|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   CTG
17.4.2008 14:55:08   
Anoniman
Moze li mi neko rec da li ima neka odredjena sedmica u kojoj se radi CTG? Da li je neka od vas radila i u kojoj sedmici prvi put?
Hvala.
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: CTG
17.4.2008 16:41:53   
Emina*
Maida, CTG se radi od ulaska u 9 mjesec,
pa sve do kraja trudnoce, ja mislim i da pri porodu prate otkucaje bebinog srca..
Ja otkako sam usla u 9 mjesec radila sam ga svake sedmice,
a 2 sedmice pred termin, rade ga svaka 3-4 dana....


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: CTG
17.4.2008 16:55:54   
Visnja RR
ja sam zbog tog ctg legla dan ranije u bolnicu... svaki put kad bi ga radili beba je bila mirna... i uvjek bi mi rekli da je beba "uspavana"... a samo sto bi ga skinuli ona bi se vrtila ...

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: CTG
17.4.2008 22:03:37   
ebru
Ja sam CTG radila na svakom pregledu pocev od 28.sedmice trudnoce na svakom pregledu, do kraja trudnoce
I kad sam se poradjala praceni su bebini otkucaji srca!

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: CTG
18.4.2008 10:40:43   
Anoniman
Ok, hvala Vam na odgovorima.
Ja sam u 32. nedjelji i nisam jos nijednom radila ctg, a u prvoj trudnoci sam dosta ranije pocela, i kao sto neko rece zbog tog ctg-a su me ostavili u bolnici i spasili moju bebu.
Pozdrav. cujemo se.

(odgovor članu ebru)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: CTG
18.4.2008 15:56:28   
Suzana
Draga Maida,
 
Ja cu na prvi CTG za 2 sedmice, to ce biti aBd 34./35. sedmica, a moja Dr juce rece da se krece od 34. sedmice.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: CTG
28.8.2008 15:01:35   
lejlaze
mi smo u  utorak prvi put radili CTG, ja nista ne kontam sa ovog papira.
dr je rekao sve je ok, da dodjem za 7 dana. bas je cudan (fin) osjecaj slusati otkucajeuser posted image  

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: CTG
28.8.2008 15:05:51   
idana_85
Ni ja jos nisam, radicu tek nekih 20 dana pred termin, sad sam pri kraju osmog, a dr na godisnjem :(

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: CTG
28.8.2008 15:38:02   
emma.L
Lejlaze, koliko taj pregled uopće traje? Meni dr. danas rekao da će to raditi od sljedeće kontrole, pa me zanima koliko dulje će trajati pregled. Ili neće uopće dulje trajati s obzirom da kaže da nema više vag. uzv i da će obični uzv trajati kraće s obzirom da je beba sve do kraja evo ok.

I može li mi netko reći kako se naručiti u vojnu na prvi pregled kod liječnika kod kojeg planiramo porod? Ima li ikakve šanse da primaju u poslijepodnevnim satima, nakon normalnog radnog vremena?

Hvala puno unaprijed.

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: CTG
28.8.2008 15:46:36   
Okarica
Ja idem na ctg od 35./36. sedmice. To ti traje nekih desetak minuta. Što se tiče prvog pregleda u Općoj bolnici, treba ti uputnica koju možeš dobiti u ambulanti porodične medicine kod svog dr. Pregledi se uglavnom obavljaju prije podne i moraš se naručiti. Ako si ušla u deveti mjesec, ne moraš se naručivati. Ovo ti sve vrijedi, ukoliko ideš regularnim putem. Budući da ja tamo vodim trudnoću, uputnica mi je trebala samo prvi put. Od tada idem samo sa zadnjim nalazom, vodi me jedan dr.  Eto toliko od mene.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: CTG
28.8.2008 15:54:17   
mamin sin
Draga Emma.L...CTG, slusanje otkucaja bebinog srca traje max 10 min, bar su meni tako radili. Fino legnes, oni prikljuce a ti uzivas slusajuci otkucaje svoje bebe. user posted image

U vojnu se narucis na tel. ali samo se sestre javljaju od 2-3. I to te naruce nekad za 20 dana do mjesec. Ne znam kod kojeg si dr mislila, ali ja sam saznala kad je moj dr. dezurni i isla uvijek navece oko 7-8, uopste se nisam zakazivala. A kad sam usla u 9. mj dr mi je rekao da se ne moram vise narucivati jer oni na kabinetu te moraju primiti i bez narucivanja. Uglavnom kad jednom dodjes do dr. kojeg hoces on ce ti dalje govoriti kad da dodjes. Nadam se da sam ti pomogla...user posted image

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: CTG
28.8.2008 15:55:44   
mamin sin
Ja dok otkucam vec ti odgovore...user posted image

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: CTG
28.8.2008 15:56:31   
Okarica
Od viška (informacija) glava ne boli user posted image

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: CTG
28.8.2008 16:58:43   
lejlaze
ma nase forumasice su zlato, stvarno ste najbolje user posted image .


(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: CTG
28.8.2008 17:12:46   
suncan_dan
kod mene su radili od 20 sedmice user posted image svaki put user posted image

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: CTG
29.8.2008 12:43:54   
bubamara80
ja sam 36 +3 dana još nikako nisam radila ctg. ali micko se vrti i udara, nema gdje me ne lupa user posted image

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: CTG
30.8.2008 9:37:28   
emma.L
Cure drage, hvala vam puno!

Dakle, ovih dana po uputnicu i ganjaj doktora user posted image . Eh jos jedno pitanje, da ne otvaram novu temu- dr. Drljevic mi je od dosta ljudi toplo preporucen, pa i od mog doktora, ali sam cula i neg. misljenja. Ima li netko s njim iskustva?
najvaznije mi je naravno da je strucan, ali mislim i da je pristup trudnicama u tim najosjetljivijim trenucima jako vazan (ne bih htjela da me netko rasplace user posted image  samo zato sto mi se ne smijesi i ne drzi me za rukicu, LOL).

Hvala opet! Ovo puno pomaze, s obzirom da ne znam nista o lijecnicima u Sa.

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: CTG
31.8.2008 17:46:17   
oksana
Ja sam ga prvi put radila 3 dana nakon termina i onda sam ga radila svaki dan, evo i danas treba da idem-.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: CTG
31.8.2008 23:28:59   
adelal
EmmaL, ne biti bas preporucila tog doktora Drljevica. Par puta me on pregledao i nije mi se svidjeo. Dosta je nafuran i hladan. Pa sad ne znam kakav je na porodjaju. 

(odgovor članu oksana)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: CTG
1.9.2008 15:44:10   
emma.L
adelal, hvala ti na odgovoru... ali bas i ne pomaze user posted image . Ma zezam se... svi imaju razlicita iskustva sa svim lijecnicima u Sa, koliko vidim. Nazalost, ili na srecu, vec sam narucena kod njega za 15.09. Idem po preporuci i sa suprugom koji ce i prisustvovati porodu. Dakle, drzite fige, jer smo poprilicno osjetljivi ovih danauser posted image .

(odgovor članu adelal)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: CTG
4.9.2008 16:31:26   
Skvo RR
Vezano za CTG, mozete ga raditi i u Skerlicevoj (ja nisam znala)...Ja ga danas prvi put radila..traje 10 minuta...pozz..

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: CTG
4.9.2008 20:18:30   
Mrka
Ja sam CTG radila, sama kada sam bila lose ili imala jake bolove. Ovako ne radim. Ginic na svakoj kontroli na UZ pusti da cujemo i otkucaje srca, tako da nema potrebe za CTG.

_____________________________

Adin 12.01.2007.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: CTG
17.6.2009 17:10:39   
Apotekarka
ja sam dvaput do sad radila ctg prvi put mi je iznosio 160 otkucaja a sad u pon 140 u min...koliki otkucaji trebaju biti kad se blizi porod i moze li doktor po tome vidjeti ima li trudova...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Mrka)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: CTG
18.6.2009 17:25:44   
Mya_81 RR
Meni su na na CTG-u otkucaji bili od nekih 130 do 200 (u dva navrata je doslo do tih 200) i dok. je rekao da je nalaz u redu.

Trudove isto znam da moze registrirati, ali meni nije nista rekao tako da ih ocito nisam imala....


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: CTG
18.6.2009 17:34:03   
dinciii
cekaj na koji otkucaj mislis jer imas dva otkucaja na ctg i prepostavljam da ovaj koji ti spominjes je otkucaj srca od bebe.jer on je idealan  izmedju 130-150 i ja kad sam prenijela trudnocu i kad je bebin otkucaj bio preko 170 odmah su me ostavili u bolnici i uz to moj pritisak bio 150/100 i izazvali porod..

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *