad gore. Imam dvadeset godina i moje prijateljice to ne razumiju, njima je pojam svega valjda britni spirs koja je dva dana poslje poroda tip top, a ja.. hm.

Sklona sam pripisati sve dojenju, međutim, čini mi se da je ovo sve posljedica nekog mog unutarnjeg nezadovoljstva, jer sam tip koji je oduvijek probleme rješavao hranom (samo prije sam redovito i trenirala pa je valjda to održavalo moju težinu normalnom). Većinu vremena bih se najradije zatvorila u ormar i spavala (što je nemoguće, jer nema sad tog ormara u koji ja mogu stat.

Svoju staru odjeću sam spakovala, pa nosim trudničku ili od mm.
Seksualni život, hm, pa neću reći da nema ništa, ali nekako nije to to. Više da se odradi sve.
SINOĆ me jedna žena srela i pitala KAD ĆU RODIT! user posted image user posted image user posted image user posted image

I to je, ukratko, moja tragikomedija.

A što se tiče komplimenata, mm jadad ne može lagat pa uglavnom šuti ili me malo zeza, al zato ja hodam po kući i govorim kako sam seksi koka,user posted image

jadno, zar ne?



_____________________________

Malena, 31.03.2009.

you don't make up for your sins in church. You do it in the streets.

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Stomak i grudi nakon poroda i dojenja
7.12.2009 19:57:36   
snijeg
NE, ne mislim da je jadno, zašto bi bilo?? Sve je to sastavni dio naših života, u tvom postu je vidljivo da si svjesna uzroka nastajanja viška kg, još samo da sama shvatiš šta je uzrok tolikom nezadovoljstvu i eto rješenja.
Ako tvoj prijateljice to ne razumiju, možda nisu prijateljice jer sigurno nebi tako postupale. Uostalom ako je naš fizički izgled jedino što nas čini zadovoljnima u životu ili ako je to motiv za odbijanje ili prihvatanje naše osobenosti u društvu, mi smo bolesno društvo! Život je prepun uspona i padova, sve to ostavlja tragove na našem tijelu, bebica je nešto što je najbolje što nam se dogodi, pa je logično i da trag poslije nje bude najveći, zar ne??? Glavu gore i uživaj u svom zdravlju i zdravlju svoje bebice, imat ćemo kad da vraćamo naše tijelo u "normalu"


_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu Crazy little thing)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *