|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: NE PDV-u na hranu i opremu za bebe
27.5.2010 23:39:31   
leona81
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

O uvodjenju diferencijalnih stopa PDV-a u BiH, nema nista. Ovo vam pouzdano govorim. 

Mislim da ovu ideju treba fokusirati na ujednacavanje zakonske regulative izmedju dva BIH entiteta u vezi sa pravima porodilja, a onda sa inicijativom da se na nivou FBiH ujednace ta prava na nivou Kantona. Mislim da bi tu mogle nesto i uraditi, ako se potrudimo...i razvijemo dobru kampanju.


potpisujem i podrzavam jer jedino ovo smatram realnim trenutno...

zalosno je da porodilje u RS-u imaju vece naknade i prava nego porodilje u FBIH...kad samo pogledamo Hrvatsku i naknadu od 4000 i nesto kuna? a da ne pricam o zemljama u Evropi...pa moja rodica u Luxembourgu, koja ima 3 djece, zivi bolje kao domacica i majka nego zena koja radi na dobroj poziciji u nasoj drzavi...i kako ocekivati da ljudi radjaju djecu? ili ako vec imate jedno, kako se odluciti na drugo dok je situacija ovakva?


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: NE PDV-u na hranu i opremu za bebe
27.5.2010 23:45:43   
Hanady RR
sara meni je tvoj post malo konfuzan al nema veze.
kod na su cijene zaista na nivou zapadnih zemalja ali životni stabdar je nizak. To je zato što kao drušvo nismo zreli za sva oporezivanja, akcize i ODV-ove koje su nam uveli.

No , ti nisi za ukudanje PDV...to mi je OK...ali mi razlozi nisu jasni...
novac od PDV nebi se trebao koristiti za isplatu penzija.
eto gomilali su cifre koliko je novaca ubrano od PDV-a la nikako nam ne objaviše kako ga rasporedieš.
i da nije rečeno da se PDV ukine totalno već da se uvede manja stopa za opremu i hranu za bebe i djecu.

nama PDV još uvijek ne donosi ništa dobro bar ne fizičkim licima, nadati se da će ovo društvo biti zrelo da za 3-4 godine uživamo u plodovima ovoga zamora zvani PDV.

Ipak sve je ovo pusta želja...

a ovo što je predložila Skvo...
mnogo bi tu posla bilo draga Skvo, ti to znaš kao i ja, takva kampanja bi također trebala biti na visokom nivou...

Ovaj dio da se izjedančimo na nivou entiteta...pokušano nedavno u vezi sa državnim službenicama i namještenicima i rezultata porazan...koliko para toliko muzike. pojo vuk magarca...nema se političke volje za to i tu je kraj pirče...uvijek nas koči ta parlamentarna većina...ma užas.
a da se krene na nivou kantona izjednačavat...uh to je puno posla i prijedloga...zakon koji reguliše ovo pitanje je na nivou kantona...novac klloji se za isto dodječljuje je na nivou kantona,,,svaki kanton ima različito količinski ubiranje novca za ove namjene i isto tako različiti su aršini raspodjele. Federacija da bi u ovome učestvovala...ponovo politička volja...tako da bi to zaista bio još teži sizifov lkamen...bar ja tako mislim.

Budžeti se donose na nivou kantona koji uređuju ovo pitanje...a da bi se to pormjenilo u nizu zakona trebalo bi mejnjati i zakon o budžetu...a u to diratuser posted image user posted image user posted image user posted image pa nisu u stanju ni da ispoštuju zakon da u zakonskom roku donesu budžete...svake godine 3-mjesečna odluka o finansiranju...a budžet u zadnji čas...još da im zadireš u zakon...nema šanse.




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: NE PDV-u na hranu i opremu za bebe
27.5.2010 23:57:39   
sara.at
e moja Hanady konfuzna sam ja cjela danas cjeli dan user posted image  slabo ja to objasni.....
ipak ne zamjeri, cula sam da se od njega isplacuje dio penzija pa ipak je bolje da onaj stari i iznemogli ima nesto od tog da moze sebi bar lijecenje i tablete priustit jer mi znamo kako su "bogate" te penzije, e sad kad bi se smanjio Pdv za djecije stvari momentalno bi se smanjile i penzije logicno jel? e sad ako se pdv ne koristi za isplate Boga ti ko trosi te pare?? drzava nam u banani a pdv se gomila user posted image
o zivotnom standardu nebih vise komentarisala jer dobro i ova drzava funkcionise kad se nezna ni ko pije a ni ko placa user posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: NE PDV-u na hranu i opremu za bebe
28.5.2010 0:03:11   
Hanady RR
e saro u tome i je porblem...
penzije obične standardne se plaćaju od ovih uplata doprinosa što plaćam sada ja pa po tom principu kad ja odem u penziju za mene će penziju iz svojih doprinosa plaćati ,moja djecauser posted image user posted image user posted image Vlada se pomogne ubirom PDV na način da penziskom osiguranju isplati svaki mjesec oniliko novca koliko im fali sa ove posebne penzije tzv. benificirane...a o su ti one najviše...tako da sitna raja koja treba za lijekove nema hajra od toga.

PDV novac se trebap korititi za plaćanje vanjskog duga...kredita prema centralnoj banci i MMF ali o tome se slabo govori kao i o sredstvima obećanim za izgradnju autoputa 5C...lelem nezna se još bišta...a kad će se znati sa sigurnošću ne znamo ni to...o ovome se svašta nagađa...vremena su sve teža i teža. ja očekujem teške socijalne nemire u skladu sa političkom voljom '''samo meni i samo meni'' koja kod na svlada.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: NE PDV-u na hranu i opremu za bebe
28.5.2010 0:18:21   
sara.at
Majke mi dodje mi svaki put da zaplacem iz sveg grla kad vidim dokle smo dogurali,pa i Hrvatska je imala rat pa je opet nekako stala na noge al mi se sa mjesta nemicemo, samo da je meni a drugi neka krepa....
nije ni cudo sto nam sva omladine ode van, sto moj brat kaze "znas sta ce biti kad nam ukinu vize za EU, reko sta kaze zadnji koji ostane neka ugasi svijetlo" znaci djete od 16g je svijesno situacije, nadam se da ce  nam jednom krenuti na bolje od srca se nadam user posted image  
ode ja  sa teme sorry .....user posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 30
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *